مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

شناخت بیشتر سایت علی بابا

توضیحات کوتاه :
شناخت بیشتر سایت علی بابا از طریق شناخت بهتر جک ما، موسس و مدیرعامل علی بابا، یکی از موفق‌ترین افراد در عرصه کسب و کارهای اینترنتی امکانپذیر است. امروزه بهترین منبع برای خرید عمده، سایت علی بابا می‌باشد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

4

تعداد امتیازها: 1

  • 2.2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
شناخت بیشتر سایت علی بابا

 

خلاصه ای از مقاله

شناخت بیشتر سایت علی بابا به ما نشان می دهد که جک ما چه مسیر دشواری را طی نموده است. در طول شکوفایی دوره صادرات چین، «ما» یک شرکت ترجمه را تأسیس نمود که در نهایت منجر به این شد که او در سال 1995 سفری به ایالات متحده آمریکا داشته باشد. در آمریکا بود که او اینترنت را کشف کرد. وبسایت china Pages، که اولین تلاش او در راستای راه اندازی کسب و کار اینترنتی بود، با شکست مواجه شد. او مجبور شد به شراکت با China Telecom تن دهد و سرانجام هم شرکت را از دست داد. اما او مصمم بود که دوباره تلاش کند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

علی‌بابا چگونه آغاز به کار کرد؟

شناخت بیشتر سایت علی بابا با فراز و نشیب های زندگی جک ما (Jack Ma) همراه است. جک ما به تازگی یک شرکت ترجمه را تأسیس کرده بود تا از شکوفایی چین در زمینه صادرات استفاده کند. زمانی که برای کار ترجمه در آمریکا به سر می‌برد، یکی از دوستانش اینترنت را به او معرفی کرد.

او به جک گفت که هر چیزی را می‌توان در اینترنت پیدا کرد. جک تصمیم گرفت در مورد نوشیدنی در اینترنت جستجو کند. اما با شگفتی تمام مشاهده کرد که هیچکدام از نتایج جستجو، نوشیدنی چینی را در‌بر ‌نداشتند.

در واقع، اصلاً چیز زیادی در مورد چین نتوانست پیدا کند. وقتی به چین بازگشت، تصمیم گرفت وبسایت China Pages را ایجاد کند که پایگاهی از شرکت‌های چینی بود که به دنبال مشتری در خارج از کشور بودند.

به گمان برخی، این وبسایت اولین کسب و کار اینترنتی در چین محسوب می‌شود. وبسایت China Pages موفقیتی کسب نکرد. اما چهار سال بعد، «ما» یک کسب و کار اینترنتی دیگر به راه انداخت. او این شرکت را علی‌بابا نامید.

 

فروش در آمازون

 

ثروت علی‌بابا چقدر است؟

وقتی علی‌بابا در بازار بورس نیویورک شروع به عرضه سهام کرد، در تاریخ آمریکا بزرگترین عرضه سهام به شمار می‌رفت.

طبق گزارش بلومبرگ، علی‌بابا 12 درصد سهام خود را به فروش رساند. طبق تخمین تحلیلگران، ارزش شرکت برابر با 160 میلیارد دلار است. این یعنی علی‌بابا از فروش این 12 درصد، نزدیک به 20 میلیارد دلار به دست‌ آورده است.

در این صورت، علی‌بابا از شرکت Visa پیشی گرفت که در آن زمان در رتبه اول بالاترین قیمت عرضه اولیه سهام قرار داشت. «ما» 8.9 درصد سهام شرکت را در اختیار داشت که اگر ارزش شرکت 160 میلیارد دلار باشد، یعنی ثروت او معادل 14.5 میلیارد دلار بوده است.

در حال حاضر، «ما» دیگر مدیرعامل شرکت نیست اما رییس شرکت بوده و همچنان نماد شرکت است.

زندگینامه جک ما، مؤسس علی‌بابا

«جک ما» هرگز یک مدیرعامل عادی نبوده است. او دو بار در امتحان ورودی دانشگاه رد شد و سرانجام بار سوم پذیرفته شد. با اینکه او یک شرکت عظیم فناوری تأسیس کرده است هنوز در حوزه کدنویسی اطلاعاتی ندارد، چون در دانشگاه درس خوانده بود تا معلم شود.

در میانه دهه 2000، وقتی علی‌بابا در حال رقابت سخت با eBay در چین بود، گزارشگران او را «جک دیوانه» می‌نامیدند. چرا که اهداف جسورانه‌ای در سر داشت و به طرز خاصی با شور و هیجان حرف می‌زد.

 

شناخت بیشتر سایت علی بابا

 

کودکی جک ما

داستان «ما» از شهر هانگ‌ژو، شهری با 2.4 میلیون جمعیت نزدیک به شانگهای، آغاز می‌شود. او در سال 1964 در این شهر متولد شد. پدر و مادرش اجرا کننده Ping tan بودند (یک نوع داستان گویی و آوازخوانی سنتی چینی).

«ما» در کتابی با عنوان «علی‌بابا» نوشته لئو شینگ و مارتا آوری، عنوان می‌کند: «وقتی بچه بودم، بسیار لاغر و نحیف بودم اما بسیار جنگنده بودم. هرگز از حریفانی که بزرگتر از من بودند هراسی نداشتم.»

هرچند او همیشه با همکلاسی‌هایش وارد دعوا می‌شد و اغلب به خاطر جثه‌اش مورد تمسخر قرار می‌گرفت اما در صحبت با توریست‌های خارجی در برقراری ارتباط بسیار موفق بود.

او هر روز به یک هتل در نزدیکی محل زندگی‌اش می‌رفت و با توریست‌های خارجی آشنا می‌شد و با آنها انگلیسی صحبت می‌کرد. او همچنین یک رادیو خرید تا بتواند به اخبار انگلیسی گوش دهد. با اینکه در یادگیری زبان انگلیسی موفق بود اما هرگز نتوانست در ریاضی نمرات خوبی کسب کند.

گرفتن نمرات پایین در امتحان ورودی دانشگاه در درس ریاضی باعث شد که او دو بار در این آزمون رد شود. بالاخره،  پس از کسب آمادگی فراوان، او بار سوم در آزمون پذیرفته شد و در نهایت در سال 1988، از مؤسسه تربیت معلم هانگ‌ژو فارغ‌التحصیل شد.

طبق گفته خودش، در مصاحبه‌های شغلی زیادی رد شد که یکی از آنها بلافاصله پس از فارغ‌التحصیلی و برای شغل مدیریت یک رستوران کنتاکی بود. در نهایت، او در یک دانشگاه محلی به عنوان معلم زبان انگلیسی و با حقوق 12 دلار در ماه، شروع به کار نمود.

 

مقاله پیشنهادی: مناظره جالب جک ما و ایلان ماسک درباره هوش مصنوعی

 سایت علی بابا

 

در طول شکوفایی دوره صادرات چین، «ما» یک شرکت ترجمه را تأسیس نمود که در نهایت منجر به این شد که او در سال 1995 سفری به ایالات متحده آمریکا داشته باشد. در آمریکا بود که او اینترنت را کشف کرد.

وبسایت china Pages، که اولین تلاش او در راستای راه اندازی کسب و کار اینترنتی بود، با شکست مواجه شد.

او مجبور شد به شراکت با China Telecom تن دهد و سرانجام هم شرکت را از دست داد. اما او مصمم بود که دوباره تلاش کند. در سال 1999، با بالا گرفتن تب اینترنت در وال استریت، او هفده نفر از دوستان خود را در آپارتمانش جمع کرد و یک تیم تشکیل داد که شروع به کار برای ایجاد یک بازار اینترنتی کردند.

وبسایت Alibaba.com به صادرکنندگان این امکان را می‌داد تا محصولات خود را در وبسایت عرضه کنند. خریداران این محصولات را جستجو می‌کردند و از سرتاسر دنیا به این وبسایت جذب شدند.

تا اکتبر سال 1999، علی‌بابا 5 میلیون دلار سرمایه از Goldman Sachs و 20 میلیون دلار از Softbank، دریافت کرده بود که یک شرکت مخابراتی ژاپنی است و در شرکت‌های فناوری سرمایه گذاری می‌کند.

 

مقاله پیشنهادی: خرید از علی اکسپرس - علی اکسپرس چیست ؟

جک ما

 

شخصیت جالب و منحصربه فرد «ما»

فیلم‌های مربوط به آن زمان از «ما» نشان می‌دهد،

او یک سخنران مسحور کننده است و در سخنرانی‌هایش کاری می‌کند که رویاهای بزرگش به دیگران هم سرایت کند.

پورتر اریسمن، یکی از کارکنان علی‌بابا در آن زمان، می‌گوید؛ حتی با اینکه شرکت بزرگ شده بود هنوز هم مانند یک خانواده به هم پیوسته بود. «ما» با ایجاد جوی از تلاش و سختکوشی در شرکت باعث ایجاد انگیزه در کارکنان می‌شد که باور داشتند می‌توانند حتی بر غول‌های این صنعت هم برتری یابند.

او در جلسه‌ای با کارمندانش می‌گوید: «ما موفق خواهیم شد چون جوان هستیم و هرگز تسلیم نخواهیم شد.» او به رسانه‌ها با جسارت تمام اعلام می‌کرد که شرکت به سرعت رشد خواهد کرد. یک بار به اریسمن گفت که اگر بخواهند تبلیغات رایگان بیشتری به دست آورند باید حرفهای دیوانه وار بیشتری بزنند.

ویژگی‌های منحصر به فرد شرکت علی‌بابا

او که عاشق بازیگری و اجرا بود ( و احتمالاً از پدر و مادرش به ارث برده بود) در شرکت جوی را ایجاد کرد که سرشار از خنده و در عین حال عجیب و غریب بود. وقتی شرکت علی‌بابا برای اولین بار به سودآوری رسید، «ما» به هر کارمند یک قوطی برف شادی هدیه داد.

در سال 2000، وقتی شرکت تصمیم گرفت تا Taobao را تأسیس کند که رقیب eBay محسوب می‌شد، او از کارمندان خواست در زمان استراحت ورزش‌های ژیمناستیکی مانند ایستادن روی دست را انجام دهند تا سطح انرژیشان بالا بماند.

حتی امروز نیز هر ساله سایت علی‌بابا یک برنامه تلویزیونی استعدادیابی در یک استادیوم بزرگ برگزار می‌کند که کارمندان را وادار می‌کند به مدت چند هفته تمرین کنند. او هر ساله کارمندانی که به تازگی ازدواج کرده‌اند را با لباس عروسی در یک مراسم جمع می‌کند و آنها را تبرک می‌کند.

 

کسب درآمد از آمازون

 

غلبه بر مشکلات تجارت

مسلماً او در سالهای اولیه عاری از خطا نبوده است. شرکت او سریع رشد کرد اما به همین سرعت هم سرمایه از دست می‌داد. در سال 2001، او تمامی کارمندان بین‌المللی خود را اخراج کرد.

اما در نهایت توانایی ریسک پذیری و تعهد او به ایجاد وبسایتی برای برآورده کردن نیازهای هموطنانش، که بسیاری از آنها تازه اینترنت را کشف کرده بودند، باعث شد که علی‌بابا در میانه دهه 2000 بتواند eBay را شکست دهد.

وبسایت Taobao اکنون یکی از پربازدیدترین وبسایت های جهان است و همراه با یکی دیگر از وبسایت های علی‌بابا، یعنی Tmall، حجم تراکنشی بالغ بر 240 میلیارد دلار در سال 2013 داشته است.

«ما"»در سال 2013 از سمت مدیر عاملی شرکت کناره گیری کرد. در حال حاضر، مدیر عامل شرکت دانیل ژانگ است که از سال 2015 این سمت را بر عهده دارد. او در مصاحبه‌ای با وال استریت ژورنال گفت:

«فکر می‌کردم پس از کناره گیری از مدیرعاملی، کارها برایم راحت‌تر می‌شود اما رییس بودن خیلی سخت‌تر است. اگر می‌خواهید رییس خوبی باشید، باید بیشتر از مدیرعامل کار کنید.»

در حالی که جک ما دیگر در هیچ یک از شرکت های مستقر در سمت های اجرایی یا هیئت مدیره مشرف نیست - او در سال 2019 از سمت مدیر اجرایی علی بابا کناره گیری کرد - او همچنان بزرگترین سهامدار علی بابا با تقریبا 5 درصد ارزش حدود 25 میلیارد دلار است.

طبق شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، دارایی خالص جک ما 50.6 میلیارد دلار است. وی بنیانگذار گروه Alibaba ، بزرگترین شرکت تجارت الکترونیکی چین است.

 

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون و مشاهده نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/learn-more-about-alibaba-website
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط