افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

مدیران چگونه می توانند انگیزه کارکنان را افزایش دهند ؟

توضیحات کوتاه :
ایجاد انگیزه در کارکنان همواره برای مدیران یک چالش بوده است. به ویژه در سازمان‌هایی که رضایت کارکنان بخشی از استراتژی کلی بیزینس محسوب نمی‌شود.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 659
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
مدیران چگونه می توانند انگیزه کارکنان را افزایش دهند ؟

 

خلاصه‌ای از مقاله: 

انگیزه کارکنان یکی از مهمترین عوامل موفقیت یک کسب‌وکار است. بدون داشتن کارکنانی که بتوانند هدف نهایی کسب‌وکار را درک و در راستای آن تلاش کنند، موفقیت شرکتها امکان پذیر نیست. در این مقاله به راههای افزایش انگیزه درکارکنان می‌پردازیم.

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید: 

 

دشواری انگیزه دادن به کارمندان

ایجاد انگیزه در کارکنان همواره برای مدیران یک چالش بوده است. به ویژه در سازمان‌هایی که رضایت کارکنان بخشی از استراتژی کلی بیزینس محسوب نمی‌شود، مدیران کار سختی را در ایجاد انگیزه در کارکنان دارند. آنها از یک سو می‌دانند که توانایی زیادی دارند که ظرفیت‌های کارکنان را به حداکثر برسانند اما از سوی دیگر ممکن است احساس کنند که خودشان به اندازه کافی حمایت نمی‌شوند تا کارکنان باانگیزه پرورش دهند. اما مدیران باید این را بدانند که صرفنظر از فضای کلی سازمان، آنها همیشه می‌توانند محیطی را فراهم کنند که در کارمندان انگیزه و شوق کار کردن ایجاد کند.

 

راه اندازی کسب و کار میلیاردی

 

فرصت‌های افزایش انگیزه کارمندان

شما می‌توانید روزانه کارهایی انجام دهید تا رضایت کارمندان را افزایش دهید. کارهایی که مدیران در این زمینه انجام می‌دهند منجر به ایجاد محیطی می‌شود که انگیزه را در کارمندان افزایش می‌دهد.

افزایش انگیزه با ارتباط مسئولانه و مؤثر با کارمندان

کارمندان می‌خواهند بخشی از مجموعه باشند و همزمان با بقیه کارکنان، بدانند که در اطراف آنها چه رخ می‌دهد. آنها به اطلاعات لازم برای انجام وظایفشان نیاز دارند. به همین دلیل:

  • پس از اتخاذ تصمیمات مدیریتی، با کارمندان جلسه‌ای برگزار کنید تا اطلاعاتی که بر وظایف آنها اثر می‌گذارد را با آنها به اشتراک بگذارید. به عنوان مثال، تغییر مهلت وظایف، بازخورد مشتریان، بهبود در خدمات و کالاها، فرصت‌های آموزشی، همگی برای کارمندان مهم هستند. همیشه به طور شفاف با کارمندان صحبت کنید.
  • هر روز با کارمندانی که به شما گزارش می‌دهند ارتباط برقرار کنید. حتی یک صبح بخیر خوشایند می‌تواند در کارمند ایجاد انگیزه کند. 
  • هر هفته یک ملاقات فرد به فرد با کارمندان مستقیم خود داشته باشید. آنها هر هفته به این زمان نیاز دارند. کارمندان را تشویق کنید تا سؤالات، درخواست حمایت، ایده‌هایی برای حل مشکلات در کار و اطلاعات مورد نیاز را از قبل آماده کنند و در آن جلسه در اختیار شما قرار دهند. با این کار شما از رخ دادن برخی اتفاقات غیرمنتظره غافلگیر نمی‌شوید. 

 

مقاله پیشنهادی: راه هایی ساده برای ایجاد انگیزه در محیط کار

ایجاذ انگیزه در کارکنان

 

تقویت انگیزه با ایجاد فرصت برای افزایش مهارت‌های کارمندان

شما باید در محیط کار فرصت هایی را ایجاد کنید تا کارمندان بتوانند دانش و مهارت خود را افزایش دهند. کارمندان می‌خواهند همیشه در حال رشد باشند و اگر شغل آنها همیشه یکنواخت باشد و برای آنها چالش ذهنی ایجاد نکند، انگیزه خود را از دست می‌دهند.

  • فعالیت‌ها و جلسات جذاب برای کارمندان تدارک ببینید. این جلسات فرصت های مناسبی برای یادگیری مهارت‌های جدید ارائه می‌دهند. 
  • مطمئن شوید که هر کارمند در کار خود اهداف بلندمدت و کوتاه مدت داشته باشد تا بتواند همیشه سطح انگیزه خود را به یک میزان نگه دارند. 
  • اگر کارمندی وظایف خود را دوست ندارد یا کارها برایش تکراری شده‌اند، سعی کنید وظایف جدیدی برای او تعریف کنید. می‌توانید وظایف را بین کارمندان به صورت چرخشی انجام دهید تا میزان چالش و جذابیت کارها کاهش نیابد. 
  • فرصت‌هایی را فراهم کنید تا کارمندان بتوانند در مسئولیت‌ها و جایگاههای دیگر شغلی نیز آموزش ببینند. به هر کارمند مسئولیت های پشتیبانی برای وظایف و پروژه‌های مختلف بدهید. 

 

مقاله پیشنهادی: رشد حرفه‌ای کارمندان در محیط کار 

افزایش انگیزه در کارمندان

 

ایجاد فرصت پذیرش مسئولیت های جدید برای کارمندان

کارمندان به دنبال استقلال در تصمیم‌گیری هستند و می‌خواهند به شیوه خودشان کارها را انجام دهند. به همین دلیل شما باید به آنها این شانس را بدهید تا مدیریت و تصمیم‌گیری را خودشان انجام دهند. البته برای این کار باید چهارچوب دقیقی طراحی کنید و به صورت مؤثر در مورد این تصمیمات صحبت کنید. همچنین برای این تصمیمات محدوده، مرز و نقاط بحرانی تعریف کنید تا کنترل از دست شما خارج نشود. هر جایگاه شغلی را به گونه‌ای تعریف کنید که همیشه جا برای مسئولیت‌های جدید باشد. مسئولیت‌هایی را به کارمندان بدهید که به آنها کمک کند مهارتهای خود را افزایش دهند.

برای افزایش انگیزه، به نگرانی‌ها و انتقادات کارمندان رسیدگی کنید

شما باید قبل از اینکه انتقادات کارمندان باعث به هم ریختگی فضای کار شود به این انتقادات رسیدگی کنید. گوش دادن به کارمندان و مطلع کردن آنها از روند رسیدگی به مشکلات آنها برای ایجاد یک محیط کاری پرانگیزه بسیار اهمیت دارد. حتی اگر یک مشکل را نتوان به طور کامل حل کرد، همین که به آن رسیدگی کنید و به کارمند اطلاع دهید می‌تواند اثر زیادی روی کارمندان بگذارد.

اهمیت ارائه بازخورد در مورد رسیدگی به مشکلات کارمندان بسیار زیاد است. همیشه کارمندان را تشویق کنید تا مشکلات خود را با شما در میان بگذارند. هیچ چیز برای یک کارمند بدتر از این نیست که احساس کند به خواسته‌ها و نگرانی‌هایش بی‌توجهی شده است.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه هر روز با انرژی و با انگیزه باشیم ؟ 

بالا بردن انگیزه کارکنان

 

ارائه پاداش به کارمندان برای حفظ انگیزه

قدردانی از تلاشها و عملکرد کارمندان از اهمیت بالایی در افزایش انگیزه کارکنان برخوردار است. بسیاری از مدیران فکر می‌کنند که پاداش و قدردانی همیشه باید مالی باشد. هرچند کارمندان همیشه از پاداش‌های مالی استقبال می‌کنند اما تشویق شفاهی یا کتبی و توجه ویژه از سوی رؤسای خود را نیز بی‌اهمیت نمی‌دانند. بنابراین با قدردانی شفاهی و کتبی به کارمندان خود نشان دهید که تلاش‌های آنها را می‌بینید و برای شما اهمیت دارند. حتی گاهی اوقات با دادن یک بسته شکلات، یک شاخه گل یا یک کارت تشکر می‌توانید انگیزه را در کارکنان خود ایجاد کنید.

برگزاری مراسم و جشنها انگیزه کارمندان را افزایش می دهد

گاهی مراسم ساده‌ای در محل کار برگزار کنید و آن را تبدیل به یک سنت نمایید. برگزاری مراسم برای تعطیلات مختلف و جشن های کوچک می‌تواند در کارمندان انگیزه زیادی ایجاد کند. شما با جشن گرفتن روحیه کارمندان را بالا می‌برید که این کار منجر به افزایش بهره‌وری کل سیستم می‌شود. می‌توانید تولد کارکنان را جشن بگیرید و آنها را با هدیه کوچکی خوشحال کنید. فراهم کردن یک محیط پرانرژی و پویا به نفع همه اعضای یک مجموعه است که مزایای آن در نهایت به موفقیت کسب و کار منجر می‌شود.

 

فروش در آمازون

 

در نهایت اینکه، شما به عنوان مدیر یک کسب و کار، چه کوچک چه بزرگ، وظیفه دارید که انگیزه کارکنان خود را در سطح بالا نگه دارید. این کار در نهایت به نفع کسب و کار شما است چون کارکنان بی‌انگیزه نمی‌توانند به موفقیت یک شرکت کمک کنند و در نهایت هم دچار فرسودگی شغلی می‌شوند. با انجام روش‌های ارائه شده در این مقاله به افزایش رضایت شغلی کارمندان و در نتیجه بالا بردن بهره‌وری و کارایی شرکت خود کمک کنید.

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر بیزینس آنلاین آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی و نتایج شگفت انگیز دوره آربی است.

 

 
نویسنده:
https://ezzatkhah.com/increase-motivation-employees
برچسب ها
موفقیت شغلی
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط