تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

علت های زمینه ساز موفقیت چیست؟

توضیحات کوتاه :
آیا شما هم از افرادی هستید که با دیدن افراد موفق به فکر فرو رفته‌اید و با خود گفته‌اید دلیل موفقیت‌شان چه بوده است. داشتن انگیزه، تمرکز، برنامه ریزی و نظم، راز موفقیت انسان‌های بزرگ است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

 • 2.3k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
علت های زمینه ساز موفقیت چیست؟

 

خلاصه ای از مقاله

همه ما می‌شنویم که داشتن انگیزه، تمرکز، برنامه ریزی و نظم راز موفقیت انسان‌های بزرگ است. البته همه این‌ها درست است اما در کنار آن، باید دید این افراد در زندگی روزمره خود چه عادت‌هایی داشته‌اند که آنها را به موفقیت رسانده است. در این مقاله به چند مورد از عادت‌هایی که می‌تواند زمینه ساز موفقیت شما شود، اشاره می‌کنیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

رمز و راز موفقیت چیست؟

شاید شما هم از جمله افرادی هستید که با دیدن افراد موفق به فکر فرو‌ رفته‌ و با خود گفته‌اید واقعاً دلیل موفقیت این افراد چه بوده است. همه ما می‌شنویم که داشتن انگیزه، تمرکز، برنامه ریزی و نظم راز موفقیت انسان‌های بزرگ است. البته همه این‌ها درست است اما در کنار آن، باید دید این افراد در زندگی روزمره خود چه عادت‌هایی داشته‌اند که آنها را به موفقیت رسانده است. در این مقاله به چند مورد از عادت‌هایی که می‌تواند زمینه ساز موفقیت شما شود، اشاره می‌کنیم.

 

چگونه بیزینس خود را مدیریت کنیم

 

1. با عادت های درست شخصیت بهتری بسازید

هر کاری را که زیاد انجام دهید، به عادت تبدیل خواهد شد. عادت نیز بعد از مدتی، جزئی از شخصیتتان خواهد شد. شخصیت هم بعد از مدتی به سرنوشت شما تبدیل خواهد شد. شخصیت، جزء جدایی ناپذیر هر انسانی است. بنابراین سعی کنید شخصیتی منحصر به فرد، قوی و بی‌نقص داشته باشید. تا زمانی که کاری را انجام نداده‌اید، درباره آن حرف نزنید. همیشه حقیقت را بگویید. قبل از حرف زدن فکر کنید، رو راست، متواضع و صلح جو باشید.

2. قانع باشید تا موفقیت را تجربه کنید

یکی از ویژگی‌های انسان‌های موفق داشتن روحیه قناعت است. برای رسیدن به شادی و آرامش پایدار، خواسته‌های مادی و جاه طلبانه خود را کم کنید. این گفته اصلاً به این معنی نیست که همیشه به یک سطح از زندگی قانع باشید. بلکه برعکس انسان در همه حال باید به دنبال بالا بردن کیفیت زندگی خود باشد. البته در این راه با خود فکر کنید و ببینید آیا واقعاً به همه آنچه که تلاش خود را صرف آن می‌کنید نیاز دارید؟ صفت قناعت همانند ویژگی‌های دیگر مانند صبوری، شجاعت و تمرکز، با اراده و انجام تمرینات مداوم به دست خواهد آمد.

 

رموز موفقیت

 

3. به دنبال ایجاد روابط جدید باشید

هر روز سعی در ایجاد روابط دوستانه با افراد جدید داشته باشید. معاشرت با دوستان خوب، باعث ایجاد ویژگی‌های مثبت در انسان می‌شود. سعی کنید با کسانی که اعتماد به نفس بالایی دارند و می‌توانند انگیزه شما را بالا ببرند، نشست و برخاست کنید. از دوستی با افراد بدبین و منفی نگر پرهیز کنید، چون وقتی اهدافتان را با ایشان در میان بگذارید، دست یابی به آنها را دور از ذهن تصور کرده و شما را از رسیدن به هدف‌هایتان منصرف می‌کنند.

4. استرس همیشه هم بد نیست!

برخلاف نظر اکثریت مردم، استرس حالت بدی نیست، زیرا در زمان استرس، موادی در بدن ترشح می‌شود که ما را وادار می‌کند تا بیشترین تلاش خود را برای انجام کار به خرج دهیم. در مقابل داشتن استرس زیاد و به ویژه نداشتن یک زندگی آرام، برای سلامتی انسان مضر است. برای داشتن یک زندگی بدون تنش، باید میان سطح استرس بدن و میزان راحتی و آسودگی آن تعادل برقرار کرد.

بسیاری از رهبران بزرگ دنیا نیز به همین شیوه عمل می‌کردند. آن‌ها برای این که زیر فشار مسئولیت‌ها و وظایف بتوانند مقاومت کنند، ساعاتی از روز را به استراحت و تفریح می‌پرداختند. راحتی و آسودگی فیزیکی به تنهایی کافی نیست بلکه باید با آرامش روح و روان نیز توأم باشد. اغلب مردم فکر می‌کنند که انجام ورزش‌های سخت بدنی، داشتن تغذیه خوب و انجام فعالیت‌های تفریحی، راه درمان همه بیماری‌ها است. اما باید دانست که داشتن تفکر مثبت و آرامش ذهنی مکمل آنها بوده و ضامن شادی واقعی و داشتن یک زندگی طولانی خواهد بود.

5. در طول روز به مرخصی ذهنی بروید!

برای این منظور می‌توانید چشمانتان را به مدت 5 دقیقه ببندید و خودتان را در کنار مناظر طبیعی یا نقاط تفریحی تجسم کنید. مثلاً تصور کنید در ساحل دریا نشسته‌اید و در حال تماشای موج‌ها هستید یا در حالی اسکی کردن در کوه هستید یا با کشتی روی اقیانوس در حال مسافرت بوده و مشغول تماشای دلفین‌ها هستید. این تمرین را به مدت دو ماه و بعد از پایان یک روز شلوغ کاری و قبل از رفتن به خانه انجام دهید. برای این کار همانند وظایف و ملاقات‌های مهمی که دارید وقت بگذارید و بعد از مدتی شاهد تغییرات قابل توجهی در زندگی خود باشید. 

 

مقاله پیشنهادی: سایمون سینک استراتژی های موفقیت را چه چیزی می داند؟

علت های زمینه ساز موفقیت

 

6. به دنبال ایجاد تغییر باشید

ایجاد تغییرات به اندازه توجه به روح و جسم اهمیت دارند. تغییرات می‌تواند اساسی باشد، مثلاً تغییر دفتر کار یا می‌تواند جزئی باشد، مثل تغییر تفریحات. به طور کلی ایجاد تغییر در کارهای روتین و طرز فکر، مزایای بسیار زیادی دارد. در انتخاب فعالیت‌های خود، به دنبال کاری باشید که تمام ذهن خود را درگیر کرده و مستلزم داشتن تمرکز بالا باشد. به این ترتیب، ذهن از امور روزمره‌ای که در ظاهر مهم هستند، رها می‌شود. به همین خاطر است که بیشتر مدیرعامل‌ها، به یادگیری هنرهای رزمی روی می‌آورند. اگر ذهن حتی به مدت چند ثانیه منحرف و سرگردان شود، اثرات بدی به جا خواهد گذاشت.

7. خشم خود را کنترل کنید

ارسطو درباره خشم گفته است: «خشمگین شدن کار آسانی است، اما این که برای چه کسی، چه موقع، چه اندازه و با چه هدفی و با چه شیوه‌ای خشمگین شد، مهم است. چون همه نمی‌توانند هنگام عصبانیت، همه این جنبه‌ها را با هم در نظر بگیرند». به این ترتیب، کنترل خشم کار دشواری به نظر می‌رسد، اما با تمرین و رعایت دستورالعمل‌هایی که در مورد کنترل خشم گفته شده است، مثلاً تنفس عمیق، شمردن از 1 تا 100 و استفاده از عبارات آرامش بخش می‌توان آن را تا حدی مهار کرد.

8. انسان های موفق دانایی را برابر با توانایی می دانند

انسان‌هایی که موفقیت‌های بزرگی در زندگی خود به دست آورده‌اند، الزاماً مهارت یا هوش بیشتری نسبت به دیگران نداشته‌اند. آنچه باعث برتری آنها شده این است که همیشه تشنه یادگیری بوده‌اند. انسان هرچه بیشتر بداند، موفقیت بیشتری در زندگی به دست خواهد آورد. خواندن زندگی نامه افراد موفق به شما کمک می‌کند تا از عادت‌ها، نظرات و فلسفه‌ای که بر زندگی‌شان حاکم بوده است، آگاه شوید و آنها را الگوی زندگی خود قرار دهید.

 

علت های زمینه ساز موفقیت چیست

 

10 اصل شادی را یاد بگیرید

 • به دنبال داشتن یک زندگی فعال، هیجان انگیز و پربازده باشید.
 • هر روز و هر دقیقه از روز خود را صرف انجام کارهای هدفمند کنید.
 • به دنبال یک سبک زندگی منظم و با برنامه باشید و شرایطی که باعث بی نظمی کارتان می‌شود را حذف کنید.
 • اهداف واقعی در زندگی خود داشته باشید اما در عین حال بلندپرواز باشید.
 • مثبت اندیش باشید، زیرا تأثیر افکار منفی به مراتب بیشتر از افکار مثبت است.
 • درباره امور بی اهمیت، بی جهت نگران نباشید.
 • زمانی را برای تفریح و سرگرمی در نظر بگیرید.
 • شخصیتی گرم و برون گرا داشته باشید و محبت واقعی نسبت به دیگران داشته باشید.
 • بیشتر از این که از دیگران انتظار داشته باشید، به فکر کمک به دیگران باشید.
 • در زمان حال زندگی کنید و اتفاقات گذشته را به دست فراموشی بسپارید.

این دو کتاب را حتماً بخوانید

یکی از این کتاب‌ها «تاریخچه دانش» نوشته چارلز ون دورن است. در این کتاب، نویسنده به بازگویی تاریخ نظریات و ایده‌ها می‌پردازد. این کتاب منبع بی‌نظیری از اطلاعات را در اختیار شما قرار می‌دهد. این کتاب را تهیه کنید، بخوانید و لذت ببرید. کتاب دوم، «The Art of the Leader» نام دارد و توسط ویلیام کوهن تألیف شده است. این کتاب در حوزه کسب و کار تألیف شده و حاوی نکات کاربردی و الهام بخشی برای افراد فعال در این شاخه است.

 

چگونه کسب درآمد دائمی داشته باشیم؟

 

10 ویژگی افراد کاریزماتیک را بشناسید:

 • به کاری که انجام می‌دهند، تعهد دارند.
 • شبیه افراد موفق بوده و همانند آنها عمل می‌کنند.
 • رویاهای بزرگی را در سر می‌پرورانند و چشم اندازهای مهمی را برای خود متصور هستند.
 • همیشه در مسیر رسیدن به هدف‌هایشان گام برمی دارند.
 • برای انجام کاری که به ایشان محول شده است، نهایت تلاش و کوشش خود را می‌کنند.
 • اسرار خود را با دیگران در میان نمی‌گذارند.
 • نسبت به دیگران با مهربانی رفتار می‌کنند.
 •  شوخ طبع هستند.
 • به خاطر شخصیت قوی خود، نزد دیگران شهرت دارند.
 • زیر فشار سختی‌ها مقاومت می‌کنند.
 • صحبت دیگران را قطع نمی‌کنند.

هیچ گاه در حین گوش دادن به صحبت‌های دیگران، کلامشان را قطع نکنید. این کار، یکی از موارد متداول بی احترامی است. در عوض سعی کنید با دقت و توجه کامل، به صحبت‌ها دیگران گوش کنید. درست گوش دادن باعث افزایش سطح دانش شما می‌شود و در عین حال نشان می‌دهد که برای گفته‌های آنها ارزش قائل هستید.

 

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/what-leads-to-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط