مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

مهارت های کسب ثروت - ثروتمند شدن را یاد بگیرید!

توضیحات کوتاه :
برای موفق شدن در هر کاری باید دانش و مهارت‌های مرتبط را دارا بود. کسب ثروت و پولدار‌شدن نیز از این قاعده مستثنی نیست. برخی از این مهارت‌ها در میان همه ثروتمندان مشترک است. آنها را یاد بگیریم.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 3.2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
مهارت های کسب ثروت - ثروتمند شدن را یاد بگیرید!


خلاصه‌ای از مقاله:
امروزه دست یابی به ثروت، به یکی از رویاها و هدف‌های افراد تبدیل شده است. حال باید پرسید آیا همه توانایی دست یابی به ثروت را دارند؟ در جواب باید گفت که همه افراد می‌توانند به پول و ثروت دست یابند به شرط آن که مهارت‌های لازم را در خودشان ایجاد کنند. مطالبی که در این مقاله می‌خوانید، شما را با پیش نیازها و در واقع شرایطی که برای رسیدن به رویاهای مالی لازم است، آشنا می‌کند.

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 

راز ثروتمند شدن چیست؟

در این مقاله، قصد داریم شما را با 9 فاکتور مهم و تأثیر گذار برای دست یابی به ثروت آشنا کنیم.

 

چگونه می توان راز و رمز مدیریت موفق را یاد گرفت

 

1. نگرش کسب ثروت را در خود ایجاد کنید

قبل از این که به دنبال راهی برای پولدار شدن باشید، ابتدا با خودتان خلوت کنید که آیا پیش زمینه ذهنی لازم برای به دست آوردن ثروت را دارید یا نه. یعنی آیا حوصله و صبر لازم برای یادگیری تکنیک‌های مرتبط با کسب و کار خود را دارید؟ آیا اگر لازم باشد حاضر هستید تا چند سال پول از حساب خود برداشت نکنید و دوباره آن را در کسب و کار خود سرمایه گذاری کنید؟ یا نه از همان ابتدا برای به دست آوردن پول و مثلاً خرید فوری ماشین مورد علاقه‌تان عجله دارید؟ برای ایجاد نگرش کسب ثروت در خود لازم است اطلاعات خود را بالاتر ببرید. از جمله این که شروع به خواندن کتاب‌های مرتبط کنید و اگر لازم باشد در سمینارها و کارگاه‌های آموزشی شرکت کنید. به این ترتیب نکاتی به شما آموزش داده می‌شود که شاید در کل نظر شما را نسبت به کسب ثروت تغییر دهد.

2. هزینه‌های خود را زیر نظر داشته باشید

یکی دیگر از مهارت‌های کسب ثروت مدیریت هزینه‌های زندگی است. یعنی حساب درآمد و خرج‌های خود را در نظر داشته باشید و تلاش کنید تا حد امکان پول خود را صرف خرید کالاهایی نکنید که واقعاً نیازی به آنها ندارید. در این جا یک تکنیک به شما آموزش می‌دهیم. هر گاه قصد خرید کالایی را داشتید از خودتان دو سؤال بپرسید: «آیا من واقعاً به این کالا نیاز دارم یا خیر»؟ برای جواب دادن به این سؤال باز هم لازم است از خودتان بپرسید: « نیاز من به این محصول دائمی است یا موقتی»؟ اگر مدت محدودی به آن کالا نیاز دارید، می‌توانید از کسی قرض بگیرید یا برای مدت مورد نظر اجاره کنید.

در مقابل اگر همیشه به این محصول نیاز دارید و در واقع جزو ضروریات زندگی شما است، شما فیلتر اول را گذرانده‌اید و باید از دومین فیلتر هم عبور کنید و آن این که چطور می‌توانید با قیمت کمتری آن کالا را بخرید. برای این منظور می‌توانید در سایت‌های مختلف قیمت بگیرید، آن‌ها را با هم مقایسه کنید و سپس تصمیم گیری کنید. شاید این روش خرید کالا صرفاً چند هزار تومان یا چند دلار به نفع شما باشد و احساس کنید که تغییر زیادی در زندگی شما به وجود نیاورد. اما این کار در واقع نگرشی در شما ایجاد می‌کند که می‌توانید آن را در جنبه‌های دیگر زندگی خود هم به کار بگیرید. به این صورت کم کم در هر معامله‌ای که انجام می‌دهید مبلغی برای شما پس انداز خواهد شد که در طولانی مدت می‌تواند امکان انجام کاری را که واقعاً دوستش دارید برای شما فراهم کند.

مقاله پیشنهادی: راه های پولدار شدن به سبک ثروتمندان

 

مهارت های کسب ثروت

 

3. کارهای خود را اتوماتیک کنید

اتوماتیک کردن کارها، باعث ذخیره مدت زمان زیادی برای شما خواهد شد. توجه داشته باشید که افراد به ارزش یا در واقع value که به آن‌ها می‌بخشید توجه دارند و نه مقدار زمانی که صرف انجام دادن آنها کرده‌اید. بنابراین شما برای تولید یک محصول یا ارائه خدمات چه یک ساعت وقت صرف کنید چه مثلاً 18 ساعت، ارزشی که به مشتری خود می‌بخشید یکسان خواهد بود و درآمد یکسانی خواهید داشت، با این تفاوت که در مورد اول شما زمان کمتری صرف خواهید کرد و از باقی مانده ساعات خود می‌توانید برای انجام کارهای دیگر استفاده کنید، اما در مورد دوم دیگر وقت چندانی برای انجام کارهای مورد علاقه‌تان نخواهید داشت و احتمالاً بعد از پایان کار خود فقط باید استراحت کنید. کسب و کارهای آنلاین از جمله بیزینس هایی است که امکان اتوماتیک کردن آنها وجود دارد. در ادامه مقاله بیشتر به این موضوع می‌پردازیم.

 

کسب ثروت

 

4. از تکنیک برون سپاری یا outsourcing استفاده کنید

این مورد هم تا اندازه زیادی به مطالب بالا ارتباط دارد. شما در طول روز کارهای زیادی برای انجام دادن دارید، اما لازم نیست همه آنها را خودتان انجام دهید. امروزه بیش از هر زمان دیگری بر استفاده از تکنیک برون سپاری تاکید می‌شود. در این روش، شما بخشی از کارهایتان را که نیازی به دخالت مستقیم شما نخواهد داشت را به دیگران می‌سپارید. مثلاً شاید روزانه ایمیل‌های زیادی برای کسب و کار شما ارسال می‌شود که باید به آنها پاسخ دهید یا برای وب سایت خود تولید محتوا کنید. در این شرایط، شما می‌توانید از وجود افرادی که در این زمینه مهارت دارند استفاده کنید.

به این ترتیب مطمئن هستید که کارهایی از این دست را به افراد مطمئن سپرده‌اید. برون سپاری مزایای متعددی دارد که مهمترین آن امکان تمرکز بر کارهای مهم است. مثلاً شاید شما در حال ایده پردازی یا طراحی یک محصول باشید. در این صورت اگر بخواهید همه کارها اعم از مهم یا بی اهمیت را خودتان انجام دهید، مسلماً نمی‌توانید تمام تمرکز خود را به یک کار خاص معطوف کنید.

5. همیشه در حال یادگیری باشید

یکی از فاکتورهایی که در موفقیت شما تأثیر دارد، این است که دائماً اطلاعات خود را به روز کنید. این موضوع در مورد شغل و کسب و کار اهمیت بیشتری دارد. اصولاً یکی از دلایل موفقیت بیزینس‌من‌های بزرگ این است که هیچ گاه ادعا نمی‌کنند که همه اطلاعات لازم را در اختیار دارند. آن‌ها می‌دانند که برای موفق شدن باید در حال یادگیری باشند، چون روش‌های کسب درآمد و فاکتورهای تاثیرگذار بر آن‌ها دائماً در حال تغییر است. مثلاً صاحبان کسب و کار باید بدانند چه زمانی تولید یا قیمت‌های خود را افزایش دهند یا چه زمانی محصول جدید خود را به بازار عرضه کنند. برای یادگیری لزومی ندارد که حتماً به کلاس‌های حضوری بروید، برعکس با ثبت نام در دوره‌های آنلاین می‌توانید از منزل هم مشغول یادگیری شوید.

مقاله پیشنهادی: کسب درآمد میلیاردی آنلاین

 

موفقیت در کسب و کار

 

6. کسب و کار خود را به روز کنید

با نگاهی به تاریخچه تحول کسب و کارها در طول دهه‌های گذشته متوجه موضوع مهمی می‌شویم: بیزینس هایی که خود را با تغییرات روز دنیا همراه نکرده‌اند، محکوم به شکست هستند. همین موضوع تأثیر زیادی بر کسب ثروت شما خواهد داشت. مثلاً مشاغلی که در آن محصول فروخته می‌شود را در نظر بگیرید. پیش از این تمامی این بیزینس ها به صورت فیزیکی عمل می‌کردند، یعنی مشتری برای خرید کالا ناچار بود از خانه خارج شود، اما امروزه با توجه به این که مشغله افراد در زندگی زیاد شده است، در نتیجه ترجیح می‌دهند به جای بیرون رفتن از خانه، خریدهای خود را به کمک اینترنت انجام دهند و محصول مورد نظر را درب منزل تحویل بگیرند.

همین راحتی خرید باعث شده است که طی سال‌های آینده تمایل افراد به خرید از فروشگاه‌های فیزیکی کاهش یابد. در نتیجه اگر کسب و کار شما همچنان به شیوه قبلی اداره می‌شود، نباید انتظار داشته باشید که همانند بیزینس های پردرآمد امروزی، پیشرفت کنید. کسب و کار آمازون را می‌توان پیشگام و پایه گذار این روش دانست. امروزه بیش از 300 میلیون نفر، خریدهای خود را از سایت آمازون انجام می‌دهند. این فروشگاه که در ابتدا محلی برای عرضه اینترنتی کتاب به مشتریان بود، کم کم گسترش یافت و امروزه به محلی برای فروش انواع کالاها تبدیل شده است.

 

موفقیت مالی

 

7. مهارت مدیریت زمان را یاد بگیرید

مدیریت زمان به معنی انجام دادن هر کاری در زمان مخصوص خود است، در نتیجه می‌توان آن را نوعی اولویت بندی نیز به حساب آورد. یعنی کارهایی که به زمان و انرژی بیشتری نیاز دارند را ابتدا انجام دهید و سپس به سراغ کارهای دیگر بروید. به عبارت دیگر شما کارها را از نظر فوریت و ضرورت دسته بندی می‌کنید. حال شاید بپرسید این مساله چه ارتباطی با کسب ثروت دارد. فرض کنیم شما یک کسب و کار آنلاین مانند فروش محصول در وب سایت آمازون را در اختیار دارید. در این صورت کارهای مختلفی بر عهده شما خواهد بود.

از جمله این که مثلاً باید به تعداد کالایی که در انبار آمازون دارید دقت داشته باشید، با فروشندگان چینی به صورت اینترنتی مکاتبه کنید، بخش نظرات مشتریان را بررسی کنید و به گلایه‌های احتمالی آنها پاسخ دهید. در کنار آن باید کارهای دیگری هم انجام دهید که ارتباطی به کسب و کارتان ندارند. در این شرایط ابتدا به سراغ کدام یک از آن‌ها می‌روید؟ کارهایی که مستقیماً مربوط به کسب و کار آمازون شما هستند، یا کارهای غیر مرتبط ؟

 

مقاله پیشنهادی: تکنیک های مدیریت زمان برای دستیابی به بهره وری بیشتر

مهارت های کسب درآمد

 

مسلماً اگر تمام وقت و انرژی خود را صرف کارهایی کنید که می‌توانید به دیگران بسپارید یا در زمان دیگری انجام دهید، وقت و فرصت کافی برای انجام امور مربوط به کسب و کارتان باقی نخواهد ماند. یعنی ممکن است نتوانید به نظرات منفی مشتریان رسیدگی و نظر مساعد آنها را برای خریدهای بعدی جلب کنید. در نتیجه مشتریان احساس می‌کنند که نسبت به نظر آنها بی تفاوت هستید. پس به تدریج تعداد آنها رو به کاهش می‌گذارد و شاید کسانی که هم که قصد داشته‌اند از شما خرید کنند با دیدن نظرات منفی منصرف شوند. همین موضوع در دراز مدت بر میزان کسب ثروت شما تأثیر سویی به جا خواهد گذاشت.

8. در مقابل وسوسه خرج کردن مقاومت کنید

یکی از مهارت‌هایی که به شما در کسب ثروت کمک می‌کند این است که در خرج کردن پول دقت و در مقابل وسوسه لاکچری زندگی کردن مقاومت کنید. لازمه این کار این است که مثلاً اگر ایمیل‌هایی دریافت کردید که شما را به خریدهای غیر ضروری تشویق کردند، در مقابل آنها مقاومت کنید و تصور نکنید که حتماً به آن کالا نیاز دارید. شاید شما در ابتدای بیزینس خودتان باشید، اما در عین حال اشتیاق زیادی برای خرید مثلاً آخرین مدل گوشی داشته باشید، این در حالی است که باید سرمایه خود را الزاماً تا چند سال اول از کسب و کارتان خارج نکنید، بلکه درآمد کسب شده را دوباره در کار خود سرمایه گذاری کنید.

9. جدا شدن از فاکتور زمان و مکان را یاد بگیرید

امروزه مشاغلی موفق و پردرآمد خواهند بود که بتوانند خود را از فاکتور زمان و مکان جدا کنند. این نوع کسب و کارها به شما فرصت می‌دهد تا در هر زمانی از شبانه روز، حتی وقتی در خواب هستید و در هر مکانی حتی وقتی مثلاً در سفر هستید درآمد کسب کنید. کسب و کارهای آنلاین این ویژگی را دارا هستند. دور بودن از فاکتور زمان و مکان باعث می‌شود که شما فرصت بیشتری برای رسیدگی به کسب و کار خود داشته باشید و در یک زمان بتوانید حتی بیش از یک بیزینس را اداره کنید. مثلاً می‌توانید همزمان با این که در فروشگاه فیزیکی خود محصول می‌فروشید، محصولاتی را هم از چین برای انبار آمازون بفرستید یا میزان افزایش و کاهش ارزش سهام خود را در بورس زیر نظر بگیرید.

 

فروش در آمازون و درآمد میلیاردی

 

تمام این کارها را می‌توانید در یک محل انجام دهید و لازم نیست از یک محل به محل دیگر بروید. این در حالی است که برای کسب و کارهایی مثل کارمندی که البته حقوق آن نیز ثابت است باید صبح‌ها از خانه خارج شوید، خودتان را به محل کارتان برسانید و عصر دوباره به خانه بازگردید. در این حالت، مقدار زیادی از وقت شما صرف انجام کار می‌شود و عملاً انرژی و زمان زیادی برای پرداختن به کارهای دیگر نخواهید داشت.

اگر تمایل دارید تکه های پازل مسیر کارآفرینی و خلق ثروت را داشته باشید، این یک پیشنهاد ویژه و فرصتی ارزشمند است و یکی از بهترین هدیه هایی است که می توانید به خودتان بدهید. من برای آماده سازی دوره ریچ - خلق ثروت میلیون دلاری سال ها درباره قسمت های مختلف آن تحقیق و امتحان کردم تا بهترین آموزش را تهیه کنم. این دوره به شما کمک می کند تکه های پازل را کنار هم بگذارید تا خلق ثروت میسر شود. توضیحات این دوره را مطالعه کنید تا به طور دقیق متوجه شوید این دوره ویژه و هیجان انگیز شامل چه موضوعاتی می شود.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/earn-wealth-skills
برچسب ها
کسب ثروت
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط