افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

ایده فروش در آمازون از ایران (بخش دوم)

توضیحات کوتاه :
کسب و کار آمازون یکی از پرسودترین کارهایی است که شما می‌توانید آن را شروع نمایید. مجید کلانتری یکی از دانشجویان دوره آربی است که از ایران بیزینس خود را در آمازون راه اندازی نموده است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 19

  • 1.9k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
ایده فروش در آمازون از ایران (بخش دوم)

 

خلاصه ای از مقاله

در این مقاله بخش دوم مصاحبه استاد عزت خواه با مجید کلانتری را می خوانید. در این بخش به چگونگی فروش کالا در آمازون، افتتاح حساب، نحوه انتخاب محصول و ... پرداخته می شود.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

چگونگی فروش کالای فیزیکی در آمازون از ایران

در مقاله قبلی، بخش اول مصاحبه استاد حسین عزت خواه را با مجید کلانتری، از دانشجویان موفق دوره آربی خواندید. در این مقاله، ادامه این مصاحبه را می‌خوانید. در این مقاله به موضوعاتی مانند فروش در آمازون از ایران، افتتاح حساب در آمازون و ... می‌پردازیم.

 

فروش در آمازون

 

فروش در آمازون از ایران

استاد حسین عزت خواه: «یک سؤال بسیار مهم، وقتی می‌خواستید از ایران استارت کار آمازون را بزنید، احتمالاً به این فکر می‌کردید که کار سختی است. برای همین می‌خواهم ببینم چه انگیزه‌ای باعث شد که کلاً به این سمت بروید و استارت آن را بزنید. چون شاید در نگاه اول، از هر 10 نفر برای 9 نفر، حداقل این کار سختی باشد. به خصوص از ایران، آن هم با یک وبسایت خارجی در آمریکا با شرایط سختی که وجود دارد. این مسائل، موارد ساده‌ای نیست و هر کدام می‌تواند دلیلی باشد که شما از کار دست بکشید، توقف کنید و دیگر ادامه ندهید. می‌خواهم بدانم که انگیزه واقعی شما چه بوده است؟»

 

ایده فروش در آمازون از ایران (بخش 2)

 

افتتاح حساب فروشندگی در آمازون

مجید کلانتری: «اولین مشکلی که من داشتم، حساب بانکی بود. من برای باز کردن حساب بانکی به جاهای مختلفی رفتم، در این حد که می‌خواستم بروم ترکیه و در آنجا حساب باز کنم. برای باز کردن حساب دوندگی‌های زیادی کردم. اما اصلاً ناامید نشدم. هر روز به یک بن بست می‌خوردم، اما باز می‌گشتم و راه جدیدی را پیدا می‌کردم. حتی ابتدا قرار بود در استرالیا حساب بانکی باز کنم. وقتی می‌خواستم ثبت نام کنم، باید عکس پاسپورت شخص را ارائه می‌کردم. این کار برای شخصی که با او صحبت کرده بودم، کمی ریسک بود که بخواهد پاسپورتش را بفرستد. به همین خاطر قبول نکرد. این در حالی بود که همه کارها انجام شده بود، اما همان موقع، گفت من این کار را نمی‌کنم. پیش خودم تصور کردم که باز دوباره به خانه اول برگشتم. در صورتی که من خیلی تلاش کرده بودم. به آسمان نگاه کردم و گفتم: «خدایا، تو هر چه بخواهی همان می‌شود، ولی من باید این کار را انجام بدهم.» پس از آن، به همان فرد آشنایی که در آمریکا زندگی می‌کرد، زنگ زدم و گفتم: «می‌خواهم کارم را شروع کنم، اما هنوز نمی‌توانم حساب بانکی داشته باشم.» ایشان در کالیفرنیا دکترا دارند و پروفسور هستند.

ابتدا تصور می‌کرد که من متوجه کار نیستم و نمی‌توانست به من اعتماد کند. چون مساله فقط حساب بانکی نیست و موضوعات دیگری هم در کار دخیل هستند. به همین خاطر گفت: « اگر مشتری کوچکترین مشکلی در رابطه با محصول پیدا کند، می‌تواند از دست شما شکایت کند.» به خاطر همین، ابتدا اصلاً به من اطمینان نکرد، ولی بعد از این که دوره آربی را دیدم و به او گفتم که چه اطلاعاتی در مورد آمازون دارم و همه چیز را برایشان توضیح دادم، به من اطمینان کرد و گفت که می‌تواند حساب بانکی در اختیار من قرار دهد. من مشکلات زیادی برای باز کردن حساب بانکی داشتم و شاید حدود 2 ماه از وقتم را صرف این کار کردم. اما اصلاً ناامید نشدم. با خودم گفتم که حتماً باید این کار را انجام دهم و از این کار دست بر نمی‌دارم. چون من این بیزینس را بسیار دوست داشتم.»

 

مقاله پیشنهادی: موانع انتخاب محصول برای فروش در آمازون

ایده فروش در آمازون از ایران (بخش 2)

 

نحوه انتخاب محصول برای فروش در آمازون

- «تقریباً دو هفته طول کشید. من در آن زمان چند محصول را در نظر داشتم. از آنجا که رشته دانشگاهی من هم دام و طیور است، کلاً علاقه خاصی به موجودات زنده دارم. به خاطر همین با خودم گفتم این حرفه و تخصصی است که من یاد گرفته‌ام، به همین خاطر تصمیم گرفتم در همان زمینه هم بیزینسم را شروع کنم. بعد از آن رفتم دنبال لوازم مورد نیاز و برخی از موارد را با نرم افزارهای آنالیزگر بررسی کردم. محصول من مرتبط با حیوانات خانگی می باشد. قبل از خرید عمده قصد داشتم سمپل دریافت کنم، در این راستا با دوستانی که در چین داشتم تماس گرفتم. کارخانه نمونه محصول را مستقیم به منزل دوستم فرستاده بود. دوستم محصول را تحویل گرفته بود و از آن برای من عکس و فیلم گرفت. در واقع با هزینه بسیار کمتری، نمونه محصول را دریافت کردم. پس از آن دیگر سفارشات را مستقیماً به انبار آمازون فرستادم.»

 

ایده فروش در آمازون از ایران (بخش 2)

 

حل مشکل ارسال نمونه توسط شرکت عزت خواه دات کام

+ «پس زمانی که محصولتان را پیدا کردید، تا الآن هم حتی آن را از نزدیک ندیده‌اید و لمس نکرده‌اید. پس شما در حال بیزینسی هستید که از ایران در آمازون آمریکا انجام می‌شود. بعضی از دوستان مشکل گرفتن نمونه محصول را دارند، اما چند ماهی است که ما این مسئولیت را قبول کرده‌ایم که اگر نمی‌توانید نمونه را جای دیگری بفرستید یا در کشوری شبیه ایران هستید و تأمین کننده یا تولید کننده نمونه را برای شما ارسال نمی‌کند، می‌توانید به Ezzatkhah corporation در کانادا بفرستید. من یا یکی از افراد تیمم از محصول عکاسی می‌کنیم و فیلم می‌گیریم و برایتان می‌فرستیم تا به این صورت مشکل دریافت نمونه هم حل شود.»

 

ایده فروش در آمازون از ایران (بخش 2)

 

میزان فروش در آمازون و برنامه‌های آینده

+ «تا به حال چه میزان فروش داشته‌اید و برنامه شما برای محصولات آینده چیست؟»
- «حدود 45 روز است که این محصول را گذاشتم و اوایل مشکلات زیادی هم برای این کار داشتم. زمانی که محصول من به انبار رسید، اصلاً جست و جویی برای آن انجام نمی‌شد و نشان داده نمی‌شد. من تا 10 روز، این مشکل را داشتم. هر چه قدر هم که با پشتیبانی آمازون صحبت می‌کردم، جواب می‌دادند، اما من متوجه نمی‌شدم. چون زبان انگلیسیم خوب نیست. بعد از ده روز، کلمات کلیدی را عوض کردم، با این کار، محصول من به خوبی از طرف مشتریان جست و جو می‌شد. 10 روزی که محصول در انبار بود، گویا من کار خاصی انجام نداده بودم. بعد از آن کم کم کار تبلیغات در شبکه های اجتماعی و جاهای دیگر را شروع کردم. من در 45 روز، تعداد 8 عدد از محصول را فروختم. قیمت محصولم 18 دلار و 99 سنت بود. هزینه محصول تا زمانی که به انبار برسد با بسته بندی و حمل و نقل و غیره حدود 5 دلار و 25 سنت بود.»

 

فروش در آمازون

 

انتخاب محصولات بیشتر برای فروش در آمازون

+ «برنامه شما برای آینده چیست؟ ظاهراً قصد دارید ppc را قوی‌تر و بهینه کنید و فکر کنم می‌خواهید به سراغ محصول دوم بروید. »
- «من محصول دوم، سوم و حتی چهارم خود را هم انتخاب کرده‌ام. »

+ «محصولات بعدی شما در همین دسته بندی است؟»
- «نه، در دسته بندی‌های دیگر است که مدت‌ها است دارم بر روی آنها کار می‌کنم و مراقب هستم که فروششان حتماً خوب باشد. قصد دارم همین محصول را در رنگ‌های دیگر هم عرضه کنم. من در این طرح، کلاً یک رقیب دارم که به تازگی وارد این کار شده است. رقیب من 6 مورد ریویو دارد و amazon choice هم هست.»

+ «بسیار خوب، پس لازم است که کار فروش را زودتر شروع کنید تا جزو اولین‌ها باشید.»

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

بخش پایانی مصاحبه را در مقاله ایده فروش در آمازون از ایران (بخش سوم) بخوانید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/selling-on-amazon-in-iran-part2
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط