انسانهای موفق چه کاری انجام می دهند؟

  • 15 آذر 1396
  • 2168
  • 0

انسانهای موفق چه کاری انجام می دهند؟

داستان آدمهای موفق | آدمهای موفق جهان | آدمهای موفق ایرانی | انسان موفق | انسانهای موفق | ادمهای موفق چه می کنند | انسانهای موفق چه کاری انجام می دهند | انسان های موفق | اقدامات ادمهای موفق

انسان های موفق چه می کنند؟

مطمئنم آدمهای بسیاری هستند که به دنبال جواب این سوال هستند، بگذارید اینگونه موضوع را باز کنم، انسانهای موفق چه کاری انجام می دهند؟ اصلا انسانهای موفق چه باوری دارند؟ تعریف موفقیت چیست؟ اگر بگوییم فلان شخص آدم موفقی است. معیار شما برای اندازه گیری موفقیت چیست؟ و سوال اصلی: انسانهای موفق در دنیا چگونه فکر می کنند؟ دوست خوبم می خواهم ازشما یک سوال می پرسم، حداقل با خود صادق باشید، آیا احساس می کنید زندگی متفاوتی دارید؟ یا خیر یه زندگی معمولی مشابه همه انسانها دارید؟ جواب سوال شما چیست؟ چه کارهایی در طول روز انجام می دهید؟ حاضرید چه کارهایی انجام دهید؟ شغل شما  چیست؟ درآمد شما چقدر است؟ به دوران قبل از بیست سالگی خود برگردید، چه اهدافی داشتید؟ الان در همان مسیر هستید؟  یا اینکه زندگی شما را مجبور کرده راه خود را عوض کنید؟ اگر کارمند شرکتی هستید آیا آن  شرکت، شرکت رویایی شما بوده یا نه صرفاً به دلیل اینکه کسب درآمد کنید و زندگی روزمره خود  را بگذرانید وارد آن شرکت شدید؟ چه جوابی به این سوال می دهید؟

 

انسان های موفق چه می کنند؟

 

مسیر زندگی خود را مشخص نمایید

 ببینید دوست من، از شما می خواهم با خود و همچنین با من صادق باشید! تصمیم شما برای زندگی چی بوده؟ الان چی است؟ الان مشغول چه کاری هستید؟ زندگی رویایی خود را دارید یا خیر؟ یک زندگی عادی دارید؟ چیزی که اغلب عموم می پذیرند، وقتی شغل خود را به بقیه می گویید، چیزی است که بقیه تعجب می کنند یا نه می گویند؟ خوب خیلی خوب مثل بقیه است! نمی گویم خاص بودن صرفاً خیلی خوب است من می گویم زندگی که الان می کنید یا کارهایی که انجام می دهید. چقدر شبیه رویاها و آرزوهای دوران قبل از بیست سالگی است؟ چرا این سوال را پرسیدم؟ زیرا تعریف موفقیت از همین جا گرفته می شود، انسان موفق کسی است؛ که طوری فکر و باور دارد که خودش انتخاب کرده است، کارهایی را انجام می دهد و مسیری را انتخاب کرده که خودش می خواهد برسد، ممکن است که یک سال دو سال یا ده سال طول بکشد ولی مسیرش مشخص است. چیزی است که خودش می خواهد. شغل ایده آل و همسر ایده آل را خودش انتخاب کرده است.

 

کسب درآمد در کمتر از دو سال

 

کارآفرین زندگی خود باشید

اگر یک روز همه همکاران شما تصمیم به خرید فلان ماشین می گیرند، مثلا ماشین پرادو، بدون اینکه تحقیق کنند که آیا این ماشین خوب است یا خیر؟ اصلا مورد نیاز آنها است یا خیر؟ شما چه کار می کنید؟ شما هم ماشین می خرید؟ یا نه فکر می کنید اصلاً فلان ماشین را می خواهید یا خیر؟ دوران قبل از بیست سالگی خود را بیاد بیاورید. هدف و زندگی رویایی شما چه بود؟ چرا دارم تمام این سئوالها را از تو می پرسم، برای اینکه موفقیت تعریفش همین است، باید طوری زندگی کنید که خود می خواهید، کاری را انجام بدهید که خود می خواهید، هر زمانی که احساس کردید که دارید کاری را تحت شرایط یک شخص، شرکت یا کشور دیگری انجام می دهید. بدانید که از مسیر موفقیت دور شدید. من همیشه اصرار دارم که آدم‌ها کارآفرین باشند ولی خوب دنیا نیاز به کارمند هم دارد، دنیا نیاز به کسانی دارد که برای بقیه کار کنند تا  بتواند پیشرفت کند، من همه اینها را قبول دارم. ولی حداقل کارآفرین زندگی خود باشید. از لحاظ زندگی، شرایط زندگی و  شیوه زندگی باید همه این موارد را خود انتخاب کنید و زمانی که وارد 50 سالگی شدید. افسوس نخورید که چرا این زندگی را دارید، خوشبختی چیزی بیش از این نیست که ما دقیقاً به همان چیزی برسیم که دلمان می خواهد، اگر علاقه شدیدی به هنر دارید، دوست دارید نقاشی بکشید، گیتار بزنید ولی خوب می بینید.

چگونه انسان موفقی شوید؟

در شهر خود اگر این کار را انجام بدهید؛ شاید به هیچ درآمدی نرسید و بقیه به شما بگویند که کارمند بانک شوید، کارمند بانک بودن عالی است ولی برای کسی که بخواهد کارمند بانک شود نه برای کسی که بخواهد نقاش شود. شما باید نقاش شوید، من امروز این فصل از کتاب را نوشتم که به شما بگویم شما  فقط باید کاری را انجام دهید که خود شما دوست دارید و عاشقش هستید.  دوست من کاری را انجام دهید که دقیقا در مغز، ضمیر ناخودآگاه، ذهن و در ساختار وجودی شما همان کار است، شما فقط یکبار زندگی می کنید، این زندگی را طوری سپری کنید که خود می خواهید. دوست خوبم، تا الان متوجه شدیم که ما باید زندگی را انتخاب کنیم که خود دوست داریم، می رسیم به سوال دوم: حالا چگونه باید انسان موفقی شویم؟ بگذار یک مثال از زندگی خودم برای شما بگویم، من وقتی که تصمیم گرفتم اولین فیلم کوتاه زندگیم را بسازم، قسم می خورم با هیچ دوربینی آشنایی نداشتم، با سیستم ادیتینگ آشنایی نداشتم. نمی دانستم کلاً یک فیلم به چه شکل ساخته می شود، چه مراحلی باید طی شود، بازیگر نقشش چیست؟ کارگردان چه کاری می کند؟ ادیتور باید چه کاری کند؟

از عبارات تأکیدی استفاده نمایید

هیچ ایده ای نداشتم، فقط تصمیم داشتم اولین فیلم کوتاه زندگیم را بسازم. این جمله ای بود که من روی دیوار یادداشت کردم و هر روز به آن فکر کردم و باورش کردم و همچنین از عبارات تاکیدی استفاده کردم. گفتم من بهترین کارگردان می شوم. همین یک جمله رویای من بود. می دانستم باید چیکار کنم، از خودم سوال پرسیدم من چگونه می توانم فیلم کوتاه بسازم؟ سوال مناسب بپرسید؛ جواب مناسب هم پیدا می کنید، به همین سادگی مراحل فیلمسازی را پیدا کردم خوب مراحل چه بود؟ اینکه اول فیلمنامه بنویسیم و متن فیلم نامه داشته باشیم بعد متن فیلم نامه بازی بنویسیم در مرحله  بعدی داستان را بنویسم که چگونه باید رخ بدهد. در مرحله بعدی برای فیلم دوربین، بازیگر، محل فیلمبرداری انتخاب بکنیم از لحاظ نور، میکروفن، صدا را انتخاب کنیم، وسایل را جمع کنیم و با بازیگر ها تمرین کنیم، به سر صحنه برویم و فیلم را بسازیم، ادیت کنیم  و به جشنواره فیلم  بفرستیم.  مراحل مشخص شد، ولی سوال مناسبی از خودم پرسیدم، توی رشته ای که ازش هیچ اطلاعاتی ندارم، من مطمئنم خیلی از شما دوستان عزیزم که الان دارید این کتاب را می خوانید.

 

چگونه موفق شویم

 

چگونه می توانید به آرزوهای خود دست پیدا نمایید

در مورد رشته کاری خود اطلاعات زیادی دارید، مسلماً افرادی که در رشته ای تحصیل کردن فوق لیسانس و دکترا دارند، چندین سال در آن رشته کاری تحقیق کرده اند من آن زمان که اولین فیلم کوتاه زندگی ام را ساختم هیچ اطلاعاتی نداشتم، ولی سوال بجایی پرسیدم، نگفتم ای کاش می شد فیلم بسازم، ای کاش من آشنایی داشتم. ای کاش من پول داشتم، پارتی داشتم، همه این بهانه ها را کنار گذاشته و سوال خوبی پرسیدم که جواب خوبی گرفتم. آیا می دانید که چقدر سخت است که بخواهید به عرصه سینما وارد شوید، بخصوص اگر بخواهید فیلم های بین المللی بسازید، در جشنواره های خارجی هم شرکت کنید، قضیه کاملاً متفاوت است، ولی من بدون هیچ کدام از آنها شروع کردم . از خودم سوال مناسبی پرسیدم. رویای من در ذهنم بود. یادداشتش کردم و قسم خوردم که به آن  می رسم، به همین سادگی فرمول همین است، از خود بپرسید من چگونه می توانم به آرزویم برسم؟ من این روش را روی بازاریابی، فروش آنلاین، کتاب نوشتن و روی تمام اهدافم در زندگی اجرا کردم، من چگونه می توانم به این مرحله برسم؟ شما مرحله را تعیین کنید، اگر می خواهید کسب و کاری را راه اندازی کنید، از خود بپرسید اولین قدم چیست؟ اولین قدم را تعریف کنید  و از خود بپرسید: من چگونه می توانم آن کار را انجام بدهم؟ چه تیمی لازم دارم؟ چه آدمهایی نیاز دارم؟ چقدر هزینه نیاز دارم؟ به همین راحتی! این قویترین روش است.

سوال‌های انگیزشی بپرسید

تمام شرکت های بزرگ از همین روش استفاده می کنند، زمانی که می خواهند یک امکان جدیدی به شرکت خود اضافه کنند. از خودشان سوال می پرسند چگونه فروش را بیشتر کنیم؟ بعد از این سوال می پرسند که مشتری های جدید ما چه آدمهایی هستند؟ چه روش تبلیغاتی باید اجرا کنند؟ چه زمانی باید شروع کنید؟ چه روش ارائه ای را  قرار بدهید؟ همه اینها سئوالهای دقیقی است که آنها از خود می پرسند،  شرکت های مولتی میلیاردی همه این روش را بکار می برند. الان شما دارید این روش را روی زندگی خود اجرا می کنید. زندگی که می تواند به میلیاردها دلار پول ختم شود، مثال من صرفاً جنبه مادی ندارد، می توانید در همه اهداف زندگی اجرا کنید، افرادی با من مشاوره دارند که دونده، تنیسور و از هر رده شغلی بودند، اهداف شما می تواند هر چیزی باشد می توانید هدف درسی و مالی  و غیره داشته باشید، ولی اول باید بفهمید به چه چیزی علاقه دارید؟ واقعا چه چیزی شما را به وجد می آورد آن را پیدا کنید و بعد سوال مناسب بپرسید.

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشتری بهره را از مطالب مقاله انسانهای موفق چه کاری انجام می دهند؟ در افراد برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمانبندی خود بوده و آن ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه ، مدرس موفقیت و کارآفرین

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط