هر آنچه که یک کارآفرین باید درباره بازار و فروشنده شخص ثالت آمازون بداند

وبسایت آمازون بزرگترین مجرای فروش اینترنتی است. آمازون در سه ماهه سوم سال 2016 با فروش خالص 32.7 میلیارد دلاری محبوبیت خود را ثابت کرده است. وجود این حجم از توجه به مشتریان باعث شده است که بسیاری از مردم اغلب خرید خود را از آمازون انجام دهند. توجه داشته باشید که این حجم از رقابت نباید باعث ناامیدی شما شود، در عوض فروش کالا در آمازون باعث ارتباط بیشتر شما با مشتریان می‌شود. البته مراقب باشید که رقابت، همه پتانسیل فروش شما را به خود اختصاص ندهد.
 
 
فروش در آمازون
 

مهم‌ترین دلیل فروش در آمازون چیست؟

مهم‌ترین انگیزه برای فروش در آمازون، ایجاد منبع دوم درآمد است. وقتی کالا را برای فروش در سایت می‌گذارید، دوست دارید همانجایی که مشتریانتان هستند باشید. اگر مشتریانتان در فیس بوک حضور دارند، تبلیغات فیس بوکی انحام دهید تا آنها از محصولات تازه‌ای که در سایت گذاشته‌اید مطلع شوند. اگر مشتریانتان دوست دارند اطلاعاتی درباره شما داشته باشند، یک وبلاگ راه اندازی کنید تا راحت‌تر به شما دسترسی داشته باشند. اگر مشتریانتان در آمازون هستند، محصولاتتان را در آمازون بفروشید. از این راه هم می‌توانید فروشتان را بیشتر کنید و هم با مشتریان جدید ارتباط برقرار کنید. وقتی برای فروش محصولاتتان دنیای بی انتهای اینترنت را انتخاب می‌کنید، چند گزینه پیش رویتان قرار دارد: خودتان محصول را بفروشید؟ آن را در آمازون بفروشید؟ یا در جایی دیگر؟ پاسخ به این سؤال، کار چندان راحتی نیست، چون هر روش، نقاط قوت و ضعف خاص خود را دارد. با این حال، بهتر است ابتدا نیازهای بیزینس خود را بشناسید و راه‌های برآورده کردن آنها را مشخص کنید. در این رابطه، از خودتان بپرسید آیا برای بازاریابی، باید کنترل کاملی بر برند خود داشته باشم؟ داشتن زیر ساخت و پایگاه مشتریان چقدر ضروری است؟ آیا باید به دنبال بازاری مناسب با مشتریان وفادار باشم؟ پس اولین قدم برای فروش، شناخت نیازهایتان است. پیشنهاداتی که در ادامه آورده‌ایم برای هر استارتاپ و کارآفرین شجاع مفید و سازنده خواهد بود.
 
 
آموزش جامع فروش در آمازون
 

روش اول: محصول را خودتان بفروشید

اگر واقعا به دنبال ایجاد برندی اختصاصی برای خود هستید، طبیعتاً فروش محصول در سایت شخصی‌تان، کار معقولی به نظر می‌رسد. این کار چندین مزیت دارد:
 • کنترل نهایی محصول، بازاریابی و ارسال آن به مشتری در اختیار خودتان خواهید بود. 
 • شرایط ارجاع کالا را شخص شما مشخص می‌کنید و هرگاه مشکلی پیش بیاید، پشتیبانی از مشتری را خودتان انجام خواهید داد.
 • مستقیماً با فروشندگان دیگر رقابت نمی‌کنید و مشتریانی که به سایت شما می‌آیند، فقط محصولات برند شما را مشاهده می‌کنند و نه برند دیگری را.
 جنبه‌های منفی این روش که در این جا به چند مورد آنها اشاره می‌کنیم، عمدتاً ناشی از فعالیت‌ها و سرمایه‌ گذاری اولیه شما برای راه اندازی بیزینس است.
 • وقتی تصمیم می گیرید محصول را خودتان بفروشید، کار را باید از صفر شروع کنید که البته به راحتی امکان پذیر نیست.
 • از آنجا که از قبل، وب سایت یا زیرساخت‌های لازم را ندارید، بازار آنلاین و مشتری هم نخواهید داشت. به همین خاطر برای شروع، زمینه چینی‌های زیادی باید انجام دهید.

 

آموزش جامع فروش در آمازون

 

فروش در آمازون

فروش در بازار آمازون، مزایای آشکاری دارد، از جمله این که می‌توانید کالای خود را در یک بازار بسیار گسترده توزیع کنید. با وجود چنین فروشگاهی که در آن هر کالایی در دسترس خواهد بود، مشتریان نیز برای خرید از این فروشگاه رغبت بیشتری خواهند داشت. در این جا به چند مزیت فروش در آمازون اشاره می‌کنیم:
 • آمازون امکان خرید انواع کالا را به مشتریان می‌دهد.
 • استفاده از پلتفرم آمازون، دسترسی به طیف گسترده‌ای از مشتریان، استفاده از بازاریابی کارآمد و پلتفرم ثابت شده، آنها را برای شما امکان‌پذیر خواهد ساخت.
 • در این روش شما می‌توانید از سرویس FBA (ارسال توسط آمازون) استفاده کنید. به این ترتیب آمازون مدیریت موجودی کالا و ارسال آنها به مشتریان را به عهده خواهد داشت. 
 • درصورتیکه کالایی که شما قصد فروش آن را دارید، برند یونیک و منحصر به فردی باشد، تعداد رقیبان کمتر خواهد بود. 
 • آمازون اغلب معاملات را با برندهای مشهور انجام می‌دهد، به این ترتیب مانع فروش آنها توسط افراد دیگر می‌شود. 
 • در صورتی که خریداران، حتی به دروغ بازخورد منفی در مورد یک کالا بدهند، سابقه فروشنده خدشه دار می‌شود و حتی از ادامه فعالیت او جلوگیری می‌شود. 
 • آمازون، با فروشندگان مستقل رقابت می‌کند، و از آنجایی که کنترل بازار صرفاً در دست آنها است، انگیزه زیادی برای موفقیت در رقابت دارد. 

 

آموزش جامع فروش در آمازون

 

وقتی تصمییم می‌گیرید خودتان محصول را بفروشید، کار طراحی سایت، بازاریابی و ارسال آن نیز به عهده خودتان خواهد بود. خلاصه آن که این روش فروش، مخصوص بیزینس هایی است که برای گسترش و ایجاد برند، برنامه‌هایی در ذهن داشته باشند. در نتیجه اگر تازه کار هستید و قصد ایجاد شرکت ندارید، بهتر است روش دیگری را انتخاب کنید.

فروش توسط شخص ثالث

منظور از شخص ثالت، فروشندگانی است که پایگاه مشتریان آن‌ها کوچک‌تر یا محدودتر از بقیه است. فروش در Etsy ،eBay ،Newegg ,Wal-Mart ,Jet ,ASOS و غیره، نمونه‌هایی از فروش توسط اشخاص ثالث به حساب می‌آید. این روش، مزیت‌های فروش از طریق سایت را دارد. فروش از طریق شخص ثالت، باعث کاهش برخی هزینه‌های استارتاپ مثل ایجاد سایت شخصی و ویترین آنلاین، نگه داری از سایت، ایجاد پایگاه مشتریان و غیره می‌شود. 
 
 
فروش در آمازون
 

انواع اکانت فروشندگی در آمازون و تفاوت آنها با هم

دو اکانت فروشندگی و اکانت FBA، با هم یکی نیستند. برای دسترسی به خدمات FBA، لازم است ابتدا اکانت فروشندگی در آمازون را فعال کنید. حین انجام این کار، دو گزینه در اختیار شما قرار می‌گیرد، یکی دریافت اکانت فردی که اصولاً رایگان است و دیگری اکانت حرفه‌ای که به ازای هر فروش در آمازون، باید 1 دلار به این سایت بپردازید. اولین فکری که شاید به ذهنتان برسد این باشد که با اکانت فردی که رایگان است شروع کنید، اما اگر در کار خود جدی هستید و به دنبال افزایش فروش در آمازون هستید، بهتر است اکانت حرفه‌ای را هم انتخاب کنید. هزینه این اکانت در دراز مدت چندان زیاد نخواهد بود. دسترسی به ابزارهای مختلف، ارزش پول و زمان را برای شما مشخص‌تر خواهد کرد. با دنبال کردن مراحل ساده‌ای که در وب سایت است می‌توانید اکانت خود را تولید و آن را فعال کنید. اولین کاری که پس از ایجاد اکانت باید انجام دهید این است که اولین لیست خود را تهیه کنید. برای این کار، با استفاده از کاتالوگ، محصولاتتان را اضافه کنید. در ضمن مطمئن شوید که با واسطه‌های خرده فروش معامله نکنید. تصمیم گیری درباره روش فروش آنلاین، کار ساده‌ای نیست و باید بررسی‌های بیشتری در مورد آن صورت گیرد. به این منظور نباید آن را به شانس واگذار کنید، بلکه تلاش کنید تا نیازهای شرکت خود و راه‌های برآوردن آنها را بشناسید. همچنین فراموش نکنید، برای رسیدن به هدف‌های زندگی، راه‌های زیادی وجود دارد. مثلاً شاید تصمیم بگیرید کالای خود را در چند سایت طرف سوم و یا حتی آمازون بفروشید. شاید تصمیم داشته باشید محصول را در وب سایت خودتان یا جای دیگری بفروشید. شما می‌توانید برای برند‌سازی و جذب مشتری، به آمازون یا برخی طرف‌های سوم نیز رو بیاورید و بعد از به دست آوردن سرمایه لازم، بازار آنلاین خودتان را ایجاد کنید. تصمیم شما هر چه باشد، سعی کنید عملکرد هوشمندانه‌ای داشته باشید و از قطع ارتباط با بازارهایی که مطابق میل شما عمل نمی‌کنند نترسید، چون ادامه شراکت با طرفی که برایتان سودآور نیست فایده‌ای نخواهد داشت.
نویسنده:
https://ezzatkhah.com/course-on-selling-on-Amazon
آموزش جامع فروش در آمازون 2019

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 5

نظرات کاربران

0 نظر

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط