مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

ایده فروش در آمازون از ایران (بخش سوم)

توضیحات کوتاه :
اطلاع از روش های فروش در آمازون از ایران، می تواند برای علاقه مندان به شروع بیزینس آنلاین بسیار مفید باشد که در این مقاله به آنها می پردازیم.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 15

  • 1.5k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
ایده فروش در آمازون از ایران (بخش سوم)

 

خلاصه ای از مقاله

بخش پایانی مصاحبه استاد عزت خواه را با دانشجوی دوه آربی را می خوانید. در این مقاله مجید کلانتری در خصوص دوره آربی و تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام صحبت هایی را ارایه می دهند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

فروش در آمازون از ایران و راه اندازی بیزینس پرسود آمازون

در این مقاله، بخش آخر مصاحبه استاد حسین عزت خواه با مجید کلانتری از دانشجویان دوره آربی را می‌خوانید. در این مقاله، به موضوعات دیگری از جمله تأثیر پشتیبانی تیم عزت خواه دات کام از دانشجویان آربی و ضرورت تهیه دوره آربی از این تیم می‌پردازیم.

 

با فروش در آمازون درآمد میلیاردی را تجربه کنید

 

پشتیبانی تیم عزت خواه دات کام از دانشجویان دوره آربی (فروشندگی در آمازون)

+ «اکنون به اواخر مصاحبه رسیده‌ایم. دوست دارم نظرتان را درباره دوره آربی و چگونگی کمک من و تیم عزت خواه دات کام در این مسیر را بگویید. همچنین نظرتان را درباره تیم پشتیبانی و به طور کل ساختار دوره آربی بفرمایید.»
- «در مورد تیم پشتیبانی که واقعاً نمی‌توان نمره‌ای داد. اگر بخواهیم از نظر رنگ امتیاز بدهیم، باید رنگ گلد (طلایی) را به این تیم داد. شاید بپرسید چرا؟ چون حتی در یک مورد که پنج شنبه بود و کاری ضروری برای من پیش آمد، تیم پشتیبانی نیم ساعت دیرتر به منزل رفتند تا ابتدا مشکل من را حل کنند. یعنی تا این حد ارائه خدمات پشتیبانی برای آنها مهم است.

تیم پشتیانی عزت خواه دات کام بسیار صبور هستند و هر تعداد سؤال هم که بپرسید، با شکیبایی به شما جواب می‌دهند. دوره آربی واقعاً برای من تکان دهنده و بسیار خوب بود. اطلاعاتی که از قبل داشتم و رویایی که برای بیزینس در ذهنم داشتم کاملتر شد. دوره آربی، دوره فوق العاده خوبی است. حتی اگر دوره دوم آربی هم عرضه شود، من اولین کسی هستم که آن را خریداری می‌کنم.»

 

وبسایت آمازون

 

+ «من تمام تلاشم را کردم که آموزش‌ها به ساده‌ترین شکل ممکن باشد. فکر می‌کنم که آموزش‌ها ساده بوده است و مشکلی از این بابت نداشته‌اید.»
- « آموزش‌ها کاملاً ساده بودند. حتی مواقعی بود که نکاتی را فراموش می‌کردم، دوباره به دوره بر می‌گشتم و همان کارهایی که شما می‌گفتید را کم کم انجام می‌دادم. من چند توصیه برای کسانی که در ایران هستند هم دارم. یکی این که من واقعاً با مشکلات زیادی در زمینه افتتاح حساب روبرو بودم. اما اصلاً با خودم نگفتم «حالا که نمی‌توانم حساب باز کنم، پس کار را رها می‌کنم یا بگویم نمی‌شود و نمی‌توانم. من این طرز فکرها را از زندگیم حذف کردم.» با خودم گفتم «من می‌توانم، این کار باید حتماً انجام شود.» و بالاخره توانستم. اگرچه یک یا دو ماه زمان گذاشتم، ولی این که نمی‌شود و نمی‌توانم اصلاً حرف معقولی برای کسانی که می‌خواهند از ایران بیزینس آمازون را شروع کنند، نیست.

حتی زمانی که کوچک بودم و بازی رایانه‌ای انجام می‌دادم، اگر به یک در قفل می‌رسیدم، تا صبح آن بازی را انجام می‌دادم تا کلید را پیدا و در را باز کنم. اما چرا امروز در زندگی شخصیمان، وقتی به یک در بسته می‌خوریم، دنبال باز کردن آن نیستیم. چرا به دنبال پیدا کردن کلیدی نیستیم که بتواند در بسته را برای ما باز کند. به عبارت دیگر، لازم است دوباره به همان دوران کودکیمان و همان چیزی که بودیم باز گردیم. در دوران کودکی، وقتی خواسته‌ای داشتیم، گریه می‌کردیم و پایمان را به زمین می‌کوبیدیم تا آن را به دست بیاوریم. اما امروز افراد به راحتی از کنار بیشتر آرزوهایشان رد می‌شوند. انسان تا خودش نخواهد، نمی‌تواند به موفقیت دست یابد.»

 

مقاله پیشنهادی: فروش در آمازون و راهنمای قدم به قدم

فروش در آمازون از ایران

 

تأثیر نگرش دوران کودکی بر موفقیت

+ «صد در صد همین طور است. به طور کلی، ما ایرانیان با در بسته بزرگ می‌شویم. همین باعث می‌شود که ایرانیان انسان‌های خلاقی باشند. زمانی که من به دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا می‌رفتم، می‌دیدم زمانی که مشکلی در یکی از کلاس‌ها به وجود می‌آید، همه دانشجویان کانادایی و تمام کسانی که جزو کشورهای جهان اول به حساب می‌آمدند، منتظر می‌ماندند تا کسی بیاید و آن مشکل را برایشان حل کند. تلاش برای باز کردن درهای بسته باعث می‌شود که ذهن ایرانیان خلاق باشد و زمانی که با مشکلی روبرو می‌شوند، آن را حل کنند. همانطور که شما هم گفتید، بیشتر افراد باید به همان نگرش و طرز فکر دوران کودکیشان باز گردند. چون کودکان از چیزی که می‌خواهند دست نمی‌کشند و تا به دست آوردن آن پافشاری می‌کنند.

اگر نکته پایانی هست، لطفاً برای ما بگویید. من واقعاً از شما می‌خواهم که با قدرت ادامه بدهید و برند بزرگی پر از محصولات موفق بسازید. شما با هر مشکلی که در زمینه فروش در آمازون مواجه باشید، مطمئناً راه حلی برای آن وجود دارد. اگر محصولی را عرضه کردید که فروش کمی دارد یا از آن راضی نیستید، مطمئناً باید بازگردید و آنها را دوباره انجام دهید. چون بستر آمازون واقعاً کارآمد است و  ارزش کمپانی آمازون، امروزه به یک تریلیون دلار رسیده است. یعنی بعد از شرکت اپل، آمازون دومین کمپانی تریلیون دلاری آمریکا است. در نتیجه این بستر فوق العاده خوب و کارآمد است. فقط کافی است که افراد یاد بگیرند و ادامه بدهند و با قدرت به جلو بروند.»

 

ایده فروش در آمازون از ایران

 

اصل فراوانی و تأثیر آن در دستیابی به موفقیت

- «من حتی وقتی در نرم افزارهای آنالیزگر بررسی می‌کردم، متوجه می‌شدم که بعضی از افراد ماهانه 120 هزار دلار درآمد دارند. به همین خاطر با خودم فکر می‌کردم که چقدر ثروت موجود در دنیا زیاد است که شخصی توانسته است ماهانه حتی با فروش یک محصول بسیار معمولی، 120 هزار دلار درآمد کسب کند. من خودم را جای آن‌ها می‌گذاشتم و با خودم می‌گفتم: «چرا من نتوانم این کار را انجام دهم و به این درآمد برسم.» آن شخص دارد از قدرتی که خداوند در اختیارش گذاشته است استفاده می‌کند ولی من تا امروز هیچ استفاده‌ای نکرده‌ام.

به همین خاطر، در ابتدا وقتی اعداد مربوط به درآمد دیگران را می‌دیدم، واقعاً شگفت زده می‌شدم. بعد از این که کم کم وارد کار شدم، متوجه شدم که رسیدن به این سطح از درآمد اصلاً دور از ذهن نیست. من یا بسیاری از کسانی که در ایران هستند،  هم می‌توانند به این عدد برسند. فقط به این شرط که بخواهند.»

 

با آمازون موفق شویم

 

چرا باید دوره آربی ( فروشندگی در آمازون) را صرفاً از شرکت عزت خواه دات کام تهیه کنید؟

- «نکته این است که بدون پشتیبانی اصلاً نمی‌توانید کاری انجام دهید. اگر پشتیبانی نبود، شاید من هیچگاه به این مرحله نمی‌رسیدم. چون دوره آربی، جزئیاتی دارد که فقط پشتیبانی می‌تواند به ما در این مورد کمک کند. فقط خریدن دوره آربی ملاک نیست، بلکه ملاک پشتیبانی دوره است. مواردی بود که من حتی در دوره‌ها هم ندیده بودم، چون یا جا انداخته بودم یا فراموش کرده بودم. زمانی که از پشتیبانی سؤال کردم، من را راهنمایی کردند و بخشی که آن نکته در آن قرار داشت را یادآوری می‌کردند. همین راهنمایی، تا حد زیادی کار من را به جلو می‌برد.»
+ «این دوره مرتب به روز رسانی می‌شود. یکی از بزرگترین به روز رسانی‌ها search terms است. اگر قبلاً، دو هزار کلمه کلیدی در این قسمت می‌گذاشتیم، امروزه قانون آن دیگر عوض شده است. قوانین PPC و عکس تغییر کرده‌اند. حتی سایت علی بابا و حتی نرم افزارهای جانبی هم تغییر کرده‌اند. به همین خاطر، بهره مندی از به روز رسانی‌ها، صد در صد لازم است. چون این‌ها مواردی است که در بیزینس آمازون اتفاق می افتد و من آن را در دوره آربی منعکس می‌کنم. این کار، کمک زیادی به دانشجویان دوره آربی می‌کند.

بخش پشتیبانی، یکی از قسمت‌های بزرگ دوره آربی است که من تمام تلاشم را کردم که تیمی قوی برای دوره آربی ایجاد کنم. چون بدون پشتیبانی واقعاً امکان پذیر نیست. خیلی ممنون که همراه من بودید مجید جان. بهترین‌ها را برای شما آرزومندم. امیدوارم به هر چیزی که از لحاظ مالی و سلامتی و هر هدف و رویایی که در زندگیتان دارید برسید و همیشه با موفقیت‌هایتان ما را بیشتر از قبل خوشحال کنید.»
- «وقتی مصاحبه‌های قبلی را می‌دیدم، در ذهنم تصور می‌کردم نفر سومی که با او مصاحبه می‌شود، من هستم و امروز این تصور من به واقعیت تبدیل شد.»

+ «بسیار عالی است. من هم فوق العاده لذت بردم. از این که با شما، داستان زندگیتان و نگرشتان آشنا شدم، بسیار خوشحال هستم. امیدوارم که بهترین‌ها برای شما اتفاق بیفتد.»
- «لطف دارید، ممنونم.»

+ «خدا نگهدار»
- «خدا حافظ»

 

فروشندگی در آمازون

 

برای موفقیت در بیزینس، هیچگاه از مواجه شدن با درهای بسته نترسید

+ «امیدوارم از این مصاحبه لذت کافی را برده باشید. نکته مهمی که از کل این مصاحبه می‌توان برداشت و به آن فکر کرد این است که هر گاه به در بسته‌ای برخورد کردیم و با مشکلی در مسیر کاری، تحصیلی، زندگی یا روابطمان روبرو شدیم، باید آن را حل کنیم، نه اینکه دست بکشیم. دوستان، هر چه قدر مشکلات در زندگی ما بزرگتر باشد و بتوانیم آن‌ها را حل کنیم، به شخصیت بسیار بزرگ‌تری تبدیل خواهیم شد. پس فراموش نکنیم که هر کدام از ما، در هر کشوری که زندگی می‌کنیم، مشکلات متفاوتی را تجربه می‌کنیم، ولی این ما هستیم که خالق زندگیمان هستیم و خودمان باید آن مشکلات را حل کنیم. اگر دست بکشیم، اتفاق خاصی در زندگیمان نمی‌افتد.

فراموش نکنید، مشکلات برای همه افراد وجود دارد. فقط لازم است واژه مشکلات را در ذهنمان تغییر دهیم و عنوان چالش را بر روی آن بگذاریم. من، حسین عزت خواه قرار است با این چالش روبرو شوم و آن‌ها را حل کنم. حال بعضی از مراحل و چالش‌ها کمی سخت‌تر و بعضی آسان‌تر هستند. چون شما آمده‌اید که امتیاز بگیرید، برنده شوید و مشکلات را حل کنید.

من بیزینس های مختلفی در زندگیم دارم و هر روز در همه آنها با نکات جدیدی روبرو می‌شوم، ولی به عنوان چالش به آنها نگاه نمی‌کنم. این چالش‌ها را مشکل خطابشان نمی‌کنم، بلکه به عنوان یک چالش از کنار آن‌ها می‌گذرم و با خودم می گویم «من از این مشکل و چالش قوی‌تر هستم و آن را حل می‌کنم.» این طرز فکر می‌تواند کمک فوق العاده ای به من کند. چون زمانی که با فرصتی در زمینه کسب و کار یا ساخت یک زندگی بهتر یا رسیدن به استقلال مالی آشنا می‌شوم، بتوانم از پس آن بربیایم. هیچ راهی ساده نیست.

 

موفقیت در فروش آمازون

 

آمازون به هیچ وجه ساده نیست. بیزینس های شبیه آمازون، یعنی بیزینس های آنلاین ساده نیستند. با این حال از زمانی که آن را به درستی یاد گرفتید و مراحل را قدم به قدم به جلو رفتید، این کار برایتان بسیار لذت‌بخش‌تر خواهد بود. به دو دلیل: چون از مؤلفه‌های زمان و مکان جدا است و شما می‌توانید در هر ساعت از شبانه روز و از هر کجای دنیا درآمد کسب کنید و این می‌تواند فوق العاده برای شما قشنگ باشد. شاید بپرسید چرا قشنگ است؟

چون می‌توانید زمانتان را صرف انجام کارهای دیگری کنید، مثلاً زمانتان را با کسی که دوستش دارید و افرادی که برایتان ارزشمند هستند بگذرانید. از طرفی می‌توانید پولی که به دست می‌آورید را در راهی صرف کنید که برایتان لذت بخش است. برای افراد خانواده تان، برای دوستانتان و حتی خودتان. همچنین کارهایی را انجام دهید که همیشه رویای آن را داشته‌اید. پس به سراغ بیزینسی بروید که فارغ از مؤلفه‌های زمان و مکان باشد و شما را بیشتر و زودتر به رویایتان نزدیک کند و اگر در این مسیر با چالش‌هایی روبرو شدید، بتوانید آنها را حل کنید.»

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/selling-on-amazon-in-iran-part3
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط