علی و هادی پرتوی - نابغه های ایرانی

  • 5 تير 1399
  • 2.1k
  • 10

آشنایی با علی و هادی پرتوی، دو برادری که نام آنها هر جا که یاد شود، نشان از یک موفقیت و دستاورد جدید است، شما را با مسیرهایی آشنا می‌کند که جذاب و پر از تجربیات جدید است. این دو برادر در راه اندازی استارتاپ های بزرگ نقش داشته اند و همیشه اسمی از آنها در میان بوده است. یکی از اقدامات آنها این بوده که علی پرتوی به همراه برادرش شرکت iLike را بنیان نهادند و در بسیاری از شرکت های مطرح جهان، سرمایه گذاری و فعالیت داشته اند. با مشاهده این قسمت از برنامه هیروتایم بیشتر با آنها آشنا خواهید شد.

 

 

بیوگرافی هادی و علی پرتوی - دوقلوهای افسانه ای سیلیکون ولی

هادی و علی پرتوی برادران دوقلویی که در ایران متولد شدند و در کودکی به همراه خانواده خود به آمریکا مهاجرت کردند. پدر آنها یکی از اساتید و مؤسس دانشگاه شریف و مادرشان کارشناس ارشد علوم کامپیوتر و تحلیلگر سیستم بود. آنها تحصیلات خود را در هاروارد به پایان رساندند و در سیلیکون ولی مشغول به کار شدند و با تاسیس و فروش شرکت‌های خود به مایکروسافت به ثروت فراوانی رسیدند.

نگاهی به زندگی برادران پرتوی

علی و هادی پرتوی با فعالیت‌های خود گام های بزرگی در زمینه فناوری و تکنولوژی برداشته‌اند که تعداد آنها کم هم نیست. با سرچ ساده می‌توان از فعالیت ها و سرمایه گذاری های این دو برادر فعال و مشهور مطلع شد که البته در این ویدئو نیز با بسیاری از فعایت های آنها آشنا می‌شوید. به نظر شما این افراد چگونه به این حد از موفقیت و پیشرفت می‌رسند؟ دستاوردهایی که شنیدن آنها برای هر کدام از ما بسیار جذاب و البته سخت به نظر می‌آید ولی شواهد نشان می‌دهد که عملی شده‌اند.

پرتوی های نابغه از تاسیس دانشگاه شریف تا درخشش در سیلیکون ولی

به نظر هادی و علی پرتوی بخش بزرگی از برنامه‌نویسی تخیل و تصور می‌باشد. اینکه تصور کنید چه کاری می‌شود انجام داد، اعتقاد به اینکه امکانپذیر است و در مرحله بعد عمل کردن به آن. آنها بیان می‌کنند که بخش اعظم حرفه آنها به این دلیل شکل گرفت که در زمان و مکان درست بودند و با افراد حرفه‌ای کار خود را شروع نمودند. آنها در سال 1994 فارغ‌التحصیل شدند که آغاز پیدایش اینترنت بود و زمان خیلی خوبی برای فعالیت در حوزه فناوری.

 

علی و هادی پرتوی - نابغه های ایرانی

 

علی و هادی پرتوی - فرشتگان سرمایه گذاری

برادران دوقلوی پرتوی در خصوص نقش زنان در حوزه فناری می‌گویند که عدم حضور زنان در حوزه فناوری، هم زنان و هم مردان را به طور یکسان آزار می‌دهد. آنها می‌گویند یکی از دلایل راه‌اندازی شرکت "کد.ارگ" این است که مشکل عدم تنوع را حل کنیم و با مسیر آموزشی شروع کردیم. در حال حاضر شرکت کد.ارگ (Code.org) بالغ بر 25 میلیون دانش‌آموز دارد که مشغول تحصیل در زمینه کدنویسی هستند که از میان آنها 12 میلیون دختر در این شرکت کدنویسی می‌کنند. سرمایه‌گذاری بر روی افراد درست، مهم‌ترین نکته است که همه سرمایه‌گذاران و افراد موفق در مورد این موضوع و اهمیت آن حرف می‌زنند. برای رسیدن به موفقیت باید زنجیره موفقیت را ادامه دهید و این کار تنها با کمک به دیگران محقق می‌شود.

 

آموزش فروش در آمازون

 

شغلی که شما را از المان زمان و مکان جدا می‌کند و زمینه کسب درآمد 24 ساعته را برای شما فراهم می‌کند، می‌توان در دسته‌بندی شغل‌های ایده آل قرار داد. مشاغلی که در کنار کار و کسب درآمد، امکان زندگی کردن به روش دلخواه را هم فراهم می‌کنند. برای آشنایی با چنین شغلی مطالعه مقاله کسب درآمد از آمازون در ایران را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

علی و هادی پرتوی - نابغه های ایرانی

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

کلمات کلیدی
افراد موفق

نظرات کاربران

10 نظر

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط