موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

درس‌ های توسعه فردی

توضیحات کوتاه :
برای رسیدن به موفقیت باید رشد وتوسعه فردی را در اولویت قرار دهید. رشدی که به شما کمک می کند در همه جنبه های زندگی خود موفقیت را لمس نمایید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.1k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
درس‌ های توسعه فردی

 

خلاصه ای از مقاله

 اگر ما رویاهای خود را باور داشته باشیم و با شجاعت به دنبال رسیدن به آنها باشیم، هیچ رویایی غیرممکن و غیر قابل دستیابی نخواهد بود. در ادامه به 13 راهی را که می‌توانید به توسعه فردی دست پیدا کنید، برای شما عنوان خواهیم کرد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

تبدیل رویا به واقعیت

در سال 1960، این امکان وجود نداشت که انسان‌ها بتوانند به فضا سفر کنند. با این حال، در عرض 10 سال، اولین انسان توانست روی ماه قدم بگذارد. روند شگفت انگیز تبدیل این رویا به واقعیت زمانی شروع شد که اعلام شد هر کاری که نیاز است صورت بگیرد تا بتوان اولین انسان را به کره ماه فرستاد. این چالش، روح یک ملت را با تبدیل رویاها به یک حقیقت قابل دستیابی در آینده، بیدار نمود.

با رو به رو شدن با این چالش بزرگ، بشریت توانست این رویا را به واقعیت تبدیل کند. در سایر قسمت‌های زندگی نیز به همین شکل است. آیا یک فرد فقیر می‌تواند ثروتمند شود؟ مطمئناً می‌تواند. ترکیب منحصر به فرد تمایل، برنامه‌ریزی، تلاش و پشتکار همیشه به شکل معجزه آسایی جواب داده است.

 

درس‌هایی برای ثروتمند شدن

 

سوالی که مطرح است این نیست که آیا این فرمول برای دستیابی به موفقیت جواب می‌دهد یا نه. سؤال این است که یک فرد چگونه می‌تواند مطابق با این فرمول پیش برود. این همان چالشی است که همه ما در زندگی با آن رو به رو می‌شویم. همه ما می‌توانیم از چیزی که در حال حاضر هستیم به چیزی که دنبال آن بوده‌ایم، تبدیل شویم. اگر ما رویاهای خود را باور داشته باشیم و با شجاعت به دنبال رسیدن به آنها باشیم، هیچ رویایی غیرممکن و غیر قابل دستیابی نخواهد بود. در ادامه به 13 راهی را که می‌توانید به توسعه فردی دست پیدا کنید، برای شما عنوان خواهیم کرد.

1. با ترس‌های خود رو به رو شوید

منظور این است که تلاش کنید بر ترس‌های خود مسلط شوید. سعی نکنید آنها را نادیده بگیرید، با آنها رو به رو شوید. به خودتان بگویید، من از این موارد می‌ترسم. اکنون باید بدانم که به شکلی می‌توانم با آنها مواجه شوم. همین امروز این کار را انجام داده و ترس‌های خود را کنار بگذارید.

2. برای تغییر مسیر، اراده خود را افزایش دهید

اگر کاری که مثلاً 6 سال گذشته انجام داده اید، نتوانسته است شما را به خواسته‌ای که به دنبال آن بوده‌اید، برساند، مجبور به انجام آن نیستید. یک راه جدید را پیدا نموده و در آن پیش بروید. از اراده خود برای شروع این فرآیند استفاده کنید. شما مجبور نیستید کاری که سال گذشته انجام داده‌اید را دوباره تکرار کنید. اشتباهات خود را حذف کرده و همین امروز، روی سال آینده سرمایه گذاری کنید. تغییراتی که دنبال آن بودید را به زودی خواهید دید.

 

درس‌های توسعه فردی

 

3. اشتباهات خود را بپذیرید

گاهی نیاز است به دیگران نشان دهید که اشتباهات خود را پذیرفته‌اید. یک جمله بسیار مناسب وجود دارد که می‌توانید در این مواقع از آن استفاده کنید: «من متاسفم.» با گفتن این جمله می‌توانید یک رابطه کاملاً جدید را ایجاد کنید. با پذیرفتن اشتباهات خود می‌توانید وارد یک مسیر کاملاً متفاوت شوید. پیش خودتان به اشتباهات خود اعتراف کنید. نیازی نیست آنها را در ملأ عام فریاد بزنید.

اینکه جایی نشسته و با خودتان حرف بزنید، به هیچ عنوان به شما ضرری نمی‌رساند. پس سعی کنید با خودتان صادق باشید و اشتباهاتی که داشته‌اید را بپذیرید. اینکه سعی کنید همیشه در حالت دفاعی قرار بگیرید و از اشتباهات خود فرار کنید، شما را به هیچ کجا نمی‌رساند.

4. اهداف خود را اصلاح کنید

همین الان این کار را انجام دهید. سعی کنید اهداف والاتری را تعیین کنید. به دنبال اهداف بهتر و مهم‌تری باشید. تلاش کنید به فراتر از آنچه که تصور می‌کنید، دست پیدا کنید، حرکت نمایید.

5. خودتان را باور داشته باشید

شما باید قابلیت های خود را باور کنید. شما باید به این باور برسید که فردا می‌تواند بهتر از امروز باشد. خودتان را باور داشته باشید. هیچ مهارتی در این دنیا وجود ندارد که شما توانایی یادگیری آن را نداشته باشید. هیچ راهی نیست که شما نتوانید آن را امتحان کرده و در آن پیش بروید. هیچ کلاسی وجود ندارد که شما امکان شرکت کردن در آن را نداشته باشید. شما نمی‌توانید هیچ کتابی را پیدا کنید که برای شما در دسترس نبوده و شما نتوانید آن را بخوانید.

6. خردمندانه فکر کنید

تنها با داشتن تفکر خردمندانه است که می‌توانید پاسخ سؤالات را پیدا کنید. با این کار شما می‌توانید با چالش‌هایی که امروز یا فردا با آنها مواجه می‌شوید، به شکل درستی رو به رو شوید. هیچ وقت به این فکر نکنید که کاش کمی شرایط پیش رو ساده‌تر بود، بلکه به دنبال بهتر کردن خودتان باشید.

 

رشد فردی

 

7. در وقت خود صرفه جویی کنید

گاهی اوقات ما فریب می‌خوریم. بیل بایلی، یک مربی انگیزشی، می‌گوید که بیشتر افراد همواره می گویند: «من 20 سال آینده را نیز دارم.» اما بیل می‌گوید که شما تنها 20 مرتبه دیگر فرصت دارید. اگر شما یک بار در سال برای ماهیگیری می‌روید، شما تنها 20 بار دیگر می‌توانید به ماهیگیری بروید. نه 20 سال دیگر. این همان فریبی است که خیلی از ما درباره زمان می‌خوریم.

8. سودهای خود را سرمایه گذاری کنید

ارل شاف، به عنوان یک روانشناس اعتقاد دارد که سود برای این کار خیلی بهتر از دستمزد است. چرا که دستمزد شما باعث می‌شود، بتوانید زندگی معمول خود را پیش ببرید اما این سود است که آینده شما را می‌سازد. شاید این سؤال برای شما پیش آمده است که آیا می‌توانید به سود دست پیدا کنید در حالی که باید زندگی خود را نیز بچرخانید؟ پاسخ سؤال شما بله است.

9. با شور و شوق زندگی کنید

تلاش کنید تا آنجا که می‌توانید روی کاری که انجام می‌دهید، سرمایه گذاری کنید. سعی کنید کمی قوی‌تر و البته باهوش‌تر باشید. ذوق خود را حفظ کنید. هر چیزی که به دست آورده‌اید را در کاری که انجام می‌دهید، بگذارید و سپس به دنبال ذوق و شور در آن کار باشید. سعی کنید قوی‌تر و با تب و تاب بیشتر پیش روید.

 

رشد و توسعه

 

10. جایگاه خود را پیدا کنید

برای مثال اگر در جایی مشغول به کار هستید، سعی کنید بهترین جایگاهی که می‌توانید را داشته باشید. در این حالت است که می‌توانید مطمئن باشید که کارفرمایان شما یک سمت شغلی بهتر را به شما خواهند داد. همواره کار خود را به بهترین نحو ممکن انجام داده و تا آنجا که می‌توانید تلاش کنید. این بهترین کاری است که شما می‌توانید انجام دهید.

11. امانت دار خوبی باشید

امانت داری مثل صداقت است. شما نمی‌توانید آن را از شخص دیگری بخواهید. شما تنها می‌توانید از خودتان بخواهید که فرد صادقی باشید. سعی کنید بهترین مثال برای صداقت باشید و خواهید دید که دیگران هم مثل شما خواهند شد. به همین ترتیب اگر خودتان امانت دار خوبی باشید، اطرافیان شما نیز از شما الگو گرفته و امانت داری را یاد می‌گیرند.

12. با آغوش باز از مقررات پیروی کنید

همیشه این را به یاد داشته باشید که این قوانین هستند که واقعیت‌ها را به وجود می‌آورند. شما به کمک قوانین می‌توانید گرد هم آمده و یک اجتماع را تشکیل دهید. یک فعالیت مبتنی بر قوانین در نهایت به بهره‌وری و منحصر به فرد بودن منجر خواهد شد.

 

درس‌هایی برای کسب درآمد از آمازون

 

13. برای چیزی که درست است مبارزه کنید

خیلی خوب است که یک فرد بتواند بگوید من برای چیزی که می دانم درست است مبارزه کرده‌ام. حال این مورد می‌تواند هر چیزی باشد. مثلاً می‌توانید بگویید: «من به خاطر فرزندانم جنگیده‌ام. من برای سلامتی خود مبارزه کرده‌ام. من تلاش کردم و توانستم شرکت خود را حفظ نمایم. من مبارزه کردم و در نهایت کاری را پیدا کردم که به نفع خودم و خانواده‌ام بود.

من برای اینکه به یک مبارز خوب تبدیل شوم، بی نهایت تلاش کرده و جنگیده‌ام.» همواره نکات متضاد در جدال با یکدیگر هستند و شما در میان آنها قرار گرفته‌اید. اگر شما به دنبال یک چیز ارزشمند هستید، باید برای آن مبارزه کنید.

هدف ما از ارائه این مطالب کمک به شما دوست عزیز است تا با استفاده از موارد مطرح شده، در زندگی شخصی یا حرفه‌ای خود یک گام جلوتر بروید. اگر مشتاق هستید در کنار یک زندگی آرام، شغلی فارغ از مکان و زمان را هم تجربه کنید، برای کسب اطلاعات لازم درمورد فروشندگی در وبسایت آمازون با ما در آموزش فروش در آمازون همراه باشید. همچنین با دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی از تجربیات دانشجویاتن این دوره بهره ببرید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/individual-developmental-lessons
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط