تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

در زندگی چقدر صادق باشیم ؟

توضیحات کوتاه :
یکی از مواردی که موجب می‌شود افراد در زندگی صداقت نداشته باشند این است که می خواهند خودشان را به گونه دیگری نشان دهند. یک انسان خوب و کامل در هر شرایطی که باشد قابل احترام خواهد بود.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 3

  • 4.5k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
در زندگی چقدر صادق باشیم ؟

 

خلاصه ای از مقاله

همه‌ی شما مشتاق هستید که شخصیت درون خود را یک سطح ارتقا داده و به انسان بهتری تبدیل شوید. در این مقاله قصد داریم درباره اینکه چقدر باید در زندگی صادق باشیم صحبت کنیم که یکی از مهمترین موضوعات در زمینه شخصیت و رشد شخصی می‌باشد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

اهمیت صداقت در زندگی چقدر است؟

اکثر شما باور دارید که باید تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا دنیایی که در آن زندگی می‌کنید را به جای بهتری برای زندگی تبدیل نمایید. اما یک قدم قبل‌تر تمام تلاش شما باید در این راستا باشد که به بهترین نسخه خود تبدیل گردید. در این مقاله قصد داریم درباره اینکه چقدر باید در زندگی صادق باشیم صحبت کنیم که یکی از مهمترین موضوعات در زمینه شخصیت و رشد شخصی می‌باشد. همه‌ی شما مشتاق هستید که شخصیت درون خود را یک سطح ارتقا داده و به انسان بهتری تبدیل شوید. شما باید همیشه صادق باشید ولی این صادق بودن یک سری شرایط دارد که اگر این شرایط را ندانید مثل این می‌ماند که شما بهترین مواد اولیه را برای تهیه غذا داشته باشید اما آنقدر در اضافه کردن نمک به غذا زیاده‌روی کنید که کسی نتواند آن را بخورد. پس برای صادق بودن باید یک سری شرایط را در نظر بگیرید که در این مقاله قصد داریم به آنها بپردازیم.

 

آیا تصمیم داری ثروتمند باشی؟

 

مورد اول: چگونه به شکل موثر از دیگران انتقاد کنیم؟

شما باید صادق باشید ولی در این صداقت نباید به کسی توهین کنید و حد خود را بگذرانید. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در ارتباط با دوست خود، بخواهید از او انتقاد کنید یا نظرتان را درمورد کسب و کارش با او مطرح کنید ولی کلماتی را استفاده می‌کنید که باعث می‌شود قلب طرف مقابل شما بشکند و از شما ناراحت شود، در صورتی که تمام تلاش شما این بوده که کار مثبتی انجام دهید ولی در نهایت چیزی که باقی مانده تکه‌های شکسته قلب آن فرد است. زمانی که می‌خواهید از کسی انتقاد کنید یا نظر خود را به او بگویید باید درنظر بگیرید که از چه کلماتی استفاده کنید. شاید این کار شبیه یک بازی باشد که اگر قوانین آن را خوب بلد نباشید، در آن موفق نمی‌شوید. هیچ‌وقت نباید مرزهای احترام را رد کنید حتی برای صمیمی‌ترین افراد زندگیتان. یکی از روش‌هایی که برای شروع مکالمه می‌توانید استفاده کنید این است که به او بگویید اگر بخواهد بهترین و بدترین ویژگی‌های شخصیتی شما را بگوید آنها چه چیزی هستند.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه به شکل موثر به انتقاد دیگران پاسخ دهیم؟

در زندگی چقدر صادق باشیم؟

 

خیلی مهم است که طرف مقابل شما با چه زبانی به شما پاسخ می‌دهد. برای مثال دوست شما با کسی که شریک بیزینس شما است جواب متفاوت‌تری می‌دهد. مهم آن است که شما در صداقت مرزهای احترام را رد نکنید و قلب کسی را نشکنید. بعد از اینکه آن سؤال را از طرف مقابلتان پرسیدید مسلماً او هم این سؤال را از شما می‌پرسد و این‌گونه فرصت خیلی خوبی ایجاد می‌شود که بتوانید حرف خود را بزنید. اما باز هم باید دقت کنید که مرز احترام را نشکنید. خیلی از افراد هستند که در این شرایط هر آنچه که خواستند بیان می‌کنند و در انتها می‌گویند، من آدم صادق و رکی هستم! ولی این رک بودن نیست و در واقع نوعی بی‌احترامی می‌باشد. چون شما به نتیجه‌ی حرفی که می‌زنید فکر نمی‌کنید. پس قبل از آنکه حرفی بزنید باید به آن فکر کنید، آن را در ذهن خود آنالیز کنید و بعد آن را به زبان بیاورید، حتی اگر درست‌ترین و حقیقی‌ترین جمله‌ای باشد که به کسی می‌گویید. بسیار مهم است که با چه زبانی آن را مطرح می‌کنید. بنابراین اولین نکته این است که شما زبان آن فرد را بشناسید. برای مثال اگر آن فرد دوست 20 ساله شما می‌باشد شما می‌توانید درک کنید که چه کلماتی را استفاده نمایید که ناراحت نشود. زیرا شما همه این کارها را انجام می‌دهید تا از صداقت خود در جهت مثبت استفاده کنید پس نباید چیزی را در این مسیر تخریب کنید.

 

در زندگی چقدر صادق باشیم؟

 

مورد دوم: چرا باید تعارف کردن را کنار بگذاریم و رک باشیم؟

ترسو نباشید. زمانی که واقعاً می‌خواهید حرف دلتان را به کسی بگویید آن را مطرح کنید ولی اینکه با چه روش، لحن و کلماتی آنها را بیان می‌کنید فوق‌العاده مهم می‌باشد. حتی در بیزینس و کسب و کار نیز ممکن است خیلی از افراد در قراردادی که منعقد می‌کنند حرف خود را به شریک یا مشتری خود نزنند و بعد از گذشت مدتی دچار مشکل می‌شوند و با خود می‌گویند کاش همان روز اول حرف خود را گفته بودند. ولی آنها به اصطلاح رودربایستی کردند یا در شروع بیزینس خود با شریک خود صادق نبودند و یا آنقدر راحت نبودند که بتوانند به آن فرد بگویند که احتمال شکست هم در این بیزینس وجود دارد. علت این امر ترس‌هایی است که در وجود این افراد شکل گرفته است. مثل ترس از دست‌دادن مشتری، دوست یا افراد خانواده. مطمئن باشید اگر با این سبک رابطه‌ای را پیش ببرید به بن‌بست می‌رسید چون صادق نبودید. یادگیری این که به چه شکل صادق باشید و حرف‌های خود را بگویید مثل این می‌ماند که بخواهید مهارت جدیدی را یاد بگیرید. در این زمینه بهتر است کتاب‌هایی را درباره ارتباطات بخوانید تا در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

 

در زندگی چقدر صادق باشیم؟

 

این که شما حرف خود را به چه شکل به طرف مقابل خود بگویید خیلی مهم است. زمانی که می‌خواهید با یک نفر صحبت کنید و به هر توافقی که می‌خواهید برسید، فقط یک قانون دارد و آن این است که باید به آن شخص چیزی را که می‌خواهد بدهید. زمانی که این کار انجام شد آن فرد با شما قرارداد را امضا می‌کند، با شما دوست می‌ماند، با شما همکاری می‌کند و ... . باید تشخیص دهید که آن فرد دنبال چه چیزی در آن زمینه می‌باشد. پس اول باید شناسایی کنید که آن فرد دقیقاً چه چیزی می‌خواهد و بتوانید همان را به او بدهید و با زبان و دایره لغات همان فرد با او صحبت کنید. اگر شما تصمیم می‌گیرید از یک نفر انتقاد کنید این صداقت شما را نشان می‌دهد ولی اینکه به چه شکل به او بگویید این هنر شما می‌باشد که قابل یادگیری است و می‌توانید در این زمینه خواندن کتاب‌های مختلف را شروع کنید. اگر با چند نفر صحبت کردید و متوجه شدید آنها از شما ناراحت شدند بدانید که روش شما اشتباه بوده، اگر نه صداقت به هیچ‌وجه اشکالی ندارد.

 

در زندگی چقدر صادق باشیم؟

 

یکی از فرمول‌ها برای این موضوع این است که به حالت بالانس به او بگویید؛ یعنی یک نکته مثبت و یک نکته منفی به آن شخص بگویید و در بیان نکته منفی هم نباید آنقدر اغراق کنید که بزرگ به نظر آید و شخص نتواند از شما قبول کند. اگر فقط روی نکات منفی تمرکز کنید طبق قانون راز و جاذبه تمرکز و توجه شما به سمت نکات منفی می‌رود و آن شخص هم تنها چیزی که از شما به یاد می‌آورید این است که شما فقط عیب‌های او را می‌گویید و هیچ حس خوبی به او دست نمی‌دهد. ولی زمانی که یک رابطه رفت و برگشت بین نکات مثبت و منفی وجود داشته باشد، می‌تواند از شما قبول کند چون شما قضاوت نمی‌کنید و هر دو وجه را می‌بینید. پس روش بیان حرف خود به دیگران را، یاد بگیرید و این مهارت را در خود تقویت کنید. ترسو نباشید و صداقت به خرج دهید. زمانی که احساس کردید باید چیزی را به کسی بگویید دل و جرأت داشته باشید. یک سنگ در جیب خود قرار بدهید و زمانی که حس می‌کنید الآن می‌ترسید که حرف خود را بزنید به خاطر اینکه ممکن است آن شخص ناراحت شود، از زندگی شما برود یا قراردادی صورت نگیرد و... آن سنگ را لمس کنید تا یادتان بیاید که الان باید صادق باشید. ولی برای این منظور روش گفتگوی خود را پیدا کنید که یک هنر در زمینه ارتباطات می‌باشد و شما باید آن را مانند مهارت‌های دیگر یاد بگیرید.

یکی از مواردی که موجب می‌شود افراد در زندگی صداقت نداشته باشند این است که می خواهند خودشان را به گونه دیگری نشان دهند. یک انسان خوب و کامل در هر شرایطی که باشد قابل احترام خواهد بود. به یاد‌‌ داشته باشید هیچ انسانی کامل نیست و افراد تفاوت‌هایی با یکدیگر خواهند داشت. بنابراین نیازی نیست از خود واقعی‌تان دوری کنید. برخی افراد به لحاظ اخلاقی و معنوی خود واقعی‌شان را پنهان می‌کنند و برخی دیگر تمایل دارند از جنبه مادی و مالی به گونه‌ای متفاوت‌تر از آنچه در واقعیت هستند در نظر دیگران جلوه کنند. این طرز تفکر نادرست باعث می‌شود حتی با خودتان هم صداقت نداشته باشید. هیچ‌گاه به فکر پنهان‌کاری نباشید. ممکن است شرایط فعلی بر وفق‌مراد شما نباشد یا اشتباهاتی در گذشته داشته باشید و اکنون بخواهید با پنهان کردن آنها خودتان را طور دیگری نشان دهید. اما مطمئن باشید در انتها عواقبی را به همراه خواهد داشت.

 

مقابله پیشنهادی: جرأت ورزی و نقش آن در زندگی

ارزش صداقت در زندگی چقدر است؟

 

مورد سوم: نگرش و موفقیت

در زندگی دقیقاً چه چیزی از خود انتظار دارید. زمانی که شما می‌خواهید به رویایی که در ذهن دارید برسید، قبل از آن باید بدانید که می‌خواهید به چه شخصی تبدیل شوید. اگر به دنبال پول هستید شما باید آدم پولداری شوید. اگر به دنبال یک کسب و کار و بیزینس خوبی هستید ابتدا باید به یک بیزینس من تبدیل شوید. مراحل قبل‌تر از همه این‌ها ساخت لایف استایل درست است. یک کاغذ بردارید و دقیقاً صفات آن شخصیتی که می‌خواهید به آن برسید را بنویسید و بررسی کنید شخصیت ایده‌آل ذهن شما که دوست دارید به آن تبدیل شوید چه کسی است. هر تغییری که در زندگی انجام می‌دهید دقیقاً برای خود شما است پس بابت آن خوشحال باشید. مرحله قبل از رسیدن به رویا این است که شما ابتدا در ذهن و باور خود به آن شخص ایده‌آل خود تبدیل شوید. پس اولین شرط این است که با خود صادق باشید و ببینید که به دنبال چه ویژگی‌ها و چه شخصیتی هستید. زمانی که می‌خواهید کاری را انجام دهید یکی از قسمت‌های نسبتاً سخت این مسیر این است که بعد از یک یا دو روز که آن را انجام دادید به مشکل برخورد می‌کنید و احساس می‌کنید که سخت است. برای حل این موضوع از تغییرات کوچک شروع کنید. کاری را انتخاب کنید که احساس می‌کنید باید آن را در زندگی خود عوض کنید و واقعاً در این‌باره مطمئن هستید. 20 روز برای تغییر آن درنظر بگیرید. اگر این روش را 20 روز انجام دهید، روز 21ام دیگر حاضر نیستید اشتباه قبل خود را تکرار کنید و آن تغییر را برای خود ثبت می‌کنید. برای این کار می‌توانید از نشانه‌ای استفاده کنید که فراموشتان نشود مثل دستبندی که روی دست خود می‌بندید. زمانی که آن نشانه را می‌بینید به یاد می‌آوردید که شجاع باشید، دروغ نگویید و به سمت رویای خود حرکت کنید.

موفقیت اتفاقی نیست، راز موفقیت در درون شماست

موفقیت شوخی و اتفاقی نیست، چیزی نیست که کسی آن را به شما بدهد. شما باید در ذهن خود آدم موفقی بشوید تا به موفقیت برسید. پس بهای آن این است که شما خود را به سمتی که شما را به فرد بهتری تبدیل می‌کند تغییر دهید. امیدواریم که این نکات را در زندگی خود اجرا کنید تا هر روز بتوانید توانایی خود را در بیان حرف‌هایتان به دیگران افزایش دهید و از این طریق بتوانید در زندگی خود و ارتباط با افراد دیگر صادق باشید.

سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/how-much-we-should-be-honest-in-life
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
کمال گفته:
۰ | ۰

سلام
ابتدا باید طرف مقابلت رو بشناسی و بعد نسبت به ظرفیت اون از خودت صداقت نشون بدی.خیلی از افراد ظرفیت روراستی رو ندارن و بر علیه خودت استفاده می کنند.

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۱

درود به شما کمال عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

حضور شما و اطلاع از نظرات شما، عامل انرژی و انگیزه مجموعه ما است تا هر روز تلاش خود را در ارتقاء سطح پشتیبانی و خدمت رسانی به شما همراهان عزیز افزایش دهیم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط