تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

تا می‌توانید کتاب بخوانید

توضیحات کوتاه :
انسان از زمانی که به دنیا می‌آید در حال کسب دانش و تجربه است. تا چند سال اول زندگی، این دانش از طریق محیط اطراف به ویژه اعضای خانواده به کودک منتقل می‌شود.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 3.8k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
تا می‌توانید کتاب بخوانید

 

خلاصه ای از مقاله

یکی از مهمترین و ابتدایی‌ترین دلایلی که باعث می‌شود ما به خواندن کتاب رو بیاوریم این است که با خواندن کتاب می‌توانیم با دیدی بازتر به مسائل پیرامون خود نگاه کنیم. در این مقاله قصد داریم دلایل اهمیت کتاب خواندن را بیشتر از نظر تاثیری که بر زندگی ما دارند، بررسی کنیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

چرا باید کتاب بخوانیم؟

امروزه دیگر اهمیت مطالعه به‌ویژه کتاب خواندن بر کسی پوشیده نیست. انسان از زمانی که به دنیا می‌آید در حال کسب دانش و تجربه است. تا چند سال اول زندگی، این دانش از طریق محیط اطراف به‌ویژه اعضای خانواده به کودک منتقل می‌شود. زیرا در آن زمان فرد توانایی‌های جسمی حرکتی محدودی دارد و قدرت استدلال و تفکر کودک هنوز کامل نشده است. بعد از گذشت چند سال، فرد به تدریج خودش شروع به کشف دنیای اطراف خود می‌کند. با این حال باز هم برخی محدودیت‌ها مانع آن می‌شود که بتواند به همه اطلاعاتی که می‌خواهد دست‌یابد. به همین خاطر به کتاب پناه می‌برد. در این مقاله قصد داریم دلایل اهمیت کتاب خواندن را بیشتر از نظر تاثیری که بر زندگی ما دارند، بررسی کنیم.

 

از اینترنت کسب درآمد دلاری داشته باشید

 

کتاب خواندن و توانایی حل مساله

یکی از مهمترین و ابتدایی‌ترین دلایلی که باعث می‌شود ما به خواندن کتاب رو بیاوریم این است که با خواندن کتاب می‌توانیم با دیدی بازتر به مسائل پیرامون خود نگاه کنیم. همه ما در زندگی خود با مشکلاتی روبه‌رو هستیم. این مشکلات می‌تواند در محیط خانواده و در ارتباط با همسر یا تربیت فرزند بروز کند. مثلاً شاید نوجوانی داشته باشید که در سن حساس بلوغ باشد و ندانید که چگونه باید با او رابطه برقرار کنید. در این رابطه شاید بهترین کار، مراجعه به مشاور باشد. اگر فرصت یا هزینه رفتن به مشاور را نداشته باشید می‌توانید به کتاب پناه ببرید. زیرا این کتاب‌ها نیز عمدتا توسط افراد متخصص تألیف شده است. مساله پیش‌روی شما شاید بسیار ساده باشد مثلاً مدل‌های بافتن شال‌گردن یا پختن انواع کیک. در این رابطه هم می‌توانید با مراجعه به کتاب نیاز خود را برطرف کنید.

کتاب خواندن و عمر طولانی‌تر!

نتیجه بررسی‌ها نشان می‌دهد کسانی که کتاب می‌خوانند عمر طولانی‌تری نسبت به افرادی که کتاب نمی‌خوانند دارند. این مساله از دو جهت قابل بررسی است. یکی این که با خواندن کتاب، اطلاعات مفیدی پیرامون بدن خود و نحوه مراقبت از آن به‌دست می‌آورید. مثلاً می‌دانید که برای داشتن قلب سالم باید ورزش کنید یا از خوردن غذاهای ناسالم خودداری کنید یا برای داشتن دندان‌های سالم علاوه بر مسواک‌زدن و استفاده از نخ‌دندان، سالی دو بار برای معاینه به دندانپزشک مراجعه کنید. از طرف دیگر، با خواندن کتاب فعالیت مغز افزایش می‌یابد و از بروز بیماری‌هایی مثل فراموشی و آلزایمر جلوگیری می‌شود.

 

مقاله پیشنهادی: عادت های خود مراقبتی برای داشتن ذهن و بدن سالم

تا می‌توانید کتاب بخوانید

 

کتاب خواندن و کسب تجربه‌های دست اول

اگرچه کسب تجربه، ما را در ادامه مسیر زندگی موفق می‌کند، اما نباید فراموش کنید که این تجربیات گاه به قیمت یک عمر زندگی انسان به دست می‌آید. با خواندن کتاب، در واقع، تجربیات دیگران را استفاده می‌کنیم و بدون این که نیاز به تکرار آن اتفاقات در زندگی‌مان باشد، از آنها درس می‌گیریم. کتاب، همانند یک راه میانبر، ما را سریعتر به مقصدمان می‌رساند. یکی از مواردی که کتاب خواندن به ما در کسب تجربه کمک می‌کند، نحوه کسب درآمد است. امروزه کتاب‌های زیادی با این موضوع نوشته شده‌اند که در آنها نویسندگان، خواننده را با روش‌های کسب درآمد آَشنا می‌کنند. همچنین با خواندن برخی کتاب‌ها، به ویژه کتاب‌های تاریخی می‌توان از سرگذشت اقوام و ملل، عواملی که باعث شکست و عقب ماندن آنها شده است، مطلع می‌شویم.

کتاب منبع معتبر اطلاعات

امروزه همه ما دربرابر موج بزرگی از اطلاعات قرار داریم که از آن به " بمباران اطلاعاتی" تعبیر می‌شود. کافی است همین‌الان گوشی همراهتان را بردارید و یکی از شبکه‌های اجتماعی را باز کنید. در آنجا با انواع و اقسام خبرها روبه‌رو می‌شوید. به نظرتان آیا این اطلاعات به حد کافی معتبر هستند؟ تا چه اندازه آنها را موثق و قابل‌اطمینان می‌دانید؟ امروزه با یک کلیک می‌توان حجم زیادی از اطلاعات را به افراد زیادی فرستاد و خبرهای زیادی را منتشر کرد. در مقابل، کتاب از فیلترهای مختلفی رد می‌شود. برای چاپ به مجوز نیاز دارد، بارها بازخوانی می‌شود و سپس منتشر می‌شود. همین مقایسه به شما نشان می‌دهد که با وجود تکنولوژی‌های پیشرفته امروزی، هنوز هم کتاب یک منبع معتبر اطلاعاتی به حساب می‌آید.

کتاب و دست یابی به جهان بینی‌های جدید

وقتی کتابی را می‌خوانید، در واقع دارید از دیدگاهی جدید به دنیای اطراف خود نگاه می‌کنید. مثلاً اگر در حال خواندن کتابی درباره حقوق زنان هستید، با شناخت دیدگاه نویسنده، می‌توانید از مسائلی که گاه از چشمتان دور مانده بوده است مطلع شوید. همچنین دیگر با نگاه متعصبانه و انعطاف‌ناپذیری به اطراف خود نگاه نمی‌کنید. مثلاً در یک کتاب تاریخی، با مسائل و رویدادهایی روبه‌رو می‌شوید که قبلاً گاه شاید فقط از زبان دیگران شنیده بوده‌اید و ناخودآگاه در مقابل آن جبهه گرفته بوده‌اید. حال با خواندن کتاب، می‌توانید به عواملی که باعث بروز یک اتفاق خاص شده‌اند پی ببرید و وقوع آنها را به یک شخص یا گروه خاص نسبت ندهید.

کتاب و ذهن باز و خلاق

خواندن کتاب، راه را برای شکفته شدن خلاقیت‌ها باز می‌کند. این خلاقیت با خواندن کتاب‌های علمی تخیلی بیشتر خود را بروز می‌دهد. امروزه برخی از اختراعات بشری نتیجه خواندن کتاب‌های تخیلی است. زیرا در این نوع کتاب‌ها، مغز آزادنه به پرواز در می‌آید و دیگر محدودیت‌هایی را پیش خود نمی‌بیند. یکی از کتاب‌هایی که بشر با الهام از آن توانست اختراع شگفت‌انگیزی انجام دهد بیست هزار فرسنگ زیر دریا نوشته ژول ورن بود که بشر با الهام از آن توانست موفق به اختراع زیردریایی شود. گاهی در زندگی با مسائلی روبه‌رو می‌شویم که یا را‌ه‌حلی برای آنها پیدا نمی‌کنیم یا با راه‌حل‌های موجود به نتیجه‌ای نمی‌رسیم. کتاب، ذهن انسان را برای یافتن راه‌حل‌های جدید باز می‌کند. این موضوع به ویژه در کودکان بیشتر صدق می‌کند. کودک ذهن باز و کنجکاوی دارد و از امتحان کردن نمی‌ترسد به همین خاطر با خواندن کتاب‌هایی که جنبه پرورش خلاقیت دارند، می‌توانید این مهارت را در آنها تقویت کنید.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه قدرت ذهنی خود را افزایش دهیم؟ | عزت خواه دات کام

کتاب بخوانید

 

کتاب و گسترش دایره واژگان

وقتی مطالعه کردن را برای خود به صورت یک عادت در می‌آورید، بعد از مدتی متوجه می‌شوید که دایره واژگانتان تا چه اندازه افزایش یافته است. این موضوع به ویژه برای کسانی مثل نویسندگان یا مترجمان که در کار خود با انواع واژگان سروکار دارند، بیشتر به چشم می‌خورد. قطعاً شما هم در دوران مدرسه، ناچار به نوشتن انشا با موضوعات مختلف بوده‌اید. این موضوعات اگرچه به گوش شما آشنا بوده‌اند، اما هنگام نوشتن با کمبود کلمه مواجه شده‌اید. علت این مساله کم بودن میزان مطالعه و در نتیجه محدود بودن دایره واژگان است. بنابراین اگر برای کودکان از همان ابتدای تولد یا حداقل وقتی شروع به حرف زدن می‌کنند، کتاب بخوانید هم می‌توانید دایره واژگان آنها را افزایش دهید و هم قدرت تخیلشان را تقویت کنید. در این زمان کودک، فقط گوش می‌کند و به تصاویر کتاب نگاه می‌کند. بنابراین می‌تواند منظره و اتفاقاتی که در جریان قصه اتفاق افتاده است را با تصاویر انطباق دهد و از این راه بهتر متوجه داستان شود.

مقاله پیشنهادی: معرفی 10 کتابی که برای موفقیت باید مطالعه کنید

کتاب خواندن و کاهش استرس

امروزه، استرس به یکی از عناصر جدانشدنی زندگی ما تبدیل شده است. ما امروزه از دیگران زیاد می‌شنویم که استرس دارند و نمی‌دانند آن را چگونه برطرف کنند. یکی از راحت‌ترین و در دسترس‌ترین راه‌های کاهش استرس، مطالعه کردن است. وقتی کتابی مثلاً داستانی یا با موضوع تاریخ را در دست می‌گیرید، در واقع خود را جای شخصیت‌های آن کتاب می‌گذارید. شاید در این میان متوجه وجه اشتراک خود و شخصیت کتاب شوید و پی ببرید که تنها شما نیستید که از آن مساله در رنج هستید. در این میان، شاید به راه‌حلی هم برای حل مساله خود دست یابید.

 

چگونه باورهای خود را به باورهای یک میلینر نابغه نزدیک کنیم؟

 

در این مقاله با تأثیر کتاب در زندگی روزمره روبه‌رو شدیم. مهم‌ترین فایده‌ای که خواندن کتاب برای ما دارد، استفاده از تجربیات دیگران است. این کار باعث صرفه‌جویی قابل توجه در هزینه‌ها و وقت ما می‌شود. یکی از مواردی که می‌توان در آن از تجربیات دیگران استفاده کرد، روش‌های کسب‌وکار است. با شرکت در دوره‌های آربی شرکت عزت خواه دات کام می‌توانید به اطلاعات و تجربیات نابی در زمینه کسب درآمد آنلاین دست یابید.

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/read-books-as-much-as-you-can
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط