هاوارد شولتز - مدیر عامل استار باکس

  • 18 ارديبهشت 1399
  • 3.1k
  • 2

 

بیوگرافی هاوارد شولتز مرد افسانه ای استارباکس

هاوارد شولتز در یک خانواده متوسط یهودی در نیویورک به دنیا آمد. پدر او مدت‌ها برای پیدا کردن شغلی مناسب تلاش می‌کرد. وقتی هاوارد شولتز 7 ساله بود پای پدرش بر اثر سانحه‌ای شکست و چون پدر او بیمه تامین سلامت نداشت از کار افتاده شد و دوران سخت زندگی او و خانواده‌اش شروع شد. هاوارد با دیدن پدر خود و اینکه چطور عزت نفس خود را از دست داده است تصمیم گرفت راه پدر را ادامه ندهد و به فکر شروع راه جدید و متفاوتی برای کسب موفقیت در زندگی افتاد.

اصول و ارزش های هاوارد شولتز در بیزینس

هاوارد شولتز با تلاش فراوان توانست رئیس استارباکس شود. او برای همه کارمندان خود بیمه جامع در نظر گرفت و شهریه کالج همه کارمندان استارباکس را پرداخت نمود. او برای کارمندانش شان و منزلت را می‌خواست، چیزی که پدر او در شغل‌های خود نداشت. هاوارد شولتز می‌گوید که ارزش و اعتبار استارباکس به بازاریابی و تبلیغات نیست بلکه به تجربه مشتریان است و این تجربه توسط کارمندان خلق می‌شود.

 

هاوارد شولتز مدیر شرکت استارباکس

 

استارباکس و داستان موفقیت هاوارد شولتز

در دوران بحران اقتصای سال 2008،  هاوارد شولتز به سمت مدیرعاملی استارباکس دست یافت. او بعد از انتصاب در این شغل دو هدف را در پیش گرفت، یکی بیمه سلامت برای کارمندان و دومی محیط زیست پایدار. همه اطرافیان او از این کار او متعجب شدند. او در جواب گفت که اگر شرکتی بخواهد ماندگار بماند باید بر اصول، فرهنگ و ارزش‌های خود پایبند باشد و پایبندی به این اصول در شرایطی که همه چیز خوب است، آسان می‌باشد.

اما سخت‌ترین کار برای همه ما زمانی است که با بحرانی مواجه می‌شویم و چالش‌های جدی پیش‌رو داریم. در این زمان باید بتوانید به ارزش‌ها و اصول پایبند بمانید. در مواقع بحران اگر می‌خواهید کارمندهای شما هم به اهداف شما ایمان داشته باشند و بخشی از این اهداف باشند باید در جریان همه چیز قرار بگیرند و اطلاعات لازم را داشته باشند. پایبندی به این اصول و اعتماد داشتن به کارمندان می‌تواند شرکت‌ها را از بحران‌های بزرگ نجات دهد، اصولی که استارباکس را از ورشکستگی نجات داد.

 

آموزش فروش در آمازون


شغل شما بخش مهمی از زندگی شما را تشکیل می‌دهد. بنابراین کیفیت آن و اینکه مورد علاقه شما باشد، در حس و حال و موفقیت شما بی شک بسیار تاثیر گذار است. اگر به کسب درآمد و شروع یک بیزینس از طریق یک وبسایت فروشگاهی جهانی و آنلاین علاقه‌مند هستید، مطالعه مقاله فروش در آمازون را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

هاوارد شولتز - مدیر عامل استار باکس

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

کلمات کلیدی
هدفعزت نفس

نظرات کاربران

2 نظر

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط