افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

با این راهکارها، انگیزه خود را برای کسب و کار حفظ کنید

توضیحات کوتاه :
داشتن انگیزه نه تنها به شخص شما بلکه به کسانی که با شما کار می‌کنند هم نیرو و انرژی می‌بخشد. همچنین به موفقیت شما در سایر عرصه‌های زندگی نیز کمک می‌کند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.8k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
با این راهکارها، انگیزه خود را برای کسب و کار حفظ کنید

 

خلاصه ای از مقاله

یکی از رموز موفقیت در هر کسب و کاری داشتن انگیزه و حفظ آن می باشد. اگر در بیزینس خود نتوانید انگیزه خود را حفظ نمایید مسلما در میانه راه خسته می شوید و مسیر را ادامه نمی دهید. در این مقاله راهکارهایی برای حفظ انگیزه در کسب و کار ارائه می دهیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

16 کلید حفظ انگیزه برای کارآفرینی

وقتی رویای تبدیل شدن به کارآفرین را در سر می‌پرورانید، ظاهراً، مشکلی به نام حفظ انگیزه در کسب و کار برای شما مطرح نیست. اما به محض این که کسب و کارتان را شروع می‌کنید و با سختی‌های آن روبرو می‌شوید، ممکن است به تدریج انگیزه خود را برای ادامه کار از دست بدهید. حفظ انگیزه برای کارآفرینی به زبان ساده‌تر از عمل است. اما در هر حال، وجود آن برای موفقیت در حوزه کسب و کار ضروری است.

 

راه اندازی کسب و کار میلیاردی

 

1. موفقیت‌های کوچک خود را جشن بگیرید

همین که تصمیم می‌گیرید دیگر برای کسی کار نکنید و در عوض کسب و کاری را شروع کنید که خودتان مدیریت آن را به عهده دارید، باید آن را یک پیروزی و دستاورد قلمداد کنید. در واقع، یکی از لازمه‌های موفقیت در کسب و کار این است که در مسیر کارآفرینی، حتی موفقیت‌های کوچک را هم جشن بگیرید.

زیرا همین دستاوردهای به ظاهر کوچک است که مسیرتان را هموار  می‌کنند و در نهایت شما را به موفقیت‌های بزرگ می‌رسانند. گاهی اوقات، حتی به دست آوردن اطلاعات تماس فردی که ممکن است در آینده به مشتری شما تبدیل شود یا راه اندازی اینترنت برای دفتر کارتان، می‌تواند مصداق موفقیت به حساب آید. اگر زمانی را صرف فکر کردن به پیروزی‌های کوچک خود کنید، بیش از گذشته می‌توانید به عنوان کارآفرین از زندگی خود لذت ببرید.

2. نزدیکانتان را هم در جریان مشکلات خود قرار دهید

ساندرا دِی اوکانر، قاضی دیوان عالی آمریکا می‌گوید: «ما در زندگی هیچ کاری را به تنهایی انجام نمی‌دهیم. بلکه مجموعه‌ای از روابط به ما در انجام آن کار کمک می‌کند.»

گاهی اوقات، دوستان و خانواده بهترین منبع برای دادن انگیزه به شما هستند. بنابراین اهداف و چالش‌های زندگی خود را با آنها به اشتراک بگذارید. این افراد نه تنها در شادی‌ها با شما شریک هستند بلکه هنگام شکست‌ها نیز کنار شما می‌مانند. این افراد، بسته به پیشینه و اطلاعات خود، حتی می‌توانند پیشنهادهای سازنده‌شان را هم با شما در میان بگذارند. پس اگر کارآفرین هستید از نقش این افراد در دادن  انگیزه و قدرت به زندگی‌تان غافل نشوید.

 

انگیزه در کسب و کار

 

3. از فرصت صبح بهره بگیرید

آیا می‌دانید وجه مشترک ایلان ماسک و ریچارد برانسون چیست؟ این دو علاوه بر این که افراد بسیار خلاق و ثروتمندی هستند، بیشترین استفاده را از صبح می‌کنند. نتیجه مطالعات متعدد نشان می‌دهد که مغز در اولین ساعات بعد از بیدار شدن از خواب، بیشترین بازدهی را دارد. بنابراین به جای این که یک ساعت قبل از رفتن به سر کار را صرف نگاه کردن به صفحات اجتماعی کنید، بهتر است آن را صرف افزایش نیروی ذهنی خود کنید.

به این ترتیب، وظایف مهمی که در طول روز به عهده دارید را راحت‌تر می‌توانید انجام دهید. استفانی کرستا، یکی از مؤسسان استودیوی Hoame (که در زمینه برگزاری کلاس‌های مدیتیشن فعالیت می‌کند)، توصیه می‌کند که صبح‌ها به انجام مدیتیشن بپردازید. او در این رابطه می‌گوید: «نتیجه مطالعات نشان می‌دهد روزانه، انجام 10 دقیقه مدیتیشن، تأثیر بسیار مطلوبی بر نحوه پردازش اطلاعات در مغز و افزایش بازدهی آن دارد».

همانطور که می‌دانید، کارهای روتینی که پس از بیدار شدن از خواب انجام می‌دهید، به خاطر عدم وجود عوامل مزاحم در آن ساعت از روز، تأثیر بیشتری بر شما به جا می‌گذارد. استفاده از ساعات صبح به این دلیل انگیزه شما را افزایش می‌دهد که احساس می‌کنید نسبت به سایر افراد، کارهای بیشتری را تا قبل از ظهر انجام داده‌اید.

 

مقاله پیشنهادی: روتین صبحگاهی افراد موفق چگونه است؟

حفظ انگیزه در کسب و کار

 

4. از خواب شبانه غافل نشوید

اگر می‌خواهید از نیروی مغز در زمان صبح بیشترین بهره را ببرید، لازم است شب‌ها خواب خوبی داشته باشید. بنابراین اگر صبح ساعت 6 بیدار شوید اما تا ساعت 2 صبح بیدار بوده‌اید و 8 ساعت کامل نخوابیده باشید، زود بیدار شدن هیچ فایده‌ای نخواهد داشت. مطمئناً بدن افراد با هم متفاوت است اما نتیجه پژوهش‌های بسیاری نشان می‌دهد که 8 ساعت خوابیدن در طول شب، ایده آل است.

کمبود خواب، قطعاً بر خلق و خو، تمرکز و سلامتی عمومی بدن شما تأثیر می‌گذارد. از طرفی، وقتی احساس سستی و کسالت می‌کنید، حفظ انگیزه برای ادامه کسب و کار و رسیدن به اهدافی که در زمینه کارآفرینی برای خودتان در نظر گرفته بودید، عملاً غیر ممکن می‌شود.

5. برای خودتان یک روتین در نظر بگیرید

حال که در مورد اهمیت خواب شبانه و استفاده از زمان صبح برای تقویت قوای ذهنی مطلع شدید، احتمالاً به موضوع کلی یعنی داشتن روتین روزانه پی بردید. داشتن یک برنامه روتین قوی، تأثیر بسیار زیادی بر موفقیت شما به عنوان یک کارآفرین دارد. زیرا نه تنها باعث کاهش استرس شما می‌شود بلکه به افزایش زمان و بهره‌وری شما هم کمک می‌کند. برای روتین خود، این سه نکته را مورد نظر قرار دهید:

  • رژیم و ورزش
  • نحوه شروع و پایان روز کاری
  • در نظر گرفتن زمانی برای آرام کردن ذهن و بدن و فکر کردن

 

مقاله پیشنهادی: نکات طلایی برای حفظ انرژی و انگیزه در محیط کار - عزت خواه دات کام

انگیزه داشتن

 

6. در جریان هزینه‌های شرکت خود باشید

یکی دیگر از راهکارهایی که به حفظ انگیزه شما برای ادامه کسب و کار کمک می‌کند این است که در جریان کلیه درآمدها و هزینه‌های شرکت خود قرار بگیرید. به این منظور می‌توانید از همان روز اول، فهرست این هزینه‌ها را در صفحات اکسل بنویسید. این کار، نه تنها به شما کمک می‌کند تا پول خود را به خوبی مدیریت کنید و در مواقع نیاز با کمبود مالی مواجه نشوید بلکه شما را در راه رسیدن به اهداف مالی‌تان کمک می‌کند. موفقیت مالی در کسب و کار، یک‌باره به دست نمی‌آید بلکه نیازمند برنامه ریزی برای تک تک لحظات است.

7. همیشه چرای بزرگ را در ذهن داشته باشید

اقدام شما برای کار آفرینی و شروع یک کسب و کار جدید، حتماً با دلیل بوده است. بنابراین لازم است هر چند وقت یک بار این دلیل را به خودتان یادآوری کنید. یعنی لازم است گاهی به پشت سر خودتان نگاه کنید و ببینید چه مسیری را تا رسیدن به نقطه کنونی طی کرده‌اید و چقدر از راه برای شما باقی مانده است.

همین یادآوری، انگیزه شما را برای ادامه کار، افزایش می‌دهد. به گفته توماس ادیسون، مخترع معروف: «بسیاری از شکست‌ها به این خاطر است که افراد درست لحظه‌ای تسلیم می‌شوند که به هدفشان نزدیک شده‌اند.»

 

حفظ انگیزه

 

8. برای خودتان جایزه در نظر بگیرید

گاهی اوقات، مشوق‌ها و جایزه‌ای که در قبال موفقیت‌هایتان به خودتان می‌دهید، بیشتر از خود دستاوردها به شما انگیزه می‌دهد. شاید موفقیت برای شما، رسیدن به یک هدف مالی یا پیشرفت در زمینه عرضه یک تکنولوژی جدید باشد اما اگر در قبال آن خودتان را تشویق نکنید، به تدریج انگیزه‌تان را از دست خواهید داد.

حال شاید بپرسید که این موفقیت را چگونه باید جشن گرفت؟ آیا مثلاً باید با همکاران یا دوستان برای صرف نوشیدنی یا تماشای مسابقه ورزشی یا کنسرت بیرون برویم؟ در جواب باید گفت لازم نیست برای این کار پول زیادی خرج کنید. همین که این موفقیت را به خودتان یادآوری کنید، انگیزه شما برای حرکت به جلو افزایش می‌یابد.

9. برای اهداف خود برنامه داشته باشید

اگر برای اهداف خود طرح و برنامه‌ای نداشته باشید، آن‌ها در حد یک ایده باقی می‌مانند. پس اگرچه به عنوان یک کارآفرین از اهداف خود با خبر هستید اما برای این که آنها را به واقعیت تبدیل کنید، لازم است برای آن‌ها طرح و برنامه‌ای داشته باشید. هر کارآفرینی، اهدافی در سر دارد، اما مسأله این جا است که اگر آنها را ننویسیم، احتمال به واقعیت پیوستن آنها، بسیار کم خواهد بود.

در عوض اگر اهداف خود را بنویسید و اقداماتی که برای عملی کردن آنها باید انجام دهید و زمانی که باید صرف آن نمایید را هم قید کنید، احتمال موفقیت شما تا 42 درصد افزایش خواهد یافت. اهداف‌تان را در گوشی تلفن خود یا روی یک وایت برد بزرگ بنویسید و هر زمان که احساس کردید انگیزه‌تان در حال کمرنگ شدن است با نگاه کردن به آن‌ها دوباره اشتیاق لازم برای ادامه کار را به دست آورید.

 

راهکارهایی برای حفظ انگیزه

 

10. از مطالب یا موسیقی‌های الهام بخش کمک بگیرید

اگر به دنبال حفظ تمرکز، هیجان و انگیزه هستید، باید به منابع الهام بخش مراجعه کنید. مثلاً مایکل فلپس برنده مدال طلای المپیک در بخش شنا، قبل از هر مسابقه‌ای به ترانه‌های اِمینِم، خواننده آمریکایی گوش می‌کند. شما نیز می‌توانید با گوش دادن به موسیقی‌های الهام بخش یا خواندن مطالب انگیزشی در زمینه کارآفرینی، انگیزه خود را افزایش دهید.

نکته این جا است که با دنبال کردن مطالب الهام بخش، نگرش مثبتی در شما به وجود می‌آید که سبب حفظ انگیزه در شما شده و شما را در زمان‌ِ دشواری به پیش خواهد برد.

11. با افراد همفکر خودتان معاشرت کنید

وقتی کار جدیدی را شروع می‌کنید، همیشه افرادی هستند که یا از کار شما بیزار باشند یا نسبت به موفقیت شما تردید داشته باشند. اگر اطراف شما، چنین افراد کوتاه فکر و منفی‌بافی وجود داشته باشد، موفقیت برای شما دور از دسترس خواهد بود. بنابراین لازم است با افرادی نشست و برخاست کنید که از نظر فکری به شما نزدیک هستند و اشتیاق و انگیزه لازم برای رسیدن به موفقیت را دارند.

به این منظور می‌توانید عضو باشگاه‌های کارآفرینی شوید یا با افرادی که در حوزه‌ای مشابه شما فعالیت می‌کنند، ملاقات کنید یا به صورت آنلاین با کارآفرینان در ارتباط باشید.

 

انگیزه خود را برای کسب و کار حفظ کنید

 

12. بیانیه مأموریت خود را مشخص کنید تا همیشه با انگیزه بمانید

داشتن بیانیه مأموریت، راه جالبی است که به شما در حفظ انگیزه و یافتن مسیر کمک می‌کند. اگرچه در بیانیه مأموریت، به چرایی انجام یک کار اشاره شده است اما نباید آن را با طرحی که برای اهداف خود در نظر گرفته‌اید، یکسان بدانید.

در واقع، شما در بیانیه مأموریت، اعلام می‌کنید که با دنبال کردن هدفتان می‌خواهید چه تأثیری بر جا بگذارید. به علاوه، خلاصه‌ای از اهداف و ارزش‌ها و مصرف کننده نهایی آن را مشخص می‌کنید. بعد از نوشتن بیانیه مأموریت، آن را قاب بگیرید و در جایی قرار دهید که بتوانید آن را به صورت مرتب ببینید و انگیزه‌تان را تقویت کنید.

13. از افراد موفق الگو برداری کنید

مطمئناً اولین کار‌آفرینان جهان، دوران سختی را پشت سر گذاشته‌اند. زیرا الگوی دیگری نداشته‌ که بتوانند از موفقیت‌های او درس بگیرند و در کار خود استفاده کنند. خوشبختانه، امروزه شما به سرگذشت افراد موفق بی‌شماری دسترسی دارید که می‌توانید از آنها انگیزه بگیرید. خواندن بیوگرافی این افراد و کتاب‌هایی که خودشان می‌خوانند، مشاهده مصاحبه‌های آنلاینی که با آنها انجام شده است در این زمینه به شما کمک خواهد کرد.

بنابراین برای بهره‌مندی از دانش و تجربه این افراد، هر کاری که به نظرتان درست است را انجام دهید. نکته دیگری که نباید فراموش کنید این است که در مواجهه با چالش‌ها نباید به سرعت احساس درماندگی کنید. زیرا شما اولین نفری نیستید که آنها را تجربه می‌کنید. پس لازم است ببینید افراد قبل از شما چه کارهایی برای حل آن انجام داده‌اند.

 

با این راهکارها، انگیزه خود را برای کسب و کار حفظ کنید

 

14. زمانی را صرفاً به خودتان اختصاص دهید

یکی دیگر از کارهایی که به حفظ انگیزه در شما کمک می‌کند این است که هر روز حداقل چند دقیقه‌ای از کار دست بکشید و آرام باشید. در این زمان می‌توانید کاری انجام دهید که فشار و تنش شما را از بین ببرد و ذهن شما را از کارهایی که قرار است روز بعد انجام دهید دور کند.

مثلاً می‌توانید ساز مورد علاقه‌تان را بنوازید، پیاده روی کنید یا صرفاً فیلم تماشا کنید. در کل، باید کاری را انجام دهید که شما را کمی از فضای کاری دور کند.

15. بر جنبه‌های مثبت تمرکز کنید

قطعاً زمان‌هایی پیش می‌آید که اوضاع آن طور که می‌خواهید نیست و اتفاقات بد یکی پس از دیگری برای شما روی می‌دهد. این وضعیت به شما نشان می‌دهد که موفقیت در کارآفرینی، اصلاً کار ساده‌ای نیست. اما در عین حال وقتی موفق شوید، مزایای زیادی در انتظارتان خواهد بود. به خاطر داشته باشید که همه برای رسیدن به خواسته‌هایشان تلاش نمی‌کنند، اما اگر شما تمام تلاشتان را صرف رسیدن به خواسته‌هایتان کنید،

رسیدن به اهداف دیگر دور از دسترس نخواهد بود. حتی اگر به نظرتان می‌رسد که هیچ چیز آنطور که باید نیست، سعی کنید در آن روز یا هفته موضوعی را پیدا کنید که برای شما تولید دردسر نکرده است و آنطور که می‌خواسته‌اید پیش رفته است. اگر انرژی خود را به جای امور منفی، به سمت امور مثبت پیش ببرید، انگیزه شما برای بالارفتن از قله موفقیت بیشتر خواهد شد.

 

فروش در آمازون

 

16. از زندگی خود لذت ببرید

لذت بردن از زندگی، همان دلیلی است که به خاطر آن تصمیم گرفتید دست به کارآفرینی بزنید. در آن زمان می‌خواسته‌اید کاری متفاوت انجام دهید و به نقطه‌ای برسید که روزی آرزویش را داشتید. معمولاً کارآفرینان، کسب و کار خود را با هیجان شروع می‌کنند اما در نهایت به نقطه‌ای می‌رسند که جز استرس و نگرانی، چیزی برایشان به همراه ندارد.

اگر می‌خواهید گرفتار چنین موقعیتی نشوید، به خودتان یادآوری کنید که چرا این مسیر را انتخاب کرده‌اید و از این که گاهی مسیرتان را تغییر دهید، نهراسید. کارآفرینی در واقع همانند یک سفر است که طی آن بیشتر از این که در فکر رسیدن به مقصد باشید، باید از مسیر آن لذت ببرید.

در این مقاله با 16 راهکار آشنا شدید که به شما کمک می‌کند انگیزه خود را برای کارآفرینی حفظ کنید. به خاطر داشته باشید که هر کار آفرینی از راه‌های مختلفی به دنبال حفظ انگیزه خود است. اما نقطه مشترک کارآفرینان موفق این است که توانسته‌اند آن انگیزه و تمرکز را در خود پیدا کنند. اگر به دنبال رشد و رونق کسب و کار خود هستید،

نه تنها لازم است که بینش روشنی نسبت به آن داشته باشید بلکه باید به دنبال راه‌هایی باشید که بتوانید مثبت اندیشی و انگیزه را در خود حفظ کنید. اگرچه در این مسیر ممکن است دچار تردید شوید اما نباید فراموش کنید که کلید موفقیت در دستان خودتان است.

 

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس و دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت انگیز دوره آربی است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/keep-motivation-for-business
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط