وبسایت عزت خواه در حال به روز رسانی میباشد ، در صورت کاهش سرعت لطفا صبور باشید ، با تشکر از همکاری شما صفحه اصلی

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

یادگیری مهارت های جدید - روش ها و راهکارهای کاربردی

توضیحات کوتاه :
یادگیری مهارت های جدید را همیشه به عنوان بخش مهمی از پروسه زندگی خود قرار دهید و با خود عهد ببندید که به این دنیا آمده اید تا مهارت های جدید یاد بگیرید و به وسیله آنها، زندگی با کیفیت تری را تجربه کنید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 14

  • 2.5k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
یادگیری مهارت های جدید - روش ها و راهکارهای کاربردی

 

خلاصه ای از مقاله:

برای یادگیری مهارت های جدید، باید با اطلاع از نکات و راهکارهایی که وجود دارند، خود را آماده کنید تا مهارت های کاربردی و مورد نیاز خود را یاد بگیرید و از زمان خود در زندگی به بهترین شکل استفاده کنید. انسان با مهارت همیشه و در درجه اول خودش احساس رضایت درونی را تجربه می کند.

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 

یادگیری مهارت های جدید در زندگی

یادگیری مهارت های جدید، از تجربه های جذاب و مفید زندگی هر فرد است. یادگیری یکی از مراحل مهم زندگی هر انسانی است که به صورت اکتسابی انجام می‌شود.

هر فردی از ابتدای کودکی تا سن میانسالی و سالمندی در حال یادگیری است. یادگیری در ابعاد مختلف زندگی. از یادگیری حرف زدن، راه رفتن تا یادگیری مهارت ها و دانش های تخصصی.

 

یادگیری شیوه زندگی و بیزینس آنلاین

 

یادگیری جزء جدایی ناپذیر موفقیت در زندگی است. کسی که به دنبال یادگیری مهارت نباشد، نمی تواند انتظار موفقیت و همسو بودن با جهان را داشته باشد چون وقتی در دنیایی زندگی می کنیم که نیازمند یادگیری مهارت است باید برای عقب نماندن از پیشرفت، خود را با این واقعیت تطبیق دهیم و برای آن تلاش کنیم.

قانونی وجود دارد که می گوید، هر چه تا به حال آموخته اید شما را به موقعیت فعلیتان رسانده است. برای اینکه پیشرفت کرده و به موقعیت بالاتری برسید، آموخته های قبلیتان کافی نیست.

 

یادگیری مهارت های جدید

 

بهترین روش یادگیری مهارت های جدید

برای یادگیری مهارت های جدید و افزایش سرعت یادگیری ، روش هایی وجود دارد که به شما کمک می کند ابتدا توانایی و استعدادهای خود را شناسایی کرده و برای یادگیری مهارت های لازم اقدام کنید. در ادامه به آنها می پردازیم.

علایق و توانایی های خود را کشف کنید

ابتدا بررسی کنید برای یادگیری در چه زمینه هایی مشتاق تر و علاقه مندتر هستید. وقتی در زمینه هایی که به آن علاقه مند هستید به کسب مهارت بپردازید، بهتر و سریع تر پیش می روید و نتایج بهتری را هم مشاهده می کنید.

پس ابتدا خودتان بررسی کنید به چه موضوعاتی بیشتر علاقه مند هستید. البته کشف علایق و استعدادها برای همه افراد آسان نیست.

مثلا عده ای هستند که از همان اول و قاطع می دانند که برای مثال به هنر، ریاضی و... علاقه مند هستند و به دنبال کسب مهارت در آن زمینه می‌روند ولی برای عده ای تشخیص درست علایق، کار آسانی نیست که این افراد معمولا از یک مشاور برای پیدا نمودن علایق خود کمک می گیرند.

در موقعیت های شکوفایی استعدادهایتان حاضر شوید

برای اینکه بتوانید از استعدادهای خود بهتر استفاده کنید باید خود را در شرایط شکوفایی آنها قرار دهید. مثلا شما با وجود استعداد و توانایی های زیاد در یک زمینه، بدون نشان دادن آنها به افراد یا سازمان هایی که زمینه یادگیری مهارت های جدید را برای شما به وجود می آورند، نباید انتظار پیشرفت داشته باشید.

پس یک رزومه قوی از خود بسازید و آن را به افراد یا محل هایی که می توانند زمینه تقویت این مهارت را در شما به وجود آورند، ارائه کنید.

 

ویدئو ویژه : چگونه سریع یاد بگیریم ؟ اصول مهم یادگیری

 

بهترین روش یادگیری مهارت جدید

 

یادگیری مهارت های جدید را سازماندهی کنید

همیشه یادگیری یک کار جدید در ابتدا سخت به نظر می رسد ولی اگر با برنامه ریزی پیش بروید و آن را بخش بندی کنید، بهتر می توانید آن را مدیریت کرده و یاد بگیرید.

مثلا اگر برای یادگیری زبان انگلیسی به عنوان یک مهارت کاربردی اقدام می کنید، می توانید با بخش بندی آن به اقدامات کمتر، این کار را پیش ببرید چون یادگیری مهارت جدید به صورت یک باره برای ذهن قابل هضم نیست و باعث می شود پیشرفت کار، آنطور که باید، نباشد و در نتیجه شما از ادامه آن منصرف شوید.

مثلا در مورد یادگیری مهارت زبان انگلیسی این موضوع خیلی به چشم می خورد چون اکثر افراد به دلیل عدم بخش بندی آن، یادگیری آن را در نیمه راه رها می کنند.

در یادگیری مهارت های جدید از دیگران هم کمک بگیرید

وقتی به صورت گروهی یا با چند نفر از دوستانتان که آنها هم با شما هم مسیر هستند و علایق مشابه دارید، برای یادگیری مهارت های جدید اقدام می کنید، هم باعث می شود که تبادل اطلاعات و همفکری بیشتر شود هم می توانید در مراحل مختلف از یکدیگر کمک بگیرید و هم اینکه روحیه رقابت البته از نوع سالم در شما تقویت شده و به پیشرفت شما کمک می کند.

الگو برداری کنید تا با بهترین روش مهارت را یاد بگیرید

از یک الگو و راهنما در مسیر یادگیری مهارت مورد نظر خود کمک بگیرید. این کار همیشه کمک کننده بوده است.

مثلا اگر قصد دارید فوتوشاپ یاد بگیرید، یکی از بهترین راهکارها این است که از یک استاد حرفه ای در این زمینه الگو برداری کنید، شیوه یادگیری او را بررسی و استفاده کنید، ویدیوها و مطالب آموزشی او را دنبال کنید تا با الگو برداری از آن شخص که متخصص است، شما هم در مسیر یادگیری مهارت قرار بگیرید.

 

سازماندهی مهارت های جدید

 

در یادگیری خلاق باشید

همیشه برای یادگیری مهارت های جدید، راهکارهای مختلفی وجود دارد. شما همیشه به دنبال ساده ترین راه نباشید بلکه به دنبال خلاقانه ترین، با کیفیت ترین و مناسب ترین راه باشید.

البته همیشه نمی توان از ابتدا این راه را انتخاب کرد و ممکن است شما چندین راه را امتحان کنید تا بتوانید به راه مناسب برای یادگیری مهارت جدید برسید و این اصلا اشکالی ندارد چون افراد موفق هم از همان ابتدا همیشه در بهترین راه یادگیری مهارت قرار نمی گیرند و با امتحان کردن به راهکار بهینه می رسند.

روی یادگیری مهارت جدید متمرکز شوید

سعی کنید از آن دسته افرادی نباشید که قصد دارند چندین مهارت مختلف را همگام با هم و یک شبه یاد بگیرند.

این افراد وقت، انرژی و هزینه های زیادی هم صرف می کنند اما چون روی یک یا دو مهارت مورد نظر متمرکز نیستند و هم زمان باید حواس و تمرکزشان متوجه چندین کار باشد، در هیچ کدام، به آن مهارت و توانایی کامل نمی رسند چون روی یادگیری مهارت های جدید به شیوه درست متمرکز نبودند.

 

دوره های آموزشی آنلاین

 

از دوره های آموزشی مفید استفاده کنید

اینکه شما بتوانید با مطالعه، سرچ و تلاش، مهارت های جدید را یاد بگیرید خیلی خوب است ولی اگر این پشتکار و توانایی خود را در کنار استفاده از یک راهنمای جامع به کار بگیرید، تاثیر و اثرگذاری آن چندین برابر خواهد شد و سرعت و کیفیت یادگیری شما را افزایش خواهد داد. چون در این صورت، شما از آزمون و خطا های بی مورد جهت یادگیری مهارت جدید، جلوگیری می کنید.

با این راهکار در واقع شما در حال استفاده از یک منبع پر از نکات آموزشی مهم هستید که به صورت جامع و گام به گام آماده سازی شده اند و این به شما کمک می کند از زمان خود برای یادگیری موارد خاص تر یا خلاقانه تر که نیاز به کنجکاوی و بررسی بیشتر خود شما دارد، استفاده کنید.

 

برای اینکه متناسب با توانایی های خود، مهارت های جدید یاد بگیرید، زندگی و کسب و کار ایده آل خود را مدیریت کنید و یک لایف استایل فوق العاده بسازید، با آموزش تکنیک های موفقیت می توانید این هدف را سنجیده تر محقق کنید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/new-skills-methods-solutions
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط