موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

افراد موفق و پرانگیزه چه کارهایی انجام می‌دهند؟

توضیحات کوتاه :
شما موفقیت را در چه چیزی می‌بینید؟ به نظرتان اگر بتوانید کاری را به خوبی انجام دهید و به یک نتیجه مثبت دست پیدا کنید، موفق بوده‌اید؟ 

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.5k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
افراد موفق و پرانگیزه چه کارهایی انجام می‌دهند؟

 

خلاصه ای از مقاله

 افراد موفق و با انگیزه بالا، همواره یکسری عادت‌ها را درون خود به وجود آورده‌اند که رسیدن به موفقیت را برای آنها میسرتر نموده است. متاسفانه خیلی از ما عادت‌های خوبی را درون خود پرورش نداده‌ایم. مسئله مهم این است که ما می‌توانیم این ویژگی‌ها را درون خود به وجود بیاوریم و مثل افراد موفق رفتار کنیم. 

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

افراد موفق را بشناسید

شما موفقیت را در چه چیزی می‌بینید؟ به نظرتان اگر بتوانید کاری را به خوبی انجام دهید و به یک نتیجه مثبت دست پیدا کنید، موفق بوده‌اید؟ یا اگر به یکی از هدف‌های که برای خودتان تعیین کرده‌اید، دست پیدا کنید، توانسته‌اید موفق باشید؟ به طور قطع هر دو حالت شما به نوعی از موفقیت دست پیدا خواهید کرد. مسئله‌ای که باید بدانید این است که دستیابی به موفقیت و اینکه بتوان در این جهان انسان ارزشمندی بود، کار خیلی راحتی نیست.

چرا که اگر چنین بود، هر کسی در این دنیا می‌توانست به موفقیت دست پیدا کند. اگر شما به دنبال دستیابی به موفقیت‌های بزرگی در زندگی هستید، باید به میزان بزرگی هدفتان، میزان تلاشتان هم بیشتر کنید. افراد موفق و با انگیزه بالا، همواره یکسری عادت‌ها را درون خود به وجود آورده‌اند که رسیدن به موفقیت را برای آنها میسرتر نموده است. متاسفانه خیلی از ما عادت‌های خوبی را درون خود پرورش نداده‌ایم. مسئله مهم این است که ما می‌توانیم این ویژگی‌ها را درون خود به وجود بیاوریم و مثل افراد موفق رفتار کنیم. در ادامه این عادت‌ها را با هم مرور می‌کنیم و سپس شما می‌توانید در پایان مقاله از خودتان بپرسید که در حال حاضر چه تعداد از این عادت‌ها را درون خود دارید؟ 

 

کسب و کار میلیاردی و موفقیت

 

عادت‌های افراد موفق در زندگی

به کاری که انجام می‌دهند، متعهد هستند

زمانی که یک فرد موفق قصد دستیابی به هدف مشخصی را دارد، هیچ چیزی نمی‌تواند مانع از رسیدن او به آن هدف شود. آن‌ها می‌دانند که برای اینکه بتوانند کاری را به درستی انجام دهند، باید نسبت به آن تعهد لازم را داشته باشند. یکی از تفاوت‌های میان افراد موفق و ناموفق نیز همین است. شما باید تمام انرژی و تلاش خود را برای اینکه کاری به بهترین نحوه ممکن انجام شود، صرف آن کار کنید.

تا زمان دستیابی به هدف، دست از پافشاری و تلاش نمی‌کشند

اگر می‌خواهید مثل یک انسان موفق عمل کنید، باید این عادت را در خود داشته باشید. یک فرد موفق هیچوقت خسته یا ناامید نمی‌شود. او برای رسیدن به خواسته‌های خود، تمام تلاش خود را می‌کند و می‌داند که تنها با تلاش است که می‌تواند به نتیجه مطلوب دست پیدا کند. مهم نیست چه پیش می‌آید یا چه چیزی پیش آمده است، شما باید تمام تلاش خود را کنید و به هیچ عنوان ناامید نشوید. کلید موفقیت همین است. اگر تلاش کافی داشته باشید و روی هدفی که دارید پافشاری کنید، مطمئناً می‌توانید به آن دست پیدا کنید.

 

مقاله پیشنهادی: عوامل انگیزه بخشی که شما را به سمت موفقیت در زندگی هدایت می‌کند

افراد موفق و پرانگیزه چه می کنند؟

 

افراد موفق بسیار مسئولیت پذیر هستند

افراد موفق می‌دانند که آنها خودشان مسئول اتفاقاتی هستند که پیش خواهند آمد. آن‌ها هیچ وقت زمان خود را با گلایه و شکایت کردن از مواردی که آنها را در مسیر رو به جلویشان متوقف کرده‌اند، تلف نمی‌کنند. افراد موفق هیچ وقت به خاطر کمبودها و نقص های موجود بهانه تراشی نمی‌کنند. بلکه به جای آن با اطمینان به جلو پیش می‌روند. چرا که می‌دانند که تنها کسی که می‌تواند آنها را به سمت موفقیت ببرد یا از آن دور کند، خودشان هستند.

برای موفق بودن باید به سختی تلاش کرد

تاکنون فرد موفقی را دیده‌اید که تنبل باشد؟ مطمئناً جواب منفی است. حقیقت این است که مسیر موفقیت، مسیر سختکوشی و تلاش است. اگر بخواهید از زیر کار در بروید یا برای انجام دادن کاری بهانه تراشی کنید، مطمئن باشید که نمی‌توانید موفق شوید. اگر هدف‌های بسیار بزرگی را برای خود تعیین کرده‌اید و قصد رسیدن به تمامی آنها را دارید، پس باید صبح‌ها زودتر از همیشه از خواب بیدار شوید و شب‌ها دیرتر از همیشه بخوابید و تمام این مدت را تلاش کنید. به یاد داشته باشید که موفقیت به سراغ کسانی که به دنبال آن هستند، نمی‌رود. بلکه به سراغ کسانی می‌رود که در کنار خواستن، تلاش هم می‌کنند.

افراد موفق در زمینه کاری خود را پیدا کنید

در هر زمینه‌ای که به دنبال موفقیت هستید، افراد موفق در آن را پیدا کنید. مسئله‌ای که باید بدانید این است که رفتار و طرز فکر اطرافیان تأثیر خیلی زیادی روی رفتار و طرز فکر شما خواهند داشت و این امری غیرقابل اجتناب است. اگر شما به دنبال دستیابی به موفقیت هستید، بهتر است که افرادی را در اطراف خود داشته باشید که در حال حاضر به موفقیت دست پیدا کرده‌اند. ممکن است برخی از شما بگویید فرد موفقی را در اطراف خود ندارید. حال این سؤال پیش می‌آید که باید چه کنید؟ شما می‌توانید کتاب‌هایی که این افراد نوشته‌اند یا درباره آنها نوشته شده است را بخوانید. همچنین می‌توانید ویدئوها یا مصاحبه‌های این افراد را نیز تماشا کنید.

 

افراد موفق

 

تا زمانی که خودتان را باور نداشته باشید، به موفقیت دست پیدا نمی‌کنید

همانطور که پیش‌تر گفتیم، رسیدن به موفقیت کار ساده‌ای نیست. پس اگر شما به دنبال رسیدن به هدف‌های بزرگی هستید، باید در ابتدا به خودتان و هدفی که تعیین کرده‌اید، ایمان داشته باشید. اگر چنین نباشد، شما در مواجه با کوچک‌ترین مشکل، به آسانی قافیه را می‌بازید و دست از تلاش می‌کشید. به نظرتان شما اعتماد به نفس کافی دارید؟ آیا به این باور رسیده‌اید که می‌توانید به رویاهایتان دست پیدا کنید؟ همین الان این سؤالات را از خود بپرسید و صادقانه به آنها پاسخ دهید. فراموش نکنید که انسان‌ها به هر چیزی که باور داشته باشند، دست پیدا می‌کنند. پس رویاهای خود را باور کنید و سپس از آن برای رسیدن به آنها تلاش کنید.

مراقبت از سلامتی خود را فراموش نکنید

بیشتر افراد موفق می‌دانند که برای اینکه بتوانند در مسیر خود پیش بروند، به انرژی نیاز دارند. برای کسب انرژی لازم هم نیاز است که به درستی غذا بخورید، ورزش کنید و به اندازه کافی استراحت کنید. در غیر این صورت شما نمی‌توانید در مسیری که برای خود تعیین کرده‌اید به درستی قدم بردارید. پس شما هم همچون افراد موفق به سلامتی خود دقت داشته باشید.

گاهی به خودتان استراحت دهید

درست است که لازمه موفقیت، تلاش زیاد است اما شما فقط 24 ساعت در روز زمان دارید. اگر بخواهید تمام مدت به کار کردن بپردازید، خیلی زود خسته می‌شوید و دست از تلاش کردن بر می دارید. پس همانطور که افراد موفق زمانی را به استراحت کردن و رسیدن به آرامش فکری اختصاص می‌دهند، شما نیز همین کار را کنید. مطمئن باشید با این کار، شما می‌توانید در ادامه موثرتر عمل کنید و نتایج بهتری را به دست بیاورید.

هیچ وقت دست از یادگیری برندارید

افراد موفق بر این باورند که مسیر یادگیری هیچوقت به پایان نخواهد رسید. برای یادگیری حتماً نباید به آموزش‌های آکادمیک و تحصیلات دانشگاهی روی آورد. شما می‌توانید با مطالعه مداوم و برقراری ارتباط با اطرافیان خود هم خیلی چیزها را یاد بگیرید که می‌توانند در ادامه مسیر به شما کمک کنند. کتاب بخوانید، به کنفرانس‌های رشته خود بروید، با افراد متخصص در زمینه کاری خود صحبت کنید. مطمئن باشید چیزی که امروز یاد می‌گیرید، یک روز به کار شما خواهد آمد و شما را به هدفتان نزدیک‌تر خواهد کرد. 

 

افراد موفق چگونه بی وقفه کسب درآمد می کنند؟

 

برای رسیدن به موفقیت، از اشتباهات خود درس بگیرید

افراد موفق هیچگاه از ریسک کردن واهمه‌ای ندارند. دلیل آن هم کاملاً مشخص است، آن‌ها آنقدر به خود و هدفی که دارند، باور دارند که همیشه از شکست‌ها و اشتباهات خود درس می‌گیرند. پس شما هم مثل آنها، بدون ترس از اینکه ممکن است اشتباهی مرتکب شوید، ریسک کنید. مطمئن باشید این ریسک‌ها شما را به هدفتان می‌رسانند. اما اگر چنین نشد، باز هم کمترین نتیجه‌ای که می‌توانید بگیرید این است که از اشتباهات خود درس می‌گیرید و در ادامه مسیر دیگر چنین اشتباهاتی را مرتکب نمی‌شوید.

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/what-successful-people-who-are-motivated-do-usually
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
رامین
رامین گفته:
۰ | ۰

یکی از مهمترین نکات این مقال همون داشتن نظم در مسیر موفقیت هست انسانی که نظم ندارد همیشه در نزدگی از یگران عقب هست و همیشه مسایل پیش پا افتاده برایش اتقاق میافتد. ولی وقتی که نظم داشته باشه همیشه به همهکارهایت می رسی و هیچ وقت نگرانی واسترس سارغت نمی آید. خیلی آرام پیشرفت میکنی و لی هیچ وقت ناامید وخسته نمیشو ی و کنار نمیکشی. یکی از عادت هایی که هر کسی بادید در خود پدید بیارورد همین نظم است. خدایا خودت توفیق نظم را به ما عطا کن. الاهی آمین.

سهیلا بدیعی/پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما رامین عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
سهیلا بدیعی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

بله دوست عزیز، نظم در کارها باعث می شود شما بتوانید کارهای خود را خیلی بهتر مدیریت و برنامه ریزی کنید و در نتیجه به نتایج بهتری هم دست یابید. برای آنکه بتوانیم سنجیده تر برای کارهای خود اقدام کنیم باید نظم را در زندگی و امورات خود اجرا کنیم. می توانیم در ابتدا در کارهای ساده روزانه آن را اجرا کرده و با مرور زمان آن را گسترش داده و به روتین زندگی خود تبدیل کنیم.

شاد و سربلند باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط