موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

عوامل انگیزه بخشی که شما را به سمت موفقیت در زندگی هدایت می‌کند

توضیحات کوتاه :
ایجاد و تقویت انگیزه برای رسیدن به هدف و موفقیت در زندگی و کار ضروری است. اگر اجازه می‌دهید سستی و تنبلی بر زندگی شما سایه بیفکند، بنابراین باید بدانید که تحقق اهدافتان غیرممکن خواهد شد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

3

تعداد امتیازها: 2

  • 1.9k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
عوامل انگیزه بخشی که شما را به سمت موفقیت در زندگی هدایت می‌کند

 

خلاصه‌ای از مقاله: 

عوامل انگیزه بخش برای موفقیت چیست؟ چه نیروی درونی یا انگیزه‌ و اراده‌ای شما را به سمت موفقیت هدایت می‌کند؟ در طول زندگی برای همه ما مواقعی پیش آمده که میزان اشتیاق و انگیزه‌مان تقلیل یافته است. حتی افرادی که به خاطر شور و اشتیاق و انگیزه‌هایشان شهرت یافته‌اند، در گذر زمان همیشه به یک اندازه با‌انگیزه نبوده‌اند.

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید: 

 

ایجاد انگیزه برای موفقیت در زندگی

عوامل انگیزه بخش و ایجاد و تقویت انگیزه برای رسیدن به هدف و موفقیت در زندگی و کار ضروری است. اگر شما جزء آن دسته افرادی هستید که اجازه می‌دهید سستی و تنبلی بر زندگی شما سایه بیفکند، بنابراین باید بدانید که تحقق اهدافتان غیرممکن خواهد شد.

تفاوت و تمایز اصلی افراد موفق با دیگران در این است که افراد موفق به شرایط و سختی‌هایی که احاطه‌شان کرده توجهی ندارند. آن‌ها همیشه دلیل و انگیزه‌ای برای پیشرفت، پیروزی و موفقیت پیدا می‌کنند. خوب است بدانید تنها فردی که فاکتور انگیزه را از مسیر موفقیت شما حذف کرده، خود شما هستید.

 

مدیریت کسب و کار

 

انگیزه چیست؟

انگیزه را می‌توان همان دلیلِ رفتار یا عمل شما دانست. همان نیروی محرکی که با غلبه بر ترس از شکست و ناامیدی شما را به سمت گام برداشتن تحریک می‌کند.

انگیزه را می‌توان فرایند شروع یک تصمیم، انجام و پیگیری آن تا مرحله تحقق هدف دانست.

چرا انگیزه و اراده مهم هستند؟ 

انگیزه مهم‌ترین عامل نشان‌دهنده و پیش‌بینی کننده موفقیت شما است. بله، انگیزه و اراده را می‌توان چاشنی پنهان و رمز موفقیت دانست.

1. انگیزه مسیر موفقیت شما را مشخص می‌کند

اگر بی‌هدف در زندگی پرسه بزنید، انگیزه‌ای برای انجام هیچ کاری نخواهید داشت. برای همین مهم است بدانید از زندگی چه چیزی می‌خواهید و چرا. درصورتی که چراهای زندگی یا چرای انجام کاری را ندانید، احتمالاً تلاشی نخواهید داشت.

افراد موفق اول دیدگاهشان را نسبت به زندگی تعریف می‌کنند و سپس طوری برنامه‌ریزی می‌کنند که هر روز یک قدم به این هدف نزدیک‌تر شوند. از‌این‌رو دانستن چراهای زندگی گامی مهم در رسیدن به اهداف و ساخت یک زندگی سرشار از شادی و رضایت است.

تنها، زمانی که پاسخ چراها را بدانید جرأت و جسارت حرکت و پیشرفت را خواهید داشت و می‌توانید در برخورد با مشکلات و چالش‌ها انگیزه‌تان را دو برابر کنید و در مسیر موفقیت گام بردارید.

 

مقاله پیشنهادی: راه ها طلایی تقویت انگیزه و اراده 

عوامل انگیزه بخش در موفقیت

 

2. انگیزه ترس را به جسارت تبدیل می‌کند

ترس مهم‌ترین عاملی است که افراد را از پیش رفتن در مسیر موفقیت باز می‌دارد. ترس از شکست، ترس از موفق شدن یا ترس از خوب نبودن به اندازه کافی. اکثر مردم نمی‌دانند که ترس زائیده ذهن است و بنابراین توهمی بیش نیست.

اما اگر انگیزه‌ای قوی داشته باشید با یک سیلی به ترس خواهید گفت: "به هر حال انجامش می‌دهم" یک فرد با انگیزه این ظرفت را برای خودش ساخته تا فقط به اهدافش متمرکز شود و می‌داند تنها راه موفقیت حقیقی انجام کارهایی است که از آن‌ها هراس دارد.

 

مقاله پیشنهادی: رهایی از ترس های زندگی 

انگیزه در زندگی

 

3. انگیزه موجب پیشرفت می‌شود نه درجا زدن

انگیزه همان نیرویی است که در شرایط سخت شما را از زمین بلند می‌کند و برای ادامه حرکت به شما انرژی مضاعف می‌دهد.

زمانی که سختی‌ها بر شما حاکم شده‌اند و پیام پایان بازی را می‌دهند، انگیزه در گوشه‌ای از ذهن‌تان فریاد می زند و شما را به ادامه بازی با قوت بیشتر دعوت می‌کند، توقف نکن، بازی تمام نشده است! زندگی درست مثل سوار شدن چرخ و فلک است. می‌توانید در تمام مسیر از ترس فریاد بزنید یا کمربندتان را محکم ببندید و لذت ببرید.

تصمیم با شما است که هنگام مواجهه با مشکلات و سختی‌ها، آن‌ها را فرصتی برای آزاد شدن نیروی درونی‌تان بدانید یا رویکرد دیگری داشته باشید. موانع سر راه شما قرار گرفته‌اند تا بدانید چقدر شجاعت و جسارت دارید.

در طول این مسیر، هر وقت نیاز به انگیزه بیشتر یا محرک قوی‌تری داشتید به یاد آورید اصلاً چرا این کار را شروع کرده‌اید. یک راه خوب برای افزایش انگیزه تصویرسازی آینده‌ای است که به موفقیت رسیده‌ایدو فکر کردن به عوامل انگیزه بخش است.

طی کردن این مراحل سخت و رسیدن به هدف، تصویر بهتری دارید یا ناتمام گذاشتن تصمیم‌ها و کارهایی که تا الان انجام داده‌اید؟ شما کدام آینده را می‌پسندید؟

 

مقاله پیشنهادی: چگونه همیشه با انگیزه بمانیم ؟ 

اراده و موفقیت

 

توصیه‌های انگیزه بخش برای موفقیت در زندگی

1. تقویت اراده با مشخص کردن چراهای زندگی

افراد موفق تصور روشنی از اهدافشان دارند اما سایرین نمی‌توانند به سرعت هدف یا اهدافی را تعیین کنند.

قسمت بد ماجرا این جا است که عموماً افراد عادی جامعه مدت‌ها زمان و انرژی‌شان را صرف تعیین هدف می‌کنند اما زمانی که اهدافشان مشخص شد دیگر دلسرد هستند و همان جا متوقف می‌شوند و انگیزه ای برای ادامه دادن مسیر ندارند.

 در واقع، شما نباید دنبال هدف باشید، هدف باید سراغ شما بیاید. از خودتان بپرسید: «آن چیست که انجام دادنش را دوست دارم ؟»

2. برای موفقیت یک شریک با انگیزه و متعهد بیابید

یک شریک متعهد فردی است که ضمن انگیزه بخشی، شما را در مسیر موفقیت هدایت کند و مانع توقف و درجازدن‌ شود. یکی از دلایلی که اکثر افراد به هدفشان متعهد نمی‌مانند این است که لازم نیست به جز خودشان پاسخگوی فرد دیگری باشند.

وقتی بدانید شخص دیگری روی همراهی شما حساب باز کرده، طبیعتاً تلاش بیشتری برای موفق شدن خواهید داشت. آمارها نشان می‌دهد احتمال موفقیت افرادی که به شخص دیگری تعهد دارند، 65 درصد است و زمانی که این افراد جلسات مداومی برای بررسی روند موفقیت برگزار کنند، احتمال موفقیت‌شان تا 95 درصد افزایش می‌یابد.

بنابراین، بهتر است فردی را بیابید که هدفی مشابه شما دارد، به کمک هم برنامه‌ای تدوین کنید و انگیزه‌بخش یکدیگر باشید.

 

فروش در آمازون

 

3. موفقیت‌های بیشتر با جشن گرفتن کوچکترین پیروزی‌ها

هرگاه به موفقیتی رسیدید حتی کوچکترین پیشرفت و پیروزی، به خودتان پاداش دهید.

شاید در آن لحظه با خودتان فکر کنید این موفقیت چندان بزرگ نیست و ارزش جایزه دادن ندارد اما در حقیقت جشن گرفتن برای پیشرفت حاصل شده، تزریق انگیزه با دوزهای اندک است. با اتمام و انجام موفق یک کار، دوپامین در مغز آزاد می‌شود.

در نتیجه، انرژی بیشتری می‌یابید، حال خوبی دارید و احساس غرور می‌کنید. موفقیت یک سفر است. این‌که در این سفر چه چیزهایی به دست می‌آورید چندان مهم نیست، مهم این است که در طول این سفر شخصیت شما چگونه تغییر می‌کند.

 

امیدواریم مطالبی که در این مقاله ارائه شد، در جهت پیشرفت و بهبود زندگی شخصی و شغلی شما تاثیرگذار بوده باشد. نزدیک شدن به هدف و موفقیت بدون در اختیار داشتن دانش و اطلاعات کافی، امکان پذیر نیست. از این جهت پیشنهاد ما برای آشنایی با دوره پاراسل زندگی را از دست ندهید، امیدواریم از آن هم بهره کافی را ببرید.

 

 
نویسنده:
https://ezzatkhah.com/inspiring-factors-leading-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
نجمه گفته:
۰ | ۰

سلام باید سایت عزت خواه رو هم جزء موارد انگیزه بخشش قراردهید. من از شما و سایتتون خیلی انگیزه دریافت می کنم. موفق باشید.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما نجمه عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

سپاس از حسن نیت شما بابت ارسال نظر و ابراز لطف و محبتتان به مجموعه عزت خواه دات کام.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط