مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چرا کمپانی آمازون به سرعت پیشرفت کرد؟

توضیحات کوتاه :
آمازون فقط بزرگترین شرکت آمریکا نیست. هرچند از لحاظ سرمایه در بازار، به اپل نزدیک است و از لحاظ درآمد، در لیست پردرآمدترین شرکتها، مقام هشتم را دارد اما در بسیاری موارد در مقام اول قرار دارد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 2.2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
چرا کمپانی آمازون به سرعت پیشرفت کرد؟

 

خلاصه ای از مقاله

آمازون که در سال 1994 به عنوان یک کتابفروشی آنلاین کار خود را آغاز کرد، اکنون تبدیل به یک غول اینترنتی شده است که در همه حوزه‌ها از فیلمسازی گرفته تا حمل و نقل، نقش مهمی ایفا می‌کند. در این مقاله به رموز موفقیت این کمپانی می پردازیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

کمپانی آمازون چقدر بزرگ است؟

آمازون فقط بزرگترین شرکت آمریکا نیست. هرچند از لحاظ سرمایه در بازار، به اپل نزدیک است و از لحاظ درآمد، در لیست پردرآمدترین شرکت‌ها، مقام هشتم را دارد اما از لحاظ اهمیت برای زندگی مدرن و توانایی برای شکل دادن اقتصاد آمریکا، آمازون در مقام اول قرار دارد. بخشی از نفوذ چشمگیر آمازون از تنوع خطوط تجاری آن و نحوه تأثیر آن بر زندگی روزمره ناشی می‌شود.

آمازون که در سال 1994 به عنوان یک کتابفروشی آنلاین کار خود را آغاز کرد، اکنون تبدیل به یک غول اینترنتی شده است که در همه حوزه‌ها از فیلمسازی گرفته تا حمل و نقل، نقش مهمی ایفا می‌کند.

 

از آمازون درآمد دلاری کسب کنیم

 

شرکت آمازون دستگاههای الکترونیکی تولید کرده است که مهمترین آن الکسا، دستیار دیجیتال، است که هزاران کاربر برای انجام کارهای روزانه به آن وابسته هستند. محصول دیگر آمازون، کتابخوان الکترونیک کیندل و سیستم امنیت منازل (Ring) است. سرور آمازون یک سوم داده‌های ابری جهان را در خود جای داده است. آمازون در هر کاری که انجام می‌دهد از هوش مصنوعی استفاده می‌کند.

پس از کاهش رونق فروشگاه‌های فیزیکی، اکنون خود وارد بیزینس فروشگاه‌های فیزیکی شده و فروشگاه Wholefoods را به ارزش 13.7 میلیارد دلار خریداری نموده است. اکنون آمازون به دنبال این است که تبدیل به مکانی شود که مشتریان برای یافتن تعمیرکار، دارو و حتی بیمه و وام نیز به آن مراجعه کنند.

در حال حاضر مؤسس و مدیر عامل آمازون، جف بیزوس، ثروتمندترین فرد جهان است. ثروت او به 160 میلیارد دلار رسیده است که البته این میزان ثروت با بالا و پایین رفتن ارزش سهام شرکت، تغییر می‌کند. اما آمازون چگونه توانست تا این حد به اقتصاد آمریکا نفوذ کند؟ بیشتر مشتریان آمازون از این رضایت دارند که می‌توانند تمام سفارشات خود را در عرض دو روز در منزل خود دریافت نمایند.

عضویت پرایم هزینه‌ای است که مشتریان برای ورود به سطح جدیدی از رفاه و راحتی می‌پردازند. مشتریان همچنین امکان صرفه جویی در هزینه‌ها، تنوع انتخاب، تخفیف در همه کالاها از خوار و بار گرفته تا دسترسی به فیلم‌ها و سریالهای روز دنیا را در اختیار دارند. بیزوس می‌گوید: «مهم‌ترین عامل موفقیت ما به جای تمرکز بر رقبا، تمرکز وسواس گونه بر مشتری است».

 

کمپانی آمازون

 

عظمت آمازون

شرکت‌های عظیم و گسترده، پدیده جدیدی نیستند. شرکت‌هایی مثل سامسونگ و اپل هم تأثیر زیادی بر اقتصاد جهان داشته‌اند اما آمازون متفاوت است. این شرکت به صورت استراتژیک اطلاعات شما را درباره رفتارهای روزمره‌تان در یک حوزه خاص دریافت و به هم مرتبط می‌کند تا بتواند نیازهای شما را در دیگر حوزه‌های زندگی پیش بینی نماید. بدین وسیله، آمازون شما را تشویق می‌کند وقت و هزینه بیشتری را صرف خرید انواع کالا در صنایع مختلف کنید.

دانیل راف، استاد دانشگاه پنسیلوانیا می‌گوید که آمازون از همان ابتدا هم چیزی بیش از یک کتابفروشی آنلاین بود. آنها می‌دانستند که وبسایت آمازون منبعی ارزشمند از اطلاعات در مورد مشتریان، رفتارهای آنلاین، و حساسیت آنها نسبت به قیمت است. از سال 2005 این اطلاعات در خدمت بزرگترین نوآوری آمازون، یعنی پرایم درآمده‌اند.

عضویت پرایم مزایایی را به همراه دارد که مشتریان را تشویق می‌کند تا آنجا که می‌توانند در آمازون خریدهای خود را انجام دهند. در اواخر سال 2017، نزدیک به 57 میلیون خانواده آمریکایی 99 دلار در سال (از آوریل امسال، 119 دلار) پرداخت می‌کردند تا به محتوای اختصاصی تلویزیون، تخفیف در فروشگاه Wholefoods و البته ارسال سریع دسترسی داشته باشد.

 

رموز موفقیت کمپانی آمازون

 

عامل اصلی موفقیت آمازون

ارسال سریع همان عامل کلیدی موفقیت آمازون در رقابت با دیگر کسب و کارهای الکترونیک است. اغلب، آمازون با شرکت Sears مقایسه می‌شود که در میانه قرن بیستم، عملیات ارسال و تحویل کالا را از طریق سیستم حمل و نقل ریلی انجام می‌داد. اما کالاها فقط قابل تحویل به شهرهایی بودند که به راه آهن دسترسی داشتند. در مقابل، آمازون امپراطوری خود را در انبارهای گسترده در کل آمریکا بنا نهاده است.

با تعداد زیاد کارمند و کارگر که اخیراً ربات‌ها هم به آنها افزوده شده‌اند، شرکت می‌تواند به محض اینکه مشتری بر روی گزینه «خرید» کلید می‌کند، عملیات ارسال را آغاز نماید. کارمندان انبارهای آمازون، جعبه‌ها را بسته‌بندی و آماده ارسال می‌کنند. این یک پروژه پرهزینه است. طبق گزارش تحقیقی در سال2017، آمازون میلیاردها دلار را صرف ساخت و راه اندازی 100 انبار در سالهای 2006 تا 2018 کرده است. اما این سرمایه گذاری سودهای کلانی را در این سالها برای آمازون به همراه داشته است.

طبق تخمین محققان، این زیرساخت‌های جدید، آمازون را قادر ساخته‌اند حاشیه سود خود را بین 5 تا 14 درصد افزایش دهد چون فاصله بین انبارهای آمازون و مشتریان را کاهش داده و اینگونه، هزینه‌های مربوط به ارسال کالا در مسافتهای دور نیز به میزان زیادی کاهش یافته است. این تمرکز شدید بر شبکه ارسال تنها یکی از روش‌هایی است که آمازون از طریق آن توانسته است بدون اینکه سودی نصیب سرمایه‌دارانش کند، اعتماد وال استریت را جلب کند.

اولین بار در سال 2015 بود که شرکت توانست سود سه ماهه زیادی را نصیب خود کند که این سود ناشی از سرویس رایانش ابری آمازون یعنی سرویس وب آمازون بود. در سه ماهه آخر سال، سرویس وب آمازون درآمدی بالغ بر 6 میلیارد دلار را نصیب شرکت کرد. آمازون عدم سودآوری را به مدت چندین سال تاب آورد زیرا می‌دانست که درآمد شرکت صرف چیزی می‌شود که آمازون «رهبری بازار» می‌نامید.

 

مقاله پیشنهادی: آنالیزی بر موفقیت آمازون

چرا کمپانی آمازون به سرعت پیشرفت کرد؟

 

تأثیر آمازون

هرچند آمازون سرزمینی جادویی از انتخاب‌های متنوع برای مشتریان خلق کرده است اما سلطه روز افزون این شرکت بر بازار باعث نگرانی رقبا شده است. آمازون فروشندگان را قادر ساخته که با استفاده از زیرساختهای قوی این شرکت، کالاهای خود را به فروش برسانند و نگرانی از بابت سروکله‌زدن با مشتری یا ارسال و تحویل سفارشات نداشته باشند. فروشندگان به این طریق به میلیون‌ها مشتری آماده خرید دسترسی می‌یابند و می‌توانند به افزایش فروش امیدوار باشند.

از لحاظ اقتصادی، مدل آمازون بیشتر بر رفاه عمومی متمرکز است. بسیاری از فروشگاه‌های فیزیکی نمی‌توانند با قیمت‌ها، تنوع کالا و خدمات و شیوه ارسال سریع آمازون رقابت کنند. این اثر آمازون است. آمازون در جستجوی مکانی است تا مقر جدید خود را در آن بنا نهد. شهرهای مختلف با هم در رقابت هستند تا در این جنگ پیروز شوند. این شهرها به آمازون پیشنهاد کاهش مالیات و ارائه سوبسید می‌دهند چون می‌دانند ایجاد مقر آمازون در شهر آنها به معنای درآمد و اشتغال بالاتر است.

 

چگونه می توان با آمازون درآمد دلاری داشت

 

آمازون بر فرآیند و میزان اشتغال هم تأثیر گذاشته است. در حال حاضر بسیاری از فروشگاههای فیزیکی نمی‌توانند از پس هزینه‌ها برآیند و کارمندان جدید استخدام کنند. در شهرهایی که آمازون، انبار ایجاد کرده است، نرخ اشتغال بالا رفته است. همچنین به تازگی و با معرفی سرویس فلکس، آمازون توانسته اشتغال با ساعات کاری انعطاف پذیر را برای شهروندان چندین شهر آمریکا ایجاد کند.  قوانین کشور آمریکا نیز در حال حاضر بر این مبنا هستند که رشد شرکتهای بزرگ را تحمل می‌کنند تا زمانی که این شرکتها بر رفاه حال مشتریان تمرکز داشته باشند.

اما آینده قابل پیش بینی نیست و سیاستمداران ممکن است نتوانند رشد روز افزون شرکت را تاب بیاورند. وقتی از بیزوس درباره قوانین جدید و احتمال مانع‌تراشی سیاستمداران برای آمازون سؤال می‌شود بیزوس همواره پاسخ می‌دهد که در این باره نگرانی ندارد. «تمامی مؤسسات و نهادهای بزرگ از هر نوعی که باشند، باید تحت بازرسی و نظارت قرار گیرند. این همان چیزی است که ما به عنوان یک جامعه خواستار آن هستیم.

این قوانین جدید هرچه که باشند و هر محدودیتی که برای ما ایجاد کنند باز هم نمی‌توانند ما را از ارائه خدمات به مشتریان بازدارند. پیش‌بینی من این است که در آینده، تحت هر چهارچوب قانونی، مشتریان همچنان به دنبال قیمت‌های کم، ارسال سریع، و تنوع در انتخاب‌های خود خواهند بود».

 

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره آنلاین بازاریابی و فروش در آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس و دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت انگیز دوره آربی است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/why-amazon-grew
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط