مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونگی ایجاد انگیزه شخصی برای رسیدن به موفقیت

توضیحات کوتاه :
انگیزه را می‌توان یک مهارت بسیار مهم در زندگی دانست. دلیل مهم بودن آن هم این است که افراد مختلفی در این جهان وجود دارند و هر کسی برای خود هدف مشخصی دارد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

 • 3k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
چگونگی ایجاد انگیزه شخصی برای رسیدن به موفقیت

 

خلاصه ای از مقاله

انگیزه را می‌توان یک مهارت بسیار مهم در زندگی دانست. انگیزه یک عامل تعریف کننده است که سبب می‌شود یک فکر خوب به یک حرکت مناسب منجر شود. تا زمانی که انگیزه کافی وجود نداشته باشد، فرد نمی‌تواند در زندگی به هیچ چیزی دست پیدا کند، چرا که دیگر هیچ هدف گذاری ای اتفاق نمی‌افتد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

نقش انگیزه شخصی در موفقیت

اگر به دنبال رسیدن به موفقیت هستید، نباید به دنبال اجازه دیگران باشید. نقش انگیزه شخصی در موفقیت هم دقیقاً همین است. اینکه شما دیگر برای رسیدن به هدف‌هایتان به دنبال کسب اجازه از دیگران نباشید. در مسیر حرکت به سوی هدف‌ها ممکن است موانع زیادی وجود داشته باشد. اگر فرد یک انگیزه مناسب برای خود نداشته باشد، نمی‌تواند به هدف‌های خود برسد، چرا که در مواجه با اولین مانع پیش رو ناامید می‌شود و دست می‌کشد.

انگیزه یک عامل تعریف کننده است که سبب می‌شود یک فکر خوب به یک حرکت مناسب منجر شود. تا زمانی که انگیزه کافی وجود نداشته باشد، فرد نمی‌تواند در زندگی به هیچ چیزی دست پیدا کند، چرا که دیگر هیچ هدف گذاری ای اتفاق نمی‌افتد.

 

مدیریت کسب و کار


انگیزه را می‌توان یک مهارت بسیار مهم در زندگی دانست. دلیل مهم بودن آن هم این است که افراد مختلفی در این جهان وجود دارند و هر کسی برای خود هدف مشخصی دارد. برای رسیدن به این اهداف باید انگیزه کافی وجود داشته باشد. در غیر این صورت هیچ کس پا در مسیر نمی‌گذارد و در نتیجه نمی‌تواند به رویاهای خود شکل واقعیت بدهد.

از سوی دیگر انگیزه می‌تواند کمک کند تا شما به بهترین شخصیت ممکن تبدیل بشوید. چرا که بر روی اعتماد به نفس، روابط و زندگی اجتماعی شما تأثیر مستقیم دارد. اگر هنوز قانع نشده‌اید که برای ادامه مسیر خود انگیزه مشخصی داشته باشید، این مقاله را تا آخر بخوانید.

دلایل اهمیت انگیزه شخصی در حرکت به سوی موفقیت

1. کار خود را با هدف گذاری آغاز کنید

شاید بتوان گفت که پیدا کردن هدف در زندگی زمانی اتفاق می‌افتد که یک شخص به دنبال ایجاد تغییر در زندگی خود باشد. انگیزه برای ایجاد تغییر می‌تواند یک عامل مثبت یا منفی باشد. ممکن است شما از یک مورد در زندگی خود ناراحت هستید. در این صورت باید مشخص کنید که به دنبال چه چیزی به جای آن هستید و بر اساس آن هدف گذاری کنید. از سوی دیگر ممکن است شما از یک چیز مشخص در زندگی لذت می‌برید و حال به دنبال بیشتر کردن این احساس هستید. بدین ترتیب شما یک انگیزه مثبت برای ادامه دادن حرکت خود در یک مسیر مشخص را در اختیار دارید.

2. اولویت بندی داشته باشید

حال که برای خود هدفگذاری مناسبی داشتید، باید انرژی و وقت خود را روی این اهداف متمرکز کنید. از آنجایی که زمان و انرژی افراد محدود است، پس به داشتن یک اولویت بندی مناسب نیاز است. باید اهداف خود را به ترتیب اهمیت آنها اولویت بندی کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر به اهداف خود برسید و نتیجه بهتری بگیرید. نقش انگیزه در این بخش هم بسیار مهم است چرا که بر اساس آن است که شما تصمیم می‌گیرید کدام یک از اهداف خود را در اولویت قرار بدهید.

 

مقاله پیشنهادی: رسیدن به موفقیت با اولویت بندی در کارها

انگیزه و موفقیت

 

3. برای رسیدن به هدف تلاش کنید

هر کسی می‌تواند یک نقشه راه مناسب برای رسیدن به اهداف خود طراحی کند اما اهمیت این نقشه زمانی مشخص می‌شود که شما برای رسیدن به هدف خود شروع به تلاش کردن کنید. حالا که با توجه به انگیزه‌های شخصی خود یک هدف گذاری دقیق داشتید زمان آن رسیده است که برای رسیدن به آنها تلاش کنید. باید در مسیر خود به سمت هدف ثابت قدم بوده و اقدامات موثری را داشته باشید. این ثابت قدم بودن تنها از طریق داشتن انگیزه مناسب و کافی میسر می‌شود. شاید خیلی از روزها شما واقعاً قصد انجام هیچ کاری نداشته باید، اما اگر انگیزه کافی داشته باشید، به سمت هدف خود حرکت می‌کنید.

4. از موانع عبور کنید و هیچوقت شکست را نپذیرید

همیشه در مسیر به سمت موفقیت موانع زیادی وجود دارد. ممکن است بارها و بارها با این موانع مواجه شده و در مقابله با آنها شکست بخورید. تنها در صورت داشتن انگیزه کافی است که می‌توانید در مسیر حرکت خود جلو بروید. باید در صورت مواجه با هر مانعی، با آن مقابله کنید و آن را از سر راه خود بردارید. در ادامه اگر هم نتوانستید مانعی را از پیش روی خود بردارید و شکست خوردید نباید ناامید شوید و این ناامید نشدن تنها به داشتن انگیزه مناسب وابسته است.

5. صبور باشید تا به هدف برسید

برای دستیابی به خیلی از اهداف باید صبور بود چرا که ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا فرد به خواسته خود برسد. اینکه فردی انگیزه خود را از دست بدهد و از تلاش دست بکشد، خیلی مسئله معمولی است. اگر شما هم اجازه بدهید این اتفاق برایتان بیافتد، هیچ وقت به هدف خود دست پیدا نخواهید کرد. باید صبر کنید و بدانید که موفقیت نزدیک است. شاید شما تنها یک قدم با هدف خود فاصله دارید، پس صبر کنید و ناامید نشوید.

 

مقاله پیشنهادی: معجزه صبر در موفقیت

انگیزه در زندگی

 

راه‌های ایجاد انگیزه در زندگی

 • انتخاب‌های عاقلانه و هدف گذاری‌های مناسبی داشته باشید تا انگیزه لازم برای به جلو رفتن را پیدا کنید.
 • زمانی که به هدفی دست پیدا کردید به خودتان جایزه بدهید (اگر هدف خیلی بزرگی دارید، هر بار که به آن هدف یک قدم نزدیک‌تر شدید، این کار را انجام بدهید).
 • تجسم کنید که به اهداف خود دست پیدا کرده‌اید. این کار مطابق قانون جذب به شما کمک می‌کند تا به چیزی که تجسم می‌کنید در واقعیت نیز دست پیدا کنید.
 • اهداف، خواسته‌ها و رویاهای درون ذهن خود را روی یک کاغذ بیاورید. سپس کاغذ را در جایی بگذارید که هر از چند گاهی بتوانید آن را ببینید.
 • به نیازهای خود توجه کنید. اطمینان حاصل کنید که تمامی نیازهای اولیه خود (نیاز به خوراک، پوشاک، نیازهای اجتماعی، نیاز به امنیت و غیره) دست پیدا کرده‌اید.
 • برای خود مشخص کنید که در صورت دستیابی به هدف خود چه اتفاقی قرار است بیافتد. همچنین در صورت عدم دستیابی به آن قرار است چه پیش بیاید.
 • زمانی که هدف گذاری نمودید و در راستای رسیدن به آنها تلاش می‌کنید، به چیزهایی که دوست دارید و همچنین چیزهایی که کنجکاوی شما را برمی‌انگیزد هم توجه کنید.
 • با افراد متخصص مشورت کنید و ببینید برنامه شما برای آینده چقدر می‌تواند باعث به وجود آمدن تغییرات شود.  
 • گاهی دیدن یک فیلم، خواندن یک کتاب یا گوش دادن به یک موسیقی هم می‌تواند باعث ایجاد انگیزه در افراد شود.
 • به خودتان استراحت دهید. گاهی ممکن است کار شما را خسته کند اما با یک استراحت کوتاه می‌توانید انرژی دوباره بگیرید و با انگیزه‌تر به سوی هدف خود گام بردارید.

مقاله پیشنهادی: عوامل انگیزه بخشی که شما را به سمت موفقیت در زندگی هدایت می‌کند

برخی از تأثیرات مهم انگیزه بر روی شخصیت افراد

 • شما را به سمت هدفتان سوق می‌دهد
 • کمک می‌کند بر ترس‌های خود غلبه کنید
 • اعتماد به نفس را در شما بالا می‌برد
 • احساس رضایتمندی بیشتری به شما می‌دهد

 

کسب درآمد از آمازون

 

ایجاد انگیزه شخصی در زندگی

انگیزه، لازمه ثابت قدم بودن در مسیر است. این انگیزه به ندرت به صورت تصادفی ایجاد می‌شود و اگر هم بدین صورت شکل بگیرد، به همان سرعت هم از بین می‌رود. اگر شما به دنبال تجربه کردن یک انگیزه طولانی مدت هستید که باعث می‌شود تا با استواری روی اهداف خود بمانید، باید برای رسیدن به آن تلاش کنید. مهم نیست هدف شما چیست یا اینکه چقدر بزرگ است، هرگز فراموش نکنید که برای دستیابی به آن باید انگیزه لازم را داشته باشید.

پس همین الآن سعی کنید انگیزه‌های مثبت و حتی منفی زندگی خود را شناسایی کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا در مسیر پیش روی خود با اطمینان بیشتری قدم بگذارید. به هیچ عنوان تأثیر انگیزه در موفقیت را دست کم نگیرید و این را بدانید که یکی از اصلی‌ترین عوامل دستیابی به موفقیت به شمار می‌رود.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/how-to-create-personal-motivation-for-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط