موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

بهبود مهارت های مدیریتی با 4 گام

توضیحات کوتاه :
مدیریت و رهبری در حقیقت مثل یک دو ماراتن است. باید انگیزه حرکت رو به جلو را هم در خودتان و هم در تیمی که هدایت می‌کنید به وجود آورده و حفظ کنید. در آن صورت می‌توانید مثل مدیران موفق عمل کنید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.7k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
بهبود مهارت های مدیریتی با 4 گام

 

خلاصه ای از مقاله

 رهبران موفق به هیچ عنوان دست از بهتر شدن و رشد کردن برنمی‌دارند. آن‌ها این قابلیت را دارند که خود را از گرفتار شدن در منطقه امن رها کنند. در حقیقت می‌توان آنها را دانش آموزانی دانست که همیشه به دنبال یادگیری هستند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

تبدیل شدن به یک مدیر موفق و بهبود مهارت‌های مدیریتی

مدیریت و رهبری در حقیقت مثل یک دو ماراتن است. شما باید بتوانید انگیزه حرکت رو به جلو را هم در خودتان و هم در تیمی که هدایت می‌کنید به وجود آورده و حفظ کنید. در آن صورت می‌توانید مثل رهبران موفق عمل کرده و پیش بروید. رهبران موفق به هیچ عنوان دست از بهتر شدن و رشد کردن برنمی دارند. آن‌ها این قابلیت را دارند که خود را از گرفتار شدن در منطقه امن رها کنند. در حقیقت می‌توان آنها را دانش آموزانی دانست که هیچ وقت دست از تلاش و یادگیری برنمی دارند. آیا شما نیز همچون آنها برای تبدیل شدن به یک رهبر بهتر، برنامه و هدف‌گذاری مشخصی دارید؟ مسئله‌ای که باید بدانید این است که مهارت‌های مدیریتی قابل یادگیری می‌باشد و هر کسی می‌تواند آنها را بیاموزد. با این حال، قسمت دشوار ماجرا زمانی است که باید ویژگی‌های لازم برای تبدیل شدن به یک رهبر موفق را شناسایی کنید. اگر بتوانید به درستی این ویژگی‌ها را مشخص کنید، این فرصت را خواهید داشت که به یک مدیر موفق تبدیل شده و عملکرد خوبی داشته باشید. در ادامه راه‌هایی را با شما در میان خواهیم گذاشت که به کمک آنها بتوانید مهارت‌های مدیریت را در خود بهبود ببخشید.

 

کسب و کار میلیاردی آنلاین تان را راه اندازی کنید

 

نقش شخصیت در افزایش مهارت‌های مدیریتی

کلید اصلی رشد و توسعه مهارت‌های مدیریتی در یک فرد، داشتن مطالعه و شرکت در دوره‌های مرتبط است. در حقیقت همه رهبران موفق، خوانندگان خوبی نیز هستند. آن‌ها هر زمان که از کار فارغ می‌شوند به دنبال مطالعه و یادگیری مطالب جدید می‌روند. این افراد به هیچ عنوان دست از یادگیری و کسب دانش برنمی دارند. شما نیز زمانی می‌توانید مثل آنها موفق باشید که مطالعه داشته و در کنفرانس‌ها و دوره‌های مربوط به کسب و کار خود شرکت کنید و از نظر اطلاعاتی همیشه به روز باشید. دنیای کسب و کار همواره در حال پیشرفت و به روز شدن است. اگر نتوانید خودتان را با این تغییرات مطابقت دهید، چگونه می‌خواهید این امید را داشته باشید که فرد موفقی باقی بمانید؟ شما باید هم راستا با این تغییرات پیش رفته و بهتر شوید تا در نهایت بتوانید به یک رهبر خوب با قابلیت‌های بالا تبدیل شوید.

مقاله پیشنهادی: عوامل موثر در رشد شخصیت و موفقیت

بهبود مهارت های مدیریتی با 4 گام

 

چگونه ویژگی‌های یک مدیر موفق را در خود ایجاد کنیم؟

آیا می دانید مدیران موفق چه ویژگی‌هایی دارند؟ آیا می‌توانید مشخص کنید که کدام یک از ویژگی‌های یک مدیر موفق را ندارید؟ شاید این کار برای شما دشوار باشد اما به همان میزان می‌تواند به شما سود برساند. چرا که پی می‌برید چه ویژگی‌های مهمی را در خود ندارید و سپس تلاش می‌کنید تا آنها را در خود ایجاد کنید. انسان‌ها با مجموعه‌ای از ویژگی‌ها متولد می‌شوند، اما می‌توانند خصوصیاتی که در خود ندارند و به دنبال آن هستند را در خود ایجاد کنند. خیلی از افراد موفق توانسته‌اند با شناسایی ویژگی‌های مهمی که ندارند و ساخت آنها در خود، به موفقیت‌های بسیار بزرگی دست پیدا کنند. شما نیز باید ویژگی‌هایی که درون خود دارید و خصلت‌هایی که باید داشته باشید اما در حال حاضر ندارید را شناسایی کنید. سپس تلاش کنید تا آنها را در خودتان ایجاد یا حذف کنید و دقیقاً مثل یک فرد موفق در این مسیر رفتار کنید.

 

بهبود مهارت های مدیریتی با 4 گام

 

قوانین تبدیل شدن به یک مدیر شایسته

برای اینکه به یک رهبر بهتر تبدیل شوید، این سه قانون را به خاطر داشته باشید:

1. برای رهبر موفق بودن، گذشته شما اهمیتی ندارد

اینکه شما اهل کجا هستید و از چه خانواده‌ای می‌باشید یا چه پیش زمینه‌ای دارید، اصلاً اهمیت ندارد. در عوض مساله مهم این است که می‌خواهید به چه جایگاهی برسید. هرگز به خاطر فرصت‌هایی که در گذشته از دست داده‌اید یا اشتباهاتی که داشته‌اید خود را ملامت و سرزنش نکنید. همه این اتفاقات مربوط به گذشته است و شما آنها را پشت سر گذاشته‌اید. نگاه شما تنها باید رو به جلو باشد. اینکه شما در گذشته نتوانسته‌اید مدیر موفقی باشید اصلاً به این معنی نیست که در آینده هم نمی‌توانید مدیر خوبی باشید.

2. یک مدیر موفق باید ویژگی‌های شخصیتی لازم را داشته باشد

اگر می‌خواهید مدیر بهتری باشید، باید ویژگی‌های یک مدیر موفق را در خود ایجاد کنید. هر رفتار یا ویژگی مهمی که باید در یک مدیر موفق وجود داشته باشد را یاد گرفته و سعی کنید آنها را در خودتان ایجاد کنید. آنقدر این کار را انجام دهید تا در نهایت بتوانید یک ویژگی را به بهترین حالت ممکن در خودتان داشته باشید. سپس به سراغ ویژگی بعدی بروید.

3. شما به همان کسی تبدیل خواهید شد که باور دارید

شما تنها می‌توانید به کسی تبدیل شوید که در ذهن خودتان آن را باور داشته و به دنبال آن هستید. رهبران خواسته و هدف خود را به خوبی می‌دانند و برای رسیدن به آن برنامه ریزی و تلاش می‌کنند. مسیری که شما باید پیش بگیرید نیز دقیقاً همین است. باید بدانید که می‌خواهید در نهایت به چه کسی تبدیل شوید و مطابق با همان ایده‌ای که در ذهن دارید هدف‌گذاری کرده و برای رسیدن به مقصد نهایی برنامه‌ریزی کنید.

مقاله پیشنهادی: راهنمای گام به گام هدف گذاری تا موفقیت

بهبود مهارت های مدیریتی با 4 گام

 

4 گام برای توسعه مهارت‌های مدیریتی

مدیران موفق همیشه به دنبال راهی برای بهتر کردن خود می‌باشند. از نظر آنها هر زمان که فردی بتواند از نظر شخصیتی به انسان بهتری تبدیل شود، این شانس را نیز قطعاً خواهد داشت که در جامعه به عنوان یک مدیر موفق ظاهر شود. شما نیز می‌توانید با طی نمودن 4 گام اساسی زیر، به دنبال بهبود خود بوده و در نهایت بتوانید به مدیر بهتری تبدیل شوید.

1. کارهای خود را اولویت بندی کنید

شما باید سعی کنید در کارهای خود اولویت‌بندی و برنامه‌ریزی داشته باشید و به کمک این دو مورد سعی کنید کارهای مهم بیشتری را انجام دهید. کارهایی که می‌توانند در نهایت منجر به بهتر شدن شما به عنوان یک مدیر موفق شوند. شما باید تلاش کنید تا مطالعه بیشتری داشته باشید و سعی کنید که ویژگی‌های مهم و مثبتی که در خود ندارید را ایجاد کنید.

2. کارهای غیر ضروری را حذف کنید

در راستای مورد اول شما باید به طور هم زمان سعی کنید مواردی که به نظر خودتان اهمیت بالایی ندارند را حذف کنید. کارهایی که زمان شما را تلف می‌کنند و از رسیدن به موفقیت و اهداف مورد نظر باز می‌دارند.

3. مهارت‌های مورد نیاز را یاد بگیرید

بررسی کنید برای رسیدن به جایگاه یک مدیر و رهبر شایسته، به چه مهارت‌ها یا اطلاعاتی نیاز دارید. این موارد را به دقت شناسایی کرده و آنها را به صورت یک فهرست در بیاورید. اکنون زمان آن است که از خودتان بپرسید چگونه می‌توانید این مهارت و دانشی که مورد نظرتان است را فرا بگیرید. مثلاً شاید روش هدف گذاری و برنامه ریزی یا مدیریت زمان را به خوبی نمی‌دانید. بنابراین با شرکت در دوره‌هایی که این موارد آموزش داده می‌شوند، می‌توانید مهارت‌های لازم را در خود ایجاد کنید.

 

با فروش در آمازون کسب درآمد کنیم

 

4. از انجام دادن کارها به صورت همزمان اجتناب کنید

ممکن است شما تاکنون کارهایی را انجام می‌دادید که به هیچ عنوان با اهداف شما به عنوان یک مدیر موفق هم راستا نبوده‌اند. کاری که باید انجام دهید این است که از آن کارها دست بردارید و هر چیزی که شما را به اهدافتان نمی‌رساند از زندگی خود حذف کنید. شما حتی ممکن است متوجه شوید موضوعی که پیش‌تر مهم به نظر می‌آمد، دیگر اهمیت سابق خود را ندارد و باید از آن دست بکشید.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/improve-management-skills
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط