مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

بیان همه چیز در مورد آمازون

توضیحات کوتاه :
جف بزوس پس از انتخاب نام جدید و تهیه مجموعه بزرگی از کتاب، بیزینس آمازون دات کام را شروع کرد. او تقریباً بلافاصله پس از افتتاح فروشگاه، توانست سفارش ارسال کتاب بگیرد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.7k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
بیان همه چیز در مورد آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

یکی از عواملی که فکر تأسیس بیزینس آنلاین را در ذهن جف بزوس تقویت کرد این بود که در آن زمان، دادگاه عالی آمریکا اعلام کرد بیزینس هایی که سفارشات مشتریان را از طریق پست می‌فرستند، از پرداخت مالیات فروش معاف هستند. البته این قانون در ایالت‌هایی اجرا می‌شد که شرکت‌ها حضور فیزیکی نداشتند. جف بزوس پس از اطلاع از این قانون شروع به تحقیق درباره بیزینس هایی کرد که با پست محصولات خود را ارسال می‌کردند. او فهرستی از این بیزینس ها را تهیه و مزایا و معایب هر کدام را بررسی کرد تا سرانجام تصمیم گرفت کار فروش کتاب را از طریق اینترنت دنبال کند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

هر آنچه در مورد آمازون باید بدانیم

وقتی سال 1994، جف بزوس شرکت آمازون دات کام را تأسیس کرد، عصر خرده فروشی آنلاین پا به عرصه گذاشت. در آگوست 1994، نشریه نیویورک تایمز، مقاله‌ای را منتشر کرد که با این سؤال شروع می‌شد " آیا در مورد گسترش اینترنت اغراق نشده است؟". در حقیقت نویسنده این مقاله، با نگاهی تردید آمیز به آمار اعلام شده در آن زمان پرداخت که اعلام نموده بود، 20 میلیون نفر در سراسر دنیا از اینترنت استفاده می‌کردند. نویسنده مقاله به نقل از مقامات آمریکا اعلام کرد که این عدد در واقع نزدیک به 2 میلیون است.

در واقع نویسنده با این پرسش به سرنوشت مبهم شرکت‌هایی اشاره می‌کرد که سرمایه خود را صرف پروژه‌های فروش آنلاین کالا کرده بودند. اما جف بزوس بر خلاف نیویورک تایمز، مصمم بود تا پتانسیل‌های بیزینس آنلاین را به کار گیرد. او از همان اوایل دهه 90 ایده راه اندازی یک کسب و کار آنلاین را در سر می‌پروراند و فقط کافی بود بیزینسی را انتخاب کند که بیشترین پتانسیل را برای سود آوری داشته باشد.

 

فروش در آمازون

 

انگیزه اصلی جف بزوس برای تأسیس آمازون

یکی از عواملی که فکر تأسیس این بیزینس را در ذهن جف بزوس تقویت کرد این بود که در آن زمان، دادگاه عالی آمریکا اعلام کرد بیزینس هایی که سفارشات مشتریان را از طریق پست می‌فرستند، از پرداخت مالیات فروش معاف هستند. البته این قانون در ایالت‌هایی اجرا می‌شد که شرکت‌ها حضور فیزیکی نداشتند. جف بزوس پس از اطلاع از این قانون شروع به تحقیق درباره بیزینس هایی کرد که با پست محصولات خود را ارسال می‌کردند. او فهرستی از این بیزینس ها را تهیه و مزایا و معایب هر کدام را بررسی کرد تا سرانجام تصمیم گرفت کار فروش کتاب را از طریق اینترنت دنبال کند.

این انتخاب به خاطر آن بود که میلیون‌ها عنوان کتاب در آمریکا منتشر می‌شدند. جف بزوس، ایده تأسیس کتابفروشی را با دوستان و خانواده در میان گذاشت و آنها نیز او را مورد حمایت مالی و عاطفی خود قرار دادند. او زمانی که فاصله تگزاس تا سیاتل را رانندگی می‌کرد، به جزئیات این نوع بیزینس می‌اندیشید. جف بزوس فروشگاه اولیه خود را در گاراژ منزلش در سیاتل تأسیس کرد. نام این فروشگاه در ابتدا Cadabra.com بود، اما بعد از مدتی آن را به آمازون تغییر داد، زیرا تلفظ کادابرا شبیه کلمه Cadaver بود که در زبان انگلیسی به معنی لاشه است.

شروع فعالیت آمازون

جف بزوس پس از انتخاب نام جدید و تهیه مجموعه بزرگی از کتاب، بیزینس آمازون دات کام را شروع کرد. او تقریباً بلافاصله پس از افتتاح فروشگاه، توانست سفارش ارسال کتاب بگیرد. خود او درباره زمان افتتاح فروشگاه می‌گوید" من از همان روزهای اول می‌دانستم که این کسب و کار رونق زیادی خواهد داشت. برای من مشخص بود که دستاورد ما بسیار بیشتر از حد تصور ما است".

سود آوری زودهنگام آمازون

در دو ماه اول، پتانسیل‌های کسب و کار آنلاین برای جف بزوس آشکار شد. آمازون توانست در تمام 50 ایالت آمریکا و بیش از 45 کشور کتاب بفروشد. فروش هفتگی آمازون تا پایان سال 1995، 20000 دلار بود. مزیت بزرگ دیگر فروش آنلاین این بود که کتاب‌های موجود در انبارهای ناشران و تأمین کنندگان کتاب به فروش می‌رفت. وجود این مزیت باعث شد تا موجودی انبار آمازون به شکل قابل توجهی افزایش یابد و از طرف دیگر، نیازی به پرداخت هزینه‌های جانبی نباشد.

 

مقاله پیشنهادی: 5 درسی که از موفقیت آمازون می توان یاد گرفت

بیان همه چیز در مورد آمازون

 

رمز بقای آمازون چه بود؟

جف بزوس می‌دانست که موفقیت اولیه شرکت باعث می‌شود افرادی دست به رقابت با او بزنند و از شیوه بیزینس او تقلید کنند. او از همان ابتدا متوجه شد که رمز بقا در این کسب و کار، داشتن نوآوری و افزایش تنوع است. علت این که جف بزوس نام آمازون را انتخاب کرد این بود که آمازون، بزرگ‌ترین رودخانه جهان است. اگر چه تمرکز اولیه آمازون بر فروش کتاب بود، اما جف بزوس قصد داشت سایت آمازون را به بزرگترین فروشگاه اینترنتی دنیا تبدیل کند.

سرمایه گذاری در آمازون

اکتبر 1995، جف بزوس که دیگر به موفقیت بیزینس خود اطمینان داشت، تصمیم گرفت با کمک IPO ( عرضه اولیه سهام)، برای بیزینس خود سرمایه گردآوری کند. این کار در می 1997 انجام شد. بزوس از همان ابتدا به سرمایه گذاران خود هشدار داد که نباید تا چهار الی پنج سال آینده، از شرکت انتظار سودآوری داشته باشند. او تصمیم گرفت که کل درآمد مازاد را صرف رشد و توسعه بیزینس خود کند.

شعار آمازون: " زود بزرگ شو"

از آنجا که جف بزوس به راحتی وارد بازار خرده فروشی آنلاین شده بود و از طرفی تا اواسط و پایان دهه 90، تعداد کاربران اینترنت، روز به روز در حال افزایش بود، بنابراین بزوس در آن زمان شعار آمازون را اعلام کرد که تنها در سه کلمه خلاصه می‌شد " زود بزرگ شو". جف بزوس در ادامه مسیر، تنها در زمینه فناوری و نوآوری سرمایه گذاری نکرد، بلکه تلاش کرد تا طی چند سال بعد، بر رقبای اصلی و کسانی که به شکل بالقوه با او رقابت می‌کردند و نیز کسانی که فعالیتی مشابه او را دنبال می‌کردند، غلبه کند. این شکل از سرمایه گذاری ثمر بخش بود، زیرا شرکت آمازون توانست، جایگاه اول دنیا را در زمینه خرده فروشی آنلاین به دست آورد.

این در حالی بود که تا ده سال قبل از آن، این شکل از بیزینس اصلاً وجود نداشت. آمازون تا سال 1999 به چنان محبوبیتی دست یافت که در سال 1999، جف بزوس به عنوان " شخصیت سال" نشریه تایم انتخاب شد. اگرچه آمازون مسیر طولانی و پرپیچ و خمی را برای رسیدن به سود آوری پشت سر گذاشت و طی آن از کمک سرمایه گذاران استفاده کرد، اما این راهبرد توانست به خوبی شرکت را در مسیر آرمانی خود قرار دهد، به ویژه اوایل سال 2000، آمازون به اوج شکوفایی خود رسید و توانست رقبای زیادی را از سر راه خود بردارد.

 

کمپانی آمازون

 

سود آوری آمازون

در سه ماهه آخر سال 2001، جف بزوس اولین سود شرکت را که تقریباً 5 میلیون دلار بود اعلام کرد یعنی به ازای هر سهم یک پنی. اما این سود بعدها به درآمد 1 میلیارد دلاری نزدیک شد. در سال 2001، حباب اینترنت از بین رفت. در این زمان شرکت بایستی به ارزیابی دوباره کار خود می‌پرداخت، به عبارت دیگر شرکت باید به دنبال راه‌هایی بود تا بتواند الگوهای تجاری جدیدی برای بیزینس خود ارائه کند.

یکی از حوزه‌هایی که آمازون باید به آن تنوع می‌بخشید Amazon Marketplace بود. در بازار آمازون، مشتریان می‌توانستند کتاب و سایر کالاهای دست دوم خود را در کنار دیگر محصولات آمازون به فروش برسانند. تا امروز، بازار کالاهای دست دوم آمازون، در نوع خود همچنان بزرگترین بازار جهان به حساب می‌آید.

تأثیر اینترنت بر افزایش تعداد مشتریان آمازون

ده سال بعد از این که نشریه نیویورک تایمز استفاده منظم 20 میلیون نفر از اینترنت را عددی اغراق آمیز اعلام کرد، دیگر جای شکی باقی نمی‌ماند که اینترنت به عنصری تعیین کننده در فرهنگ آمریکا تبدیل شده است. تا سال 2004، تقریباً 60 درصد از خانواده‌های آمریکا به اینترنت دسترسی داشتند و این عدد در حال گسترش بود. امروزه تنوع محصولات آمازون بسیار زیاد است.

شما در این بازار بزرگ می‌توانید به انواع محصولات از جمله کتاب و سی دی تا لباس، وسایل الکترونیکی و غیره دست یابید. به همین دلیل، تعداد آمریکایی‌هایی که به صورت آنلاین خرید می‌کنند، روز به روز در حال افزایش است. سال 2004، درآمد آمازون به 9/6 میلیارد دلار رسید که تا سال 2005 به 5/8 میلیارد افزایش یافت.

 

فروش در آمازون

 

در این مقاله با فرآیند شروع فعالیت آمازون، انگیزه‌های جف بزوس برای ایجاد سایت، سودآوری و تأثیر اینترنت بر آن آشنا شدیم. امروزه آمازون به بزرگترین بازار خرده فروشی آنلاین تبدیل شده است. شما هم می‌توانید با فروش در بازار آمازون از پتانسیل‌های درآمدزای بالای آن برخوردار شوید. شما می‌توانید با ثبت نام در دوره آموزشی آربی که توسط آقای حسین عزت خواه برای فارسی زبانان تهیه شده است، وارد دنیای بی انتهای آمازون شوید.

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می‌سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر بیزینس آنلاین آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است. همچنین نتایج شگفت انگیز دوره آربی مسیر را بهتر به شما نشان می‌دهد.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/express-everything-about-amazon
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط