تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

ChatGPT چیست ؟ آیا شغلمان را از ما خواهد گرفت ؟

توضیحات کوتاه :
ChatGPT ، که یک تولید کننده متن هوشمند است، به عنوان آینده مشاغل در نظر گرفته می شود، اما همه از این موضوع متقاعد نشده اند بنابراین در این مقاله آن را بررسی می کنیم.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 7

  • 947
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
ChatGPT چیست ؟ آیا شغلمان را از ما خواهد گرفت ؟
 
خلاصه ای از مقاله :

لندن – یک مدل هوش مصنوعی جدید به نام ChatGPT  معرفی شده است و متخصصان فناوری آن را به عنوان ابزار جدیدی معرفی می کنند که تحولی را در عملکرد افراد به وجود آورده است. 

این ابزار از OpenAI ارائه شده است، که یک سازمان پژوهشی انتفاعی تاسیس شده توسط ایلان ماسک و سرمایه گذاری به نام سام آلتمن با پشتوانه میلیاردها دلار بودجه از مایکروسافت است.

 
آنچه در این مقاله می خوانید :
 

ChatGPT چیست ؟

 
  • ChatGPT یک ابزار AI است که می تواند متن را مشابه انسان تولید کند

  • متخصصان فناوری آن را به عنوان یک عامل اختلال برای بسیاری از مشاغل تلقی می کنند

  • مهندسان و هنرمندان با هوش مصنوعی مولد مخالفت می کنند

برخی از حامیان پیش بینی می کنند که ChatGPT منجر به خودکارسازی مشاغل و عدم نیاز به انسان ها شده است، اما منتقدان استدلال کرده اند که AI و روباتیک هنوز ظرفیتی برای آن ندارند.

اما در حال حاضر، برخی از مدارس و دانشگاه ها با محدودیت یا ممنوعیت کاربرد آن توسط دانشجویان پاسخ نشان داده اند.

شرکت آلفابت به عنوان مالک گوگل در روز دوشنبه اعلام کرد که خدمات چت بات خود به نام بارد و هوش مصنوعی را برای موتور جستجو و نیز توسعه دهندگان ارائه می کند.

 

ChatGPT چیست ؟

 

شرکت عظیم و پیشرفته چینی به نام بایدو در روز سه شنبه اشاره کرد که آزمایش داخلی پروژه به سبک ChatGPT به نام Ernie را در ماه مارچ تکمیل خواهد کرد.

پس ChatGPT چیست؟ و آیا بر شغل شما هم تاثیر خواهد گذاشت؟

 

ChatGPT چگونه کار می کند ؟

 

ChatGPT یک مدل زبان بزرگ است که می تواند متن مشابه انسان را تولید کند که روی مجموعه داده گسترده ای از کارهای کتبی از اینترنت آموزش داده می شود. 

این برنامه از یک تکنیک یادگیری عمیق به نام «معماری تبدیل کننده» برای بررسی چند ترابایت داده استفاده می کند که شامل میلیاردها کلمه برای ایجاد پاسخ به سوالات هستند.

GPT-3 از نسل های قبلی ChatGPT است، که متن را تولید می کند، اما روی مجموعه بزرگتری از داده ها آموزش داده می شود. در حالی که این سبب قدرت بالاتر GPT-3 می شود، اما ChatGPT سریع تر است، بیشتر می تواند پاسخ های مشابه انسان را تولید کند، و برای عموم در دسترس است.

این روبات مشابه با ابزارهای مولد هوش مصنوعی مثل DALL-E 2، Mididjourney و Stable Diffusion عمل می کند – اما مشابه با نحوه ایجاد تصاویر غیرواقعی با این برنامه ها، ChatGPT همیشه صحیح نیست.

 

ChatGPT چه کار می کند ؟

 

ChatGPT می تواند ایمیل ها و رساله ها، شعر، سوال و جواب، یا سطرهای کد را بر اساس یک فرمان تولید کند. می توان از آن برای توسعه دستیاران مجازی استفاده کرد و یا به سرعت به سوالات مشتریان پاسخ داد.

پلتفرم محتوای Jasper اشاره کرده است که در حدود 80000 متقاضی از نرم افزار آن برای پیش نویس تبلیغات، ایمیل ها، وبلاگ ها و سایر مطالب استفاده کرده اند.

به گفته گیل الباز، یکی از موسسان TenOneTen، که یکی از موسسات سرمایه گذاری است، بازاریابی یکی از شفافترین کسب و کارها برای چت بات های امروزی است.

 

تکنولوژی

 

 

محدودیت های ChatGPT کدامند ؟

 

ChatGPT روی الگوهای آماری و همبستگی ها آموزش داده شده و ورودی یا خروجی را مشابه با انسان درک نمی کند. مایکل اوسبورن، که یک محقق یادگیری ماشین از دانشگاه آکسفورد است، به کانتکست گفت: «مدل های زبان بزرگ دارای پایایی و درک محدودی بوده، گستره کمتری دارند، بنابراین نیازمند نظارت انسانی هستند».

ابزارهای هوش مصنوعی می توانند بر اساس داده های آموزش داده شده در معرض سوگیری باشند و عدم شفافیت درباره آموزش باعث می شود که نتوان به یک روبات نشان داد که چگونه به نتیجه برسد.

آژانس حقوق بنیادی اتحادیه اروپا (FRA) هشدار داده است که الگوریتم های مبتنی بر داده های بد می توانند آسیب هایی را ایجاد کنند و می توان از محافظ های لازم برای کاهش سوگیری و تبعیض استفاده کرد.

این موقعیت وقتی تشدید می شود که روبات اطلاعات کاذبی را تولید کند که به عنوان حقیقت ارائه می شوند، در غیر این صورت با عنوان توهم شناخته می شود.

سال گذشته متا به کاربران هشدار داد که چت بات Blenderbot 3 می تواند استدلال های کاذب یا متناقض، جزئیات اشتباهی و «فراموشی روبات بودن» را ارائه کند.

 

آیا ChatGPT مشاغل را از بین می برد ؟

 

مشاغلی که ابزارهای هوش مصنوعی مثل ChatGPT می توانند در آنها اختلال ایجاد کنند شامل فعالیت های تکراری یا متداولی هستند که به سادگی خودکارسازی می شوند، شامل ورود داده و پردازش، نقش های خدمات مشتریان ساده و انواع خاصی از ایجاد محتوا.

آینده گزارش مشاغل انجمن اقتصادی جهان در سال 2020 برآورد کرد که در حالی که 85 میلیون شغل تا سال 2025  با هوش مصنوعی و روباتیک جایگزین خواهند شد، 97 میلیون شغل دیگر از این تغییرات نمایان می شوند.

 
اینترنت
 
 

اما این اختلال برای همه یکسان نخواهد بود، و کارگران با دستمزد کمتر، زنان و افراد جوان به صورت عمیق تحت تاثیر قرار می گیرند.

به گفته گینا نف، مدیر اجرایی مرکز میندرو برای فناوری و دموکراسی، به کانتکست گفت: «ChatGPT نمی تواند هیچ متخصص خلاقی را از کارش اخراج کند ... این فناوری هنوز برای این هدف مناسب نیست.»

او گفت: «هوش مصنوعی احتمالا فعالیت های ما را در مشاغلمان تغییر می دهد، ولی مشاغل زیادی را از بین نخواهد برد». به علاوه، او اضافه کرد که این مشاغل تغییراتی را در فناوری های جدید و نوظهور ایجاد می کنند، بدون آن که اختلال کاملی را ایجاد کنند. 

افراد خلاق درباره تهدیدهای مطرح شده توسط ChatGPT چه تفکری دارند؟ خواننده ای به نام نیک کیو با پاسخ به یک آهنگ نوشته شده توسط ChatGPT به نام «سبک نیک کیو» آن را به عنوان یک «تمسخر عجیب از انسان بودن» رد کرد.

 

چرا از شرکت های هوش مصنوعی شکایت می شود ؟

 

گروهی از هنرمندان تجسمی در هفته گذشته از شرکتهای هوش مصنوعی Stability AI، Midijourney، و DevianArt برای تجاوز به حق کپی رایت شکایت کرده و اشاره کردند که کارشان بدون مجوز برای آموزش ابزارهای هوش مصنوعی مورد استفاده قرار گرفته است.

Getty Images همچنین اقدامات قانونی را علیه Stability AI برای کپی کردن میلیون ها تصویر آغاز کرده است.

یک مجموعه قوانین با دسته بندی مشابه در سال گذشته در مقابل GitHub با مالکیت مایکروسافت برای از بین بردن کد اینترنت بدون مجوز تنظیم شد، تا به ابزارهای OpenAI آموزش بدهد.

به گفته نیک وایت که یک متخصص دیجیتال و املاک فردی در شرکت حقوقی چارلز راسل اسپیکلیس است، «در حالی که مطالب دارای کپی رایت برای آموزش AI وارد شده اند، اگر نتیجه «متحول کننده» باشد، آنگاه شرکت ها حقوق خود را با قوانین کپی رایت منصفانه تنظیم می کنند.

 

هوش مصنوعی

 

این قانون به افراد اجازه می دهد تا از مطالب دارای کپی رایت برای تولید محتوای جدید یا نظر دادن درباره آن استفاده کنند، مثل ویدیوهای یوتیوب. اما، زمینه هایی مثل کد مشکلات قانونی را به همراه دارند، زیرا AI نمی تواند اختیارات را فراهم کند.

به گفته وایت: «حس درونی من آن است که نتیجه این شرایط می تواند حفاظت خوبی را برای موسسان کارهای کپی رایت فراهم کند.»

«اما طیف کاملی از کلاهبرداری ها از تولید کار وجود دارد که مشابه با کاری است که هیچ شباهتی ندارد و فکر می کنم که این احتمال وجود دارد که موارد بیشتری در آینده داشته باشیم.»

 

      کسب درآمد در 24 ساعت شبانه روز و به دلار، هدف افراد زیادی در زمینه بیزینس است اما ممکن است راه و روش آن را ندانند. آنچه در دنیای امروز مشخص است، حرکت به سمت دنیای آنلاین و افزایش خرید و فروش های آنلاین است. وبسایت فروشگاهی آمازون، یکی از بزرگترین و شناخته شده ترین این وبسایت ها است. اما برای فروشندگی در وبسایت آمازون، شما نیازمند دانش و اطلاعات کافی، بروز و گام به گام هستید، یعنی هر آنچه در آموزش فروش در آمازون ارائه می شود.

      

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/what-is-chatgpt
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط