تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

تکنیک های مدیریت زمان برای دستیابی به بهره وری بیشتر

توضیحات کوتاه :
به مدیریت زمان به عنوان یک ماشین نگاه کنید که می‌تواند شما را از نقطه‌ای که امروز در آن قرار گرفته‌اید به هر کجا که می‌خواهید در آینده ببرد و در کوتاه‌ترین زمان موفق شوید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.3k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
تکنیک های مدیریت زمان برای دستیابی به بهره وری بیشتر

 

خلاصه ای از مقاله

اگر شما می‌خواهید در کوتاه‌ترین زمان ممکن بتوانید به بیشترین میزان موفقیت دست پیدا کنید و از دیگران سبقت بگیرید، باید در ابتدا در زمینه مدیریت زمان بهبود پیدا نمایید. در این مقاله با تکنیک های مدیریت زمان برای دستیابی به بهره وری بیشتر آشنا می شوید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

تکنیک های مدیریت زمان

«به مدیریت زمان به عنوان یک ماشین نگاه کنید که می‌تواند شما را از نقطه‌ای که امروز در آن قرار گرفته‌اید به هر کجا که می‌خواهید در آینده ببرد» برایان تریسی

شاید برایتان جالب باشد اما باید بدانید که لازمه موفقیت در هر چیزی داشتن مدیریت زمان است. شاید به نظر شما چنین برسد که شما در روز زمان کافی برای انجام تمامی کارهایی که باید انجام دهید، ندارید اما باید به خاطر داشته باشید که برای رسیدن به خواسته‌های خود باید این کار را انجام دهید.

اگر شما می‌خواهید در کوتاه‌ترین زمان ممکن بتوانید به بیشترین میزان موفقیت دست پیدا کنید و از دیگران سبقت بگیرید، باید در ابتدا در زمینه مدیریت زمان بهبود پیدا نمایید.

 

مدیریت زندگی و کسب درآمد بیشتر

 

مدیریت زمان در حقیقت به توانایی شما در برنامه ریزی و سازمان‌دهی زمانتان برای انجام فعالیت‌های مختلف اشاره دارد. زمان در واقع مهم‌ترین منبعی است که در اختیار شما قرار گرفته است و همچنین می‌توان به جرأت گفت که ارزشمندترین چیز نیز می‌باشد. شما به هیچ عنوان نمی‌توانید زمان را برگردانده یا آن را با چیز دیگری جایگزین کنید.

زمان شما هر روز به سرعت می‌گذرد و شما حتی توانایی حفظ و ذخیره آن را ندارید. پس باید یاد بگیرید که از زمان خود بهترین استفاده را نمایید. تنها کاری که می‌توانید در این زمینه انجام دهید این است که کارهای کم ارزش یا بی ارزش را از برنامه ریزی خود حذف کرده و جای آنها را با کارهای ارزشمند و نتیجه بخش پر کنید.

همه کارهای ما به زمان نیاز دارند. اگر شما پیش از آنکه زمان خود را سپری کرده و از دست بدهید، زمانی را گذاشته و به آن فکر کنید، می‌توانید توانایی مدیریت زمان خود را بهبود بخشیده و بهره وری خود را افزایش دهید. فراموش نکنید که مدیریت زمان یک مهارت پایه‌ای است که شما می‌توانید آن را یاد بگیرید.

مهارتی که تمام زندگی شما را به راحتی تحت تأثیر قرار می‌دهد. پس همه چیز به خود شما بستگی دارد. در این مقاله توصیه‌هایی را در زمینه مدیریت زمان به شما خواهیم کرد که به شما کمک می‌کنند تا 24 ساعت روز خود را به شکل بهتر و بهینه‌تری مدیریت و سازمان دهی نمایید.

 

تکنیک های مدیریت زمان برای دستیابی به بهره وری

 

1. احساس ضرورت رعایت مدیریت زمان را در خودتان گسترش دهید

مهم‌ترین معیاری که در بحث زمان وجود دارد، سرعت است. مهم‌ترین چیزی که شما می‌توانید در هنگام مدیریت زمان روی آن کار کنید، ایجاد احساس ضرورت است. در حقیقت این احساس زمانی نقش اصلی خود را نشان می‌دهد که فرصتی در برابر شما قرار می‌گیرد. در آن هنگام شما باید بتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن آن فرصت را شناسایی نموده و از آن استفاده نمایید.

اگر شما تعلل کنید و در زمان درست، از آن فرصت پیش آمده استفاده نکنید، خیلی راحت آن را از دست می‌دهید. داشتن سرعت عمل برای رسیدن به موفقیت امری ضروری است. تنها ویژگی مشترک میان افراد موفق سختکوشی آن‌ها نیست. آن‌ها در کنار تلاش سختکوشانه خود برای رسیدن به موفقیت، سرعت عمل بالایی داشته و از تمامی فرصت‌های پیش آمده به بهترین نحو و در سریع‌ترین زمان ممکن استفاده می‌کنند.

2. از به تعویق انداختن کارها دست بردارید

به تعویق انداختن کارها نه تنها زمان شما را از بین می‌برد، بلکه زندگی شما را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد. شما باید هر کاری که نیاز است انجام دهید را در اولین فرصتی که به دست می‌آورید انجام دهید و از پشت گوش انداختن کارها اجتناب کنید. شما باید به فردی تبدیل شوید که به خاطر داشتن سرعت عمل و قابل اعتماد بودن در میان اطرافیان خود شهرت دارد.

یک قانون کلی وجود دارد که مطابق آن افراد باید به محض اینکه وظیفه کوچکی به آنها محول شد، سریعاً آن را انجام داده و به اتمام برسانند. با این کار شما این توانایی را پیدا می‌کنید که کارهای بزرگ و پیچیده را با موفقیت در یک روز به اتمام برسانید.

این کار نه تنها باعث می‌شود که شما در کارهایی که انجام می‌دهید موفق باشید بلکه این شانس را نیز پیدا می‌کنید که به عنوان یک فرد متعهد و حرفه‌ای شناخته شوید. کسی که می‌تواند در سریع‌ترین حالت ممکن هر کاری که به او محول می‌شود را به بهترین نحو ممکن به سرانجام برساند.

 

دستیابی به بهره وری بیشتر

 

3. همیشه روی کاغذ فکر کنید

یک تکه کاغذ بردارید و هرکاری که قصد انجام آن را دارید، یادداشت نمایید. هر چیزی که به ذهنتان می‌رسد را بنویسید. حتی برنامه خود برای داشتن یک غذای سالم یا آماده کردن شام برای خودتان یا خانواده را با جزئیات کامل یادداشت نمایید. سپس با پرسیدن یک سؤال از خودتان، موارد نوشته شده روی کاغذ را سازمان‌دهی نمایید. «اگر من امروز بخواهم تنها یک مورد از این لیست را انجام دهم، آن مورد کدام یک از موارد نوشته شده روی کاغذ است؟»

حال از خودتان بپرسید: «اگر دو مورد را بتوانم انجام دهم، آن دو مورد کدام یک هستند؟ سه مورد چطور؟ چهار مورد؟» سپس روز خود را با اولین موردی که انتخاب کرده‌اید، شروع نمایید. سپس به ترتیب به سراغ مورد دوم، سوم، چهارم و بقیه موارد بروید. شما باید مورد اول را در بالاترین کیفیت ممکن تمام کنید و سپس به سراغ موردهای بعدی بروید. از نصف و نیمه رها نمودن کارها اجتناب نمایید و تا زمان اتمام کامل هر کار به سراغ موارد بعدی نروید.

 

مقاله پیشنهادی: 8 استراتژی مدیریت زمان

تکنیک های مدیریت زمان

 

4. از عواملی که تمرکز شما را برهم می‌زنند دوری کنید

چک کردن ایمیل در ابتدای صبح به راحتی می‌تواند باعث شود که شما از مسیر حرکت به سمت اهداف خود خارج شوید. این فرآیند معمولاً با چک کردن یک ایمیل آغاز می‌شود اما قبل از اینکه حتی خودتان متوجه شوید، می‌بینید که ساعت‌های زیادی از روزتان را در گوشی خود گذرانده‌اید و همچنان تعداد زیادی کار ناتمام باقی مانده است.

شما باید گوشی موبایل را از خودتان دور نگه داشته یا آن را خاموش کنید تا دیگر با وسوسه رفتن به رسانه‌های اجتماعی یا چک کردن ایمیل‌ها تمرکزتان برهم نخورد.

5. لیست کارهای خود را شب قبل تهیه نمایید

آخرین راهی که شما می‌توانید از طریق آن اطمینان حاصل کنید که فردا می‌توانید روز پربازده‌ای را داشته باشید این است که از شب قبل یک لیست از اهداف و کارهایی که فردا می‌خواهید تهیه نمایید. توانایی شما در زمینه داشتن برنامه ریزی پیش از اینکه هر نوع اقدامی داشته باشید یک عامل تعیین کننده به شمار می‌رود.

هر چقدر که برنامه‌ریزی‌تان بهتر باشد، انجام کارها و ادامه‌دادن مسیر برای شما راحت‌تر خواهد بود. با نوشتن اهداف خود در شب قبل این فرصت را خواهید داشت که به کارهایی که نیاز است انجام دهید، فکر کنید.

در نتیجه شما حتی قبل از اینکه روز بعد از خواب بیدار شوید، از نظر ذهنی برای آن روز و کارهایی که باید انجام دهید، آماده هستید.

 

چگونه با فروش کالا در آمازون درآمد دلاری داشته باشیم؟

 

زمانی که شما از روز قبل برای روزهای آینده برنامه ریزی کرده، لیست خود را بر اساس اولویت، سازمان‌دهی کرده و برنامه خود را دنبال می‌کنید، همه چیز سریع‌تر و راحت‌تر پیش می‌رود. در نتیجه آن، شما احساس قدرت بیشتری کرده و با مهارت بیشتری به جلو می‌روید.

همین امر باعث می‌شود که شما بتوانید کارهای بیشتری را انجام داده و تمامی آن‌ها را با سرعت بیشتری به نتیجه برسانید. در این صورت هیچ چیزی نمی‌تواند جلوی پیشروی شما را بگیرد و می‌توانید با مدیریت درست زمان خود به بهترین نتایج ممکن دست پیدا کنید و به اهداف خود نزدیک شوید.

 

هدف ما از ارائه این مطالب کمک به شما دوست عزیز است تا با استفاده از موارد مطرح شده، در زندگی شخصی یا حرفه‌ای خود یک گام جلوتر بروید. اگر مشتاق هستید در کنار یک زندگی آرام، شغلی فارغ از مکان و زمان را هم تجربه کنید، برای کسب اطلاعات لازم درمورد فروشندگی در وبسایت آمازون با ما در آموزش دوره آنلاین بازاریابی و فروش در آمازونهمراه باشید. همچنین با دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی از تجربیات دانشجویان این دوره بهره ببرید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/time-management-techniquqs
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
علی گفته:
۰ | ۱

درود فراوان
همیشه روی کاغذ فکر کنید
این جمله یکی از کلیدی ترین دستوراتی است که میتوان باان به هر انچه میخواهی برسی بسیار مهم است
سپاس بینهایت

سمیه کرمی/پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۱

درود به شما علی عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
سمیه کرمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

سپاس از همراهی و حضور صمیمانه شما.  جادوی نوشتن اهداف و رویاها را نباید هیچگاه نادیده گرفت چرا که بسیار اثرگذار و قدرتمند است.

شاد و سربلند باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط