تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

آموزش کسب درآمد از آمازون

توضیحات کوتاه :
 برخی آیتم‌ها مستقیماً از خود آمازون فروخته می‌شوند، کالاهای بسیار دیگری از جانب فروشنده شخص ثالث به فروش می‌رسند. این فروشنده‌ها شامل شرکت‌های بزرگ یا فروشنده‌های انفرادی می‌شوند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 9

  • 3.2k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
آموزش کسب درآمد از آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

 برای شروع فروش کالاها یا خدمات خود در آمازون، ابتدا باید یک حساب باز کنید و برنامه فروش داشته باشید. آمازون دو گزینه برای طرح‌های فروش دارد، هر گزینه با تعداد و نوع کالایی که قصد ارائه آنها را در فروشگاه مجازی خود دارید، متناسب است. طرح فروشنده حرفه‌ای رایج‌تر است و شما می‌توانید با استفاده از این طرح ماهانه بیش از 40 آیتم را به‌فروش برسانید. در این مقاله به آموزش کسب درآمد از آمازون می‌پردازیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

فروش آنلاین در آمازون

اگر تا به حال خرید آنلاین انجام داده‌اید، حتماً پیش آمده است که از آمازون هم خرید کرده باشید. گرچه برخی آیتم‌ها مستقیماً از خود آمازون فروخته می‌شوند، کالاهای بسیار دیگری از جانب فروشنده شخص ثالث به فروش می‌رسند. این فروشنده‌ها شامل شرکت‌های بزرگ یا فروشنده‌های انفرادی نیز می‌شوند. دلیلی وجود ندارد که شما یکی از این فروشنده‌ها نباشید. برای شروع فروش کالاها یا خدمات خود در آمازون، ابتدا باید یک حساب باز کنید و برنامه فروش داشته باشید.

 

چگونه به شکلی صحیح از آمازون کسب درآمد کنیم؟

 

طرح‌های فروش آمازون

آمازون دو گزینه برای طرح‌های فروش دارد، هر گزینه با تعداد و نوع کالایی که قصد ارائه آنها را در فروشگاه مجازی خود دارید، متناسب است. طرح فروشنده حرفه‌ای رایج‌تر است و شما می‌توانید با استفاده از این طرح ماهانه بیش از 40 آیتم را به‌فروش برسانید. در طرح فروشنده معمولی، خرده فروشان کوچک‌تر یا  مالکان جزئی‌تر می‌توانند از مزایای دسترسی گسترده آمازون بدون نقل و انتقال کالا، بهره ببرند. طرح فروشنده حرفه‌ای ماهانه هزینه ای بالغ بر 39.99 دلار را دربر خواهد داشت. شما قادر خواهید بود هر تعداد کالا را بفروشید و دیگر نیازی نیست برای هر آیتم هزینه جداگانه‌ای پرداخت کنید. فروشندگان معمولی، هزینه‌ای بابت عضویت پرداخت نمی‌کنند اما برای هر آیتمی که بفروشند باید 99 سنت پرداخت کنند. فواید دیگر فروشنده حرفه‌ای شامل مزایایی از قبیل ارائه بسته‌بندی کالا، تبلیغ‌های ویژه و همچنین هزینه ارسال پائین‌تر برای برخی از کالاها می‌شود. فروشندگان حرفه‌ای می‌توانند به ابزار گزارش و فهرست‌بندی کالا نیز دسترسی داشته باشند. این فروشندگان همچنین می‌توانند از همان حسابی که دارند کالای خود را در ایالات متحده یا کانادا به‌فروش برسانند.

 

مقاله پیشنهادی: آموزش فارسی فروش در آمازون

آمازون پرایم

 

هزینه های کسب و کار در آمازون

علاوه بر ارقامی که در بالا ذکر شد، فروشندگان آمازون زمانی که آیتمی به فروش می‌رسد باید هزینه‌های دیگری را متقبل شوند. اولین و مهم‌ترین هزینه، مربوط به ارسال کالا است که عمدتاً به نوع فروشنده، طبقه‌بندی محصول و روش اجرا وابسته است. تعرفه ارسال گمرکی آمازون در طرح فروشندگان حرفه‌ای در مورد کتاب، موسیقی، فیلم یا دی‌وی‌دی اجرا می شود؛ سفارش‌هایی که توسط خود شخص انجام می‌شود و فروشنده مسئولِ بسته‌بندی و ارسال هر آیتم فروخته شده است. در مورد فروشندگان معمولی، نرخ ارسال آمازون، بدون توجه به طبقه محصول اعمال می‌شود. هر زمان کالایی ارسال شود، اعتبار استانداردی دریافت می‌کنید. هزینه‌ها بر اساس این نرخ‌ها و روش ارسال انتخابی خریدار می‌باشد و حساب فروشنده شما با مبلغ کلی که خریدار بابت ارسال می‌پردازد، شارژ می‌شود. در صورتی که هزینه نهایی ارسال بیش از مبلغ دریافتی شما باشد، باز هم مجبور به ارسال کالا هستید. بسیاری از فروشندگان معمولاً این تفاوت قیمت را با قیمت کلی کالا جبران می‌کنند. همه فروشندگان بایستی برای هر فروش هزینه ارجاع را پرداخت کنند. این مبلغ بر مبنای طبقه‌بندی محصول، قیمت آن و همچنین بر حسب تنوع هزینه بسته‌بندی آیتم‌های مربوط به رسانه محاسبه می‌شود.

روش ارسال آمازون

فروشندگان آمازون می‌توانند از دو گزینه منحصربه‌فرد و متفاوت ارسال استفاده کنند. دربخش زیر توضیح داده خواهد شد که در هر گزینه محصولات چگونه و کجا، بسته‌بندی و ارسال می‌شوند.

ارسال توسط خود فروشنده آمازون

از طریق روش ارسال توسط خود فروشنده، بایستی همه کالاهای فروخته شده را خودتان بسته‌بندی و ارسال کنید. در این روش باید خودتان یک برچسب بچسبانید و فاکتوری را که در داشبورد فروشنده آمازون خود نیز ارائه کرده‌اید، ضمیمه کنید و همه اطلاعات لازم را نیز در آن بگنجانید. بر طبق خدمات ارسالی که انتخاب کرده‌اید، این روش بسیار شبیه به فرستادن سایر بسته‌های پستی است. برخی از ارسال کننده‌ها از قبیل: USPS و UPS برای شما این پیشنهاد را دارند که در صورتی که شما نخواهید به دفتر پست بروید، خودشان بسته را تحویل بگیرند.

ارسال کالا توسط آمازون

در این روش محصولات در انبار آمازون قرار می‌گیرند، هر زمان که فروخته شوند بسته‌بندی و ارسال به مشتری انجام می‌گیرد. آمازون خدمات مشتری و ارجاع کالا را نیز به عنوان  بخشی از برنامه FBA اجرا می‌کند. علاوه بر راحتی این روش و اینکه شخص دیگری کالا را بسته بندی و ارسال می‌کند، برگزیدن روش FBA به این معنا است که محصول شما به خاطر ارسال رایگان کالا و خدمات Prime بیشتر دیده می‌شود. ارائه چنین ویژگی‌هایی اغلب به افزایش فروش منجر می‌شود. به ویژه زمانی که با محصولاتی مواجه هستید که رقبای بیشتری در فروش دارند. ایجاد اینگونه خدمات جانبی احتمال قرارگرفتن محصول شما در Buy Box را بیشتر می‌کند. Buy Box در صفحه اصلی هر محصول نشان داده می‌شود و جایی است که اکثر فروش‌های آمازون از آنجا سرچشمه می‌گیرد. هزینه آمازون برای هر کالایی که از خدمات ارسال آمازون استفاده می‌کند و هزینه ذخیره‌سازی محصول، بر طبق فضایی که اشغال می‌کند برآورد می‌شود. بسیاری از فروشندگان بزرگتر نیز از مزایای برنامه کانال‌های چندگانه ارسال استفاده می‌کنند. این کار موجب بهره‌وری انبار، خدمات بسته‌بندی و ارسال محصولاتی می‌شود که از طریق سایت‌های شخصی یا سایر کانال‌های فروش غیر از آمازون به فروش رسیده‌اند.

طبقه بندی محصولات در سایت آمازون

محل کار آمازون به دلیل ذخیره موجودی عظیمی که دارد، به چندین دسته مختلف تقسیم می‌شود؛ از محصولات زیبایی تا بازی‌های رایانه‌ای. بسیاری از این دسته‌ها به روی همه فروشنده‌ها باز هستند، برخی دیگر به تأییدات خاصی نیاز دارند. به منظور اجازه فروش در یک طبقه محدود، در ابتدا باید عضو طرح فروشنده حرفه‌ای شوید. در گام دوم باید درخواستی را ارسال کنید که توسط آمازون برای همه فروشندگان بررسی می‌شود. دستورالعمل‌های قاطعی در برخی از دسته‌ها وجود دارد. مثل کلکسیون‌های ورزشی و جواهرات، تا از رعایت استاندارهای شرکت در هر مورد اطمینان حاصل شود. فرقی نمی‌کند که شما سایتی برای ارائه ویژگی‌های محصول، درآمد آنلاین تخمینی شما و شرایط محصول ( جدید یا دست دوم)  داشته باشید یا نه، برخی ضوابط باید رعایت شوند. تقریباً سه روز کاری زمان می‌برد تا متوجه شوید تقاضای شما برای طبقه خاص مورد نظر به چه نتیجه‌ای رسیده است. آمازون علاوه بر طبقه محصولات استاندارد، قابلیت فروش خدمات حرفه‌ای را نیز از طریق وبسایت یا نرم‌افزار ارائه می‌کند، از قبیل مونتاژ محصول و تعمیرات خانه. برای انجام چنین کارهایی هزینه‌های مقدماتی یا هزینه ثبت نام وجود ندارد، بنابراین با حداقل ریسک مواجه هستید چون زمانی که فروشی انجام دادید باید هزینه‌ای را بپردازید. آمازون برای اکثر خدماتی که زیر 1000 دلار درآمد دارند، 20% و برای درآمدهای بالاتر 15% دیگر بر می‌دارد. بر خلاف طبقه‌های محدودی که در بالا اشاره شد، آمازون همه تأمین‌کننده‌های خدمات حرفه‌ای را به دقت زیر نظر می‌گیرد و سوابق قبل از تائیدشدن آنها را بررسی می‌کند. با شرح همه هزینه‌هایی که گذشت و تعهد زمانی لازم، تبلیغ خدمات در آمازون که کاربران بی شماری دارد، انتخاب یک موقعیت برد‌‌-برد است.

 

مقاله پیشنهادی: فروش محصولات در آمازون

آموزش کسب و کار آمازون

 

فهرست بندی آیتم‌ها در آمازون

دو روش سطح بالا برای فهرست‌بندی کالا در آمازون وجود دارد. اولین و ساده‌ترین راه، فهرست کردن کالاهایی است که در آمازون دات کام وجود دارند. در این حالت فقط باید شرایط، شماره کالا در انبار و روش ارسال به مشتری را ارائه کنید. روش دوم ارائه کالاهایی است که در پایگاه داده آمازون موجود نیستند. لازم است با توضیح تعداد UPC/EAN و SKU جزئیات دقیقی را ارائه کنید.فروشندگان معمولی هر آیتم را جداگانه در فهرست قرار می دهند در حالی که فروشندگان حرفه‌ای می‌توانند از طریق ابزار فهرست عمده، کالاهای بسیاری را به صورت یکجا آپلود کنند.

قرار گرفتن در دایره رقابت آمازون

مهم نیست چه خدمات یا محصولاتی را به فروش می‌رسانید، دقت به جزئیات و ارائه خوب و مناسب خدمات مشتریان می‌تواند تاثیرات مثبتی داشته باشد. با پیروی از این دستورالعمل‌های اساسی، می‌توانید اطمینان حاصل کنید رتبه فروشنده آمازون شما در سطحی می‌ماند که مشتریان بالقوه به شما اعتماد کنند و محصولات شما شانس بیشتری در Buy Box  خواهند داشت.

  • توضیحات دقیق و واضح:

مطمئن شوید که دقیقاً همان محصولی که توصیف کرده‌اید با همان شرایط گفته شده را تحویل مشتری می‌دهید. در موارد بسیاری فروشنده‌های طرف سوم چیزی را ارائه می‌کنند که ویژگی‌های ذکر شده در فهرست را ندارد.

  • به موقع ارسال کنید:

اگر قصد دارید روش ارسال شخصی را انتخاب کنید، کالا را در همان چهار چوب زمانی که قول داده‌اید، ارسال کنید.

  • بسته بندی دقیقی داشته باشید:

حواستان به بسته‌بندی باشد، مهم نیست چه آیتمی را بسته‌بندی می‌کنید.

  • خدمات مشتری:

به درخواست‌های مشتری با سرعت و نهایت احترام پاسخ دهید. هنگامی که خطایی رخ داد، صداقت می‌تواند حال مشتری آزرده خاطر را بهتر کند.

اطلاعات خود درباره آمازون را افزایش دهید. گرچه در این مقاله اصول پایه را بررسی کردیم، اما ابزارهای فروشنده آمازون ویژگی‌های گسترده‌ای را ارائه می‌دهند که در صورت درست استفاده شدن منجر به افزایش فروش و گردش کار ساده می شوند. برای اطمینان از فراگیری تمامی نکات مربوط به فروش در آمازون، می توانید دوره ارزشمند آربی را تهیه نمایید.

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/learn-how-to-sell-on-amazon
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
خدیجه گفته:
۰ | ۰

درود
برای باز کردن حساب چه مدارکی نیازه؟
ممنون میشم پاسخم رو بدید

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما خدیجه عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

شما برای ثبت نام و شروع فعالیت در آمازون به این موارد نیاز دارید :

توجه داشته باشید قوانین جاری در سایت آمازون دارای تغییرات و بروز رسانی می باشد، لذا شایسته است قبل از هر اقدام با دقت در این خصوص مطالعه و تحقیق نمایید . سپس با ذهنیت آگاه وارد این بیزینس بشوید. 

1. حساب بانکی دبیت در یکی از کشورهای مورد تایید آمازون که قابلیت اتصال به درگاه پیونیر یا هایپر والت و امکان واریز و برداشت را داشته باشد. البته در برخی از کشور ها همانند کانادا، آمریکا، انگلستان و ... اتصال به این درگاه ها الزامی نیست. به همین دلیل قبل از هر اقدامی لیست کشورهای مورد تایید آمازون را به دقت مطالعه و بررسی کنید تا در این خصوص مطلع شوید. برای مشاهده لیست کشورهای مورد تایید آمازون  لینک زیر را دنبال نمایید. (توجه داشته باشید این لیست توسط خود کمپانی آمازون تهیه و بروزرسانی می شود).

http://ezzatkhah.com/amazoncounries

2. کردیت کارت برای پرداخت برخی از هزینه های آمازون.

3. شماره تلفن موبایل مورد تایید سایت آمازون ، جهت وریفای نمودن اکانت در سایت آمازون

4. ارائه آدرس معتبر و مورد تایید برای سایت آمازون  

5. به همراه داشتن مدارک هویتی مورد تایید سایت آمازون (در حال حاضر در خصوص مدارک هویتی پاسپورت یا گواهینامه معتبر رانندگی و صادره از کشور مورد تایید، مورد قبول آمازون می باشد. ولی همواره توجه داشته باشید که این موارد تنها توسط خود سایت آمازون تعیین می شود و ممکن است توسط آمازون تغییر پیدا کند پس باید قبل از هر اقدامی بررسی و متناسب با آخرین قوانین آمازون تهیه گردد- گاهی اوقات به جای گواهینامه رانندگی، کارت شناسایی ملی (آیدی کارت) درخواست می شود)

6. اتصال شما به سایت آمازون باید از کشورهای مورد تایید آمازون باشد. 

7. پرینت حساب بانکی 180 روز گذشته، به همراه کلیه اطلاعات صاحب حساب و بانک صادر کننده که باید شامل مهر و امضای بانک نیز باشد.

توجه 1: قبض آب و برق نیز ممکن است در مسیر عضویت در وبسایت آمازون از شما درخواست شود. این مورد از برخی از فروشندگان درخواست می شود.

توجه2: موارد ذکر شده براساس آخرین و بروزترین قوانین سایت آمازون می باشد. طبیعتا چنانچه تغییری در این قوانین رخ دهد، می بایستی متناسب با قوانین جدید جهت ساخت اکانت فروشندگی در آمازون اقدام نمود.

توجه3: عزت خواه دات کام در زمینه افتتاح حساب بانکی بین المللی هیچ گونه فعالیتی ندارد ، به همین جهت بهترین پیشنهاد ما به شما تحقیق و بررسی در این زمینه می باشد. اگر بنا بر هر دلیلی موفق به افتتاح حساب بانکی در یکی از کشورهای مورد تایید آمازون نشدید، می توانید در صورت تمایل و تحقیق خود از طریق حساب بانکی بین المللی مورد تایید آمازون و کردیت کارت یکی از دوستان یا خویشاوندان خود در یکی از کشورهای مورد تایید آمازون یا شریک تجاری خود اقدام نمایید.

عنایت داشته باشید ایران مورد تایید آمازون نمی باشد و در لیست کشورهای مورد تایید آمازون وجود ندارد. البته ایرانیان عزیز داخل کشور هنوز راهکار برای ورود به بیزینس آمازون دارند . چند راه را خدمت شما ارائه مینمایم. بررسی نمایید و اگر سوالی وجود داشت مطرح کنید.

راه اول : از اقوام و یا دوستان مورد اعتماد خودتان که در یکی از کشورهای مورد تاید آمازون زندگی می‌کنند، کمک بگیرید.

راه دوم: در صورت صلاحدید و تمایل خود به یکی از کشورهای مورد تایید آمازون مراجعت نمایید و بر اساس قوانین آن کشور نسبت به افتتاح حساب بانکی بین المللی و سایر مدارک مورد نیاز برای ساخت اکانت اقدام نمایید. همواره توجه داشته باشید قوانین افتتاح حساب در کشورهای مختلف با هم متفاوت است. ما در زمینه افتتاح حساب بانکی فعالیتی نداریم و از قوانین همه کشورها در این خصوص و در خصوص تهیه سایر مدارک اطلاع دقیق نداریم لذا تحقیق، بررسی و اقدام در این خصوص به عهده خود شما می باشد.

شاد و پیرور باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط