وبسایت عزت خواه در حال به روز رسانی میباشد ، در صورت کاهش سرعت لطفا صبور باشید ، با تشکر از همکاری شما صفحه اصلی

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

7 گام تا شروع زندگی رویایی | عزت خواه دات کام

توضیحات کوتاه :
داشتن یک زندگی رویایی امکان پذیر است. شما به خوبی می‌دانید که زندگی امری فراتر از کار کردن و پول خرج کردن است. در حقیقت زندگی ایده آل، زندگی است که با اهدافی که دارید هماهنگی کامل داشته باشد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.4k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
7 گام تا شروع زندگی رویایی | عزت خواه دات کام

 

خلاصه ای از مقاله

برای ساخت یک زندگی رویایی چه کارهایی باید انجام داد؟ اگر پول یک فاکتور تعیین کننده نبود، چگونه یک زندگی رویای را می ساختید؟ در این مقاله 7 گام تا شروع یک زندگی رویایی را بیان می کنیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

آیا دوست دارید یک زندگی رویایی بسازید؟

آیا تا کنون این سوال را شنیده‌اید: «اگر پول یک فاکتور تعیین کننده نبود، آنگاه چه کاری انجام می‌دادید؟» این یکی از آن سوال‌هایی است که افراد معمولاً به آن اعتنایی نمی‌کنند و پاسخی برای آن نمی‌یابند. چرا که بدون تردید پول یک فاکتور تعیین کننده در زندگی می‌باشد.

حتی ممکن است افراد بدبین شما را فردی نادان و ساده لوح قلمداد کنند اما باید بدانید که داشتن یک زندگی رویایی امکان پذیر است. شما به خوبی می‌دانید که زندگی امری فراتر از کار کردن و پول خرج کردن است.

در عصر کنونی، بسیاری از افراد زندگی خود را به شکلی سپری می‌کنند که گویی تنها برای این زنده هستند که کار کنند. از نظر این دسته، کار کردن فقط راهی برای رسیدن به درآمد مناسب برای گذراندن زندگی به شمار می‌رود. به همین دلیل است که شروع یک زندگی رویایی نه تنها احمقانه نیست، بلکه بسیار ضروری نیز است.

 

چگونه باورهای افراد موفق را بسازیم؟


داشتن یک زندگی رویایی فراتر از ثروتمند بودن است. در حقیقت زندگی ایده آل، زندگی است که با اهدافی که دارید هماهنگی کامل داشته باشد. اگر برای رها کردن خودتان از ترس‌هایی که باعث می‌شود مطابق با انتظارات دیگران زندگی کنید، آماده هستید، می‌توانید 7 گام زیر را دنبال کنید تا بتوانید به این هدف دست پیدا کنید.

1. یک برنامه عملیاتی جامع تهیه کنید

اساسی‌ترین کاری که باید در خصوص ساخت زندگی رویایی خود انجام دهید این است که زمانی را کنار گذاشته و تجسم کنید که زندگی شما باید به چه شکلی باشد. این نوع از تصویرسازی با تمامی مواردی که تا کنون درباره آنها شنیده‌اید تفاوت دارد.

شما در این حالت باید تمام حواس خود را به کار بگیرید و هر چیزی که دوست دارید در زندگی مورد نظرتان داشته باشید و هر احساسی را که تمایل دارید تجربه کنید در ذهن خود تصور کنید. این تصویرسازی باید با تمام جزئیات ممکن صورت بگیرد.

شما حتی باید رنگ دیوار اتاق خانه‌ای که می‌خواهید داشته باشید یا کیفیت موتور ماشینی که می‌خواهید با آن رانندگی کنید را نیز در ذهن خود تجسم کرده باشید. این کار به موفقیت در رسیدن به زندگی رویایی که انتظار آن را دارید بسیار کمک می‌کند.

 

 شروع زندگی

 

2. تمرکز خود را افزایش دهید

اگر می‌خواهید همین الان یک زندگی فوق‌العاده را شروع کنید، باید شیوه نگاه کردن خود به جهان را تغییر دهید. باورهای شما آگاهی شما را می‌سازند و این آگاهی واقعیت شما را به وجود می‌آورد. در نهایت واقعیت شما توسط روشی که ذهنتان اطلاعات را فیلتر می‌کنند کنترل می‌شود.

شما هر روزه میلیون‌ها داده را از طریق حواس خود دریافت می‌کنید و ذهن شما اکثر آنها را فیلتر می‌کند تا جلوی دیوانه شدن شما را بگیرد. آن بخش از داده‌هایی که ذهن شما آنها را دریافت کرده و نگه می‌دارد، آن‌هایی هستند که ذهن شما با توجه به تجربه‌های قبلی باور دارد که به کار شما می‌آیند.

یکی از مثال‌های رایج برای این گفته زمانی است که یک ماشین جدید می‌خرید. به محض اینکه شما آن ماشین را می‌خرید، ناخودآگاه هر کجا که می‌روید مشابه ماشین خود را می‌بینید. در این موقعیت حتماً می دانید که بقیه هم ماشین خود را مثل شما همان روز نخریده‌اند. پس چه اتفاقی در این میان افتاده است؟

در پاسخ باید گفت زمانی که آن ماشین را می‌خرید، به ذهن خود اعلام می‌کنید که «این ماشین برای من مهم است.» در نتیجه ذهن شما تلاش می‌کند تا همیشه این ماشین را به شما نشان دهد. ذهن شما در هنگام رانندگی بسیاری از مواردی که ممکن است به سلامتی شما آسیب برساند را از دید شما حذف می‌کند.

تصور کنید شما نسبت به هر خط، درخت، ماشین، گوزن، سنجاب، گربه یا تابلوهای حاضر در مسیر آگاهی کامل داشته باشید. آنگاه چه اتفاقی خواهد افتاد؟

شما می‌توانید همانگونه که ذهن خود را در بحث فیلتر کردن هنگام خرید یک ماشین به کار می‌گیرید، در زمینه زندگی رویایی خود نیز انتظار همین رفتار را داشته باشید.

زمانی که شما کاری را انجام می‌دهید، ذهن شما فرصت‌های جدیدی را به شما نشان می‌دهد. فرصت‌هایی که شاید پیش از آن نیز در مقابل شما قرار گرفته بوده‌اند اما نتوانسته‌اند از فیلترهای ذهنی شما رد شوند.

 

 شروع زندگی ایده آل

 

3. برای دست یابی به زندگی رویایی روش‌های درست را به کار بگیرید

زمانی که برای تبدیل رویا به واقعیت و شروع زندگی دلخواه‌تان، نگرش درستی را در خود به وجود آوردید، آنگاه می‌توانید تمرکز خود را صرف حفظ دستاوردهای اولیه خود کنید.

بزرگ‌ترین اشتباهی که بیشتر افراد مرتکب می‌شوند این است که هنگام شروع یک کار بسیار هیجان زده هستند، اما در ادامه با نظم و اراده کامل برای آن کار تلاش نمی‌کنند. به همین دلیل است که اکثراً تنها بعد از 30 روز از شروع یک کار، آن را رها می‌کنند.

در نتیجه مثلاً کسانی که رژیم غذایی دارند در طول روز رژیم سالمی را دنبال می‌کنند اما در آخر شب نمی‌توانند آن را حفظ کنند. زمانی که توانستید در برابر وسوسه خوردن یک شیرینی مقاومت کنید، احتمال اینکه توسط خوراکی دیگری وسوسه شوید نیز کاهش پیدا می‌کند.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه در ساخت زندگی رویایی خود موفق شویم؟

گام هایی برای رسیدن به زندگی روایایی


به همین دلیل ضروری است تا از سیستم‌ها و فرآیندهایی استفاده کنید که نیاز به استفاده از نظم و اراده را برای شما محدود می‌کنند. برای مثال در بحث رژیم غذایی، شما باید تمامی شیرینی‌ها و شکلات‌ها را داخل سطل زباله بریزید تا دیگر نیاز به مقابله با وسوسه آنها نداشته باشید. دلیل این گفته نیز کاملاً مشخص است.

همه خوراکی‌هایی که در خانه شما وجود دارند، این میل را در شما ایجاد می‌کند که از آن خوراکی‌ها بخورید. تنها راه درست برای اینکه مطمئن شوید که شیرینی نمی‌خورید، این است که همه آنها را بیرون بیندازید.

این مسئله در مورد شما و زندگی رویایی‌تان نیز صادق است. اگر می‌خواهید مطمئن شوید که چشم انداز مورد نظر خود را دنبال می‌کنید، باید این امکان که به زندگی قبلی خود برگردید را از بین ببرید.

 

ساختن یک زندگی رویایی

 

4. نقش مسئولیت پذیری در موفقیت را نادیده نگیرید

وقتی خود را در برابر شخص یا گروهی مسئول بدانید، انگیزه بیشتری برای پیش رفتن در مسیر خواهید داشت. همه ما دوست داریم که در بین اطرافیان خود مقبولیت بالایی داشته باشیم.

حتی اگر این موضوع گاهی به ضرر شما نیز باشد اما باز هم تغییری در احساس شما درباره این حالت به وجود نمی‌آید. زمانی که اهداف خود را به دیگران اعلام می‌کنید، احتمال اینکه آن را دنبال کنید افزایش می‌یابد. شاید تعجب کنید اما باید بدانید که شما به طور مرتب در حال تجربه احساس مسئولیت هستید.

  • اگر مدیرتان از شما بخواهد که یک گزارش تهیه کنید، شما سعی می‌کنید بهترین گزارش ممکن را ارائه کنید. شما به این درخواست به چشم یک فرصت نگاه می‌کنید که می‌توانید از طریق آن تأثیر خوبی را روی رئیس خود بگذارید.
  • حال فرض کنید که همکارتان یک گزارش را از شما درخواست می‌کند. آیا در کیفیت کاری که ارائه می‌دهید تغییری ایجاد می‌شود؟
  • اگر بخواهید بعد از مدت‌ها با همکلاسی‌های سابق خود تجدید دیدار کنید چه؟ آیا این موضوع، باعث نمی‌شود که بخواهید با ظاهر بهتری خود را نشان دهید؟
  • حتی وقتی بدانید که قرار است دوستان را به خانه خود دعوت کنید، نسبت به زمانی که منتظر کسی نیستید، منزل خود را بهتر تمیز خواهید کرد.  
  • مسئولیت پذیری از این جهت کارساز است که می‌خواهید به دیگران نشان دهید که سر حرف خود باقی می‌مانید و می‌توانید تأثیر خوبی را روی آنها بگذارید.

 

 زندگی رویایی

 

5. از تغییر کردن استقبال کنید

کنترل برخی شرایط در دست شما است، اما کنترل برخی موارد نیز در دست شما نیست. اجازه ندهید که ترس از شکست یا داشتن شک و تردید شما را از داشتن زندگی رویایی‌تان دور کند. قرار نیست در زندگی همه چیز به خوبی و بدون مشکل پیش برود.

شما باید با چالش‌ها و مشکلات زندگی رو به رو شوید. فراموش نکنید که شکست بخشی از موفقیت است و به قول معروف یک سکه دو رو دارد. با این حال برخی از افراد همیشه تلاش می‌کنند تا از شکست اجتناب کنند.

این تلاش آنقدر ادامه پیدا می‌کند که آنها هرگز نمی‌فهمند که با این کار تنها توانایی رسیدن به موفقیت را در خود تضعیف می‌کنند.

شما با دانستن این نکته که شکست بخشی از موفقیت است، متوجه این موضوع می‌شوید که هدف شما دوری از شکست نیست، بلکه فراهم کردن شرایط مورد نظر است. زندگی رویایی شما برای شروع الزاماً به یک اتفاق مثبت نیاز ندارد.

گاهی اوقات اتفاقات منفی و احساس ناامیدی باعث می‌شود تا افراد برای رسیدن به خواسته‌ای، بیشتر از گذشته تلاش کنند. شاید یک تغییر دقیقاً شما را به همان آرزویی که دارید برساند یا شاید بدترین اتفاقی که ممکن است پیش بیاید را برای شما شکل دهد.

در هر صورت شما باید روی این موضوع تمرکز کنید که در مرحله بعدی باید چه کار کنید. شما باید تلاش کنید تا از تغییر پیش آمده در راستای رسیدن به مثبت‌ترین اتفاق زندگی خود استفاده کنید. همیشه به خاطر داشته باشید که به هر اتفاقی که شما را به هدفتان نزدیک‌تر می‌کند، اتفاق مثبت می‌گویند.

در این مقاله به هر اتفاقی که شما را به زندگی رویایی مورد نظرتان می‌رساند، رویداد مثبت می‌گوییم. تفاوتی ندارد که شما خودتان کارتان را رها کرده‌اید یا رئیس تان شما را اخراج کرده است. تنها مسئله مهم این است که شما در گام بعدی چه رفتاری خواهید داشت.

 

شروع زندگی رویایی

 

6. به نقش ویژگی‌های شخصیتی در رسیدن به موفقیت توجه کنید

در یک مطالعه، کارشناسان فهرستی از ویژگی‌های شخصیتی را تهیه کردند که به باور آنها برای موفقیت ضروری می‌باشد. این فهرست، شامل مواردی مثل داشتن اراده، کنترل شخصی، اشتیاق، هوش اجتماعی، قدردانی، خوش بینی و کنجکاوی است.

برخی از این ویژگی‌های شخصیتی در میان بسیاری از افراد موفق مشترک می‌باشد. مثل عزم، کنجکاوی و کنترل شخصی. با این حال احساس قدردانی، اشتیاق، خوش بینی و هوش اجتماعی نیز در این فهرست وجود دارد اما ارتباط آنها با موفقیت اغلب نادیده گرفته می‌شود.

همیشه به خاطر داشته باشید که تغییرات از درون شما آغاز می‌شوند.

 

7 گام تا شروع زندگی رویایی

 

7. احساس شجاعت را در خود بالا ببرید

اگر 6 گام ابتدایی را به اتمام رساندید، دیگر همه شرایطی که برای شروع یک زندگی رویایی نیاز دارید را در اختیار خواهید داشت. شما به هیچ عنوان نباید برای ایجاد تغییر تعلل کنید.

ترس از تغییر ممکن است خودش را در قالب برنامه‌ای فکر شده نشان دهد و به شما این احساس را القا کند که باید تا زمان به دست آوردن اطلاعات بیشتر و رسیدن زمان مناسب‌ صبر کنید.

همیشه به خاطر داشته باشید که نباید تا زمانی که شرایط ایده آل مهیا شود، تعلل کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که شروع کنید و پس از آن باید خودتان را برای تغییرات آماده کنید.

 

چگونه بیزینس سودآور آمازون را راه اندازی کنیم؟

 

در این مقاله، به موارد خوبی درباره دست یابی به زندگی رویایی اشاره شد. همچنین متوجه شدید که باید به چه شکل تلاش کنید تا به آن دست پیدا کنید. با این حال شاید ندانید که انتظارات شما تا چه میزان واقعی و عملی می‌باشند و تا زمانی که آن را تجربه نکنید نیز متوجه این موضوع نخواهید شد.

 

هدف ما از ارائه این مطالب کمک به شما دوست عزیز است تا با استفاده از موارد مطرح شده، در زندگی شخصی یا حرفه‌ای خود یک گام جلوتر بروید. اگر مشتاق هستید در کنار یک زندگی آرام، شغلی فارغ از مکان و زمان را هم تجربه کنید، برای کسب اطلاعات لازم درمورد فروشندگی در وبسایت آمازون با ما در آموزش فروش در آمازون همراه باشید. همچنین با دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی از تجربیات دانشجویان این دوره بهره ببرید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/seven-steps-to-dream-life
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط