مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

آشنایی با نحوه فروش در آمازون

توضیحات کوتاه :
اگر به دنبال گسترش کسب‌وکار خود در بازار آمازون هستید، ابتدا باید حقایقی را درباره آمازون بدانید. باید قبل از شروع کار خود در عرصه رقابت این سایت بدانید که وارد چه بازاری می‌شوید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

 • 1.7k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
آشنایی با نحوه فروش در آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

برای موفقیت در هر کسب‌وکار و بیزینسی ابتدا باید اطلاعاتی در آن زمینه کاری به دست آورد و بعد وارد بازار کار شد. فعالیت در وبسایت آمازون هم از این قاعده مستثنی نیست. سعی نمایید با داشتن اطلاعات کافی در این زمینه وارد بازار کار شوید. در این مقاله به موضوع آشنایی با نحوه فروش در آمازون می‌پردازیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

حقایق مهم درباره فروش در آمازون

اگر به دنبال گسترش کسب‌وکار خود در بازار آمازون هستید، ابتدا باید حقایقی را درباره آمازون بدانید. باید قبل از شروع کار خود در عرصه رقابت این سایت بدانید که وارد چه بازاری می‌شوید. در اینجا برخی از اطلاعاتی که برای کار در آمازون به عنوان فروشنده برای شما مفید است را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

 

راهنمای گام به گام نحوه فروش در آمازون

 

 • مشتریان آمازون: سایت‌ آمازون هر ماه بیش از 181 میلیون بازدیدکننده منحصربه‌فرد از سرتاسر جهان دارد. این بدین معناست که افرادی که در بازار هدف شما وجود دارند حداقل یکبار در ماه از سایت آمازون دیدن کرده‌اند.
 • آمازون در حال رشد: اگر شما هم به دنبال راه‌اندازی کسب‌وکار خود در یک بازار آنلاین در حال رشد هستید، آمازون می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. این شرکت در حال حاضر رشد 20 درصدی نسبت به سال گذشته را تجربه کرده است.
 • دسترسی کاربران آنلاین آمازون: آمازون بنا بر دلایل مشخصی به یک بازار مشهور تبدیل شده است. این شرکت 69 درصد از کاربران آنلاین را جذب خود می‌کند. 
 • فروش آمازون: آمازون در سه ماهه دوم سال 2016 به درآمد 30.2 میلیارد دلار دست پیدا کرد. اگر به دنبال موفقیت هستید به فروشنده در آمازون تبدیل شوید.
 • درآمد آمازون: اگرچه آمازون سرمایه‌گذاری‌های قابل توجهی را برای آینده خود کرده است اما هنوز هم سود زیادی را به دست می‌آورد. این شرکت در سه ماهه دوم سال 2016 مبلغ 857 میلیون دلار را سرمایه‌گذاری کرده است.
 • تعداد فروشندگان در سایت آمازون در حال افزایش است: تصور نکنید که شما تنها کسی هستید که به فروش در آمازون علاقه‌مند شده‌اید. تعداد فروشندگان شخص ثالث در این وبسایت در سال گذشته 50 درصد افزایش داشته است. آمازون تعداد دقیق فروشندگان خود را فاش نکرده است اما شما می‌توانید مطمئن باشید که اگر به یک فروشنده در این سایت تبدیل شدید، رقابت سختی را در پیش خواهید داشت.

 

مقاله پیشنهادی: پیش نیازهای ذهنی فروش در آمازون

آشنایی با نحوه فروش در آمازون

 

تعداد اعضای prime آمازون

آمازون 54 میلیون عضو در سرویس prime خود دارد. این سرویس علاوه بر این که عظمت این بازار را به شما نشان می‌دهد، از این جهت برای شما مهم است که می‌توانید محصولات خود را ظرف دو روز با استفاده از سرویس بسته‌بندی و ارسال توسط آمازون (FBA) برای اعضای این سرویس ارسال نمایید. هنگام فروش در آمازون باید توجه داشته باشید که این بازار به شکلی طراحی شده است که اضافه کردن لیست محصولات در این سایت برای همه از جمله خود نام‌های تجاری کار ساده ای باشد. با استفاده از سرویس FBA شرکت‌هایی که تا به حال بسته‌بندی و ارسال مستقیم سفارشات به مشتریان را انجام نداده‌اند، به راحتی از پیچیدگی‌های این کار رها می ‌شوند. در الگوریتم قسمت Buy Box آمازون، پیشنهادات با قیمت پایین‌تر، برتری دارند و رقابت بین فروشندگان مختلف به سرعت به یک مسابقه برای کسب سود تبدیل می‌شود. خیلی از فروشندگان تصمیم‌گیری‌های درستی را در خصوص قیمت‌گذاری اتخاذ نمی‌کنند. من مرتباً فروشندگانی را می‌بینم که حداکثر میزان قابل‌قبول برای کاهش دادن قیمت‌ها را اشتباه تخمین می‌زنند اما هنوز هم سود مناسبی دارند. نام‌های تجاری که به عنوان نماینده فروش مستقیم به مشتریان در آمازون عمل می‌کنند، راحت‌تر می‌توانند قیمت‌های خرده فروشی را کاهش داده و همچنان سودآور باقی بمانند. بنابراین، ارائه ارزش معنادار به مشتریان برای این دسته از فروشندگان سخت‌تر خواهد بود، اگر:

 • در خصوص اینکه چه تعداد نماینده فروش می‌توانند محصولات مشابه‌ای را ارائه بدهند، محدودیتی وجود نداشته باشد
 • نمایندگان فروش برای اینکه بتوانند Buy Box را برنده بشوند، باید یکدیگر را از میان بردارند
 • درک درستی از ساختارهای هزینه‌های خود نداشته باشند
 • نام‌های تجاری که محصول مورد نظر را در اختیار آنها قرار داده‌اند حالا خود نیز می‌توانند به عنوان یک نماینده فروش رقابت شانه به شانه‌ای با آنها داشته باشند.

نمایندگان فروش نام های تجاری در آمازون

تنها آن دسته از نمایندگان فروشی که محصولات خود را از نام‌های تجاری خریداری می‌کنند و این نام‌های تجاری قصد ندارند خودشان نماینده فروش محصولات خود در آمازون بشوند، در این مسیر موفق خواهند شد. با این حال، هر چقدر نام‌های تجاری بیشتری به فرصت موجود در آمازون پی می‌برند، تعداد کمتری حاضر می‌شوند نمایندگی فروش خود را به دیگر فروشندگان بدهند. در طی 3 تا 4 سال گذشته، در پاسخ به این حجم بالای تغییرات، ما شاهد دو تغییر عمده در میان نمایندگان فروش بوده‌ایم:

 1. نمایندگان فروش به شدت به دنبال مذاکره با نام‌های تجاری برای گرفتن نمایندگی فروش مجاز آنها هستند.
 2. نمایندگان فروش در حال ایجاد برندهای خصوصی هستند. در نتیجه این کار، آن‌ها می‌توانند نمایندگی مجاز نام تجاری خود باشند.

با گسترش استفاده از برندهای خصوصی، دیگر رقابت تنها میان نام‌های تجاری ملی یا بین نام‌های تجاری ملی و خصوصی نیست. در حال حاضر رقابت میان برندهای خصوصی که در یک حوزه مشابه فعالیت می‌کنند هم شکل گرفته است. بنابراین اگر شما هم قصد فعالیت در آمازون به عنوان فروشنده شخص ثالث را دارید، دانستن اینکه چه مزیت‌هایی در خرید از کارخانه یا توزیع وجود دارد امری ضروریست. چرا که به نظر می‌رسد سود آنها کوتاه مدت است. فروشندگان شخص ثالث لازم است به طور مداوم مزایای خرید محصولات خود را ارزیابی کرده و انتظار این را داشته باشند که محصولی که امروز سودآور بوده است، ظرف 6 ماه آینده به محصول متفاوتی تبدیل بشود. آمازون مانند کل فضای اینترنت، یک بازار رقابتی بشمار می‌رود. همانطور که شما باید میزان موفقیت محصولات خود را در فروشگاه آنلاین خود ارزیابی کنید و آنها را برای بهتر شدن در رقابت بهتر کنید، باید محصولاتی که برای فروش در آمازون گذاشته‌اید را هم حداقل هر 6 ماه یکبار بررسی، به روز رسانی نموده و تغییر بدهید. این راهنما جزئیات بیشتری را به شما ارائه خواهد داد اما این تنها یکی از هزاران دلیلی است که ما به شما پیشنهاد می‌کنیم در ابتدا با یک محصول شروع کنید و سپس به آرامی و با برنامه، کار خود را پیش ببرید.

 

مقاله پیشنهادی: تکنیک های فروش در آمازون

آشنایی با نحوه فروش در آمازون

 

رقابت با آمازون چگونه است؟

بیشتر از 2000000 فروشنده شخص ثالث در بازار آمازون به صورت فعال حضور دارند. آمازون تمام اطلاعاتی که شامل موارد زیر می‌شود را در اختیار دارد:

 • مشتریان به دنبال چه محصولی هستند
 • در آخر آنها چه چیزهایی را می‌خرند
 • به چه تعداد و با چه قمیتی خرید می‌کنند
 • در چه مواقعی نمی‌توانند نام تجاری مورد نظر خود را پیدا کنند

آمازون یک شرکت عمومی است که سرمایه‌گذاران آن، تمام سالهایی که سود ناچیزی به دست می‌آورند را تاب می‌آورند. این پایین بودن سود تا حدودی به شیوه فروش محصولات مرتبط است چرا که گاهی محصولات با سود کم یا حتی بدون هیچ سودی به فروش می‌رسند. در کوتاه مدت آمازون می‌تواند با دادن اجازه فروش به فروشندگان شخص ثالث سود بیشتری را به دست بیاورد. با این حال، این شرکت در تمامی دسته‌بندی محصولات خود، رویکرد به خصوصی را دنبال می‌کند. مطابق با این رویکرد، این شرکت به دنبال نام‌های تجاری استراتژیکی است که به جذب مشتری کمک می‌کنند. چرا که معتقد است که باید برای جذب مشتری برای بار اول از این برندها استفاده کرد. برای انجام این کار آمازون قراردادهای خرید زیادی را با این نام‌های تجاری منعقد کرد تا محصولات را با قیمت‌هایی که برای آمازون سودآور نیست درون سایت به فروش برساند. هدف آمازون از این کار ارائه گزینه‌های مناسب با قیمت‌هایی مناسب‌تر یا پایین‌تر از قیمت‌های موجود در بازار به مشتریان خود بوده است. برای رسیدن به این هدف، آمازون به خواست خود پذیرفت که سود کوتاه‌مدت را فراموش کند تا مشتریان وفادار خود در طولانی مدت را راضی نگه دارد.

 

آشنایی با نحوه کسب درآمد دلاری از اینترنت

 

این تفاوت در اهداف معمولاً برای فروشندگان شخص ثالث آمازون که با خرده‌فروشی آمازون رقابت می‌کنند، شرایط خاصی را به وجود می‌آورد. آمازون قیمت‌های خود را در راستای رسیدن به اهداف خود پایین می‌آورد. در این صورت فروشندگان شخص ثالث رقیب آمازون نمی‌توانند متوجه بشوند که آمازون چگونه با خرده‌فروشی می‌تواند کسب درآمد کند. پاسخ این سؤال این است که آمازون حداقل در کوتاه‌مدت درآمدی کسب نمی‌کند و کاملاً هم با این موضوع کنار آمده است. من حتی فروشندگان شخص ثالث زیادی را دیده‌ام که از اینکه آمازون قمیت محصولات را در زمان‌های کمبود آن محصول مثل اسباب‌بازی‌های رایج در دوران قبل از کریسمس افزایش نمی‌دهد، متعجب می‌شوند. در این شرایط، در حالی که آمازون محدودیت‌هایی را برای تعداد خرید ممکن توسط یک مشتری قرار داده است، قیمت‌ها را در یک سطح ثابت نگه می‌دارد تا به مشتریان نشان دهد در این مواقع، بر خلاف بقیه فروشگاه‌ها، از افزایش قیمت خودداری می‌نماید. اجازه بدهید فقط این را بگوییم که بستر آمازون یک بستر بسیار پایدار تر نسبت به تمامی فروشندگان است.

ارتباط مخاطبین آمازون از طریق موبایل

اگر تنها یک هفته در بازاریابی دیجیتال فعالیت کرده باشید، مطمئناً به اهمیت کاربران تلفن همراه پی برده‌اید. آمازون در حال حاضر حدود 30 میلیون کاربر فعال در هر ماه را از طریق سیستم عامل تلفن همراه پشتیبانی می‌کند. اگر به دنبال رتبه هستید، باید فروش داشته باشید. همانطور که احتمالاً می‌دانید، آمازون موتور جستجوی ویژه خود را دارد. با این وجود، برخلاف موتور جستجوی گوگل، رتبه‌بندی‌ها بر اساس کلمات کلیدی نیست.

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/getting-familiar-with-selling-on-amazon
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط