مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

تحلیل سایت آمازون

توضیحات کوتاه :
با تجزیه و تحلیل درباره وبسایت آمازون می‌توانید دریابید که چگونه بزرگترین خرده فروش آنلاین از مزایای رقابتی خود برای پیشتازی در صنعت خرده فروشی استفاده کرده است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 4.9k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
تحلیل سایت آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

با تجزیه و تحلیل تمام نقاط قوت، نقاط ضعف، فرصت‌ها و تهدیداتی که بیشترین تأثیر را بر روی شرکت آمازون داشته‌اند، بهتر می توان در خصوص موفقیت آن تصمیم گیری نمود. اگر شما هم به دنبال پیدا کردن اطلاعات بیشتر در این باره هستید مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

بررسی سایت آمازون

با بررسی این تجزیه و تحلیل درباره آمازون می‌توانید دریابید که چگونه بزرگترین خرده فروش آنلاین از مزایای رقابتی خود برای پیشتازی در صنعت خرده فروشی استفاده کرده است. در این تجزیه و تحلیل تمام نقاط قوت، نقاط ضعف، فرصت‌ها و تهدیداتی که بیشترین تأثیر را روی شرکت داشته‌اند، معرفی می‌شوند. اگر شما هم به دنبال پیدا کردن اطلاعات بیشتر در این باره هستید، جای درستی آمده‌اید.

 

تحلیل کسب درآمد 24 ساعته

 

وضعیت مالی آمازون

گزارش مالی کسب و کار Amazon.com به شرح زیر است:
«جولای سال 1995 بود که Amazon.com درب‌های مجازی خود در وب جهان گستر را روی عموم باز نمود. ما قصد داریم مشتری مدارترین شرکت روی زمین باشیم. حرکت ما بر پایه 4 اصل است: تمرکز روی مشتری به جای تمرکز روی رقبا، اشتیاق برای اختراعات جدید، تعهد برای عمل کردن به بهترین نحو و همچنین تفکر بلند مدت. در هر یک از بخش‌های شرکت، ما به مشتریان اصلی خود خدمت رسانی می‌کنیم که مشتریان ما شامل مصرف کنندگان، فروشندگان، توسعه دهندگان، شرکت‌ها و تولیدکنندگان محتوا می‌شوند. ما از طریق وبسایت های خرده فروشی خود و فروشگاه‌های فیزیکی و تمرکز روی تنوع، قیمت و راحتی به مصرف کنندگان خدمت رسانی می‌کنیم. ما وبسایت های خود را به شکلی طراحی کرده‌ایم تا صدها میلیون محصول منحصر به فرد از تمامی دسته بندی‌ها، توسط ما و اشخاص ثالث به فروش رسانده شوند.

مشتریان از طریق وبسایت های ما، برنامه‌های تلفن همراه، Alexa و بازدید حضوری از مغازه‌ها پیشنهادات ما را دریافت می‌کنند. همچنین ما دستگاه‌های الکترونیکی از جمله kindle e-reader، تبلت های fire، تلویزیون‌های fire و دستگاه‌های echo را تولید و به فروش می‌رسانیم. همچنین به تولید و پخش محتوای رسانه‌ای می‌پردازیم. تلاش ما این است تا به مشتریان خود پایین‌ترین قیمت‌های ممکن را از طریق قیمت‌های پایین روزانه و پیشنهادات حمل و نقل ارزان قیمت ارائه بدهیم. همچنین عملکرد خود را بهبود ببخشیم تا در نتیجه آن بتوانیم قیمت‌های پایین‌تری را به مشتریان خود ارائه بدهیم.

همچنین ما قابلیت استفاده آسان، تحویل سریع و قابل اطمینان و همچنین ارائه به موقع خدمات به مشتریان را هم درنظر داریم. به علاوه، ما سرویس Prime آمازرون را ارائه می‌دهیم که یک برنامه عضویت سالانه است. این برنامه حمل و نقل رایگان و نامحدود ده‌ها میلیون کالا، دسترسی نامحدود به هزاران فیلم و سریال تلویزیونی و دیگر مزایا را شامل می‌شود. ما معتقدیم که عوامل مؤثر در رقابت در کسب و کارهای خرده فروشی عبارتند از: انتخاب، قیمت و راحتی، که شامل ارسال سریع و قابل اعتماد می‌باشد. از دیگر عوامل رقابتی برای خدمات شرکتی و فروشنده ما می توان به کیفیت، سرعت و قابل اعتماد بودن خدمات و ابزارها و همچنین توانایی و تمایل برای تغییر شیوه‌های تجاری موجود در راستای کسب رضایت مشتریان اشاره نمود.»

نقاط قوت در سایت آمازون

  1. ساختار کم هزینه، بیشترین تعداد محصولات و تعداد بالای فروشندگان شخص ثالث: آمازون بزرگترین سایت خرده فروشی در جهان به شمار می‌رود. در سال 2017، این شرکت به طور خالص 140.235 میلیارد دلار را از طریق فروش‌های آنلاین به دست آورد. این رقم از درآمد تمامی خرده فروشی‌های دیگر در جهان بالاتر است. در سال 2015 پیش بینی ما این بود که در سال 2018 شرکت آمازون بعد از والمارت به دومین خرده فروش بزرگ جهان (با توجه به میزان درآمد) تبدیل شود. رشد فوق العاده وبسایت آمازون این اجازه را به این شرکت می‌دهد که به این مهم دست پیدا کند. توجه داشته باشید که آمازون حتی خیلی سریع‌تر از تمام بازار تجارت الکترونیک ایالات متحده آمریکا رشد کرده است. این بدین معنا است که در واقع شرکت سهم بازار خود را با از سر راه برداشتن رقبا افزایش داده است. کلید دستیابی به چنین موفقیتی چیست؟ به گفته جف بیزوس، بنیانگذار و میرعامل شرکت Amazon.com موفقیت شرکت به ساختار کم هزینه و تنوع محصول وابسته است.
  2. داشتن یک ساختار کم هزینه به کاهش قیمت، ارائه طیف وسیعی از محصولات و در نهایت تجربه رضایت بخش تر مشتری منجر می شود. مشتریانی که از خرید سایت آمازون رضایت دارند، به طور مرتب به داخل سایت آمده و یک ترافیک رو به رشد را ایجاد می‌نمایند. به همین ترتیب اشخاص ثالت هم جذب بازار آمازون خواهند شد. همه این عوامل منجر به رشد سریع تجارت شرکت آمازون خواهند شد.

عملکرد سایت آمازون

استراتژی سایت آمازون برای کنترل هزینه‌ها همان استراتژیی است که بسیاری از خرده فروشان آنلاین و غیر آنلاین دیگر هم دنبال می‌کنند. پس چرا آمازون عملکرد بهتری نسبت به آنها دارد؟

 

مقاله پیشنهادی: بررسی تحلیلی سایت آمازون (2019)

تحلیل سایت آمازون

 

ساختار کم هزینه آمازون

به دلیل فروش آنلاین، کمپانی آمازون هزینه‌های زیادی را برای جابه‌جایی فیزیکی محصولات متقبل نمی‌شود. همچنین بازارهای آنلاین به طور بالقوه فروش بیشتر بدون هیچگونه افزایشی در هزینه‌های جانبی را امکان‌پذیر می سازند. آمازون به طور مداوم روی ساخت مراکز ارسال جدید و مدیریت مراکز ارسال موجود سرمایه گذاری می‌کند تا هم در زمان ارسال سفارشات و هم در هزینه‌های مربوط به جا به جایی صرفه جویی نماید. این صرفه جویی در زمان و هزینه منجر به کاهش قیمت‌هایی می‌شود که قرار است بر عهده مشتریان باشد.

تنوع محصولات در آمازون

طبق آمار ScrapeHero، آمازون چیزی حدود 562-3 میلیون محصول مختلف را در بازار خود به فروش می‌رساند. در مقایسه با آمازون، شرکت والمارت تنها 38 میلیون محصول را در بازار آنلاین خود به فروش می‌رساند که 7 درصد محصولات آمازون است. به همین دلیل است که مشتریان آنلاین ترجیح می‌دهند به جای بازدید از فروشگاه والمارت از Amazon.com دیدن نمایند.  

فروشندگان شخص ثالث در آمازون

مدل کسب و کار وب آمازون به شکلی است که به فروشندگان شخص ثالث امکان می دهد کالای خود را در آمازون به فروش برسانند. به دلیل حجم بالای ترافیک موجود در سایت آمازون، فروشندگان شخص ثالث معمولاً جذب این سایت می‌شود. آن‌ها اغلب محصولاتی را ارائه می‌دهند که در خرده فروشی‌های درون آمازون وجود نداشته باشد.

در سال 2016 (اطلاعاتی در خصوص سال 2017 در دسترس نیست)، سرویس ارسال توسط آمازون (FBA) بیش از 2 میلیارد از محصولات شخص ثالث را جا به جا کرده است. این عدد، محصولاتی که توسط خود فروشندگان شخص ثالث فرستاده شده‌اند را شامل نمی‌شود. قیمت پایین، تنوع بالای محصولات و تعداد بالای فروشندگان شخص ثالث عوامل کلیدی به شمار می‌روند که سبب شده‌اند فروشندگان تجربه یک خرید لذت بخش را داشته و در نتیجه آن، سایت ترافیک سنگین‌تری را نسبت به دیگر سایت‌ها داشته باشد. شرکت‌هایی که بتوانند در هر یک از این حوزه‌ها با آمازون به رقابت بپردازند بسیار کم هستند.

همکاری میان بازارها، خدمات وبسایت آمازون و سرویس Prime

آمازون در 3 کسب و کار کلیدی دخالت دارد: بازار آمازون، خدمات وبسایت آمازون، سرویسPrime آمازون. تمام این خدمات ارائه شده توسط آمازون، یکدیگر را تکمیل کرده و مزایایی را به همراه دارند که به تنهایی به دست نمی‌آمدند.

سرویس وب آمازون چیست؟

سرویس وب آمازون در سال 2006 دقیقاً زمانی معرفی شد که آمازون متوجه شد می‌تواند ظرفیت مازاد سرورهای خود را به شرکت‌های دیگر به فروش برساند. برای آمازون به عنوان یک خرده فروش آنلاین، بهترین مکان برای فروش محصولات وبسایت خودش است. شرکت آمازون برای اینکه بتواند یک سایت تجارت الکترونیک با میلیون‌ها بازدیدکننده در روز را بگرداند، مجبور است سرمایه هنگفتی را به زیرساخت سرور خود اختصاص دهد. این سرمایه گذاری‌ها و ظرفیت سرور به دست آمده به رشد سرویس وب آمازون کمک کرده است. در عوض، سرویس وب آمازون هم دو عنصر مهم را برای سایت‌های خود فراهم می‌آورد:

  • سرعت. آمازون محاسبه کرده است که کاهش سرعت 100ms در بارگذاری یک صفحه می‌تواند به کاهش 1 درصدی فروش‌ سالانه منجر شود. در سال 2017، این رقم به ضرر حداقل 18 میلیارد دلاری منجر شد. بنابراین، سرعت بارگذاری صفحه امر بسیار مهمی برای وبسایت آمازن به شمار می‌رود. سرویس های وب آمازون به بالاتر رفتن سرعت بارگذاری وبسایت کمک می‌کنند. در نتیجه، آمازون قادر است با بالاترین سرعت ممکن خدمات خود را به تمامی مشتریان خود ارائه بدهد.
  • ظرفیت. در زمان‌های اوج مصرف، cyber Monday (دوشنبه بعد از عید شکرگزاری در ایالات متحده)، Black Friday (جمعه بعد از عید شکرگزاری) و چند هفته قبل از کریسمس، آمازون تعداد بسیار بالای بازدیدکننده را خواهد داشت. ظرفیت بالای سرویس وب آمازون که شاید در طول بقیه سال هم به آن نیازی نباشد، در طول این زمان‌های اوج مصرف کمک می‌کند تا آمازون با افزایش ناگهانی تعداد بالای بازدیدکنندگان دچار مشکل نشود.

 

تحلیل چگونگی کسب درآمد بی وقفه

 

عضویت و مزایای سرویس پرایم

در سال 2005، آمازون اشتراک سرویس Prime را ارائه کرد. در این سرویس مشترکان آن تنها با پرداخت یک هزینه مشخص سالیانه به سرویس prime و تحویل کالا طی دو روز و خیلی مزایای دیگر، دسترسی خواهند داشت. در حال حاضر بیش از 90 میلیون عضو در این سرویس از سرتاسر جهان وجود دارند که از آمازون به عنوان فروشگاه خرده فروشی اصلی خود استفاده می‌کنند. کاربران این سرویس، کالاهای بیشتری را خریداری کرده و برای هر محصول هزینه بیشتری را نسبت کاربران عادی پرداخت می‌نمایند. بازار آمازون از طریق سرویس بسته بندی و ارسال توسط آمازون (FBA)، به جذب بازدیدکنندگان جدید از سرویس Prime خود کمک می‌کند.

سرویس FBA به فروشندگان شخص ثالث اجازه می‌دهد تا محصولات خود را درون انبارهای آمازون قرار دهند و مسئولیت حمل و نقل، خدمات مشتری، بسته بندی و ارسال سفارشات و کالای مرجوع شده بر عهده خود آمازون خواهد بود. این اتفاق سبب می‌شود تا محصولات بیشتری برای تبدیل شدن به حالت Prime آمازون واجد شرایط شوند، مسئله‌ای که برای شکوفایی نکته‌ای کلیدی به حساب می‌آید. به علاوه، زمانی که دو یا چند محصول جابجا می‌شوند، هزینه‌های بسته بندی و ارسال کاهش پیدا می‌کنند. در نتیجه، حالت Prime سودآورتر خواهند بود و میزان رضایت مشتریان را افزایش خواهد داد. ارزش همکاری بین بازار آمازون، سرویس وب آمازون و Prime قابل سنجیدن نیست. اما جف بیزوس، مدیر عامل آمازون، از آنها به عنوان برخی از مهم‌ترین مزایای رقابتی آمازون یاد می‌کند که در رقابت با سایر شرکت‌ها از آنها استفاده می‌نمایند.

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون و مشاهده نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/an-analysis-on-amazon
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط