افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

از فقر تا موفقیت

توضیحات کوتاه :
موفقیت به‌طور ذاتی با افراد زاده نمی‌شود بلکه این طرز فکر و عملکرد افراد است که به آنها کمک می‌کند در مسیر زندگی، با انتخاب‌های درست، پیشرفت و شادکامی را برای خودشان به ارمغان بیاورند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 4

  • 3.9k
  • 2
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
از فقر تا موفقیت

 

خلاصه ای از مقاله

پیمودن مسیر موفقیت و رسیدن به اهداف و آرزوها نیازمند تلاش، سخت‌کوشی و صبر است. شاید هر کسی سختی این مسیر را به جان نخرد. در مسیر مشکلات، شاید مشکلات مالی امروزه بیشتر مورد توجه قرار گیرد و سد و مانعی در مسیر موفقیت ایجاد کند ولی توانایی فرد در طی کردن مسیر از فقر تا موفقیت است که یک هنر و مهارت محسوب می‌شود و آن شخص را از بقیه متمایز می‌سازد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

درس‌هایی بزرگ در مسیر موفقیت

مسیر موفقیت برای اکثر افراد مملو از مشکلات و سختی‌هایی است که باید پشت‌سر گذاشته شود. شاید شنیدن این جمله که اکثر افراد معروف و موفق دنیا در شرایط سختی بوده‌اند و موفقیت خود را به آسانی کسب نکرده‌اند، تکراری باشد ولی حقیقتی است که بر کسی پوشیده نیست. براستی راز موفقیت چیست؟ آیا بین فقر و موفقیت رابطه‌ای وجود دارد؟ واضح است که پیمودن مسیر موفقیت و رسیدن به اهداف و آرزوها نیازمند تلاش، سخت‌کوشی و صبر است. شاید هر کسی سختی این مسیر را به جان نخرد. در مسیر مشکلات، شاید مشکلات مالی امروزه بیشتر مورد توجه قرار گیرد و سد و مانعی در مسیر موفقیت ایجاد کند ولی توانایی فرد در طی کردن مسیر از فقر تا موفقیت است که یک هنر و مهارت محسوب می‌شود و آن شخص را از بقیه متمایز می‌سازد.

 

بیزینس پر سود من

 

عامل موفقیت در زندگی

یکی از دیدگاه‌هایی که درباره افراد موفق و راز موفقیت آنها در بین مردم رایج شده است، این است که بیشتر مردم گمان می‌کنند اگر فردی در زندگی خود به موفقیت رسیده حتماً در شرایط مالی، خانوادگی و تحصیلی بسیار خوبی بوده که توانسته به این سطح از موفقیت و مقبولیت اجتماعی دست یابد. آنها دیگر زوایای پنهان زندگی آن اشخاص و مسیر دشواری که برای نیل به موفقیت پشت‌سر گذاشته‌اند را درنظر نمی‌گیرند و فکر می‌کنند که شرایط و امکانات ایده‌آل در زندگی آنها باعث رسیدن به این درجه از موفقیت شده است. در این مقاله، می‌خواهیم درباره فردی صحبت کنیم که از هیچ کدام یک از شرایط ایده‌آل برخوردار نبوده و حتی با وجود شرایط نامساعد توانسته در زمینه مورد علاقه خود به موفقیت‌های بسیاری دست یابد.

 

مقاله پیشنهادی: قوانین موفقیت آرنولد شوارتزنگر

از فقر تا موفقیت

 

زندگی شخصی و فوتبالی علیرضا بیرانوند

او در خانواده‌ای پرجمعیت به دنیا آمد و رشد کرد. خانواده‌ای که از نظر شرایط مالی جزء قشر ضعیف جامعه محسوب می‌شدند. او مجبور شد درس و تحصیل را برای کار و کمک کردن به خانواده رها کند. علاقه شدید او به فوتبال و زمانی که به این کار اختصاص می‌داد باعث شد این موضوع را از پدر خود مخفی کند. علاقه او به فوتبال تا حدی زیاد شد که او بدون اجازه از خانواده در سن 15 سالگی به تهران سفر کرد و از آن جایی که تا مدت‌های زیادی جایی برای خواب و پولی برای گذراندن امورات خود نداشت در میدان آزادی می‌خوابید! طبق گفته‌های خود، مدت خیلی زیادی را در کارواش، کارگاه خیاطی و پیتزا فروشی آن هم بیشتر برای تأمین جای خواب خود کار می‌کرده و بقیه زمان خود را صرف تمرین فوتبال می‌نمود.

 

از فقر تا موفقیت

 

این فرد علیرضا بیرانوند فوتبالیست مشهور کشور عزیزمان ایران می‌باشد که با وجود سختی‌های بسیار امروز فردی موفق در زمینه ورزش فوتبال می‌باشد. اکنون جایگاه او در موفقیت و پیشرفت‌های او در زمینه فوتبال از کسی پوشیده نیست. افتخارات او در جام جهانی 2018 و باشگاه پرسپولیس گواه این موضوع است. او با تلاش و پشتکار خود توانست چنین جایگاهی از موفقیت را تصاحب کند. فرد خودساخته و موفق کسی است که باور دارد قدرت کنترل و تغییر شرایط زندگی در دستان خود او می‌باشد و اوست که شرایط زندگی خود را تغییر می‌دهد و خالق شرایط ایده‌آل برای زندگی خود می‌باشد. انسان موفق از درون پذیرفته است که شرایط زندگی نمی‌تواند بر او مسلط و چیره شود و خود اوست که  با سخت‌کوشی و ممارست در مسیر موفقیت، آینده‌ای روشن و موفق برای خود می‌سازد.

 

مقاله پیشنهادی: ویژگی افراد خودساخته | عزت خواه دات کام

از فقر تا موفقیت

 

موفقیت خود را شخصاً رقم بزنید

همانگونه که علیرضا بیرانوند نیز با همین تفکر و باور قدم در مسیر اهداف و آرزوهای خود گذاشت و قله موفقیت را در رشته دلخواه خود، فوتبال فتح کرد. کسی که بر خلاف خیلی از قضاوت‌ها و دیدگاه‌های مردم اصلاً از شرایط خانوادگی و مالی ایده‌آلی برخوردار نبود ولی با ساخت باورها، لایف‌استایل و نگرش درست، توانست شرایط زندگی خود را مغلوب کند و زندگی‌ موفق متناسب با علایق، باورها و آرزوهای خود بسازد تا هر زمان که به گذشته نگاه می‌کند مطمئن باشد که تمام تلاش خود را در مسیر موفقیت بدون ذره‌ای کوتاهی به کار گرفته است و احساس شادمانی حاصل از این مرور آنچان زندگی او را لذت‌بخش سازد که برای کل زندگی او کافی باشد چون احساسی بکر و منحصربه‌فرد است. پس اگر برای زندگی خود هدف دارید، شور و اشتیاقی در شما برای رسیدن به هدفتان وجود دارد، باور و نگرش درستی نسبت به موفقیت دارید، قدم در مسیر موفقیت بگذارید و شرایط نامناسب زندگی خود را در جهت پیشرفت خود تغییر دهید و خودتان پیروز میدان این مسابقه باشید.

 

از فقر تا موفقیت

 

موفقیت را از صفر شروع کنید

موفقیت به‌طور ذاتی با افراد زاده نمی‌شود بلکه این طرز فکر و عملکرد افراد است که به آنها کمک می‌کند در مسیر زندگی، با انتخاب‌های درست و تصمیم‌گیری‌های شایسته، پیشرفت و شادکامی را برای خودشان به ارمغان بیاورند. اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که گمان می‌کنید نمی‌توانید بدون داشتن هیچ‌گونه حمایت یا پشتوانه مالی، پله‌های موفقیت را بالا بروید کاملاً در اشتباه هستید. نه تنها نمونه‌ای که در بالا به آن اشاره شد بلکه هزارن مورد دیگر را می‌توان در جهان یافت که بدون در اختیار داشتن هیچ‌گونه منبع مالی، حمایت فردی یا دولتی توانسته‌اند به اهداف خود برسند. کریس گاردنر یکی از این افراد است. در صورت تمایل می‌توانید داستان موفقیت کریس گاردنر را نیز در همین سایت مطالعه نمایید.

سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/from-poverty-to-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 2 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
سما گفته:
۰ | ۰

من یکی از طرفدارهای آقای بیرانوند هستم. وقتی عکس ایشون رو در سایت شما دیدم خیلی تعجب کردم. کمال تشکر را دارم که به زندگی افراد موفق در ایران هم می پردازید.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما سما عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

با اهداف مشترک و سازنده می توان سطح زندگی و کسب و کار را بهبود بخشید و ما در مجموعه عزت خواه دات کام برای تحقق این هدف در کنار شما هستیم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ
مهدی گفته:
۰ | ۰

عالی هستید شما
مثل همیشه پرانرژی و مثبت اندیش

سهیلا بدیعی/پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما مهدی عزیز    
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
سهیلا بدیعی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

سپاس از حسن نیت شما بابت ارسال نظر و ابراز لطف و محبتتان به مجموعه عزت خواه دات کام.

شاد و سربلند باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط