تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

فروشندگی از ایران در آمازون | عزت خواه دات کام

توضیحات کوتاه :
فروش محصول در آمازون، فواید زیادی دارد که یکی از آنها دسترسی گسترده به انواع محصولات است. این غول تجارت الکترونیک، در سراسر دنیا، بیش از 310 میلیون اکانت فعال مشتری دارد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 4

 • 2.1k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
فروشندگی از ایران در آمازون | عزت خواه دات کام

 

خلاصه ای از مقاله

فروش در وبسایت آمازون مزایای زیادی دربر دارد و فروشندگی در این سایت می تواند سود خیلی خوبی به همراه داشته باشد. در این مقاله چند دستور‌العمل ساده ارائه می کنیم که به کمک آن می‌توانید فروش در وبسایت آمازون را به سرعت شروع کنید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

شرایط  و مراحل فروش محصول در آمازون

فروش محصول در آمازون، فواید زیادی دارد که یکی از آنها دسترسی گسترده به انواع محصولات است. این غول تجارت الکترونیک، در سراسر دنیا، بیش از 310 میلیون اکانت فعال مشتری دارد.

بر اساس اعلام شرکت تحقیقات بازاری Slice Intelligence، چهل و سه درصد از خرده فروشی آنلاین در سال 2016، توسط مشتریان آمازون انجام شده بود. در آمازون، به 80 میلیون عضو Amazon Prime، دسترسی دارید.

این مشتریان می‌توانند برای برخی از سفارشات خاص، ظرف دو روز و با پست رایگان، کالای خود را دریافت کنند. به گفته کری مسترز، یکی از مؤسسان و مدیر عامل Bobsled Marketing، برنامه Prime، فاکتور مهمی در تصمیم‌گیری مشتریان برای خرید یک کالا است.

به همین خاطر بیشتر مشتریان محصولاتی که مشمول برنامه Prime نمی‌شوند را انتخاب نمی‌کنند.

 

با فروشندگی در آمازون میلیاردر شوید

 

در این جا، چند دستور‌العمل ساده ارائه کرده‌ایم که به کمک آن می‌توانید فروش در آمازون را به سرعت شروع کنید.

آیا اجازه فروش محصولتان را در آمازون دارید

برای فروش بیش از 20 گروه از کالاها، آمازون قوانین ساده‌تری دارد. محصولات بهداشتی، دوربین و پایه عکس، لوازم خانگی و باغبانی، تجهیزات ورزشی و وسایل نوسازی خانه از این جمله هستند.

در مقابل، برای فروش برخی از محصولات مثل لوازم خودرو و لوازم ورزشی، لباس و بدلیجات، آثار هنری، خواروبار، خوراکی، جواهرات و اقلام مشابه، باید به آمازون درخواست بدهید و در صورت موافقت آنها، کالای مورد نظر را بفروشید.

اگر قصد دارید ماهانه بیش از 40 قلم جنس بفروشید یا کالایی که برای فروش انتخاب کرده‌اید، نیاز به مجوز آمازون دارد، بهتر است در برنامه حرفه‌ای آمازون ثبت نام کنید. هزینه ماهانه این برنامه 99/33 دلار (به اضافه هزینه هر قلم جنس) است.

پس از ثبت نام در برنامه حرفه‌ای، می‌توانید هر تعداد کالا که خواستید بفروشید. اگر می‌خواهید ماهانه کمتر از 40 قلم جنس بفروشید و یا محصول مشمول اجازه از آمازون نیست، می‌توانید از individual plan استفاده کنید.

برای استفاده از این طرح نیازی به پرداخت ماهانه نیست اما به ازای هر محصولی که در آمازون فروخته می‌شود، باید 99 سنت به اضافه هزینه‌های ارجاع را نیز بپردازید که برای بیشتر محصولات جمعاً 15 درصد مبلغ آن است.  

کالایی که در آمازون می‌فروشید باید شاخص باشد

پس از این که مطمئن شدید می‌توانید کالای مورد نظر را در سایت آمازون بفروشید، به فکر تهیه لیستی از کالاها باشید که نسبت به کالای رقبایتان شاخص‌تر باشد.

این موارد، نکاتی هستند که باید در هنگام انتخاب محصول مد نظر قرار دهید: موضوع لیست شما باید مرتبط با محصول باشد و در آن توضیح شفافی درباره کالا داده باشید تا مشتری در زمان جست و جو، بتواند به راحتی آن را پیدا کند.

تصاویر با کیفیتی از محصول را در سایت آپلود کنید، به نحوی که مشتری متوجه اندازه تقریبی و شکل بسته‌بندی آن شود. در سایت آمازون اجازه دارید تصویر یک محصول اصلی و تصویر هشت محصول مرتبط را آپلود کنید.

عکس محصول اصلی و هشت تصویر دیگر باید با پس زمینه سفید باشد. طبق دستور سایت، هشت تصویر گفته شده، باید زاویه‌های مختلف محصول، شکل محصول در هنگام استفاده و جزئیات دیگری که در تصویر اصلی مشخص نیستند را نشان دهند.

 

فروش در آمازون از ایران

 

در گروه کالای خود به دنبال محصولاتی باشید که فروش آن نسبت به سایر کالاها بهتر باشد. در هر گروه از کالاها، اقلامی که فروش بیشتری نسبت به کالاهای مشابه خود دارند، رتبه بالایی را در بین best seller‌ها می‌گیرند. همچنین می‌توانید از نرم‌افزارهای تحلیل‌گر استفاده کنید.

با این کار متوجه می‌شوید آیا محصول پرفروش هست یا نه و ماهانه چه تعداد از آن فروخته می‌شود. اگر برای کالایی، هیچ نظری از سوی مشتریان ثبت نشده باشد، احتمال خرید آن کمتر خواهد بود.

پیشنهاد برخی کارشناسان این است که در ابتدا، روی محصول قیمت پائین بگذارید تا بتوانید از مشتریان سفارش بگیرید. همچنین خدمات مناسبی برای مشتریان در نظر بگیرید و از مشتریانی که از خرید کالا راضی هستند بخواهید تا نظر خود را درباره محصول بنویسند.

FBA کردن محصول در آمازون

برای رساندن سفارش به دست مشتری، دو گزینه در اختیار دارید: کار بسته‌بندی و ارسال سفارش را خودتان انجام دهید یا از سرویس FBA استفاده کنید. وقتی کار بسته بندی و ارسال محصول را خودتان به عهده می‌گیرید، محصول را باید در خانه یا محل کارتان انبار کنید و مسئولیت بسته‌بندی و ارسال آن به عهده خودتان است.

با استفاده از سرویس FBA، محصولات را به آمازون ارسال می‌کنید و این کالاها در مراکز ارسال انبار می‌شوند. این شرکت، مسئولیت کلیه کارهای مربوط به بسته‌بندی، ارسال و ارجاع کالا را به عهده دارد.

با استفاده از سرویس FBA، محصول مشمول استفاده از سرویس ارسال رایگان و دو روزه Prime است و می‌توانید تعداد مشتریان را افزایش و به فرآیند فروش سرعت ببخشید. هزینه FBA بستگی به اندازه و وزن محصول دارد.

استفاده از سرویس FBA، برای کالاهایی که قیمت آنها کمتر از 10 دلار است یا سنگین بوده و ابعاد بزرگی دارد، مناسب نیست. اولی به خاطر حاشیه سود پائین و دومی به خاطر هزینه ارسال محصول به آمازون و هزینه‌های FBA است. با مقایسه دو روش ارسال فوق متوجه تفاوت حاشیه سود و هزینه‌های آن‌ها می‌شوید.

 

مقاله پیشنهادی: سایت آمازون فارسی

فروشندگی در آمازون

 

سرویس FBA آمازون

اگر نمی‌خواهید کار مدیریت و ارسال کالا را خودتان انجام دهید، می‌توانید از سرویس FBA آمازون استفاده کنید. در این سرویس، بعد از فروش کالا به مشتری، آمازون آن را ارسال می‌کند. در این سرویس، محصولاتتان در انبارهای آمازون نگهدای می‌شود.

با فروخته شدن محصول، سایت آن را مستقیماً از انبار برداشته، بسته بندی و توزیع می‌کند. همچنین به مشتریان خدمات مربوطه را ارائه می‌کند. وقتی سرویس FBA را به اکانت فروشندگی خود اضافه می‌کنید،

نیازی به پرداخت هزینه راه اندازی یا هزینه‌های ثبت نام نیست، با این حال پرداخت هزینه ارسال و نگهداری کالا ضروری است. هزینه ارسال، بستگی به نوع کالا (محصول رسانه‌ای باشد یا غیر آن)، ابعاد، وزن و روش مورد استفاده برای ارسال آن دارد.

هزینه ماهانه نگهداری کالا در انبار آمازون دو نوع است. از ژانویه تا سپتامبر، مشتریان باید 3 پنی برای هر 20 سانتیمتر مکعب بپردازد. از اکتبر تا دسامبر، هزینه افزایش می‌یابد و به 4 پنی برای هر 20 سانتیمتر مکعب می‌رسد، زیرا در زمان کریسمس، موجودی انبار زیاد است.

سرویس FBA، مقرون به صرفه است اما در نهایت بستگی به تعداد کالایی که هر ماه فروخته و ارسال می‌شود نیز دارد. 

آمازون چگونه پول اجناس فروخته شده را به فروشنده پرداخت می‌کند؟

پول محصولاتی که در آمازون فروخته می‌شود، هر 21 روز یک بار به طور خودکاربه حساب فروشنده واریز می‌شود. شروع این فرآیند 14 روز بعد از ثبت اکانت فروشندگی است.

چند نکته مفید برای فروشندگی در آمازون

به طورخلاصه، برای شروع فروشندگی در آمازون، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • نام خود را به عنوان فروشنده ثبت کنید.
 • لیستی از محصولات خود تهیه کنید.
 • قیمت کالا و هزینه‌های فروش در آمازون را در نظر بگیرید.
 • مراحل ارسال و نگهداری کالا در آمازون را ساماندهی کنید. (اگر از سرویس FBA استفاده می‌کنید، آمازون مستقیماً اجناس را بسته بندی و ارسال می‌کند)
 • پول کالای فروخته شده را دریافت کنید.

 

فروشندگی از ایران در آمازون

 

مزایای فروشندگی در آمازون

 • محصولاتتان به میلیون‌ها مشتری آنلاین نشان داده می‌شود.
 • مشتری به راحتی کالای شما را پیدا می‌کند.
 • محصولاتتان را تحت برند معتبر و خوشنام آمازون می‌فروشید.
 • آمازون کالای شما را در برابر خطرات احتمالی فرآیند فروش محافظت می‌کند.
 • قرار دادن لیست محصولات در سایت رایگان است (مگر این که در یک ماه، تعداد اقلام کالا که در انبار نگهداری می‌شود از دو میلیون بیشتر باشد).

 

از ایران در آمازون فروشنده شویم

 

با استفاده از سرویس FBA، کلیه امور مربوط به نگهداری، برداشتن کالا از انبار، بسته بندی و ارسال آن توسط آمازون انجام می‌شود. در غیر این صورت مسئولیت انجام همه این کارها به عهده خودتان خواهد بود.

با ثبت نام در دوره آربی سایت عزت خواه دات کام می‌توانید راهکارهای فروش در آمازون از کشور ایران فرا بگیرید.

 

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون و مشاهده نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/become-a-seller-on-amazon-from-iran
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط