تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه هر روز با انرژی و با انگیزه باشیم؟

توضیحات کوتاه :
مسیر موفقیت، مسیر ناهمواری می‌باشد. همواره در طی مسیر خود به خاطر داشته باشید که هیچ‌چیز باارزشی آسان به دست نخواهد آمد بنابراین هنگام رویارویی با مشکلات تسلیم نشوید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

  • 6.7k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
چگونه هر روز با انرژی و با انگیزه باشیم؟

 

خلاصه ای از مقاله

برای آنکه بتوانید یاد بگیرید که چگونه هر روز با انرژی و با انگیزه باشید و چطور هر روز امیدوارتر از روز قبل برای رسیدن به هدف‌های خود با انگیزه بمانید، ابتدا باید بدانید که انگیزه چیست؟ چه عواملی باعث می‌شود که انگیزه به دست آورید؟ از چه طریق می‌توانید به خودانگیزشی برسید؟ در این مقاله نکته‌هایی بیان شده است که می‌تواند شما را در این زمینه یاری نماید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

چگونه در مسیر رسیدن به اهداف ثابت قدم باشیم؟

مسیر اهداف شما همیشه صاف و هموار نخواهد بود و گاهی در میانه‌راه خود با سختی‌ها، ناهمواری‌ها و پیچ و خم‌ها و موانع بسیاری روبه‌رو خواهید شد. این موارد گاهاً در حدی دشوار هستند که ممکن است شما را به این فکر بیندازند تا از ادامه مسیر خود منصرف شوید؛ در حالی که باید سعی کنید راه عبور از آنها را بیابید و بر این موانع پیروز شوید. همواره در طی مسیر خود به خاطر داشته باشید که هیچ‌چیز باارزشی آسان به دست نخواهد آمد بنابراین هنگام رویارویی با مشکلات تسلیم نشوید. در راه دستیابی به اهدافتان با استفاده از راهکارهایی که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم، خود را به ادامه کاری که به آن می‌پردازید تشویق کنید و پیوسته روبه‌جلو حرکت نمایید.

 

چگونه میلیاردر شویم؟

 

نقش انرژی و انگیزه در رسیدن به اهداف و کسب موفقیت

برای آنکه بتوانید یاد بگیرید که چگونه هر روز باانرژی و باانگیزه باشید و چطور هر روز امیدوارتر از روز قبل برای رسیدن به هدف‌های خود با انگیزه بمانید ابتدا باید بدانید که انگیزه چیست؟ چه عواملی باعث می‌شود که انگیزه به دست آورید؟ از چه طریق می‌توانید به خود انگیزشی برسید؟ سپس موارد مطرح شده در این مقاله را در زندگی خود بررسی کنید. بررسی این موارد و همچنین اجرای نکته‌هایی که بیان شده است می‌تواند شما را در این زمینه یاری نماید. باید درک کنید که ممکن است انگیزه از ابتدا در وجود شما نباشد و این شما هستید که باید آن را در وجود خود بسازید، تقویت و مدیریت کنید. انسان‌ها از این منظر به‌طور کلی به دو گروه تقسیم می‌شوند. گروه اول: افرادی که هر روزی را که شروع می‌کنند، به دنبال آن هستند که سطح زندگی خود را یک درجه ارتقا بدهند، با خود دیروزشان رقابت کنند و برای رسیدن به آنچه خواستار آن هستند با انرژی و با انگیزه بمانند. گروه دوم: افرادی که زندگی آنها درگیر مشکلات بسیاری است و هر روز از خود می‌پرسند؛ چرا مشکلات آنها هر روز افزایش می‌یابد و اوضاع زندگیشان بدتر می‌شود؟ اکنون قصد داریم 2 نکته را بیان کنیم تا به وسیله آنها بتوانید به خود انگیزی برسید، انگیزه و انرژی مثبت را درون خود ایجاد نمایید و هر روز بهتر از دیروز باشید.

 

مقاله پیشنهادی: نقش انگیزه شخصی در موفقیت افراد

چگونه هر روز با انرژی و با انگیزه باشیم؟

 

نکته اول: هدف، آرزو و رویای زندگی خود را بشناسید و به سمت آن حرکت کنید

قوی‌ترین عاملی که به هر فردی انگیزه می‌دهد، رویای شخصی زندگی آن فرد است. همچنین میزان انرژی و انگیزه افراد با یکدیگر متفاوت است و به نسبت رویای آن‌ها متغیر است. برای مثال اگر شما عمیقاً به هنر علاقه‌مند باشید و در کنار آن در زمینه ریاضیات نیز به موفقیت برسید، شاید آنقدرها که باید خوشحال نشوید و از این موفقیت انگیزه‌ای به دست نیاورید زیرا آن رویای ذهنی شما نیست و زمانی که شما در مسیری دور از رویای خود حرکت کنید آن حس لذت از زندگی را که خواستار آن هستید، نخواهید داشت و در نتیجه انرژی و انگیزه لازم را به دست نمی‌آورید.

 

نقش انرژی و انگیزه

 

داشتن انرژی و انگیزه برای پیشرفت در زندگی بسیار حائز اهمیت است ولی شرط اولیه دست‌یابی به آن داشتن هدف و آرزو می‌باشد. خیلی از افراد فهمیده‌اند که خواستار چه چیزهایی در زندگی هستند. این موارد را کاملاً برای خود تعریف کرده‌اند ولی از آنجایی که انسان‌ها فراموشکار هستند، آن‌ها را در اولویت‌های ذهنی خود قرار نمی‌دهند. همین امر باعث می‌شود آنها را فراموش کنند. زمانی که آن‌ها را فراموش می‌کنند به پوچی می‌رسند و دیگر در طول روز انرژی و انگیزه نخواهند داشت. برای حل این مشکل باید هر روز اهداف و آرزوهایتان را یادداشت نمایید، به آنها فکر کنید و آن‌ها را دنبال نمایید. حتی بهتر است برای یادآوری آن‌ها را به دیوار اتاقتان بزنید و رویای خود را جدی بگیرید. بنابراین نکته اول برای اینکه بتوانید هر روز با انرژی و با انگیزه باشید این است که هر روز هدف و آرزوهای خود را مرور کنید، به آنها پر و بال بدهید و هر چه بهتر توصیفشان کنید. این کار باعث می‌گردد یک ضمیر ناخودآگاه برنامه ریزی شده به شما کمک کند و راه حل‌های خوب و مناسبی را به شما ارائه بدهد. این یک پروسه است که نقطه شروع آن، جدی گرفتن اهداف و آرزوهایتان می‌باشد.

 

مقاله پیشنهادی: راه های رسیدن به اهداف زندگی

چگونه هر روز با انرژی و با انگیزه باشیم؟

 

نکته دوم: در زندگی خود امید داشت داشته باشید

زمانی که شما در زندگی امید داشته باشید، باور دارید آن چیزی که عمیقاً خواستار آن هستید حتماً اتفاق می‌افتد و شما می‌توانید با آن به بهترین شکل روبرو شوید. پس زمانی که گفته می‌شود امید داشته باشید یعنی به نقش تأثیرگذار امیدواری در رسیدن به موفقیت، انرژی و انگیزه ایمان داشته باشید و به معنای واقعی کلمه باور داشته باشید که می‌توانید به هدف مورد نظرتان برسید و توانایی ایجاد انگیزه، انرژی و انجام هر کاری که شما را در مسیر رسیدن به هدفتان یاری می‌کند را دارید. برای تمرین یک لیست تهیه نمایید و در کنار اهداف و آرزوهایتان یادداشت نمایید که برای رسیدن به هر یک از آنها به چه توانایی‌هایی نیاز دارید؟ چه توانایی‌هایی را دارید و چه مهارت‌هایی را در این زمینه ندارید و باید به‌دست آورید؟ با این روش می‌توانید خود را پیدا کنید، نسبت به توانایی‌های خود آگاه گردید و متوجه شوید که اکنون در این مسیر چه چیزهایی را ندارید و باید آنها را بسازید. شما زمانی که باور داشته باشید می‌توانید کاری را انجام دهید، به تمام مشکلات و مسائلی که در این مسیر اتفاق می افتد به دید تجربه نگاه می‌کنید و از آن‌ها استفاده می‌کنید.

روز خود را با انرژی و انگیزه شروع کنید

درون خود را بشناسید

بنابراین برای آنکه بتوانید هر روز با انرژی و با انگیزه باشید باید خودتان را پیدا کنید، استعدادهای خود را بشناسید، رویا و آرزوهای خود را تعیین کنید و با امیدواری در مسیر آنها قدم بگذارید. محیطی درون خود ایجاد کنید که به شما کمک کند هر روز حتی یک قدم به جلو پیش بروید. به رویاهای خود فکر کنید و آن‌ها را دنبال کنید. بدانید که این زندگی شخصی شما می‌باشد و اگر واقعاً برای خود ارزش قائل هستید از همین الآن شروع کنید و موارد گفته شده را اجرا کنید تا بتوانید هر روز با انرژی و با انگیزه باشید.

 

چگونه هر روز با انرژی و با انگیزه باشیم؟

 

ایده های نو داشته باشید

در آخر باید به این نکته اشاره شود که نباید اجازه دهید رویاهایتان کمرنگ شوند. گاهی ممکن است این احساس را داشته باشید که رسیدن به اهدافتان ناممکن خواهد بود و همین امر موجب شود انرژی و انگیزه کمتری داشته باشید. راهکاری که می‌توان در این خصوص ارائه داد این است که در پی هر احساس ناخوشایند در برابر رسیدن به رویا یا مواجهه با چالش در برابر مشکلات، درصدد یافتن ایده‌های نو باشید. هر ایده جدیدی که در ذهن شما شکل بگیرد همانند یک محرک یا موتور سوخت رسان قدرتمند برای ادامه حرکت شما در مسیر موفقیت خواهد بود. بنابراین لازم است گاهی به خودتان زمان بدهید و به دنبال مؤثرترین ایده‌ها یا به عبارتی ایده‌های ناب برای پیش رفتن در زندگی باشید.

سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیشبینی آن، شما را به موفقیت برساند، چهقدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقهمند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده میکند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت‌انگیز پاراسل‌زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/how-to-be-energetic-and-motivated-everyday
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
دانیال گفته:
۱ | ۰

سلام
دنبال کردن آدمهای موفق هم می تواند انگیزه ای برای دنبال نمودن اهداف ما در زندگی باشد.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۱ | ۰

درود به شما دانیال عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

حضور و نظرات شما همیشه باعث بهبود کیفیت فعالیت های ما می‌شود. پس همیشه همراه ما باشید و ما را از نظرات سازنده خود مطلع کنید.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط