افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

نحوه فروش در آمازون از ایران

توضیحات کوتاه :
شما در هر جای این دنیا که باشید می‌توانید به عنوان فروشنده در آمازون فعالیت داشته و درآمد بالایی دست پیدا کنید. اما شما باید قبل از ورود به آمازون نکات مهمی را مد نظر قرار دهید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 16

  • 2.2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
نحوه فروش در آمازون از ایران

 

خلاصه ای از مقاله

وقتی تصمیم می‌گیرید که وارد بازار جدیدی از آمازون شوید، قبل از هر کاری باید بررسی کنید آیا بیزینس شما می‌تواند با وجود تفاوت‌های زبانی موجود، عملکرد موفقی در بازار یک منطقه خاص داشته باشد یا خیر. تخصص در زبان محلی بازار، یک ضرورت بوده و امکان پشتیبانی از مشتری را در یک بازار خاص، فراهم می‌کند. داشتن این مهارت در بازار آمازون نیز ضروری است، اما در صورتی که از سرویس FBA استفاده می‌کنید، به این مهارت نیازی ندارید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

قبل از ورود به آمازون، چه نکاتی را باید در نظر گرفت

قبل از آن که بازار آمازون را برای فروش کالا در نظر بگیرید و قصد کسب درآمد از طریق آن را داشته باشید، بایستی چند نکته را رعایت نمایید. اول مطمئن شوید که کالای مورد نظر برای کشور هدف مناسب است یا نه. در این رابطه باید دو مطلب را مورد نظر داشته باشید؛ اول و مهمتر از همه باید مطابق با قوانین حاکم بر یک کشور عمل کنید و دوم این که فراموش نکنید استانداردهای کالا در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است.

مثلاً دستگاه پخش ام پی تری که با برق 110 تا 220 ولت کار می‌کند و شارژرهای دو شاخه‌ای که برای آنها در نظر گرفته شده است، مناسب بازارهای اروپا نیست اما در ژاپن قابل استفاده می باشد. به همین شکل، تشک‌های پَر که در انگلستان بازار خوبی دارند، ممکن است در آمریکا، فروش چندانی نداشته باشند، زیرا اندازه استاندارد تشک در هر یک از این دو کشور متفاوت است.

 

فروش در آمازون

 

ورود به بازار آمازون و تفاوت‌های زبانی

وقتی تصمیم می‌گیرید که وارد بازار جدیدی از آمازون شوید، قبل از هر کاری باید بررسی کنید آیا بیزینس شما می‌تواند با وجود تفاوت‌های زبانی موجود، عملکرد موفقی در بازار یک منطقه خاص داشته باشد یا خیر. تخصص در زبان محلی بازار، یک ضرورت بوده و امکان پشتیبانی از مشتری را در یک بازار خاص، فراهم می‌کند. داشتن این مهارت در بازار آمازون نیز ضروری است، اما در صورتی که از سرویس FBA استفاده می‌کنید، به این مهارت نیازی ندارید.

تسلط به زبان محلی، امکان جست‌وجو برای یک کشور خاص را فراهم کرده و بهترین روش قرار دادن محصولاتتان در سایت را به شما می‌آموزد. گاهی برای برآورده کردن خواسته‌های مشتریان لازم است تغییری در کالا یا بسته بندی آن ایجاد کنید یا شیوه بازاریابی خود را تغییر دهید. علیرغم مطالب فوق و با وجود عدم تسلط فروشندگان به زبان محلی، شاهد فروش موفق آنها در بازار آمازون هستیم. آمازون با ارائه برخی خدمات و ابزارها، مشکلات ناشی از زبان را حل کرده است که در ادامه به تشریح آنها خواهیم پرداخت.

 

فروش آنلاین

 

چگونه آمازون، موانع زبانی را برای فروشندگان سایت برداشته است؟

در این جا، به برخی از روش‌هایی که آمازون به کمک آن، موانع زبانی را برای فروشندگان و مشتریان برداشته است، اشاره می‌کنیم:

1. ابزار Seller Central Language Switcher مورد استفاده آمازون

خبر خوب این است که برای فروش در ژاپن و کشورهای اروپایی، نیازی به تسلط بر زبان‌های فرانسه، آلمانی، ایتالیایی، اسپانیایی یا ژاپنی نیست. با برنامه Seller Central Language Switcher می‌توانید عملیات خود را در بازار آمازون تمام این کشورها، به زبان انگلیسی مدیریت کنید و سریعاً به کسب و کار بین المللی خود سرعت بخشید. این کار از طریق یک رابط آشنا صورت می‌گیرد که طرز استفاده از آن بسیار راحت است.

2. اکانت بازار اروپای آمازون

در اروپا، مدیریت بیزینس در تمام 5 بازار آمازون این قاره بسیار ساده است. اکانت بازار اروپایی آمازون، به شما فرصت عرضه محصول و مدیریت آن را در تمامی بازارهای آمازونِ انگلیس، فرانسه، آلمان، ایتالیا و اسپانیا می‌دهد. به این ترتیب می‌توانید مشخص کنید چه کالایی و در کجا فروخته شود. از طرفی امکان مدیریت بیزینس با تنها یک رابط اکانت فروشنده وجود دارد.

وقتی برای فروش در یکی از بازارهای اروپایی آمازون، مثلاً  Amazon.co.uk  ثبت نام می‌کنید، اکانت فروشندگی شما به طور خودکار برای فروش در دیگر بازارهای اروپایی آمازون یعنی آلمان، فرانسه، ایتالیا، و اسپانیا فعال می‌شود. در این صورت علاوه بر این که به میلیون‌ها مشتری در کشورهای دیگر دسترسی پیدا می‌کنید، به کمک آمازون می‌توانید شاهد رشد بیزینس آنلاین و بین المللی خود باشید. به این ترتیب، مدیریت کلیه سفارشات شما تنها در یک محل صورت می‌گیرد و تجارت در ایتالیا درست همانند انگلستان خواهد بود.

 

مقاله پیشنهادی: هزینه های فروشندگی در آمازون

فروشندگی در آمازون از ایران

 

فعالیت در بازارهای بین المللی آمازون

1. ابزار ایجاد لیست‌های بین المللی

ابزار ایجاد لیست‌های بین المللی، راهی ساده برای فهرست کردن و مدیریت کالاهای عرضه شده در تمامی پنج بازار اروپایی آمازون است. وقتی بازار کشور خود را به کل بازارهایی که قصد عرضه کالا در آن دارید وصل می‌کنید (منظور بازارهای هدف می‌باشد)، این ابزار به سرعت و با توجه به محصولاتی که در بازار مبدأ ارائه کرده‌اید، فهرست‌هایی را در بازارهای مقصد ایجاد می‌کند. هر گاه قیمت کالا را در بازار مبدأ تغییر دهید، به طور خودکار، تغییرات قیمت را در بازار مقصد منعکس می‌کند. همچنین نوسانات نرخ تبادل را زیر نظر گرفته و قیمت‌ها را در بازارهای مقصد به تناسب آن تغییر می دهد.

2. نحوه استفاده از ابزار Build International Listings آمازون

اگر در بازار اروپایی آمازون، اکانت فروشندگی دارید، می‌توانید بدون پرداخت هزینه اضافه ثبت نام یا استارتاپ، از این ابزار استفاده کنید. کافی است این سرویس را فعال کنید، بعد از آن، سرویس به طور خودکار محصولات واجد شرایط را که در فهرست بازار مبدأ خود قرار داده‌اید در بازارهای مقصد مورد نظر شما قرار می‌دهد. در هر زمان می‌توانید اتصال به بازار مقصد را حذف کنید. پس از به فروش رفتن محصولات، باید هزینه هر یک از سفارشاتی که به خارج از بازار مبدأ ارسال شده‌اند را بپردازید. این کار از طریق شبکه ارسال اروپا صورت می‌گیرد. در کنار آن باید هزینه‌های عادی ارسال توسط آمازون را هم پرداخت کنید.

 

مقاله پیشنهادی: پیش نیازهای فروش در وبسایت آمازون | عزت خواه دات کام

کمپانی آمازون

 

3. پشتیبانی از مشتریان با زبان محلی آنها در آمازون

وقتی محصولی را در بازار آمازون می‌فروشید، بایستی خدمات پشتیبانی از مشتریان را به زبان محلی بازار آنها ارائه کنید. مثلاً اگر کالایی را در آمازون ژاپن یا اسپانیا می‌فروشید، بایستی خدمات مشتریان را به زبان‌های ژاپنی یا اسپانیایی ارائه کنید. به این منظور می‌توانید یا خودتان این کار را انجام دهید یا بعد از پیوستن به سرویس FBA، آمازون آن را برایتان انجام دهد.

4. نحوه فروش در سطح بین المللی از طریق آمازون

اگر  اولین بار است که از طریق آمازون اقدام به فروش کالا در بازارهای بین المللی می‌کنید، معمول‌ترین راه این است که درباره کالاهایی که بیشترین فروش را در بازار مبدأ شما داشته‌اند، فکر کنید. با در نظر گرفتن تجربه‌های قبلی و اطلاعاتی که در گزارشهای فروش ارائه شده است می‌توانید پی ببرید کدام کالا بهتر می‌فروشد. البته در کنار آن باید از خود بپرسید چرا به نظرتان این کالاها بهتر می‌فروشند.

آیا همین دلایل برای بازارهایی که می‌خواهید وارد شوید هم صدق می‌کند یا تقاضای مشتریان در این بازارها وابسته به عواملی مثل فرهنگ، شرایط اقلیمی و جمعیتی مثل میانگین سن و درآمد است؟ همچنین از خود بپرسید که آیا می‌توانید از تفاوت‌های موجود به نفع خود استفاده کنید؟ مثلاً شاید کالای شما در فصلی از سال به فروش می‌رسد و نمی‌دانید که بعد از پایان فصل با بقیه آنها چه کار کنید. در این شرایط، اگر کالا در کشورهای دیگر خواهان دارد، آن را در بازارهای بین المللی آمازون بفروشید.

 

 فروش در وبسایت آمازون

 

برای فروش در بازارهای بین المللی آمازون به چه نکاتی باید توجه کرد

1. به جای تهیه فهرستی از یک یا دو محصول در آمازون، لیستی گسترده از چند محصول فراهم کنید

شاید بپرسید چرا؟ در پاسخ باید گفت که تنوع بالای محصولات باعث می‌شود مشتری در زمان جست و جو مکرراً با لیست شما مواجه شود. با توجه به دفعات جستجوی محصول توسط مشتری، سریعاً پی خواهید برد کدام محصولات در یک بازار خاص خریدار بیشتری دارد. حتی در مواردی که تمایلی به عرضه موجودی کالای خود به دیگر بازارهای آمازون ندارید باز هم می‌توانید  به آهستگی این کار را شروع کنید و همزمان تنوع انتخاب محصول را حفظ کنید.

در مواردی که فروش محصولات افزایش یافت می‌توانید همان روشی را پیش بگیرید که قبلاً در بازار مبدأ آمازون انجام داده بودید. یعنی قیمت‌ها را تعدیل کنید یا برای جلوگیری از تمام شدن موجودی، لیست‌ها را حذف کنید. در مورد تعهدات فروش کوچکتر، می‌توانید ابتدا کار ارسال سفارشات را خودتان انجام دهید و موجودی را به کشور دیگری ارسال نکنید. توجه داشته باشید که فروش در بازارهای دیگر به معنی عدم کنترل بر لیست کالاها نیست.

 

نحوه فروش در آمازون

 

وقتی می‌خواهید در مورد عرضه یا عدم عرضه محصولات به یکی از بازارهای آمازون تصمیم بگیرید، می‌توانید از منبع اطلاعاتی مهم دیگری، یعنی مشاهداتتان از بازار هم کمک بگیرید. احتمالاً این روش تحقیق در بازار برای شما بسیار آشنا است، چراکه وقتی در بازار اولیه آمازون کالا فروخته‌اید، مشابه آن را انجام داده‌اید. در جریان این تحقیق، تسلط به زبان محلی مشتریان بسیار کارساز خواهد بود. اگر قصد دارید درباره یک بازار به زبانی که با آن آشنایی ندارید، جست و جو کنید، احتمالاً با استفاده از مترجم‌های رایگان آنلاین تا حدودی منظورتان را می‌رسانید.

با این حال توجه داشته باشید که زیاد به آن تکیه نکنید. در بازار هدف به دنبال  شناسایی بهترین فروشندگان (یا به اصطلاح best sellers) کالاهای تازه عرضه شده و موارد منتخب و برجسته برندهایی باشید که در دسته محصولات شما قرار می‌گیرند. همچنین برای پی بردن به نقاط ضعف و قوت رقابت خود، از خواندن نظرات مشتریان غافل نشوید. در طول مرحله جست و جوی محصول، بهتر است دامنه جست و جوی خود را تا بازارهای تجاری آنلاین غیر آماوزنی گسترش دهید. به این منظور با استفاده از یک موتور جست وجو می‌توانید سایت‌های تجاری آنلاین مربوطه را در کشور مربوطه پیدا کنید. نشریات تجاری و انجمن‌های آنلاین فروشندگان هر کشور نیز، منبع مهمی از اطلاعات هستند که هنگام فهرست کردن محصولات در محلشان می توانید از آنها استفاده کنید.

 

نحوه فروش در آمازون از ایران

 

2. مشتریان بالقوه یک بازار، الزاماً در کشور هدف زندگی نمی‌کنند

شاید برخی از مشتریان در بازارهای مختلف آمازون، در کشور نزدیکی زندگی کنند و ترجیح بدهند خرید خود را با زبانی متفاوت انجام دهند، یا فقط محصولاتی که در یک بازار خاص پیدا می‌شوند را بخرند یا این که خارج از آن کشور خرید کنند. مثلاً ممکن است مشتری بازار آلمان در استرالیا زندگی کند و بخواهد خرید خود را از آن کشور انجام دهد. در ادامه فهرستی از هزینه‌های بالقوه جدیدی را ارائه کرده‌ایم که برای خریدهای خارج از بازار اولیه باید به آنها توجه کنید. این هزینه‌های اضافه ممکن است محاسبات مربوط به سودآوری شما را تغییر دهند:

  • هزینه‌های حمل و نقل در زمان ارسال مستقیم کالا به مشتریان بین المللی: هزینه‌های بین المللی حمل کالاهای مرجوع شده، که در صورت ارسال سفارش توسط شخص شما باید پرداخته شوند.
  • هزینه حمل موجودی کالا به مراکز آماده سازی و ارسال کالا به خارج از بازار اولیه‌تان، در صورت استفاده از سرویس FBA
  • هزینه‌های پشتیبانی از مشتری: پرداخت این هزینه‌ها به شرطی است که خدمات را خودتان به زبان محلی ارائه کرده باشید یا برای مدیریت پشتیبان زبان مشتری، طرف سومی را به کار گرفته باشید.
  • هزینه‌های تبدیل که مربوط به پرداخت با پول رایج کشورتان است.
  • هزینه‌های ترجمه لیست‌ها به زبان دیگر
  • هزینه مالیات و عوارض

 

موفقیت در آمازون

 

همانطور که می‌بینید، بیشتر هزینه‌های متغیر، بر اساس این که ارسال کالا را خودتان انجام دهید یا از سرویس FBA آمازون استفاده کنید، متفاوت است. بر اساس مطالبی که در این مقاله ارائه کردیم می‌توان اینطور نتیجه گرفت که ورود به بازار آمازون باید با در نظر گرفتن همه جوانب مانند قوانین و استانداردهای حاکم در کشورهای مقصد، ارائه خدمات پشتیبانی به مشتریان و در نظر گرفتن تفاوت‌های زبانی صورت گیرد.

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون و مشاهده نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/how-to-sell-on-amazon-from-iran
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط