موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

مهارتهای شغلی - مهارت های ضروری آینده کدام هستند؟

توضیحات کوتاه :
مهارت های شغلی عاملی برای کسب پول، موفقیت و ساخت ثروت هستند. شما نیز می‌توانید ارزش شغلی خود را با یادگیری مهارتهایی که بیشتر مورد تقاضا هستند افزایش دهید و با کسب درآمد جانبی سرمایه‌گذاری کنید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.9k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
مهارتهای شغلی - مهارت های ضروری آینده کدام هستند؟

 

خلاصه‌ای از مقاله:

مهارتهای شغلی لازم برای آینده کدامند؟ مهارتهای مشاغل امروزی نسبت به گذشته تفاوت‌های زیادی دارند. طبق تخمین متخصصان، هر فرد در طول زندگی حداقل پنج شغل مختلف را تجربه می‌کند. بنابراین در این دنیایی که مشاغل روز به روز اتوماتیک‌تر و ماشینی‌تر می‌شوند، چگونه می‌توانیم برای آینده آمادگی شغلی پیدا کنیم؟

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 

مهارت های شغلی برای آینده

مهارتهای شغلی، یکی از الزامات برای کسب موفقیت و رسیدن به آزادی مالی است. برای موفقیت در دنیای شغلی آینده، باید مهارت‌هایی داشته باشیم که به ما کمک می‌کنند شغل اصلی خود را در آینده بسازیم یا حتی یک درآمد جانبی برای خود داشته باشیم تا بتوانیم آن درآمد را سرمایه‌گذاری کنیم.

پول، موفقیت و ساخت ثروت تقریباً همیشه ناشی از مهارت هستند. شما نیز می‌توانید ارزش شغلی خود را با یادگیری مهارتهایی که بیشتر مورد تقاضا هستند افزایش دهید.

طبق تحلیل متخصصان، شغل‌های آینده نیازمند مهارت‌های تحلیلی و اجتماعی خاص هستند. در این مقاله قصد داریم مشاغلی را معرفی کنیم که در آینده بسیار مورد تقاضا خواهند بود.

 

مهارت های ضروری آینده

 

مهارت‌های فروش و برقراری ارتباط

فروش به شما کمک می‌کند آنچه را که می‌خواهید به دست آورید، چه یک معامله باشد، چه یک شغل جدید و حتی قانع کردن فرد دیگری به پذیرش عقیده شما. افرادی که می‌توانند ایده‌ها و محصولات را به فروش برسانند یک مزیت استراتژیک در اختیار دارند و می‌توانند درآمد بیشتری کسب کنند.

بخش اعظم تعاملات و گفتگوهای دنیا بین انسان‌ها انجام می‌شود و علیرغم سرعت روزافزون نوآوری‌های فناوری، ارتباط فرد به فرد جزو اصلی‌ترین شکل‌های ارتباط به شمار می‌رود.

به همین دلیل است که مهارت فروش یکی از مهمترین مهارت‌های شغلی در آینده است که باید یاد بگیرید. در دنیایی که رقابت روز به روز فشرده‌تر می‌شود، افرادی که بتوانند دیگران را متقاعد کنند که محصولی را بخرند یا حتی آنها را استخدام کنند بسیار مورد نیاز خواهند بود.

 

فروش در آمازون

 

توانایی بازاریابی دیجیتال

یکی دیگر از مهارتهای شغلی مورد نیاز در آینده، توانایی بازاریابی دیجیتال است. جلب کردن توجه افراد در فضای آنلاین روز به روز دشوارتر می‌شود و افرادی که بتوانند این کار را انجام دهند در آینده بسیار مورد نیاز خواهند بود.

بازاریابی و اینترنت دو مقوله هستند که مسلماً در آینده مورد استفاده گسترده خواهند بود و یادگیری اصول ابتدایی این حوزه می‌تواند به شما در مصاحبه‌های شغلی یا حتی به عنوان یک کارآفرین مزیت رقابتی بزرگی بدهد.

بسیاری از کارآفرینان تازه کار تلاش می‌کنند تا بازاریابی را برون‌سپاری کنند. اما اگر بتوانید این مهارت را یاد بگیرید، حداقل در مراحل اولیه کار، بسیار کمک کننده خواهد بود.

مهارت‌هایی مانند سئو و بازاریابی اینترنتی به شما در پیشبرد استارتاپ اینترنتی خود کمک می‌کنند. سرویس‌هایی مانند گوگل ادوردز، تبلیغات در فیسبوک و تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی نیز می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

مهارت کدنویسی

مهارت کدنویسی یکی از مهارتهای شغلی مورد نیاز در آینده است. دلیل این موضوع هم واضح است: کدنویسی دنیا را اداره می‌کند. با 8 تا 10 ساعت در هفته به مدت 6 ماه و با کمی تعهد و پشتکار، می‌توانید مبانی کار را یاد بگیرید و هر زمان که خواستید، مهارت‌های خود را گسترش دهید.

کدنویسی بیشتر شبیه به یک ذهنیت است و دید شما را نسبت به جهان تغییر می‌دهد. جای تعجب نیست که بلد بودن کدنویسی در دنیای آینده به شما مزیت رقابتی می‌دهد.

حتی اگر برنامه‌ای برای کدنویس شدن نداشته باشید، یادگیری کدنویسی به شما یاد می‌دهد که دنیای امروزه چگونه عمل می کند و آینده چگونه در حال ساخته شدن است. هر اپلیکیشین، وبسایت یا سخت افزاری که می‌بینید با کدنویسی ساخته شده است.

 

مقاله پیشنهادی: یادگیری مهارت های جدید - روش ها و راهکارهای کاربردی

مهارت های شغلی

 

توانایی تحلیل بازاریابی و تحلیل بیزینس

ما دیگر نیازی نیست که حدس بزنیم چرا مردم چیزی را می‌خرند یا از ایده‌ای استقبال می‌کنند به این دلیل که داده‌ها همه جا هستند و می‌توانیم با بررسی داده‌ها، این تمایلات را بررسی کنیم.

اما داده‌ها خیلی پیچیده هستند و تنها زمانی مفید هستند که بتوانید از آنها اطلاعات کسب کنید و بر اساس آن اطلاعات عمل کنید. داده‌ها در آینده بیشتر مورد استفاده قرار خواهند گرفت و یادگیری چگونگی استفاده از آنها برای تصمیم‌گیری در آینده از اهمیت اساسی برخوردار خواهد بود.

با استفاده از تحلیل داده‌ها می‌توانید بفهمید که چه استراتژی بازاریابی برای بیزینس شما مفیدتر خواهد بود و عملکرد کلی بیزینس خود را بسنجید. اگر این مهارت را یاد بگیرید، نه تنها کاندیدای مناسبی برای مشاغل آینده خواهید بود بلکه می‌توانید تأثیر زیادی بر شرکت‌ها و بیزینس‌ها داشته باشید و حتی بیزینس خود را راه‌اندازی کنید.

 

یادگیری مهارت

 

مهارت برندینگ و طراحی

همه ما برند هستیم. برندها تجسم ارزش‌ها هستند. بنابراین برندسازی را خوب درک کرده و در آن مهارت کسب کنید که در آینده، یک مهارت مورد نیاز برای پیشرفت در شغل می باشد. ما اکنون در دنیایی زندگی می‌کنیم که تولیدکنندگان محتوای مجازی تأثیرگذاری شگفت‌انگیزی روی مردم دارند.

افرادی که محتوا تولید می‌کنند در آینده بسیار پیشرفت خواهند کرد چون مردم به دنبال افرادی هستند که این حجم عظیم از اطلاعات در فضای آنلاین را برای آنها ساده‌سازی کنند. ما انسانها تقریباً بلافاصله پس از مواجهه با مردم و محصولات، عقیده‌ای در مورد آنها در ذهن خود شکل می‌دهیم. نقطه تقاطع تصویر و اینفلوئنسر، طراحی و برندینگ است.

برندینگ به معنی فرایند طراحی و پیام رسانی است تا به شما کمک کند بهترین استفاده را از موقعیت‌ها ببرید. برندینگ یک حس، یک واکنش احساسی ایجاد می‌کند که توسط علم و هنر خلق می‌شود شما می‌توانید علم برندینگ را یاد بگیرید که شامل درک انسان از رنگها، زوایا و حتی فونت‌ها است.

اگر می‌خواهید مردم به شما، محتوا، پیام و محصول شما توجه کنند، یادگیری برندینگ و طراحی به شما مزیت رقابتی می‌دهد، مهارتی که در آینده بیشتر مورد نیاز خواهد بود.

 

مهارت های شغلی آینده

 

مهارت جانبی که باید یاد بگیرید: مدیتیشن

جهان به سرعت در حال تغییر است و به همین سرعت هم در حال گذر است. ما انسان‌ها با این ذهن‌های محدود خود نمی‌توانیم با این سرعت هماهنگ شویم. ما مضطرب، خسته و نگران هستیم. موفقیت در آینده هم به توانایی ما در کار کردن و هم در کار نکردن بستگی دارد.

یک مدیتیشن ساده بیست دقیقه‌ای می‌تواند تأثیر زیادی بر زندگی شما داشته باشد. با یادگیری اصول مدیتیشن، می‌توانید آرامش خود را بازیابید و انرژی خود را برای کار کردن مضاعف کنید.

یادگیری مهارت‌های شغلی که ذکر شد، می‌تواند در شغل آینده شما تأثیر زیادی داشته باشد. اگر شما می‌خواهید در آینده پیشرفت کنید باید توانایی‌های خود را افزایش دهید.

این روند ماشینی شدن که چندین سال است آغاز شده، به پیشرفت خود ادامه می‌دهد و تنها کاری که ما می‌توانیم انجام دهیم این است که خود را با این تغییرات همگام سازیم تا بتوانیم بهترین استفاده را از موقعیت‌های پیش رو ببریم. با استفاده از اینترنت و دوره‌های آنلاین، می‌توانیدمهارت های شغلی خود را ارتقا دهید.

 

دنبال نمودن شیوه زندگی و در واقع لایف استایل افراد موفق جهان، یکی از راهکارهای مهم برای پیدا کردن راه درست زندگی و کسب‌و‌کار می‌باشد. آشنایی با افراد موفقی که عملکرد آنها در زندگی، مورد علاقه‌تان است، تصویرسازی شما از یک زندگی صحیح را بهتر و طی کردن مسیر پیشرفت و موفقیت را برای شما آسانتر می‌سازد. دقیقا همان نکته‌ای که در مجموعه برنامه‌های جذاب و رایگان هیروتایم به آن می پردازیم.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/future-essential-skills
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط