افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

با این 10 راهکار همیشه در حال آموختن باشید

توضیحات کوتاه :
همه ما انسان‌ها، از میلی طبیعی برای یادگیری و افزایش دانش برخورداریم. با این حال روش‌هایی که به کار می‌بریم و حوزه‌هایی که به آنها علاقه داریم با یکدیگر  متفاوت هستند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

4

تعداد امتیازها: 1

  • 1.7k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
با این 10 راهکار همیشه در حال آموختن باشید
 
خلاصه ای از مقاله

علاقه به یادگیری یک ویژگی درونی است.امروزه در جهانی زندگی می‌کنیم که به سرعت در حال تغییر است. بنابراین این احتمال هست که اتوماسیون و هوش مصنوعی جایگزین شما شوند. بنابراین اگر به دنبال رشد و توسعه فردی خود هستید، باید مهارت‌های جدید را سریعتر از ورود اتوماسیون و هوش مصنوعی فرا بگیرید. در این مقاله قصد داریم 10 راهکار به شما معرفی کنیم که پس از فارغ التحصیل شدن نیز، همچنان انگیزه شما را برای یادگیری حفظ خواهد کرد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

چگونه انگیزه خود را برای یادگیری حفظ کنیم؟

همه ما انسان‌ها، از میلی طبیعی برای یادگیری و افزایش دانش برخورداریم. با این حال روش‌هایی که به کار می‌بریم و حوزه‌هایی که به آنها علاقه داریم با یکدیگر  متفاوت هستند. برخی از افراد دوست دارند همیشه کتاب‌هایی درباره طبیعت بخوانند و عده‌ای دیگر از خواندن روزنامه لذت می‌برند. برخی از افراد هم هستند که دوست دارند مدام اطلاعاتی درباره زندگی افراد مشهور به دست بیاورند.

در هر حال علاقه به یادگیری یک ویژگی درونی است. اطلاعات و دانشی که با روش‌های مختلف کسب می‌کنیم، الزاماً همگی مفید نیستند. مثلاً شایعات و اظهار نظرهایی که درباره افراد مختلف منتشر می‌شود، مسلماً به افزایش دانش مفید شما کمکی نمی‌کند بلکه بسته به دیدگاه شما ممکن است باعث عصبانیت، ناراحتی و خشم شما شود.

 

ساخت لایف استایل یک کارآفرین

 

در مقابل، کسب مهارت جدیدی مانند زبان خارجی می‌تواند به رشد فکری شما کمک کرده و علاوه بر این، موقعیت‌های شغلی بهتری پیش رویتان قرار داده و در نهایت به افزایش درآمدتان کمک کند. مشکلی که بیشتر افراد پس از فارغ التحصیلی با آن مواجه هستند این است که دیگر انگیزه لازم برای یادگیری را ندارند.

مثلاً شاید شما در مدرسه، علاقه‌ای به یادگیری زبان خارجی نداشته‌اید و اکنون با یک موقعیت شغلی روبرو هستید که شرط پذیرش در آن، تسلط به زبان است. اما اصلاً انگیزه‌ای برای یادگیری زبان ندارید. این در حالی است که داشتن این مهارت هم به افزایش درآمد شما کمک می‌کند و هم در کنار آن می‌توانید دوستان جدیدی برای خودتان پیدا کنید.

امروزه در جهانی زندگی می‌کنیم که به سرعت در حال تغییر است. بنابراین این احتمال هست که اتوماسیون و هوش مصنوعی جایگزین شما شوند. بنابراین اگر به دنبال رشد و توسعه فردی خود هستید، باید مهارت‌های جدید را سریعتر از ورود اتوماسیون و هوش مصنوعی فرا بگیرید. در این مقاله قصد داریم 10 راهکار به شما معرفی کنیم که پس از فارغ التحصیل شدن نیز، همچنان انگیزه شما را برای یادگیری حفظ خواهد کرد.

 

کسب دانش

 

1. فراموش نکنید که حق انتخاب با خودتان است

حتماً به خاطر دارید، زمانی که در مدرسه مشغول تحصیل بودید، خودتان حق انتخاب نداشتید و همه دانش آموزان ناچار بودند همان درس‌هایی که به آنها تدریس می‌شد را فرا بگیرند. در آن زمان، ریاضی، زبان و علوم، جزء درس‌های پایه به حساب می‌آمدند. اما بعد از فارغ التحصیلی، دیگر خودتان انتخاب می‌کنید که در چه حوزه‌ای شروع به یادگیری کنید. همین مسأله، یادگیری را به فرآیندی جذاب تبدیل می‌کند.

2. نتیجه کار را به خودتان یادآوری کنید

گاهی اوقات ممکن است در حین یادگیری موضوعی، احساس دلسردی و ناامیدی کنید. مثلاً اگر برای مهاجرت ناچار به یادگیری زبان هستید، اما احساس می‌کنید که از پس آن بر نمی‌آیید، لازم است انگیزه‌تان از این کار را به خودتان یادآوری کنید و حتی خودتان را در حال به کارگیری آن زبان تجسم کنید.

مثلاً تصور کنید که وارد مغازه یا رستورانی در آن کشور شده‌اید و به خوبی می‌توانید با کارکنان آن جا گفت و گو کنید یا سوار تاکسی شده‌اید و با راننده درباره آخرین خبرها بحث می‌کنید. این کار به شما کمک می‌کند که به سرعت انگیزه‌تان برای ادامه یادگیری را به دست آورید. 

3. انگیزه‌تان برای یادگیری را مشخص کنید

اگر هدفتان از یادگیری یک موضوع این است که بتوانید از پس بحث با همکارانتان بربیایید، پس باید بگوییم که انگیزه‌تان برای یادگیری اصلاً قابل قبول نیست. اگرچه ممکن است در آن لحظه به خاطر پیروزی در بحث، احساس رضایت کنید اما این حس پایدار نیست. در مقابل، اگر دلیل شما برای یادگیری، به دست آوردن مهارتی جدید و استفاده از آن در جهت پیشرفت و افزایش بازدهی‌تان باشد، در نتیجه انگیزه شما برای یادگیری، بسیار قوی خواهد بود.

قبل از این که شروع به یادگیری یک موضوع جدید کنید، ابتدا از خودتان بپرسید که چرا می‌خواهید این کار را انجام دهید. دلیل شما باید قوی و در راستای نیازهای عاطفی‌تان مثلاً خوشبختی، عشق یا موفقیت باشد. به این ترتیب انگیزه لازم برای ادامه یادگیری را خواهید داشت.

 

مقاله پیشنهادی: تاثیر یادگیری در موفقیت

یادگیری

 

4. هدف داشته باشید

اگر قبل از این که دست به یادگیری یک مهارت جدید بزنید، ابتدا هدف خودتان را مشخص کنید و همیشه آن را در ذهنتان تصویرسازی کنید، مطمئناً انگیزه‌تان برای ادامه راه بیشتر خواهد شد. مثلاً فرض کنیم به یادگیری موسیقی علاقه دارید و هدفتان این است که بتوانید تا سه سال آینده در یک ارکستر نوازندگی کنید.

تعیین زمان برای دست‌یابی به هدف مورد نظرتان شما را وادار می‌کند که تنها تمرکزتان را روی خواسته‌تان قرار دهید و از تلف کردن وقت بپرهیزید. از طرف دیگر، با تصور دست‌یابی به آن و حسی که از اجرا خواهید داشت، هیجان زده خواهید شد.

5. از روش‌های مختلف برای یادگیری استفاده کنید

در گذشته تنها راه برای یادگیری و مطالعه خواندن کتاب بود. اما امروزه روش‌های جدیدی برای یادگیری وجود دارد. برای این که به درکی کلی از یک موضوع برسید، می‌توانید به ویکی‌پدیا مراجعه کنید. پس از آن می‌توانید در سایت آمازون به دنبال کتاب‌های مناسب درباره موضوع باشید و سپس در سایت یوتیوب ویدئوهای مرتبط را مشاهده کنید.

6. به گروه‌های آنلاین بپیوندید

شرکت در اتاق‌های بحث آنلاین، راهی بزرگ برای حفظ انگیزه یادگیری است. فیسبوک، کورا و واتساپ، همگی دارای گروه‌های کاربری هستند که می‌توانید در گروه‌های بحث آن‌ها شرکت کنید و  پاسخ سؤالاتتان را پیدا کنید. حتی می‌توانید در توییتر، سؤالتان را با علامت هشتگ قرار دهید و توجه دیگران از سراسر دنیا را برای شرکت در بحث جلب کنید.

 

با این 10 راهکار همیشه در حال آموختن باشید

 

7. هر روز زمان ثابتی را برای مطالعه کردن در نظر بگیرید

یکی دیگر از راه‌هایی که انگیزه شما را برای یادگیری افزایش می‌دهد این است که هر روز زمانی را صرف مطالعه کردن کنید. مثلاً اگر در حال یادگیری زبان هستید، می‌توانید صبح‌ها یک ساعت زودتر از خواب بیدار شوید و همزمان با این که قهوه یا چای می‌نوشید، تمرین زبان کنید. به این ترتیب در یک ماه،  30 ساعت مطالعه مفید خواهید داشت. وقتی میزان پیشرفت خودتان را در این مدت مشاهده کنید، قطعاً میل بیشتری به یادگیری خواهید داشت.

8. هدف‌های کوچکی برای خود در نظر بگیرید

یکی از راه‌هایی که انگیزه شما را برای یادگیری افزایش می‌دهد این است که اهداف بزرگ خود را به اهداف کوچک و قابل کنترل تقسیم کنید. به این ترتیب هم از انجام دادن آن خسته نمی‌شوید و هم پس از مشاهده پیشرفتی که در هر مرحله به دست آورده‌اید، انگیزه‌تان برای ادامه مسیر افزایش خواهد یافت.

9. روش یادگیری خود را تغییر دهید

هر زمان احساس کردید که انگیزه شما در حال کمرنگ شدن است، روش یادگیری‌تان را تغییر دهید. مثلاً ممکن است برای یادگیری نرم افزار خاصی به سایت یوتیوب مراجعه کنید و مطلب مورد نظر را یاد بگیرید. اما برای تکمیل دانش خود در آن زمینه می‌توانید در دوره‌های آنلاین هم شرکت کنید. وقتی بعد از مدتی متوجه میزان پیشرفت و افزایش اطلاعاتتان شدید، ناخودآگاه انگیزه شما برای ادامه یادگیری افزایش می‌یابد.

 

فروش کالا در آمازون

 

10. برای خودتان جایزه در نظر بگیرید

این یکی از بهترین روش‌ها برای حفظ انگیزه است. اگر مثلاً توانستید مطلب جدیدی را کامل یاد بگیرید، به خودتان جایزه بدهید که می‌تواند بیرون رفتن با دوستان و جشن گرفتن این موفقیت یا خریدن یک لباس جدید برای خودتان باشد.

این جایزه‌های کوچک، بخش مربوط به درد و لذت در مغز شما را فعال می‌کند. به این ترتیب مغز شما فوراً متوجه می‌شود که هرگاه در انجام کاری موفق عمل کنید، اتفاق خوشایندی خواهد افتاد. به این ترتیب وقتی انگیزه‌تان را از دست می‌دهید، مغزتان به شما یادآوری می‌کند که در صورت موفقیت، چه پاداشی در انتظارتان خواهد بود.

در این مقاله با 10 راهکار برای حفظ انگیزه یادگیری آشنا شدید. یادگیری یک موضوع جدید، کار دشواری است. زیرا در ابتدا، آن کار را با هیجان و انگیزه شروع می‌کنید اما بعد از گذشت مدتی، هیجان اولیه در شما از بین می‌رود و ناچار هستید برای انگیزه دادن به خود به راه‌های دیگری متوسل شوید.

راهکارهایی که در این مقاله مورد اشاره قرار گرفت، به شما کمک می‌کند تا در صورتی که اشتیاقتان را برای آموختن از دست دادید و احساس کردید که یادگیری برایتان دشوار شده است، مجدداً انگیزه‌تان را برای ادامه این مسیر و افزایش سطح اطلاعاتتان افزایش دهید.

 

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/always-be-learning
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط