مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

انسانهای موفق چه کاری انجام می دهند؟

توضیحات کوتاه :
فاکتورهای مشترک زیادی بین افراد موفق وجود دارد. یکی از اولین فاکتورها این است که همه آنها قبل از اقدام سوالات درستی از خود می‌پرسند و با پاسخ دادن به آنها مسیر خود را مشخص می‌کنند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 7.9k
  • 2
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
انسانهای موفق چه کاری انجام می دهند؟

 

خلاصه ای از مقاله

شروع بعضی کارها  و اهداف مخصوصا اهدافی که کمی دور از دسترس هستند، می‌تواند دلهره‌آور باشد. بعضی از افراد تلاشی برای به دست آوردن آن اهداف انجام نمی‌دهند و آنها را به دست فراموشی می‌سپارند. عده‌ایی دیگر در چنین مواقعی سوال‌های درست و به جایی از خود می‌پرسند و سعی می‌کنند با پاسخ دادن به این سوالات، به آن اهداف دست یابند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

انسان های موفق چه می کنند؟

مطمئنم آدم‌های بسیاری هستند که به دنبال جواب این سؤال هستند، بگذارید اینگونه موضوع را باز کنم، انسان‌های موفق چه کاری انجام می‌دهند؟ اصولاً انسانهای‌موفق چه باوری دارند؟ تعریف موفقیت چیست؟ اگر بگوییم فلان شخص آدم موفقی است، معیار شما برای اندازه‌گیری موفقیت چیست؟ سؤال اصلی: انسان‌های موفق در دنیا چگونه فکر می‌کنند؟ دوست خوبم، می‌خواهم از شما یک سوال بپرسم، حداقل با خود صادق باشید، آیا احساس می‌کنید زندگی متفاوتی دارید؟ یا خیر یک زندگی معمولی مشابه همه انسان‌ها دارید؟ جواب سؤال شما چیست؟ چه کارهایی در طول روز انجام می‌دهید؟ حاضر هستید چه کارهایی انجام دهید؟ شغل شما  چیست؟ درآمد شما چقدر است؟ به دوران قبل از بیست سالگی خود برگردید، چه اهدافی داشتید؟ الآن در همان مسیر هستید؟ یا اینکه زندگی شما را مجبور کرده راه خود را عوض کنید؟ اگر کارمند شرکتی هستید آیا آن شرکت، شرکت رویایی شما بوده یا نه صرفاً به دلیل اینکه کسب درآمد کنید و زندگی روزمره خود  را بگذرانید وارد آن شرکت شده‌اید؟ چه جوابی به این سؤال‌ها می‌دهید؟

 

انسان های موفق چه می کنند؟

 

مسیر زندگی خود را مشخص نمایید

 ببینید دوست من، از شما می‌خواهم با خود و همچنین با من صادق باشید! تصمیم شما برای زندگی چه بوده‌است؟ الآن چه چیزی است؟ الآن مشغول چه کاری هستید؟ زندگی رویایی خود را دارید یا خیر؟ یک زندگی عادی دارید؟ چیزی که اغلب عموم مردم می‌پذیرند، وقتی شغل خود را به بقیه می‌گویید، چیزی است که بقیه تعجب می‌کنند یا نه می‌گویند خوب، خیلی خوب مثل بقیه است! نمی‌گویم خاص بودن صرفاً خیلی خوب است. من می‌گویم زندگی که الآن می‌کنید یا کارهایی که انجام می‌دهید، چه قدر شبیه رویاها و آرزوهای دوران قبل از بیست سالگی است؟ چرا این سؤال را پرسیدم؟ زیرا تعریف موفقیت از همین‌جا گرفته می‌شود، انسان موفق کسی است؛ که طوری فکر و باور دارد که خودش انتخاب کرده است، کارهایی را انجام می‌دهد و مسیری را انتخاب کرده که خودش می‌خواهد برسد، ممکن است که یک سال، دو سال یا ده سال طول بکشد ولی مسیرش مشخص است. چیزی است که خودش می‌خواهد. شغل ایده‌آل و همسر ایده‌آل را خودش انتخاب کرده است و برای محقق نمودن آنها تلاش زیادی به خرج داده و با مواجه شدن با مشکلات دلسرد نشده و موانع را از سر راه خود برداشته است.

 

کسب درآمد در کمتر از دو سال

 

کارآفرین زندگی خود باشید

اگر یک روز همه همکاران شما تصمیم به خرید فلان ماشین می‌گیرند، مثلا ًماشین پرادو، بدون اینکه تحقیق کنند که آیا این ماشین خوب است یا خیر؟ اصلاً مورد نیاز آنها است یا خیر؟ شما چه کار می‌کنید؟ شما هم ماشینی می‌خرید؟ یا نه فکر می‌کنید اصلاً فلان ماشین را می‌خواهید یا خیر؟ دوران قبل از بیست سالگی خود را به یاد بیاورید. هدف و زندگی رویایی شما چه بود؟ چرا تمام این سؤال‌ها را ازشما می‌پرسم، برای اینکه موفقیت تعریفش همین است، باید طوری زندگی کنید که خودتان می‌خواهید، کاری را انجام بدهید که خودتان می‌خواهید، هر زمانی که احساس کردید دارید کاری را تحت شرایط یک شخص، شرکت یا کشور دیگری انجام می‌دهید. بدانید که از مسیر موفقیت دور شدید. من همیشه اصرار دارم که آدم‌ها، کارآفرین باشند ولی خوب دنیا نیاز به کارمند هم دارد، دنیا نیاز به کسانی دارد که برای بقیه کار کنند تا بتواند پیشرفت کند، من همه اینها را قبول دارم ولی حداقل کارآفرین زندگی خود باشید. از لحاظ زندگی، شرایط زندگی و شیوه زندگی باید همه این موارد را خود انتخاب کنید و زمانی که وارد 50 سالگی شدید افسوس نخورید که چرا این زندگی را دارید، خوشبختی چیزی بیش از این نیست که ما دقیقاً به همان چیزی برسیم که دلمان می‌خواهد، مثلاً علاقه شدیدی به هنر دارید، دوست دارید نقاشی بکشید یا گیتار بزنید.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه یک کارآفرین موفق باشیم؟

انسانهای موفق چه کاری انجام می دهند

 

چگونه انسان موفقی شوید؟

در شهر خود اگر این کار را انجام بدهید؛ شاید به هیچ درآمدی نرسید و بقیه به شما بگویند که کارمند بانک شوید، کارمند بانک بودن عالی است ولی برای کسی که بخواهد کارمند بانک شود نه برای کسی که بخواهد نقاش شود. شما باید نقاش شوید. این موارد عنوان شده است تا شما بدانید فقط باید کاری را انجام دهید که خود شما دوست دارید و عاشقش هستید. دوست من، کاری را انجام دهید که دقیقاً در مغز، ضمیر ناخودآگاه، ذهن و در ساختار وجودی شما همان کار است، شما فقط یک بار زندگی می‌کنید، این زندگی را طوری سپری کنید که خودتان می‌خواهید. دوست خوبم، تا الآن متوجه شدیم که ما باید زندگی را انتخاب کنیم که خودمان دوست داریم. می‌رسیم به سوال دوم: حالا چگونه باید انسان موفقی شویم؟ بگذارید یک مثال از زندگی خودم برای شما بگویم، من وقتی که تصمیم گرفتم اولین فیلم کوتاه زندگیم را بسازم، قسم می‌خورم با هیچ دوربینی آشنایی نداشتم، با سیستم ادیتینگ آشنایی نداشتم. نمی‌دانستم کلاً یک فیلم به چه شکل ساخته می‌شود، چه مراحلی باید طی شود، بازیگر نقشش چیست؟ کارگردان چه کاری می‌کند؟ ادیتور باید چه کاری کند؟

 

مقاله پیشنهادی: موفقیت چیست و چگونه انسان موفقی بشویم؟

 

انسانهای موفق چه کاری انجام می دهند

 

مثبت اندیش باشید

موفقیت یک پدیده تصادفی نیست که هر کسی بتواند به طور عادی و معمولی به این هدف بزرگ دست یابد. یکی از گزینه‌هایی که در تمام افراد موفق به طور مشترک وجود دارد، برخورداری از نگاه و نگرشی مثبت به تمام وقایع و اتفاقاتی است که در جریان زندگی حادث می‌شود. اگر گمان می‌کنید رویایی که در سر دارید بسیار بزرگ است و شما نمی‌توانید هرگز به آن برسید، باید به شما بگویم که در دسته افراد مثبت‌اندیش قرار ندارید. طرز تفکر شما همانند افرادی منفی‌باف شکل گرفته است. شاید منابع لازم برای تحقق رویاهای خود را در اختیار نداشته باشید اما استعداد، توانایی و مهارت هایی که دارید به شما کمک خواهد کرد در جهت رسیدن به رویاهایتان گام بردارید. هر پله‌ای که به هدف نزدیک‌تر شوید مطمئناً انگیزه، شور و اشتیاق شما برای ادامه مسیر افزایش خواهد یافت. بنابراین به منابع ذاتی خودتان تکیه کنید و با پشتکار و اراده به حرکت در مسیر موفقیت ادامه دهید. با اتکا به این موارد برای ساخت اولین فیلم کوتاه تصمیم گرفتم.

از عبارات تأکیدی استفاده نمایید

هیچ ایده‌ای نداشتم، فقط تصمیم داشتم اولین فیلم کوتاه زندگیم را بسازم. این جمله‌ای بود که من روی دیوار یادداشت کردم و هر روز به آن فکر کردم و باورش کردم و همچنین از عبارات تأکیدی استفاده کردم. گفتم من بهترین کارگردان می‌شوم. همین یک جمله، رویای من بود. می‌دانستم باید چه کار کنم، از خودم سوال پرسیدم من چگونه می‌توانم فیلم کوتاه بسازم؟ سوال مناسب بپرسید؛ جواب مناسب هم پیدا می‌کنید، به همین سادگی مراحل فیلم‌سازی را پیدا کردم. خوب مراحل چه بود؟ اینکه اول فیلم‌نامه بنویسیم و متن فیلم‌نامه داشته باشیم، بعد متن فیلم‌نامه را بنویسیم در مرحله بعدی داستان را بنویسم که چگونه باید رخ بدهد. در مرحله بعدی برای فیلم دوربین، بازیگر، محل فیلمبرداری انتخاب کنیم، برای نور، میکروفن و صدا تصمیم بگیریم، وسایل را جمع کنیم و با بازیگرها تمرین کنیم، به سرصحنه برویم و فیلم را بسازیم، ادیت کنیم و به جشنواره فیلم بفرستیم. مراحل مشخص شد، ولی سؤال مناسبی از خودم پرسیدم، در رشته‌ای که هیچ اطلاعاتی از آن نداشتم و سپس موفق شدم. پس پرسیدن سوال درست و به جا اولین گام موفقیت می‌باشد. 

 

چگونه موفق شویم

 

چگونه می توانید به آرزوهای خود دست پیدا نمایید

در مورد رشته کاری خود اطلاعات زیادی دارید، مسلماً افرادی که در رشته‌ای تحصیل کرده‌اند، فوق لیسانس و دکترا دارند، چندین سال در آن رشته کاری تحقیق کرده‌اند، تا حدی تجربه دارند. من آن زمان که اولین فیلم‌کوتاه زندگی‌ام را ساختم هیچ اطلاعاتی نداشتم، ولی سؤال به‌جا و درستی پرسیدم، نگفتم ای کاش می‌شد فیلم بسازم، ای کاش من آشنایی داشتم. ای کاش من پول داشتم، پارتی داشتم، همه این بهانه‌ها را کنار گذاشته و سؤال خوبی پرسیدم که جواب خوبی گرفتم. آیا می‌دانید چقدر سخت است که بخواهید به عرصه سینما وارد شوید، به خصوص اگر بخواهید فیلم‌های بین‌المللی بسازید، در جشنواره‌های خارجی هم شرکت کنید، قضیه کاملاً متفاوت است، ولی من بدون هیچ‌کدام از آنها شروع کردم. از خودم سؤال مناسبی پرسیدم. رویای من در ذهنم بود. یادداشتش کردم و قسم خوردم که به آن می‌رسم، به همین سادگی فرمول همین است، از خود بپرسید من چگونه می‌توانم به آرزویم برسم؟ من این روش را روی بازاریابی، فروش آنلاین، کتاب نوشتن و روی تمام اهدافم در زندگی اجرا کردم، من چگونه می‌توانم به این مرحله برسم؟ شما مرحله را تعیین کنید، اگر می‌خواهید کسب و کاری را راه‌اندازی کنید، از خود بپرسید اولین قدم چیست؟ اولین قدم را تعریف کنید و از خود بپرسید: من چگونه می‌توانم آن کار را انجام بدهم؟ چه تیمی لازم دارم؟ چه آدم‌هایی نیاز دارم؟ چقدر هزینه نیاز دارم؟ به همین راحتی! این قویترین روش است.

سؤال‌های انگیزشی بپرسید

تمام شرکت‌های بزرگ از همین روش استفاده می‌کنند، زمانی که می‌خواهند یک امکان جدیدی به شرکت خود اضافه کنند. از خودشان سؤال می‌پرسند چگونه فروش را بیشتر کنیم؟ بعد از این سوال می‌پرسند که مشتری‌های جدید ما چه افرادی هستند؟ چه روش تبلیغاتی باید اجرا کنند؟ چه زمانی باید شروع کنید؟ چه روش ارائه‌ای را  قرار بدهید؟ همه اینها سئوال‌های دقیقی است که آنها از خود می‌پرسند، شرکت‌های مولتی میلیاردی همه این روش را به کار می‌برند. الآن شما دارید این روش را روی زندگی خود اجرا می‌کنید. زندگی که می‌تواند به میلیاردها دلار پول ختم شود، مثال من صرفاً جنبه مادی ندارد، می‌توانید در همه اهداف زندگی اجرا کنید، افرادی با من مشاوره دارند که دونده، تنیسور و از هر رده شغلی بودند، اهداف شما می‌تواند هر چیزی باشد میتوانید هدف درسی، مالی و غیره داشته باشید، ولی اول باید بفهمید به چه چیزی علاقه دارید؟ واقعاً چه چیزی شما را به وجد می‌آورد آن را پیدا کنید و بعد سؤال مناسب بپرسید.

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشترین بهره را از مطالب مقاله انسان‌های موفق چه کاری انجام می‌دهند؟  برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمان‌بندی خود بوده و آن‌ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه ، مدرس موفقیت و کارآفرین

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/انسانهای-موفق
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 2 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
سامان گفته:
۰ | ۰

درود درود. افراد موفق می دونن که کدوم سمت می خوان برن و سرگردون نیستند.

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما سامان عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

بدین وسیله مراتب سپاس خود را از تلاش و زحمات ارزشمند شما در زمینه پیش برد اهداف خود و ابراز لطف و محبتتان به تیم عزت خواه دات کام تقدیم می‌داریم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ
جمشید
جمشید گفته:
۰ | ۰

با سلام و درود فراوان
با تشکر از مقاله فوقالعاده شما
در قسمت "مثبت اندیش باشید" از نظر املایی یک ادیت بفرمایید تا این مقاله زیبا بی نقص باشد
با سپاس

الهام اسماعیلی/پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما جمشید عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
الهام اسماعیلی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

از اینکه با دقت مطالب سایت ما را دنبال می نمایید قدردان شما هستیم و از اطلاع رسانی شما تشکر می نماییم. مواردی که مطرح نمودید، برطرف گردید.

شاد و سربلند باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط