مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

مالیات درآمد از آمازون

توضیحات کوتاه :
بر ای شروع هر کسب و کاری نگرانی‌هایی وجود دارد. از جمله این نگرانی‌ها مساله مالیات بر درآمد می‌باشد. شما با آگاهی از نکاتی می‌توانید خیلی از نگرانی‌های خود را در این زمینه از بین ببرید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 4

  • 6.4k
  • 2
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
مالیات درآمد از آمازون

 

 

جهت مشاهده کامل ویدئو و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید

 

خلاصه ای از مقاله

اکثر افراد قبل از شروع به انجام هر کاری ذهن خود را درگیر امور مالیاتی کار می‌کنند و دچار سردرگمی می‌شوند و برای ورود به کار دچار تردید می‌گردند ولی باید همیشه این نکته را مدنظر داشته باشید که شما برای شروع هر تجارتی باید هزینه‌هایی را متحمل شوید تا بتوانید به موفقیت دست یابید و بیزینس آمازون هم از این قاعده مثتثنی نمی‌باشد پس بهتر است در ابتدای کار هیچ‌وقت ذهن خود را درگیر مالیات نکنید به این دلیل که در آمازون مالیات سالیانه درآمد به کسانی تعلق می‌گیرد که درآمد سالیانه آن‌ها بالای 20 هزار دلار باشد. لازم به ذکر است که این مالیات را شما از سود تجارت خود پرداخت می‌کنید. پس جایی برای نگرانی وجود ندارد. در این مقاله استاد عزت خواه به تعدادی از سوالات مالیاتی  در زمینه بیزینس آمازون پاسخ می‌دهند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

امور مالیاتی آمازون به چه شکلی است؟

با سلام و درود فراوان خدمت همراهان گرامی، در این مقاله قصد داریم شما را با مسائل پیرامون مالیات در وبسایت آمازون آشنا کنیم. قبل از شروع لازم است به این دو نکته اشاره گردد که استاد حسین عزت خواه در زمینه مالیات حرفه‌ای نیستند و حسابدار هم نیستند. تمامی موارد اشاره شده پیرو این بحث تجارب شخصی ایشان در این چند سال بوده است. بنابراین به شما پشنهاد می‌شود که پیرامون موضوع مالیات در کسب و کار خود حتماً با یک حسابدار حرفه‌ای صحبت نمایید و امور مالیاتی خود را به حسابدار بسپارید. اما اگر قصد دارید درباره امور مالیاتی در آمازون اطلاعات کسب کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را به دقت مطالعه نمایید. اکثر افراد قبل از شروع به انجام هر کاری ذهن خود را درگیر امور مالیاتی کار می‌کنند و دچار سردرگمی می‌شوند و برای ورود به کار دچار تردید می‌گردند. ولی باید همیشه این نکته را مدنظر داشته باشید که شما برای شروع هر تجارتی باید هزینه‌هایی را متحمل شوید تا بتوانید به موفقیت دست یابید. پس بهتر است در ابتدای کار هیچ‌وقت ذهن خود را درگیر مالیات نکنید به این دلیل که در آمازون مالیات سالیانه درآمد به کسانی تعلق می‌گیرد که درآمد سالیانه آن‌ها بالای 20 هزار دلار باشد. لازم به ذکر است که این مالیات را شما از سود تجارت خود پرداخت می‌کنید پس جایی برای نگرانی وجود ندارد. نکته اینجا است که اگر راه‌حلی پیش روی شما نبود و اگر سود و درآمدی در این کسب و کار وجود نداشت قبل از شما هیچ‌کس وارد این کسب و کار نمی‌گردید. برای مثال اگر شما به خیابانی رفتید که تعداد بسیار زیادی رستوران در آن محل وجود داشت به این موضوع فکر کنید که تمامی آن‌ها در حال کسب درآمد هستند و این نکته راجع به آمازون هم صدق می‌کند زیرا که قبل از شما دو میلیون فروشنده در آمازون فعال و مشغول به کار هستند.

 

مقاله پیشنهادی: آمار آمازون برای استفاده فروشندگان

مالیات آمازون

 

با نگرشی مثبت کسب و کار آمازون خود را شروع کنید

در ارتباط با موضوع مالیات باید بدانید که طبیعتاً هزینه‌هایی وجود دارد که باید پرداخت گردد ولی اگر می‌خواهید در این زمینه مشغول به کسب و کار شوید افکار منفی و ترس را از خود دور نمایید و اگر همچنان از همه این موارد ترس دارید و همچنان دچار تردید هستید ما به شما شغل کارمندی را پیشنهاد می‌دهیم و به شما توصیه می‌کنیم هرگز به سراغ کارآفرینی نروید. دلیل این توصیه ما به شما این است که در طرز فکر شما وجود یک امنیت ذهنی برای کسب و کار آن هم بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای ثبت شده است که باعث می‌گردد شما برای شرکت در چنین کسب و کارهایی دائم دچار تردید و نگرانی شوید. بنابراین اگر در کارآفرینی مصمم هستید بهتر است افکار منفی را رها نمایید و با افکار مثبت و کاملاً مصمم وارد این کسب و کار شوید زیرا که اگر با ترس و تردید وارد این حرفه گردید مانند بسیاری از دوستان که ذهن خود را دائم درگیر مالیات و هزینه‌ها کرده‌اند، موفق به فروش یک کالا هم نمی‌گردید. همان‌طور که استاد حسین عزت خواه نیز در تجارب خود بیان می‌نمایند که در ابتدای این کار بدون این که ذهن خود را درگیر مالیات نمایند در این کار به جلو حرکت کردند و همواره ذکر می‌کنند که تا زمانی که شما به درآمد قابل قبولی نرسیدید نباید نگران مالیات باشید. هیچ حسابداری نمی‌تواند برای شما مبلغی در نظر بگیرد به دلیل این که مالیات به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد و حتی در شهرها و ایالت‌های مختلف با یک دیگر متفاوت است. پس تا زمانی که شما به درآمد بالایی نرسیده باشید پرسش راجع به مالیات فقط ذهن شما را آشفته می‌سازد و سرعت شما را در دست‌یابی به موفقیت آهسته می‌کند. ما در این مقاله برای شما همراهان گرامی مهم‌ترین سؤالات پیرامون مالیات را مطرح کرده و به ترتیب به آنها پاسخ می‌دهیم.

 

بیزینس پر سود خود را چگونه راه اندازی کنیم؟

 

پرسش اول: آیا آمازون از شما درخواست جمع آوری و تکمیل فرم مالیاتی را دارد؟

در جواب این سؤال باید گفت: خیر این مورد بر عهده فروشنده است.

پرسش دوم: آیا شهر یا کشوری که در آن زندگی می‌کنید از شما درخواست تکمیل فرم مالیات را دارد؟

در جواب این سؤال باید گفت: بله این وظیفه شما می‌باشد که فرم‌های مالیاتی خود را تکمیل نمایید و در زمان مشخص برای دولت ارسال نمایید. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که در این زمینه از تجارب یک حسابدار حرفه‌ای استفاده نمایید و از او درخواست کنید که در مورد تجارت آنلاین به شما توضیح ساده ولی کامل بدهد زیرا بسیاری از حسابدارها با جملات سنگین شما را دچار سردرگمی می‌سازند پس حسابداری را انتخاب نمایید که با صبر و حوصله تمامی مطالب را برای شما شرح دهد چرا که کسب و کار آنلاین بسیار جدید است و نیاز به دقت کافی دارد. همچنین قوانین مالیاتی در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت هستند. به‌طور مثال، قوانین در آلمان با کانادا و آمریکا متفاوت است. برای مثال اگر شما در آمریکا زندگی می‌کنید و از یک حسابدار در کانادا کمک بگیرید ممکن است دچار مشکل گردید. پس به حسابداری مراجعه کنید که در محل زندگی شما سکونت دارد و در کار خود با تجربه است. در مجموع می‌توان گفت شهری که در آن زندگی می‌کنید از شما تقاضا تکمیل فرم مالیاتی را دارد اما سایت آمازون این تقاضا را از شما نخواهد داشت.

 

مقاله پیشنهادی: کسب درآمد از آمازون چگونه است ؟

 

مالیات درآمد از آمازون

پرسش سوم: اگر قرار باشد شما از مشتری مالیات دریافت کنید این مالیات برچه اساسی محاسبه می‌گردد؟ براساس آدرس انبار آمازون یا براساس آدرس مقصد (مشتری) محاسبه می‌گردد؟

به‌طور مثال شما در لس آنجلس در ایالت کالیفرنیا زندگی می‌کنید ویک مشتری از نیویوک کالایی را از شما خریداری کرده است این مالیات بر اساس کدام آدرس محاسبه می‌گردد؟ در جواب این سؤال می‌توان گفت: بیشتر افراد در این مورد دچار سردرگمی می‌گردند ولی باید بدانید این مورد بستگی به قوانین آن کشور یا شهر دارد دربسیاری از موارد مالیات بر اساس مقصد و در بعضی ایالت‌ها مالیات براساس مبدأ محاسبه می‌گردد ولی به‌طور کلی 50 ایالت وجود دارد که 38 مورد آن مالیات را براساس مقصد محاسبه می‌نمایند و همچنین زمانی که شما کالایی را برای فروش در آمازون قرار می‌دهید آمازون به صورت کدنویسی و اتوماتیک بررسی می‌کند که مالیات باید به چه صورت محاسبه گردد.

 

مالیات درآمد از آمازون

 

پرسش چهارم: آیا آمازون میزان درآمد دریافتی شما را به اداره مالیات گزارش می‌دهد؟

در جواب این سؤال باید گفت: اگر مجموع کل درآمد شما در طی یک سال به 20 هزار دلار برسد یک فرمی به نام 1099K برای شما در وبسایت قرار می‌گیرد شما باید فرم را پرینت کنید و به حسابدار خود تحویل دهید. این بدین مفهوم است که آمازون میزان درآمد شما را به اداره مالیات گزارش داده است پس شما باید در حسابرسی پایان سال حتماً فرم را به حسابدار خود تحویل دهید. این فرم هر سال قبل از 31 ژانویه سال بعد برای شما ارسال می‌گردد و اگر شما فرم مالیاتی 2017 را نیاز دارید تا قبل از 31 ژانویه 2018 می‌توانید آن را دریافت کنید.

پرسش پنجم: چه کسی اجازه دارد اطلاعات مالیاتی خود را در وب سایت آمازون وارد کند؟

در جواب این سؤال باید گفت: کسی که بیش از 50 تراکنش مالی برای او ثبت گردیده است. حتی اگر کالایی را فروخته باشید و مشتری کالا او را مرجوع کرده باشد هم محاسبه می‌شود و تمامی این موارد برای شما یک تراکنش مالی حساب می‌گردد.

 

میزان مالیاتی که به هر یک از فروشندگان آمازون تعلق می‌گیرد

 

پرسش ششم: آیا برای تبدیل شدن به یک فروشنده در وبسایت آمازون باید شرکت ثبت شود؟

در جواب این سؤال باید گفت: خیر، ثبت شماره کاربری در شبکه مجازی و ورود آن در سایت کافی است. ولی اگر شما در آینده قصد فروش کالا به میزان زیادی را دارید بهتر است برای خود شرکت ثبت کنید. قوانین در کشورهای مختلف متفاوت است و باید بدانید در کدام فروشگاه و شرکت قادر به کار کردن هستید. افرادی که قصد ثبت کردن شرکت را دارند 2 مورد از بهترین شرکت‌ها را معرفی می‌نماییم.

  1. کمپانی که شما به صورت تک نفره شرکت را ثبت می‌کنید و تمامی حساب‌های مورد نیاز به آمازون اعلام می‌گردد.
  2. مورد بعدی LLC است که در این زمینه تفاوت زیادی با مورد ذکر شده قبلی دارد و تفاوت آن این است که اگر شرکتی از شما شکایت کرد نمی‌تواند به دارایی شخصی و حساب پس‌انداز شما در بانک دسترسی پیدا نماید. ولی در مورد اول اگر مشکلی پیش آید به سراغ تمامی دارایی‌های شما می‌روند و همه آن‌ها را از شما می‌گیرند پس اگر در این تجارت درآمد بالایی دارید پیشنهاد ما به شما LLC است.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه می توان در آمازون سلر شد؟

مالیات درآمد از آمازون

 

پرسش هفتم: آیا ثبت شرکت برای پرداخت هزینه‌های مالیاتی دارای امتیازی برای فروشنده است؟

در جواب این سؤال باید گفت: در صورت کسب درآمد بالای 500 هزار دلار از آمازون شاید شما مجبور به پرداخت 30 تا 40 درصد مالیات گردید که با ثبت شرکت می‌توانید هزینه‌های سفرهای کاری و تمام هزینه‌های پرداختی که برای بیزینس خود انجام داده‌اید مثل خرید میز برای محل کار خود و... را در یک لیست جمع‌آوری کرده و به اداره مالیات تحویل دهید و کل مبالغ هزینه شده از مالیات شما کاسته خواهد شد. برای مثال، شما از 500 هزار دلار، 200 هزار دلار را هزینه کرده‌اید و برای 300 دلار باقی مانده باید پاسخ گو باشید. در کشورهای مختلف تمامی این موارد متفاوت است و باید با حسابدار با تجربه در این مورد مشورت کنید.

همراهان عزیز موضوع مالیات و آمازون موارد پیچیده‌ای در این کسب و کار هستند و در یک مقاله کوتاه نمی‌توان همه موارد را بازگو کرد. تلاش ما بر این است که سؤالات شما را در مقاله‌های بعدی پاسخگو باشیم.

سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام به گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می شود. تماشای ویدیوهای معرفی بیزینس آمازون شاید نقطه‌عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/Income-tax-from-Amazon
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 2 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
آزاده گفته:
۰ | ۰

سلاممقاله خیلی خوبی بود. خیلی از ابهامات من در خصوص مالیات برطرف شد.ممنون از شما

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما آزاده عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

موفقیت حاصل تلاش تیمی می باشد و شما هم با ارسال دیدگاه و نظرات خود گامی در راستای موفقیت مجموعه عزت خواه بر می دارید. کمال تشکر و سپاس را از همراهی شما دوست گرامی داریم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ
محمد سعید گفته:
۰ | ۰

سلام لطفا در مورد مالیات ایرانی های مقیم ایران که با حساب های کشور های دیگر کار میکنن توضیح دهید

بهنام یزدانیان/پشتیبانی دوره آربی پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما محمد سعید عزیز

آرزومندم با پایبندی به هدف خود در زندگی ، موفقیت روز افزون کسب نمایید.

بهنام یزدانیان هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

در هر کشوری که حساب بانکی تهیه نمودید، باید مالیات آن کشور را پرداخت نمایید. در صورتی که درآمد شما از آمازون کمتر از 20 هزار دلار در سال باشد، پرداخت مالیات به عهده خودتان است. اما در صورتی که درآمد شما از این عدد بیشتر شود، وبسایت آمازون گزارش درآمد شما را به کشوری که حساب بانکی افتتاح نموده اید ارسال کرده و شما ملزم به پرداخت مالیات خواهید بود.

موفق باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط