افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه به کارآفرین موفقی تبدیل شویم؟ | عزت خواه دات کام

توضیحات کوتاه :
کارآفرینان موفق هم خودشان به بهترین شکل از پتانسیل‌های موجود استفاده می‌کنند هم شرایط را برای موفقیت دیگران مهیا می‌کنند. با پرورش ویژگی کارآفرینان موفق موفقیت شغلی بیشتری را تجربه کنید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 1.1k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
چگونه به کارآفرین موفقی تبدیل شویم؟ | عزت خواه دات کام

 

خلاصه ای از مقاله

در این مقاله عوامل مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق را بیان نموده و راهکارهایی برای رسیدن به موفقیت شغلی را مطرح می کنیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

کارآفرینان موفق، چه ویژگی‌هایی دارند؟

یک کارآفرین موفق، از پتانسیل لازم برای بهبود هر چه بیشتر اوضاع جهان برخوردار است. آن‌ها نه تنها می‌توانند نیازهای مشتریان را برآورده کرده و در آنها حس رضایت ایجاد کنند، بلکه می‌توانند شرایطی را فراهم کنند که کارکنانشان از تمام توانایی‌های خود در کار استفاده کنند.

اگر شما هم چنین رویکردهایی را در زندگی خود دنبال می‌کنید، مطمئناً در زندگی خود به کارآفرین موفقی تبدیل خواهید شد.

در این مقاله قصد داریم ابتدا عواملی که باعث تبدیل شدن شما به یک کارآفرین موفق می‌شود را بررسی کنیم و در ادامه راهکارهایی که به شما کمک می‌کند تا از موفقیت شغلی خود بیشتر لذت ببرید را بررسی خواهیم کرد.

 

چگونه درآمد خود را افزایش دهیم؟

 

1. کارآفرینان موفق از کار خود لذت می‌برند

یکی از مهمترین معیارها برای موفقیت در کار آفرینی این است که به کار خود عشق بورزید و از انجام دادن آن لذت ببرید. به خاطر داشته باشید که علاقه داشتن به کار در عین این که باعث می‌شود وظایف روزانه‌تان را راحت‌تر انجام دهید، باعث می‌شود اصلاً به آنها به چشم وظیفه نگاه نکنید.

همچنین انرژی روحی روانی لازم برای ارتقا مهارت‌های خود و فکر کردن به راه‌های جذب مشتری بیشتر را پیدا خواهید کرد. کسانی که به کار خود علاقه دارند، واکنش معقول‌تری نسبت به شکست‌های خود خواهند داشت و به جای نا امیدی به دنبال بهبود عملکرد خود برخواهند آمد.

2. هوشیار و فعال هستند

کارآفرینان موفق، در هر لحظه به فکر انجام کارهای سازنده هستند. آن‌ها برای گسترش کسب و کار خود، دائماً به دنبال شناسایی فرصت‌ها هستند و هرگاه موقعیت مناسبی پیدا کردند، تصمیم قاطعانه‌ای در مورد آن می‌گیرند.

البته آنها بدون فکر کردن دست به عمل نمی‌زنند و سعی می‌کنند در هر شرایطی، بازدهی خود را حفظ کنند و هر کاری را در راستای رسیدن به هدف مورد نظرشان انجام دهند.

 

افراد موفق

 

3. کارآفرینان برتر برای کار خود برنامه ریزی می کنند

کارآفرینان موفق، به طور مرتب، اهداف تجاری خود را باز تعریف کرده و اقداماتی که در جهت رسیدن به آنها باید انجام دهند را با جزئیات می‌نویسند. به این ترتیب هر اقدامی که انجام می‌دهند، در جهت رسیدن به نتیجه‌ای مثبت و پایدار برای سازمانشان خواهد بود.

برنامه‌ریزی یعنی این که بدانید بعد از اتمام یک کار، چه کاری را باید شروع کنید. نکته مهم دیگر این که کارهای خود را از نظر اهمیت زمانی دسته بندی می‌کنند. مثلاً ساعت‌های ابتدایی روز را که آمادگی ذهنی بیشتری دارند را به یادگیری اختصاص دهند، جلسات کاری خود را تا قبل از ظهر به اتمام برسانند و غیره. 

4. کارآفرینان موفق انعطاف پذیر هستند

اگرچه برنامه ریزی برای کارها و داشتن اهداف بلندمدت بسیار مهم است، اما این موضوع نباید باعث شود که انعطاف پذیری خود را از دست بدهید. زیرا دیر یا زود ممکن است موقعیت‌های پیش بینی نشده‌ای پیش آید و شما بتوانید واکنش معقول و حساب شده‌ای نسبت به آنها داشته باشید.

یک کارآفرین موفق، می‌تواند برنامه‌های خود را به صورتی تنظیم کند که وقتی امکان عمل کردن به آنها وجود نداشت، به سرعت تغییرات ضروری را در آنها اعمال کند و به راه خود ادامه دهد.

 

 کارآفرینی

 

5. افرادی راستگو هستند

راستگویی و صداقت تنها یک ویژگی اخلاقی نیست، بلکه یکی از ضروریات دنیای کسب و کار هم به حساب می‌آید. شما باید شرایطی را فراهم کنید که کارمندان، تولید کنندگان، مشتریان و تنظیم کنندگان بازار، همگی بتوانند به شما اعتماد کنند.

اگر آن‌ها احساس کنند، که شما آن شخصی نیستید که تصور می‌کرده‌اند، از ادامه همکاری با شما سرباز خواهند زد و کسب و کار شما با شکست رو به رو خواهد شد. پس، شما باید خود را در عمل  فردی درستکار و صادق نشان دهید، چون تنها در این صورت است که نزد دیگران، اعتبار و آبرو کسب خواهید کرد.

 

کارآفرین موفق شدن

 

6. از هوش هیجانی برخوردارند

یکی از عناصر انکارنشدنی موفقیت در دنیای تجارت، هوش هیجانی است. به این معنا که باید کنترل درستی بر احساسات خود داشته باشید، در غیر این صورت، نمی‌توانید تصمیم‌های عاقلانه‌ای بگیرید و ممکن است انتخاب‌های نادرست خود را مثبت تلقی کنید یا ناخواسته فرصت‌های خوبی که در اختیارتان قرار می‌گیرد را نادیده بگیرید.

همچنین لازم است نسبت به احساسات و عواطف کارمندان خود و تاثیری که تصمیم‌های شما می‌تواند بر آن‌ها بگذارد حساس باشید و تلاش کنید شرایط را برای شاد و سالم بودن آن‌ها فراهم کنید.

حال که با ویژگی‌های یک کار آفرین موفق آشنا شدید، راهکارهایی را به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید از کسب و کار خود لذت ببرید.

چگونه از کار خود لذت ببرید؟

همه ما انسان‌ها در ذهن خود رویای داشتن یک شغل موفق را داریم که بتوانیم از آن لذت ببریم و سبک زندگی دلخواهمان را با آن بسازیم.

با این حال، بیشتر ما، در نهایت شغلی را انتخاب می‌کنیم که نه تنها از آن لذتی نمی‌بریم، بلکه دستمزد آن، کمتر از حقوق مورد نظرمان است. با این حال خوشبختانه، موفقیت شغلی، کاملاً در اختیار خود شما است.

 

مقاله پیشنهادی: کارآفرینی به شیوه باربارا کورکوران

مسیر کارآفرینی

 

اگر می‌خواهید از شغل خود لذت ببرید، این 6 مرحله را دنبال کنید:

1. شغل خود را آگاهانه انتخاب کنید

اولین و مهمترین گام در به دست آوردن موفقیت شغلی، درست انتخاب کردن آن است. یعنی شما باید به دنبال حرفه‌ای باشید که برای شما موفقیت به همراه داشته باشد. اما قبل از آن، باید ابتدا تعریف مشخصی از موفقیت داشته باشید.

  • آیا شما به دنبال شغلی هستید که به خاطر آن دائماً در سفر باشید یا نه به دنبال حرفه‌ای هستید که از نظر مکانی ثابت باشد؟
  • آیا برای انتخاب شغل، ملاک اصلی شما، کسب درآمد بیشتر است یا پول اولویت دوم شما به حساب می‌آید؟

وقتی بتوانید اولویت‌هایتان را تعریف کنید، می‌توانید بر اساس آنها، به انتخاب کار مورد نظرتان اقدام کنید. البته مهمترین اولویت شما برای انتخاب یک شغل، باید لذت بردن از آن باشد.

به این علت که وقتی از شغل خود لذت ببرید، کل زندگی برای شما لذت بخش خواهد بود. از طرفی احتمال موفقیت شما بیشتر خواهد بود، زیرا وقتی انسان از کار خود لذت ببرد، آن را به بهترین شکل انجام خواهد داد.

2. مسئولیت همه چیز را خودتان به عهده بگیرید

اگر می‌خواهید در شغل خود موفق شوید،  شکست‌ها و موفقیت‌هایتان را با هم بپذیرید. به این معنی که موفقیت‌های خود را جشن بگیرید، آن‌ها را تحلیل کنید و بررسی کنید از چه راهی می‌توانید آنها را در آینده، تکرار کنید.

از طرفی، باید شکست‌هایتان را هم بپذیرید و مسئولیت آنها را بپذیرید و اجازه ندهید باعث نا‌امیدی شما شوند، بلکه ببینید چه درس‌هایی می‌توانید از آنها بیاموزید. بسیاری از اوقات، تجربه‌های خوبی که در زندگی به دست می‌آوریم، به خاطر شکست‌هایی است که خورده‌ایم.

به جرأت می‌توان گفت که بیشتر افراد موفق جهان، اگر اشتباهات خود را نمی‌پذیرفتند و از آنها درس نمی‌گرفتند، هیچ‌گاه به جایگاه امروزی خود دست نمی‌یافتند.

 

کارآفرین موفق

 

3. از تغییر نترسید

در بیشتر مواقع، احساس گیرافتادن در یک شغل، حالتی ذهنی است که شخص برای خودش می‌سازد. خوشبختانه، شما در هر جایگاه شغلی که باشید، همیشه این قدرت را دارید که بتوانید تغییراتی در کار خود ایجاد کنید.

بیشتر اوقات، این تغییرات شاید ترسناک یا دشوار به نظر برسند، اما در نهایت برای شما منفعت خواهند داشت. شما در هر موقعیت شغلی که هستید، باید دائماً در حال یادگیری و ارتقا موقعیت خود باشید و دست از تلاش برای توسعه فردی و شغلی خود برندارید و تصور نکنید که باید همیشه در همین جایگاهی که هستید، بمانید.

4. مثبت اندیش باشید

وقتی نگرش مثبت و خوش بینانه‌ای داشته باشید، اتفاقات خوبی نیز برایتان خواهد افتاد. نقطه مقابل مثبت اندیشی، بدبینی است که دشمن موفقیت به حساب می‌آید.

این حالت باعث می‌شود چالش‌هایی که قابل مدیریت و کنترل هستند، به مشکلات غیر قابل حلی تبدیل شوند، این در حالی است که مثبت اندیشی و خوش بینی، امکان غلبه بر هر مشکلی را برای شما فراهم می‌کند.

مراقب باشید وقتی افکار منفی به سراغتان می‌آید یا نگرش بدبینانه‌ای نسبت به شغل خود پیدا می‌کنید، به آن توجه نکنید و ذهنیت مثبت و خوش بینانه ای را جایگزین آن کنید.

به این منظور، اولین روزهایی که این شغل را انتخاب کردید و انگیزه و هدف‌هایی که برای انجام دادن آن را داشتید به خاطر بیاورید. در این صورت می‌توانید ذهنیت منفی خود را تا حدودی برطرف کنید.

 

چگونه به کارآفرین موفقی تبدیل شویم؟

 

5. برای خودتان هدف تعیین کنید

یکی از اقدامات مفید برای موفقیت شغلی و در نهایت لذت بردن از آن، هدف گذاری است. اگر این کار به درستی انجام شود، نقشه راه شما برای رسیدن به موفقیت مشخص خواهد شد و انگیزه لازم برای ادامه کار را پیدا خواهید کرد. انتخاب شغل شما نیز باید در راستای رسیدن به همان اهداف باشد.

مثلاً اگر هدف شما خریدن هواپیمای شخصی باشد، قطعاً با شغل‌های معمولی که خودتان دخالتی در میزان دستمزدتان ندارید، امکان پذیر نخواهد بود. هدف‌هایی که برای خودتان انتخاب می‌کنید، باید مفید و کار آمد باشند، به این معنا که در عین به چالش کشیدن شما، قابل دست یابی باشند و موقعیت فردی و شغلی شما را ارتقا دهند.

اگر اهداف بلند مدت و کوتاه مدتی که برای خود انتخاب می‌کنید، واجد این معیارها باشند، قطعاً به شما در رسیدن به هدف نهایی‌تان  کمک خواهد کرد.

6. به بازخوردها توجه کنید

اغلب اوقات وقتی فیدبک منفی از شغل خود می‌گیریم، دچار نا امیدی می‌شویم. با این حال وقتی بازخورد دیگران درباره شغل خود را جویا شوید و به خوبی به آن گوش کنید، به نقاط ضعف خود پی خواهید برد و می‌توانید در کار خود پیشرفت کنید.

صرف نظر از جایگاهی که هم اکنون در شغل خود دارید، همیشه افرادی هستند که بتوانند ایده خاصی در مورد شغلتان به شما ارائه دهند یا در یک موضوع بیشتر از شما بدانند.

وقتی به بازخورد دیگران در مورد کار خود توجه کنید، آن را صادقانه ارزیابی کنید و در صورت مفید بودن به کار ببندید، قطعاً در کار خود موفق خواهید شد. 

 

چطور با فروش محصول در آمازون کسب درآمد داشته باشیم؟

 

موفق شدن در هر کسب و کاری نیازمند داشتن شخصیت لازم برای آن کار است. یعنی باید به کار خود علاقه‌مند باشید، برای آن برنامه داشته باشید، انعطاف پذیر و راستگو باشید و از هوش هیجانی بالایی برخوردار باشید.

همچنین برای لذت بردن از کار خود، باید انتخاب‌های آگاهانه‌ای داشته باشید، مسئولیت‌ها را کاملاً بپذیرید، از تغییرات نترسید، مثبت اندیش باشید، برای خود هدف انتخاب کنید و به بازخوردهای مثبت و منفی دیگران به دقت توجه کنید.

 

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی دوره آنلاین بازاریابی و فروش در آمازون و مشاهده نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/successful-entrepreneur
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh