مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

فروش اجناس در آمازون

توضیحات کوتاه :
اگر شما کسب و کار کوچکی دارید که از طریق آن یک محصول منحصر به فرد را به فروش می‌رسانید، می‌توانید به فروش در آمازون فکر کنید. آمازون یک بستر فروش مناسب برای خرده فروشانی همچون شما می‌باشد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

  • 2.5k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
فروش اجناس در آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

آمازون یک بستر فروش مناسب است که در آن خرده فروشانی همچون شما محصولات خود را به فروش می‌رسانند. طبق آخرین آمار ارائه شده توسط این کمپانی، انتظار می‌رود تا پایان سال 2019 شرکت آمازون از بیش از 70 درصد از کسب و کارهای مشابه خود سبقت بگیرد. دلیل این اتفاق این است که آمازون مشتریان بالقوه را در اختیار فروشندگان شخص ثالث خود قرار می‌دهد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

شروع کسب و کار موفق آمازون

اگر شما کسب و کار کوچکی دارید که از طریق آن یک محصول منحصر به فرد را به فروش می‌رسانید، می‌توانید به شکل جدی‌تری به فروش در آمازون فکر کنید. آمازون یک بستر فروش مناسب است که در آن خرده فروشانی همچون شما محصولات خود را به فروش می‌رسانند. طبق آخرین آمار ارائه شده توسط این کمپانی، انتظار می‌رود تا پایان سال 2019 شرکت آمازون از بیش از 70 درصد از کسب و کارهای مشابه خود سبقت بگیرد. دلیل این اتفاق این است که آمازون مشتریان بالقوه را در اختیار فروشندگان شخص ثالث خود قرار می‌دهد.

در نتیجه فروشندگان حاضر در این سایت می‌توانند این اطمینان را داشته باشند که در نتیجه انتخاب محصول مناسب و پیگیری مسیر درست، فروش خوبی را داشته و به سود بالایی دست پیدا کنند. طیف گسترده ابزارهای توزیع و مدیریت آمازون این امکان را به فروشندگان خود می‌دهد که فراتر از چیزی که می‌توانستند به تنهایی به آن دست پیدا کنند، پیش بروند. اگر شما در خصوص استفاده از بازار آمازون برای رشد کسب و کار خود کنجکاو هستید، می‌توانید تا آخر این مقاله را با ما همراه بوده و از این راهنمای گام به گام بهره ببرید.

 

فروشندگی در آمازون

 

گام اول: افتتاح حساب فروشنده در آمازون

شما برای اینکه بتوانید حساب خود را در آمازون افتتاح کنید، باید یکی از دسته بندی‌های فروشندگی در آمازون را انتخاب نمایید. هر یک از این دسته بندی‌ها ویژگی‌ها و قابلیت‌های منحصر به خود را دارند که شما باید با توجه به اهداف کسب و کار خود یکی از آنها را انتخاب نمایید. این سه دسته بندی عبارتند از:

1. فروشنده فردی آمازون

اگر کسب و کارتان بسیار کوچک و برنامه شما این است که در هر ماه کمتر از 40 محصول را به فروش برسانید، می‌توانید تحت عنوان فروشنده فردی در سایت آمازون ثبت نام کنید. هزینه‌ای که در ازای فعالیت از طریق این حساب باید پرداخت نمایید 0.99 دلار در ازای هر محصول فروخته شده و چند هزینه اندک دیگر می‌باشد.

2. فروشنده حرفه‌ای آمازون

اگر کسب و کار شما به نسبت حالت قبل گستردگی بیشتری دارد و شما می‌خواهید در ماه بیش از 40 عدد از محصول خود را به فروش برسانید، باید از این نوع حساب استفاده نماید. در این حالت شما باید هر ماه مبلغ 39.99 دلار پرداخت نمایید و همچون حالت قبل در کنار آن در ازای فروش هر محصول نیز دیگر هزینه‌های مرتبط را پرداخت نمایید.

 

فروشندگی در آمازون

 

3. فروشنده وندور آمازون

اگر شما خودتان تولیدکننده یک محصول هستید، می‌توانید اجناس خود را به عنوان یک عمده فروش در آمازون به فروش برسانید. آن‌ها وظیفه مدیریت لیستینگ شما، بسته بندی و تحویل محصولات و حمل و نقل را برعهده می‌گیرند.

مسئله‌ای که باید بدانید این است که برخی از محصولات نیاز به گرفتن تأیید از شرکت آمازون برای فروش در این سایت دارند. در صورت گرفتن تأیید نیز تنها فروشندگانی که حساب حرفه‌ای دارند می‌توانند این محصولات را به فروش برسانند. پیش از اینکه تصمیم بگیرید می‌خواهید چه حسابی را افتتاح نمایید، لیست این محصولات را بررسی کرده و سپس با توجه به نتیجه حاصل، تصمیم گیری نمایید.

 

مقاله پیشنهادی: مراحل فروشنده شدن در آمازون

وبسایت آمازون

 

گام دوم: لیست کردن محصول در سایت آمازون

داشتن فروش موفق در آمازون را می‌توان به یک مسیر پر پیچ و خم تشبیه کرد و زمانی که بتوانید به شکل درستی در آن قرار بگیرید، می‌توانید فروش راحت و آسانی را تجربه کنید. زمانی که شما حساب فروشنده را در این سایت افتتاح کردید، با ایجاد لیستینگ محصولات خود در بازار آمازون در حقیقت می‌توانید پیچ و خم‌های اصلی این مسیر را پشت سر بگذارید و در سراشیبی قرار بگیرید.

محصولاتی که شما در آمازون به فروش می‌رسانید، می‌توانند در 2 دسته بندی قرار بگیرند:

1. محصولاتی که در حال حاضر در بازار آمازون لیست شده‌اند و شما نیز همچون دیگران اقدام به فروش آن‌ها می‌کنید.
2. محصولاتی که به تازگی به این بازار افزوده می‌شوند و شما اولین فروشنده یا تنها فروشنده آنها هستید.

 

فروش در وبسایت آمازون

 

گام سوم: سفارش محصول به تولیدکنندگان چینی

شاید بتوان گفت که انتخاب محصول مورد نظر برای فروش در وبسایت آمازون مهم‌ترین و در عین حال سخت‌ترین بخش کار است. چرا که موفقیت شما تا حد زیادی به انتخاب درست محصولی که قصد فروش آن را در آمازون دارید، بستگی دارد. بعد از پشت سر گذاشتن این مرحله زمان آن می‌رسد که محصول خود را سفارش دهید. اکثریت فروشندگان شخص ثالث فعال در آمازون، محصول خود را به کمپانی‌های چینی سفارش می‌دهند.

برای پیدا کردن این تولیدکنندگان، آنها به سایت علی بابا که بزرگ‌ترین سایت در این زمینه است، مراجعه می‌کنند. شما باید به عنوان یک فروشنده بتوانید بهترین تولیدکننده را پیدا کنید و انتخاب درست آن نیز مستلزم در نظر گرفتن موارد زیادی است.

 

فروش در آمازون

 

گام چهارم: بسته بندی و ارسال محصول و فروش آن در آمازون

زمانی که تمامی این مراحل با موفقیت پشت سر گذاشته شدند، زمان آن می‌رسد که منتظر اولین سفارش خود باشید. اما مسئله‌ای که اینجا مطرح می‌باشد این است که محصول سفارش داده شده باید به چه شکلی به دست خریدار برسد؟ آمازون دو گزینه را برای بسته بندی و ارسال محصول پیش روی شما قرار داده است:

1. بسته بندی و ارسال توسط فروشنده (FBM)

در این حالت شما به عنوان یک فروشنده شخص ثالث در آمازون خودتان مسئولیت نگهداری، بسته بندی، برچسب زدن و حمل و نقل محصولات را برای تک به تک خریداران برعهده می‌گیرید. این نوع از حمل و نقل برای زمانی که شما بیزینس کوچکی را دارید می‌تواند گزینه خوبی باشد. چرا که دیگر نیازی نیست به خاطر انبارداری، بسته و بندی و ارسال محصولات هزینه‌ای را به آمازون پرداخت کنید و محصولات خود را می‌توانید حتی در خانه نیز نگهداری نمایید. اما ضرری که این نوع از حمل و نقل می‌تواند داشته باشد این است که شما دیگر نمی‌توانید مشتریانی که قصد استفاده از سرویس پرایم آمازون (حمل و نقل دو روزه) را دارند را داشته باشید. این اتفاق به این معنا است که شما بخشی از مشتریان بالقوه خود را از دست می‌دهید.

 

مقاله پیشنهادی: 6 راهکار برای فروش موفق محصولات در amazon

فروش اجناس در آمازون

 

2. بسته بندی و ارسال توسط آمازون (FBA)

در حالت FBA شما محصولات خود را به انبارهای آمازون ارسال کرده و این شرکت وظیفه نگهداری، بسته بندی و حمل و نقل محصولات شما را برعهده خواهد داشت. با استفاده از این سرویس شما می‌توانید از انبارهای آمازون در سرتاسر جهان، خدمات مشتریان این شرکت و دیگر ابزارهای این شرکت استفاده نمایید. در نتیجه آن می‌توانید کسب و کار خود را خیلی سریع‌تر از آنچه که پیش از آن می‌توانستید تصور کنید، رونق بخشید.

 

کسب درآمد از آمازون

 

گام پنجم: کسب درآمد از آمازون

بعد از پشت سر گذاشتن تمامی مراحل قبل، دیگر زمان آن رسیده است که منتظر مانده و هزینه پرداخت شده توسط اولین مشتری خود را تجربه کنید. البته شما باید در این مدت روی تبلیغات برای محصول خود نیز فعالیت داشته باشید و بتوانید محصول خود را به کاربران آمازون معرفی کنید. بدین ترتیب به مرور می‌توانید به اولین فروشنده محصول خود تبدیل شوید و این دقیقاً همان چیزی است که شما باید به دنبال آن باشید.

شما باید در تمامی مراحل دقت لازم را داشته باشید و با فکر و حساب پیش بروید تا در نهایت بعد از پرداخت حق فروشندگی، هزینه های حمل و نقل و انبارداری و سایر مبالغ به سود مناسبی نیز دست پیدا نمایید. کسب و کار آمازون می‌تواند شما را به یک بیزینس سودآور و دائم برساند. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که تمامی مراحل را با دقت پشت سر بگذارید و در نهایت موفقیت در این کسب و کار لذت بخش را تجربه کنید.

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس و دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت انگیز دوره آربی است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/selling-merchandise-on-amazon
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط