آیا فروش در آمازون هنوز سودآور است ؟ مشاهده ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه از ایران در آمازون بفروشیم؟

توضیحات کوتاه :
بسیاری از خرده فروشان برای توسعه بین المللی بیزینس خود به آمازون چشم دوخته‌اند. دلیل اتکا به آمازون، ارائه فرصت‌هایی برای توسعه فروش بین المللی از طریق رویکردی پایدار است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 3.6k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
چگونه از ایران در آمازون بفروشیم؟

 

خلاصه ای از مقاله

دلیل اتکا به آمازون، ارائه فرصت‌هایی برای توسعه فروش بین المللی از طریق پلتفرم و رویکردی پایدار و ثابت است که خرده فروشان با آن آشنایی کامل دارند. این بازار بین المللی برای فروشندگان ثالث که به دنبال مشتری‌های محلی و جهانی هستند، کانالی قابل دسترس به شمار می‌رود.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

نحوه فروش بین المللی در آمازون

آمازون 14 بازار جهانی در اختیار دارد. این بازار بین المللی برای فروشندگان ثالث که به دنبال مشتری‌های محلی و جهانی هستند، کانالی قابل دسترس به شمار می‌رود. بسیاری از خرده فروشان برای توسعه بین المللی بیزینس خود به آمازون چشم دوخته‌اند. دلیل اتکا به آمازون، ارائه فرصت‌هایی برای توسعه فروش بین المللی از طریق پلتفرم و رویکردی پایدار و ثابت است که خرده فروشان با آن آشنایی کامل دارند.

 

چگونه از اینترنت کسب درآمد دلاری داشته باشیم؟

 

روش‌های فروش بین المللی در آمازون

لیستینگ غیر مستقیم در آمازون

در صورتی که در حال حاضر در آمازون فروشنده هستید، می‌توانید از طریق لیست موجود خود، برای خریداران بین المللی فروش ارائه دهید. در کشورهایی که آمازون وب سایت محلی ندارد، خریداران می‌توانند از طریق بازارهای جهانی آمازون خرید داشته باشند. می‌توانید از طریق صادرات محصولات خود از حساب‌های محلی، به مشتریان فروش داشته باشید. درست همانند تراکنش‌های محلی، درآمد فروش محصولات به حساب فروشنده شما واریز خواهد شد. در صورتی که از سرویس ارسال توسط آمازون(FBA) استفاده می‌کنید، می‌توانید از طریق برنامه صادرات FBA این سفارش‌ها را ارسال نمایید.

با استفاده از برنامه صادرات FBA، آمازون مسئولیت صادرات، خدمات مشتری و ارجاع کالا را بر عهده خواهد گرفت. این روش برای امتحان کردن فروش در مناطق جدید و اینکه بفهمید کدام محصول در کدام منطقه محبوبیت بیشتری دارد، بسیار حائز اهمیت می‌باشد. ضمناً می‌توانید میزان سود در مناطق مختلف را با انتظارات پیش فرض خود مقایسه کنید.

در صورتی که قصد دارید ارسال کالا را شخصاً مدیریت نمایید، خوب است به این نکات نیز توجه داشته باشید که تحویل، ارجاع کالا و پیگیری‌های مناطق بین المللی نیز بر عهده شما خواهد بود. روش لیستینگ غیرمستقیم برای کسب تجربه در تجارت‌های برون‌مرزی و فروش بین‌المللی، مناسب به نظر می‌رسد. در صورتی که تمایل دارید یک گام فراتر از طرح تجارت برون‌مرزی بردارید، لیستینگ فعال، گام بعدی شما خواهد بود.

 

قروش درآمازون از ایران

 

لیستینگ مستقیم در آمازون

لیستینگ فعال در قیاس با روش تجارت برون‌مرزی کمی پیچیده‌تر است. به جای آنکه لیست محلی خود را به خریدارن برون مرزی عرضه نمایید، به صورت مستقیم در سایت بین المللی آمازون، لیست خود را برای جذب خریدارن بازارهای محلی، ایجاد می‌کنید. آمازون این فرآیند را از طریق حساب‌های واحد و یکپارچه تسهیل نموده است. حساب واحد آمریکای شمالی شما را قادر می‌سازد تنها از طریق یک حساب فروشنده، سفارش‌های انجام گرفته در ایالات متحده، کانادا و مکزیک را مدیریت نمایید.

در اروپا نیز از طریق حساب واحد اروپایی می‌توانید صرفاً از یک حساب فروشنده، سفارش‌های انگلستان، فرانسه، آلمان، ایتالیا و اسپانیا را کنترل و مدیریت نمایید. مزایای مهم حساب واحد آمریکایی یا اروپایی اولاً این است که لازم نیست حساب جداگانه محلی باز کنید، ثانیاً تنها هزینه ماهانه مربوط به یک فروشنده حرفه‌ای را باید پرداخت کنید. همچنین می‌توانید در آمازون‌های ژاپن و چین فروش داشته باشید، اما در هر بازار به یک حساب جداگانه نیاز خواهید داشت. برای کشورهای منطقه اقیانوس آرام و آسیا، حساب واحدی وجود ندارد.

می‌توانید عرضه محصولات خود را از طریق ابزارهای بین المللی پیشرفته ارائه شده در آمازون، در بازار هدف لیست نمایید. اما به این نکته توجه داشته باشید که باید لیستینگ خود را به زبان جدید ترجمه نمایید. پیشنهاد می‌شود برای این کار از مشاوران کمک بگیرید. ضمناً تعهد داشتن به خدمات مشتری نیز ضروری می‌باشد. در صورتی که خدمات مشتری در آغاز راه برای شما دشوار است، استفاده از خدمات FBA گزینه خوبی است.

 

مقاله پیشنهادی: آموزش فارسی فروش در آمازون

فروش در آمازون از ایران

 

پیشنهاداتی برای فروش در آمازون

برای شروع فروش بین المللی در آمازون، رویکرد مرحله‌ای و استفاده از مشاوران متخصص پیشنهاد می‌شود. در این راستا سایت ezzatkhah.com همراه شما خواهد بود و با شرکت در دوره آربی می‌توانید مهارت‌های لازم فروش در آمازون را کسب نمایید. شاید تمایل داشته باشید از طریق لیستینگ غیر‌مستقیم برای مشتریان بین المللی، محصول خود را عرضه نمایید، در این صورت می‌توانید یک بازار جدید در آمازون به راه بیندازید.

یکی از راه‌های مناسب برای شروع، استفاده از شبکه ارسال اروپایی آمازون می‌باشد. با کمک این شبکه ارسال می‌توانید از سرویس FBA برای ارسال کالای خود به خریدان اتحادیه اروپا استفاده کنید. از این روش می‌توانید محصولات خود را تنها از یک انبار کالا، به هر پنج بازار موجود در اتحادیه اروپا ارسال کنید.

نکات قابل توجه فروش در آمازون

زمانی که فروش جهانی دارید، به بررسی‌های متعدد نیاز دارید تا متوجه شوید آیا محصول شما برای کشور هدف مناسب می‌باشد یا خیر. در اولین و مهم‌ترین مرحله باید اطمینان حاصل نمایید که قوانین هر کشور را رعایت نموده‌اید. توجه داشته باشد که استانداردهای یک محصول ممکن است در کشورهای مختلف متفاوت باشد. مثلاً، پخش کننده MP3 با ولتاژ 110 تا 220 که از شارژرهای دوگانه استفاده می‌کنند، ممکن است برای بازارهای اروپایی مناسب نباشند، اما ارائه آن در کشور ژاپن موردی نداشته باشد.

همچنین تشک‌های پر، که فروش خوبی در انگلستان دارند، ممکن است در ایالات متحده به دلیل تفاوت در استاندارهای سایز تشک، فروش خوبی نداشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محدودیت محصولات و سایر قوانین، صفحه قوانین و مالیات‌های آمازون را مطالعه بفرمایید.

استفاده از سرویس FBA

پیشنهاد می‌شود برای شروع، تنوع محصولات را زیاد و تعداد آنها را کم انتخاب کنید و از سرویس FBA استفاده بنمایید. اوضاع را بسنجید و بار اول برای ارسال کالا و پیگیری درخواست‌های مشتری به آمازون متکی باشید. توصیه می‌شود برای توسعه یک بازار جدید به جای افزودن تعداد کالای زیاد به یک باره و در یک مرحله، از روش چند مرحله‌ای استفاده نمایید. در مسیر فروش کالا حتی برای اکثر فروشندگان فصلی نیز مشکلاتی از قبیل خدمات مشتری پیش می‌آید.

توجه داشته باشید، زمانی که مسئله نقص یا عیبی پیش می‌آید، آمازون قوانین سخت گیرانه ای دارد و در صورتی که از سرویسFBA استفاده نکنید، نرخ نقص سفارشات (ODR) به سرعت افزایش می‌یابد. به طور مثال، اگر دو سفارش معیوب باشد و شما در آغاز کار تنها 100 آیتم را در ماه ارسال کرده باشید، ODR شما به 2% می‌رسد که از آستانه یک درصدی آمازون بالاتر خواهد بود. در نتیجه شما فوراً تعلیق خواهید شد.

با شروع چند مرحله‌ای بازار جدید خود، ریسک نتایج نامطلوب را به حداقل خواهید رساند. گزینه مناسب در این مورد، اتکا به سرویس FBA و کسب سرعت بیشتر در این زمینه است، چرا که آمازون، ارسال و پیگیری خدمات مشتری را انجام خواهد داد.

 

وبسایت آمازون

 

خدمات مشتری آمازون

یکی از ملزومات فروش در آمازون این است که قادر به تأمین خدمات به زبان محلی باشید. برای مثال، در صورتی که در Amazon.JP فروشنده هستید، پشتیبانی مشتری شما باید به زبان ژاپنی فعال باشد. در صورتی که به زبان محلی بازاری که قصد فروش در آن را دارید تخصص نداشته باشید، استخدام فردی که زبان محلی را بداند برای شما مفید خواهد بود.

گزینه دیگر، استفاده از FBA به صورت محلی است. به این معنا که آمازون پشتیبانی مشتری را به زبان محلی ارائه می‌دهد، اما این گونه نیست که شما کاملاً فارغ از هر کاری شوید. لیست کردن محصولات شما که باید به زبان محلی ارائه شود، بر عهده خودتان خواهد بود. برای تهیه این لیست می‌توانید از ابزار ترجمه استفاده کنید، اما احتمالاً با مشکل ترجمه بد مواجه خواهید شد. برای حصول اطمینان از حرفه‌ای بودن لیستینگ در بازارهای بین المللی، پیشنهاد می‌کنیم از سرویس‌هایی استفاده کنید که افراد حرفه‌ای حاضر در این سایت‌ها  کار ترجمه را انجام می‌دهند.

مالیات‌ها در آمازون

ورود به هر بازار جدید، مجموعه جدیدی از قوانین را به دنبال خواهد داشت. به خصوص در مورد مالیات‌ باید قوانین مربوطه را رعایت نمایید. به طور مثال، ممکن است مالیات بر ارزش افزوده برای فروش در بازارهای اروپایی کاربرد داشته باشد و سایر کشورها مالیات‌های مشابهی همچون مالیات بر خدمات و کالا را داشته باشند. لازم است قوانین مربوط به بازارهایی که قصد ورود به آنها را دارید، کاملاً بررسی نمایید.

در برخی موارد، حتی در صورتی که از حساب آمازون دات کام خود به مشتریان بین المللی فروش داشته باشید، ممکن است قانون کشور فرد خریدار به گونه‌ای باشد که باید در آن کشور نیز مالیات پرداخته شود. معمولاً قبل از اعمال مالیات، مواردی باید رعایت شوند. اطمینان حاصل کنید که وظایف خود را به طور کامل انجام داده‌اید. آمازون در صفحه Global Selling Guide اطلاعات مالیاتی هر کشوری در بازار خود را فراهم نموده است، اما شما بایستی جزئیات را به طور کامل بررسی نمایید.

 

چگونه از ایران با فروش در آمازون میلیاردر شویم؟


فروشندگانی که در پایگاه ایالات متحده فعالیت دارند باید پیامدهای مالیاتی کشور خود را نیز در نظر بگیرند. دولت ایالات متحده، در اکثر موارد برای درآمدهای بین المللی مالیات تعیین می‌کند، بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که قوانین را رعایت نموده‌اید. بهترین راه این است که با یک وکیل مالیاتی که با قوانین بیزینس بین المللی آشنایی دارد، مشاوره نمایید. دوره آربی مهارت‌های لازم برای فروش در سایت آمازون را در اختیار شما قرار خواهد داد.

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می‌سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر بیزینس آنلاین آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است. همچنین نتایج شگفت انگیز دوره آربی مسیر را بهتر به شما نشان می‌دهد.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/how-to-sell-on-amazon-dot-com-from-iran
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
vahide گفته:
۰ | ۰

ممنون از اطلاعاتی که شر میکنید

سهیلا بدیعی/پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۱

درود به شما وحیده عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
سهیلا بدیعی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

از رضایت و خشنودی شما همواره بر خود می‌بالیم و علاقه مندیم که همیشه شما را در اوج پیروزی‌هایتان ببینیم.

شاد و سربلند باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط