مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

تاثیر یادگیری در موفقیت

توضیحات کوتاه :
اگر شما به دنبال موفقیت در زندگی هستید و در همین راستا به رازهای موفقیت رهبران برجسته دست پیدا کرده‌اید، مطمئناً متوجه شده‌اید که تمامی این افراد همواره به دنبال یادگیری بوده‌اند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.6k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
تاثیر یادگیری در موفقیت

 

خلاصه ای از مقاله

در کنار یادگیری در کمترین زمان، شما باید یادگیری خوبی نیز داشته باشید و در صورت نیاز بتوانید اطلاعات مورد نظر را به یاد آورده و به دیگران انتقال دهید. اگر شما هر روز به دانش قبلی خود، اطلاعات جدیدی را اضافه کنید اما نتوانید در زمانی که به آنها نیاز دارید، از آنها استفاده کنید، این یادگیری چه فایده‌ای برای شما خواهد داشت؟ پس شما باید در کنار یادگیری بتوانید از اطلاعاتی که به دست آورده‌اید، در وقت مناسب و به شکل درستی استفاده کنید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

دستیابی به موفقیت با یادگیری

اگر شما به دنبال موفقیت در زندگی هستید و در همین راستا به رازهای موفقیت افراد معروف و رهبران برجسته دست پیدا کرده‌اید، مطمئناً متوجه شده‌اید که تمامی این افراد همواره به دنبال یادگیری بوده‌اند. همانطور که مشخصاً پیداست، این افراد به جز رسیدگی به زندگی شخصی خود، مشغله‌های کاری بسیار زیادی دارند که هر روز باید به آنها رسیدگی کنند. اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید شما تقریباً هیچ فرد موفقی را نمی‌توانید پیدا کنید که روزانه حداقل نیم ساعت از زمان خود را به خواندن و مطالعه کردن اختصاص ندهد. حال سؤال اینجاست که بهترین راه‌های موجود برای داشتن یادگیری بیشتر کدام یک می‌باشند؟ شاید شما هم مثل خیلی از افراد دیگر تصور کنید اگر بتوانید سریع‌تر از دیگران چیزی را یاد بگیرید، موفق بوده‌اید. اما حقیقت این است که داشتن سرعت در یادگیری به تنهایی مهم نیست.

 

موفق به داشتن یک کسب و کار میلیاردی آنلاین شوید

 

در کنار یادگیری در کمترین زمان، شما باید یادگیری خوبی نیز داشته باشید و در صورت نیاز بتوانید اطلاعات مورد نظر را به یاد آورده و به دیگران انتقال دهید. اگر شما هر روز به دانش قبلی خود، اطلاعات جدیدی را اضافه کنید اما نتوانید در زمانی که به آنها نیاز دارید، از آنها استفاده کنید، این یادگیری چه فایده‌ای برای شما خواهد داشت؟ پس شما باید در کنار یادگیری بتوانید از اطلاعاتی که به دست آورده‌اید، در وقت مناسب و به شکل درستی استفاده کنید. اگر اکنون به دنبال پاسخ دادن به این سؤال هستید که چگونه می‌توانید یادگیری درست و موثری داشته باشید تا بتوانید در تمامی زمینه‌های زندگی خود انسان موفقی باشید، می‌توانید تا آخر این مقاله همراه ما باشید. ما به شما بهترین راه‌های موجود برای بالاتر بردن میزان یادگیری را یاد خواهیم داد.

راه‌های بالا بردن میزان یادگیری

روتین یادگیری خود را تغییر دهید

سعی کنید روتین روزانه خود را تغییر دهید. ساعات مطالعه کردن و یاد گرفتن خود را تغییر داده و همچنین مکان‌های جدیدی را امتحان کنید. برای مثال اگر به مطالعه در یک ساعت مشخص از روز و در یک محیط مشخص عادت کرده‌اید، سعی کنید این عادت را تغییر دهید. شما حتی می‌توانید روش یادگیری خود را نیز تغییر دهید. تمرینات جدید و روش‌های جدید می‌توانند فرآیند یادگیری را برای شما جذاب‌تر و راحت‌تر کنند. 

تمرینات لازم برای بالاتر بردن حافظه را در دستور کار قرار دهید

یادگیری با حافظه ارتباط مستقیم دارد. اگر شما هزاران هزار مطلب مختلف را یاد بگیرید اما نتوانید آنها را به خاطر بسپارید، نمی‌توانید موفق باشید. برای تقویت حافظه راه‌های زیادی وجود دارد. شاید جذاب‌ترین راه، انجام بازی‌های فکری است. سعی کنید هر بازی که ذهن و مغز شما را درگیر می‌کند را امتحان کنید. جدول حل کرده و با کلمات بازی کنید.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه حافظه قوی داشته باشیم؟

تاثیر یادگیری در موفقیت

 

خواب خوب شبانه را فراموش نکنید

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که روی یادگیری فرد تأثیر می‌گذارد، خواب شب است. باید شب‌ها خواب خوب و مناسبی داشته باشید تا بتوانید صبح فردا میزان یادگیری بالاتری را پیدا نمایید. باید هر شب بین 8-6 ساعت بخوابید. اگر خواب شما به میزان کافی و مناسبی باشد، شما می‌توانید ذهن خلاق‌تری داشته و به ایده‌ها بهتری نیز دست پیدا کنید. پس تأثیر خواب شب را دست کم نگیرید.

همیشه به دنبال یادگیری مطالب جدید باشید

هیچ وقت یادگیری را متوقف نکنید. ذهن خود را هر روز و هر لحظه با یادگیری مطالب جدید به چالش بکشید. مطابق با تحقیقات انجام شده کسانی که به طور مداوم به یادگیری مطالب جدید می‌پردازند و ذهن خود را درگیر می‌کنند، ذهن پویاتری دارند. یکی از بهترین مواردی که می‌توانید به کمک آن یادگیری خود را در سایر حوزه‌ها نیز بالاتر ببرید، یادگیری زبان جدید است.

ساعات مطالعه خود را به چند دسته تقسیم کنید

سعی کنید به جای اینکه چند ساعت پشت سر هم مطالعه داشته باشید، در ساعات مختلف شبانه روز به صورت بخش بندی شده این کار را انجام دهید. برای مثال اگر تصمیم دارید 4 ساعت را کامل به یادگیری اختصاص دهید، می‌توانید در دو بخش 2 ساعته به یادگیری مطالب جدید بپردازید. با این کار میزان یادگیری شما نیز افزایش پیدا می‌کند.

روش‌های مختلف یادگیری را امتحان کنید

همیشه سعی نکنید تنها از یک روش که تصور می‌کنید روی شما به خوبی جواب می‌دهد، استفاده کنید. سعی کنید تمرکز خود را روی یک روش یادگیری قرار نداده و روش‌های مختلف را امتحان کنید. برای مثال اگر در حال گوش دادن به صوت هستید، سعی کنید روشی را پیدا کنید که علاوه بر شنوایی شما، بتواند بینایی و چشم‌های شما را هم درگیر کند. با این کار شما بخش‌های بیشتری از مغز خود را به چالش کشیده و می‌توانید یادگیری بهتری را تجربه کنید.

 

مقاله پیشنهادی: تکنیک هایی برای افزایش قدرت ذهن، حافظه و انگیزه

تاثیر یادگیری در موفقیت

 

از خودتان آزمون بگیرید

هر از چند گاهی از مطالبی که یاد گرفته‌اید، یک آزمون از خودتان بگیرید. به طور معمول تا زمانی که شما بخشی از مطالبی که یاد گرفته‌اید را فراموش نکنید، آن مطالب به حافظه بلندمدت شما نمی‌رود. به همین دلیل هم باید گاهی از خودتان آزمون بگیرید تا مطالبی که یاد گرفته‌اید را برای خود مرور کنید و متوجه شوید که چه بخش‌هایی را فراموش کرده‌اید. همانطور که با ورزش کردن ماهیچه‌های بدن درگیر شده و قوی‌تر می‌شوند، مغز شما هم زمانی که با آزمونی به چالش کشیده می‌شود، قوی‌تر شده و عملکرد بهتری خواهد داشت.

مطالبی که یاد گرفته‌اید را به شخص دیگری آموزش دهید

یکی از بهترین روش‌هایی که می‌توان به کمک آن میزان یادگیری خود را بالاتر برد، آموزش دادن مطالبی که خودتان به تازگی یاد گرفته‌اید به دیگران است. زمانی که شما تلاش می‌کنید تا هر چیزی که یاد گرفته‌اید را به شخص دیگری نیز آموزش بدهید، مغزتان بیشتر از حالت‌های عادی درگیر می‌شود. چرا که شما سعی می‌کنید مطالب را به زبان خود برای دیگری توضیح دهید و این یعنی شما آنقدر روی موضوع تسلط پیدا می‌کنید که با زبان خودتان مطلب را آموزش دهید. 

یادداشت برداری کنید

سعی کنید تنها شنونده یا بیننده نباشید. خودتان را به انجام کاری که به یادگیری بهتر شما کمک می‌کند، مشغول کنید. یکی از این کارها می‌تواند یادداشت برداری باشد. هر کجا که احساس کردید نیاز است، یادداشت بردارید. هایلایت کردن بخش‌هایی که برای شما از اهمیت بالاتری برخوردار است هم می‌تواند یک روش مناسب دیگر به شمار برود. حتی می‌توانید بعد از اینکه از مهم‌ترین مطالب، یادداشت برداشتید، یکبار دیگر سعی کنید آن یادداشت را بدون نگاه کردن به منبع اصلی یا یادداشت اولیه بازنویسی کنید. بدین ترتیب متوجه می‌شوید که نقاط قوت و ضعف شما در آن موضوع به خصوص کدام بخش‌ها می‌باشند.

از انجام چند کار به صورت همزمان اجتناب کنید

یکی از رفتارهای اشتباهی که خیلی از ما در خودمان داریم دقیقاً همین مورد است. سعی می‌کنیم چند کار را به صورت همزمان انجام دهیم. اگر بخواهید این رویه را ادامه دهید، نمی توانید روی یک موضوع تمرکز کنید. در نتیجه یادگیری شما هم به شدت افت پیدا می‌کند. اگر بخواهید چند کار را با این روش انجام دهید، نه تنها چیزی یاد نمی‌گیرید که مجبور هم می‌شوید زمان بیشتری را صرف انجام تمامی آنها کنید. در صورتی که اگر هر کدام را در زمان جداگانه‌ای انجام دهید، مطمئن باشید در زمان هم صرفه‌جویی می‌کنید. در نتیجه سعی کنید برای انجام هر کاری زمان مشخصی را کنار بگذارید و از انجام چند کار به صورت همزمان به شدت اجتناب کنید.

 

بهترین روشی که می توانید با آن بی وقفه کسب درآمد کنید

 

حین مطالعه به خودتان استراحت دهید

این تصور که باید تمام زمانی را که در حال یادگیری مطلب جدیدی هستید را تنها به همان اختصاص دهید، اشتباه است. مطالعات نشان داده است که زمانی که شما در هنگام حل یک مسئله پیچیده استراحت کوتاهی به ذهن خود می‌دهید، زمانی که دوباره برای حل آن مسئله اقدام می‌کنید، خیلی راحت‌تر از قبل می‌توانید به آن فکر کرده و آن را حل نمایید.

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/the-effect-of-learning-on-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط