تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

زمان مناسب برای رسیدن به موفقیت

توضیحات کوتاه :
 چگونه می‌توان به سمت کاری که دوست داریم، برویم. چه زمانی باید کسب‌و‌کار فعلی خود را رها کرده و به سمت رویای خود برویم؟ آیا رویای ما می‌تواند ما را به کسب درآمد برساند یا خیر؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.5k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
زمان مناسب برای رسیدن به موفقیت

 

خلاصه ای از مقاله

اینکه افراد شغلی را داشته باشند که به رویاهایشان نزدیک است خیلی خوب است چرا که اصولاً همه ما مجبور هستیم زمان زیادی از روز را با کار کردن سپری کنیم. تفاوتی هم نمی‌کند که کارمند باشیم یا کسب‌و‌کار خودمان را داشته باشم. حداقل 8 ساعت در روز را کار می‌کنیم. حال تصور کنید که از این 8 ساعت لذت نبریم، یعنی حدود یک سوم از روز خود را بدون هیچ لذتی گذرانده‌ایم. معمولاً یک سوم دیگر هم به استراحت اختصاص داده می‌شود. بدین ترتیب سهم بزرگی از زندگی را از دست داده‌ایم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

شغل مورد علاقه خود را خلق کنید

به احتمال زیاد کسانی که در حال خواندن این مقاله هستند، صاحب شغلی هستند یا حداکثر قرار است در آینده صاحب شغلی شده و به سمت کسب درآمد بروند. نکته مهمی که وجود دارد این است که چگونه می‌توان به سمت کاری که دوست داریم، برویم. چه زمانی باید کسب‌و‌کار فعلی خود را رها کرده و به سمت رویای خود برویم؟ آیا رویای ما می‌تواند ما را به کسب درآمد برساند یا خیر؟ اینکه افراد شغلی را داشته باشند که به رویاهایشان نزدیک است خیلی خوب است چرا که اصولاً همه ما مجبور هستیم زمان زیادی از روز را با کار کردن سپری کنیم. تفاوتی هم نمی‌کند که کارمند باشیم یا کسب‌و‌کار خودمان را داشته باشم. حداقل 8 ساعت در روز را کار می‌کنیم. حال تصور کنید که از این 8 ساعت لذت نبریم، یعنی حدود یک سوم از روز خود را بدون هیچ لذتی گذرانده‌ایم. معمولاً یک سوم دیگر هم به استراحت اختصاص داده می‌شود. بدین ترتیب سهم بزرگی از زندگی را از دست داده‌ایم.

کاری را که به آن علاقه‌مندید انجام دهید

پس ما دقیقاً باید کاری را انجام بدهیم که عاشق آن هستیم. شاید این جمله در زندگی روزمره به یک جمله کلیشه‌ای تبدیل شده باشد. مثلاً ممکن است شخصی بپرسد که من عاشق مسافرت هستم، پس الان باید به دنبال چه شغلی باشم؟ چه کسی حاضر است به خاطر سفر کردن و عکس گرفتن به من پولی پرداخت کند؟ پیش از اینکه این بحث را آغاز کنیم، لازم است یک کاغذ بردارید. با خودتان فکر کنید که اگر مشکل پول و درآمد نبود دقیقاً به سمت چه شغلی می‌رفتید؟ در چه کاری می‌توانستید عملکرد بهتری داشته باشید؟ به این سؤالات فکر کنید و ویژگی‌های آن شغل را روی کاغذ بنویسید. حتی اگر این شغل واقعی نیست نیز می‌توانید آن را خلق کنید. 

 

مقاله پیشنهادی: چگونه می توان در کسب و کار موفق شد؟

زمان مناسب برای رسیدن به موفقیت

 

ایده‌های شما باید مشکل زمان را حل کنند

ما در طول روز زمان زیادی را به کارهای مختلف اختصاص می‌دهیم و یکی از بزرگ‌ترین مشکلات بشریت از همان ابتدا تا به امروز بحث زمان بوده است. شرکت‌های بزرگ زمانی که قصد رسیدن به ایده‌های بزرگی که بتوانند از آنها نتیجه بگیرند را دارند، همیشه به دنبال یک چیز هستند. اینکه بتوانند آن کار را در زمان کوتاه‌تری انجام بدهند. چرا که زمان بسیار مهم است. مثلاً آمازون، اوبر، ایکس پدیا، گوگل یا هر شرکت بزرگ دیگری زمان برقراری ارتباط را برای کاربران کوتاه‌تر کرده‌ است. شاید در گذشته زمانی که برای کسی نامه می‌نوشتید، چندین روز طول می‌کشید تا نامه به دست گیرنده برسد، اما الان تنها چند صدم ثانیه طول می‌کشد. شما فقط یک ایمیل یا پیام می‌فرستید. حتی در آینده پیام هم حذف می‌شود و به زودی همه این ارتباطات تنها با صوت صورت می‌گیرند. پس همه مشکلاتی که ذهن افراد را به خود مشغول کرده‌است، به زمان مرتبط هستند.

 

چگونه با آمازون به درآمد میلیاردی برسیم؟

 

چگونه در کسب‌وکار خود موفق شوید؟

اگر قصد دارید به سمت کسب‌و‌کاری بروید که فوق‌العاده پولساز است و می‌توانید در آن موفق بشوید، باید دو فاکتور را در نظر بگیرید. اول اینکه باید عاشق آن کار باشید چرا که هرگاه فردی عاشق چیزی باشد، خیلی درباره آن مورد کنجکاو است. مثلاً افرادی که عاشق اتومبیل هستند، به شدت درباره آن کنجکاو بوده و تمام مدل ماشین‌ها را حفظ کرده و حتی اطلاعات زیادی درباره ماشین‌هایی که در آینده تولید می‌شوند هم دارند. فاکتور دوم کوتاه‌کننده زمان می‌باشد. اگر کمی عمیق‌تر به همه ایده‌هایی که در دنیا ساخته‌اند، نگاه کنید، می‌بینید که تمامی آنها یک قسمتی از مشکل زمان را حل کرده‌اند. پس ایده‌ای که شما باید به سمت آن بروید، دقیقاً همین است.

ساخت یک لایف‌استایل فوق‌العاده و درست

ابتدا باید خودتان را بسازید. اگر توانستید خود را ساخته و به وسیله آن شیوه زندگی درستی را نیز بسازید، می‌توانید یک کسب‌و‌کار داشته، یک جامعه را رهبری کرده یا زندگی تعدادی از انسان‌ها را تغییر دهید. اما اگر نتوانید زندگی خود را تغییر بدهید، نمی‌توانید روی محیط اطراف تاثیر بگذارید. پس باید چه کاری انجام دهیم؟ دوباره به سراغ فرمول زمان می‌رویم. باید کارها را زمان‌بندی کنید. یک کاغذ بردارید و یک لیست از کارهایی که باید در طول روز انجام دهید را یادداشت نمایید. شاید آن کارها ملاقات با یک شخص، تماس با یک مشتری یا رفتن به مکان مشخصی باشند. همه آنها را یادداشت کنید. قانون 20/80 را باید اجرا کنید. یعنی باید 80 درصد از این کارها را حذف کنید، چرا که این کارها دقیقاً همان کارهایی هستند که زمان شما را از بین می‌برند. جف بیزوس اعتقاد دارد، اینکه در طول روز چه تصمیماتی می‌گیرد خیلی مهم است و اصولاً همین تصمیمات است که شرکت و زندگی او را به جلو می‌برد. در نتیجه سعی می‌کند تا آنجا که بتواند تعداد تصمیمات خود را در طول روز کم کند تا تصمیم‌گیری‌های بهتری داشته باشد.

چطور با موفقیت به اهداف بزرگ دست پیدا کنید؟

تصور کنید شما 700 هزار کارمند داشته باشید. اگر شیوه درست مدیریت را بلد نباشید، به طور ناخودآگاه تصمیماتی که در روز می‌گیرید ممکن است از 1000 هم بیشتر بشوند که این غیرممکن است. پس اگر تصمیمات شما خیلی زیاد شد، دیگر نمی‌توانید وقت زیادی روی هر یک از آنها بگذارید. در نتیجه تمرکز خود را از دست می‌دهید و تصمیم‌گیری‌های خوبی نخواهید داشت که ممکن است به ورشکسته شدن شرکت شما منجر شود. پس باید خیلی از تصمیمات را حذف کنید. چه در زندگی کاری و چه در زندگی شخصی. به لیستی که می‌نویسید فکر کنید. بررسی نمایید که چه کارهایی را می‌توانید به صورت اتوماتویک انجام دهید تا زمان کمتری را صرف کنید. اگر این کار را به درستی انجام دهید، به مرور زمان به یک سبک زندگی مناسب دست پیدا می‌کنید. پس حواستان باشد. اگر بتوانید زندگی خود را به شیوه‌ای مدیریت کنید که خیلی زمان زیادی در طول روز برایتان باقی نماند و تنها بتوانید چند کار مهم را انجام دهید، بی‌شک می‌توانید به راهی برسید که به ایده یک بیزینس منتهی می‌شود.

 

مقاله پیشنهادی: 7 گام برای دستیابی به اهداف زندگی

کسب موفقیت

 

برای موفقیت، کارهای خود را از المان زمان آزاد نمایید

طرز فکر کوتاه کردن زمان دقیقاً ایده‌ای است که تمام اینترنت بر اساس آن ساخته شده است. کل فلسفه گوگل دقیقاً همین است. زمانی که شما به دنبال پاسخ سوالی بودید، به کتابخانه می‌رفتید و چندین ساعت زمان صرف می‌نمودید تا از بین تعداد زیادی کتاب و دایره‌المعارف پاسخ سؤال خود را پیدا کنید. اما الان به راحتی در گوگل پاسخ سؤال خود را جستجو می‌کنید. خرید آنلاین هم دقیقاً به همین شکل است. اگر شما برای خرید محصولی به فروشگاه‌های فیزیکی بروید، تا مثلاً یک ظرف بستنی بخرید. ابتدا باید به بخش ظروف فروشگاه بروید و بررسی کنید ظرف مورد نظر در فروشگاهی که به آن رفته‌اید، موجود است یا خیر. در صورت وجود آن ظرف، باید ویژگی‌های مختلف آنها را از قبیل جنس، قیمت، سایز، وزن و موارد دیگر را بررسی کنید که بسیار زمان‌بر است. اما الان فقط کافی است وارد سایت آمازون ‌شوید و تنها با یک‌بار جستجو همه آن ظروف در قالب یک لیست مقابل شما قرار گرفته و در کمتر از دو روز آن را تحویل می‌گیرید. چیزی که افراد معمولی جامعه به راحتی از دست می‌دهند، زمان روزانه است چرا که فکر می‌کنند بی‌ارزش است. شاید هشت تا ده ساعت را در رسانه‌های جمعی می‌گذرانند و اصلاً به این فکر نمی‌کنند که زمانی که الان به بطالت می‌گذارنند، چقدر می‌تواند در زندگی آن‌ها تأثیرگذار باشد.

برای رسیدن به کامیابی، در زمینه کاری خود بهترین باشید

همه افراد موفق در تمام زمینه‌ها بهترین نیستند. ممکن است خیلی از موارد ابتدایی بعضی از مهارت‌ها را هم بلد نباشند. نکته مهم نیز همین است. ما انسان‌ها در تمام کارها خوب نیستیم و نباید پافشاری کنیم که دقیقاً در تک به تک موارد بهترین باشیم. شاید شما بتوانید مدیر خوبی باشید اما نتوانید نویسنده خوبی بشوید. شاید خیلی موارد مربوط به بیزینس را بلد نباشید اما مطمئناً نقاط مثبتی دارید که باید روی آنها تمرکز کنید. لازم نیست که همه ما همه چیز را بلد باشیم. شاید خیلی از شما به دنبال شروع یک کسب‌و‌کار جدید بوده‌اید اما به این فکر کردید که همه این پازل را بلد نیستید. حتی بیل گیتس یا استیو جابز هم از ابتدا همه چیز را بلد نبودند. شما باید تنها مسئولیت قسمتی که روی آن تسلط دارید را برعهده بگیرید. برای سایر قسمت‌ها نیز باید به عنوان یک مدیر، افراد مسلط را پیدا کنید.

با نقاط ضعف چکار کنیم؟

اگر بتوانید این کار را انجام دهید، می‌توانید کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنید. یک استارت‌آپ داشته باشید و یک ایده خوب را به سمتی ببرید که به یک ایده موفق تبدیل شود. پس دقت کنید که اگر نقاط ضعفی دارید، به خودتان سخت نگیرید. شاید خیلی از افراد برای کارهای مقدماتی و اینکه در شرکتی کار کرده و منتظر ترفیع درجه بمانند، ساخته نشده‌اند. ممکن است این افراد از همان ابتدا برای بنیانگذار بودن ساخته شده باشند. پس باید روی همین کار تمرکز کنند. زمانی که متوجه شدید که در چه بخش‌هایی ضعف دارید، آن بخش‌ها را به افراد متخصص بسپارید. اگر بتوانید توانایی خود را به خوبی نشان بدهید، می‌توانید در آن کار موفق شوید.

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/the-perfect-time-to-achieve-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
شهاب گفته:
۰ | ۰

وقتی خودمون و شرایطمونو آماده ومهیا کنیم موفقیت رخ میده.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

زمانی که برای موفقیت آماده باشید، می توانید از فرصت ها به خوبی استفاده نموده و گامهای بزرگی در مسیر موفقیت بردارید.

پاسخ

مطالب مرتبط