تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

امپراطوری جف بزوس

توضیحات کوتاه :
جف بزوس مالک کمپانی آمازون با سرمایه گذاری بر روی کمپانی های پر سود،ضریب هوشی بالایی برخورد است و  حالا از بیل گیتس نیز پیشی گرفته است. در این مقاله به امپراطوری جف بزوس، بنیانگذار این سایت غول آسا می پردازیم.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 33

  • 2.9k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
امپراطوری جف بزوس

 

 

 


امپراطوری Jeff Bezos در One Giant Chart

با داشتن ثروتی که البته به 79 میلیون سهام آمازون او وابسته است، ارزش خالص سرمایه ی Jeff Bezos رو به افزایش می باشد. به تازگی، بنیانگذار آمازون، بیل گیتس را که با 137 میلیارد دلار در صدر ثروتمند ترین افراد جهان حضور داشت را کنار زده است – البته که این رشد موقتی بوده و وی به طور دائمی نفر اول نخواهد بود.

در نهم ژانویه 2019،  Jeff Bezos در توییتر اعلام کرد که وی از همسر خود MacKenzie Bezos که 25 سال با وی زندگی کرده، جدا شده است. اگر چه اخبار دقیقی در دسترس نیست اما شنیده ها حاکی از آن است که این بانو میزان سهام قابل توجهی از آمازون را با خود خواهد برد.

این جدایی را میتوان جدایی یکی از زوج های ثروتمند دنیا تلقی کرد – اما در ادامه میتوانید سرمایه ی Jeff Bezos تا به امروز را مشاهده کنید.

امپراطوری Jeff Bezos در سال 2019

ثروت اصلی امپراطوری Jeff Bezos را میتوان مالکیت 16درصدی سهام آمازون دانست.

البته که به جز آمازون، Jeff Bezos در فعالیت های دیگری هم سرمایه گذاری کرده است. این سرمایه گذاری ها را میتوان از فعالیت های مربوط به مسکن تا فعالیت های مخفیانه تر دسته بندی کرد و در نتیجه به ارزش واقعی ثروت وی رسید.

Amazon.com

آمازون خریدها و سرمایه گذاری هایی انجام می دهد که مربوط به اصلی ترین تجارت شرکت و اهداف آینده ی آن باشد. این را میتوان شامل خرید Whole Foods ( 13.7 میلیارد دلار در سال 2017)، Zappos.com (1.2 میلیارد دلار در سال 2009) ، PillPack (1 میلیارد دلار در سال 2018) ، Twitch.tv (970 میلیون دلار در سال 2014) و Kiva Systems (780 میلیون دلار در سال 2012) دانست.

این همچنین شامل سرمایه گذاری در شرکت شکست خورده ی dot-com Kozmo.com (2000) تا Twilio است که در سال 2016 با موفقیت IPO انجام داد.

Bezos Expeditions

Bezos Expeditions را میتوان معادل با سرمایه گذاری های ریسک پذیر Jeff Bezos دانست. در طول سالها، Jeff Bezos ریسک کرده و در شرکت های Twitter, Domo, Juno Therapeutics, Workday, General Fusion, Rethink Robotics, Business Insider, MakerBot,  و  Stack Overflow سرمایه گذاری کرده است.

سرمایه گذاری های جدید شامل GRAIL، شرکتی که 900میلیون دلار صرف درمان سرطان کرده است و همچنین EverFi و استارت اپ edtech است.

Jeff Bezos

Jeff Bezos به همچنین روی موارد شخصی هم سرمایه گذاری کرده است. او یک سرمایه گذار مهم در گوگل در سال 1998 به شمار می آید و به همچنین در Uber و Airbnb نیز سرمایه گذاری کرده است. (نکته: این دو شرکت در وبسایت Bezos Expeditions قرار میگیرند اما در Crunchbase هر دو جزو سرمایه گذاری های شخصی هستند.)

Nash Holdings LLC

Nash Holdings یک شرکت خصوصی با مدیریت Bezos است که The Washington Post را به قیمت 250 میلیون دلار خریداری کرده است.

 

چگونه فروشنده آمازون شویم؟

 

بنیاد خانواده Bezos

BFF توسط والدین Jeff Bezos اداره می شود و بودجه ی آن از طریق سهام آمازون تامین می شود. این برنامه روی آموزش ابتدایی تمرکز دارد و همچنین در سری B 11 میلیون دلاری LightSail Education سرمایه گذاری کرده است.

Blue Origin

به عنوان سخنان پایانی، لازم به ذکر است که جف بزوس بنیانگذار Blue Origin، یک شرکت هوافضا که در زمینه ی مرزهای نهایی بشر با SpaceX رقابت می کند، نیز هست.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/jeff-bezos-empire
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط