مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

تجارت در آمازون

توضیحات کوتاه :
شروع فروشندگی در آمازون کار راحتی است، اما در برخی گروه‌ها آسانتر از بقیه است، زیرا فروش بعضی از کالاها در آمازون نیازمند تأیید فروشنده و داشتن برخی ویژگی‌های خاص است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 4.2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
تجارت در آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

جف بزوس سال 2018 و در نامه‌ای خطاب به سهامداران شرکت، خبرهای مهمی درباره تغییر فرهنگ مصرف مشتریان بیان کرد. میزان فروش آمازون در سال 2017 به 9/177 میلیارد رسید که نسبت به سال قبل از آن 31 درصد افزایش داشته است. همچنین میزان سرمایه گذاری این شرکت در سطح بالایی است. امروزه، میزان سرمایه این شرکت 700 میلیارد دلار است.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

مزایای فروشندگی در آمازون

سال 2014، وبسایت آمازون به عنوان دوازدهمین خرده فروش بزرگ دنیا معرفی شد. تا سال 2015، کل درآمد این شرکت از 55/77 میلیارد دلار به 39/83 میلیارد دلار رسید که بیشتر از مجموع درآمد دو شرکت Best Buy و Macy بود. در سال 2017، آمازون به عنوان هفتمین خرده فروش بزرگ جهان معرفی شد. در این جا به برخی از مزیت‌های فروش در آمازون اشاره خواهیم کرد که بی شک، تردید شما برای شروع فعالیت در این سایت را برطرف خواهد کرد.

جف بزوس سال 2018 و در نامه‌ای خطاب به سهامداران شرکت، خبرهای مهمی درباره تغییر فرهنگ مصرف مشتریان بیان کرد. میزان فروش آمازون در سال 2017 به 9/177 میلیارد رسید که نسبت به سال قبل از آن 31 درصد افزایش داشته است. همچنین میزان سرمایه گذاری این شرکت در سطح بالایی است. امروزه، میزان سرمایه این شرکت 700 میلیارد دلار است.

 

چگونه با تجارت در آمازون میلیاردر شویم؟

 

طبق اعلام جف بیزوس، در حال حاضر، آمازون بیش از 100 میلیون عضو در سرویس پرایم خود دارد. پرایم، برنامه وفاداری شرکت است که طی آن آمازون به اعضایی از پرایم که ساکن ایالات متحده هستند، ضمانت می‌دهد که کالاهای آنها را ظرف دو روز و به طور رایگان به دست مشتریان برساند. همچنین اعضای این سرویس می‌توانند از خدمات دیگری مثل Amazon Everyday و Prime Pantry  و خدمات دیگر استفاده کنند. وجود 126 میلیون خانواده در آمریکا و عضویت 100 میلیون نفر در سرویس پرایم آمازون، عدد شگفت‌انگیزی است به ویژه این که برای عضویت در آن تنها باید 119 دلار بپردازید.

جف بزوس علاوه بر این که به نفوذ بالای آمازون در میان مشتریان اشاره کرد، اعلام کرد که " 300000 بیزینس کوچک و متوسط در آمریکا، کالاهای خود را از طریق بازار آمازون می‌فروشند". بازار آمازون همانجایی است که شرکت‌های طرف سوم می‌توانند با آمازون وارد شراکت شده و لیست محصولات خود را در آنجا ارائه کرده و آنها را به فروش برسانند. آن‌ها در این میان می‌توانند از سرویس FBA آمازون، جهت ارسال سفارشات خود استفاده کنند.

طبق گزارش جف بزوس، بیش از نیمی از محصولات که در سراسر جهان از طریق آمازون فروخته می‌شوند، به واسطه فروشندگان ثالث این شرکت به فروش رسیده‌اند. همانطور که گفتیم، آمازون بیش از 100 میلیون مشتری پرایم دارد. همچنین نتیجه بررسی‌ها نشان داده است که بیش از نیمی از کل موارد جستجو کالا، در سایت Amazon.com صورت می‌گیرد. بنابراین جای شگفتی نخواهد بود که بیشتر بیزینس های کوچک و متوسط، مشتریان خود را در آمازون جستجو می‌کنند.

شروع فروش در آمازون

شروع فروشندگی در آمازون کار راحتی است، اما در برخی گروه‌ها آسانتر از بقیه است، زیرا فروش بعضی از کالاها در آمازون نیازمند تأیید فروشنده و داشتن برخی ویژگی‌های خاص است. دیوید هیکوک که خود در آمازون فیلتر هوای مخصوص سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی می‌فروشد می‌گوید: "آمازون امکان دسترسی به طیف گسترده‌ای از مشتریان را فراهم ساخته و ابزارها و زیرساخت‌های لازم برای این کار را در اختیار ما قرار داده است. از طرفی فروشندگی در آمازون راحت‌تر از راه اندازی وب سایت شخصی و زیرساخت‌های مربوط به انبار داری است.

برای فروش کالا در آمازون کافی است، لیست محصولات خود را تهیه کنید، و آنها را به بخش FBA آمازون بفرستید. به این ترتیب کار شما شروع می‌شود"

 

تجارت در آمازون

 

آمازون بازار خوبی برای فروش محصولات منحصر به فرد و کسب سود کافی

شرکت‌هایی که محصولات منحصر به فرد تولید می‌کنند، می‌توانند روی بازار آمازون به عنوان یک شریک خوب حساب باز کنند. Joe Jakoni مؤسس و مدیر عامل شرکت Techarmor که تولید کننده محافظ صفحه نمایش و لوازم جانبی موبایل است در این زمینه می‌گوید: "آمازون فروش کالا را بسیار راحت کرده و بیزینس های کوچک به کمک آن می‌توانند مسیر خود را پیدا کنند. سرویس FBA، نیزمسئولیت بسته بندی و ارسال کالا را از دوش ما برداشته است. بنابراین ما صرفاً تمرکز خود را معطوف به تولید کالاهای با کیفیت و ارائه خدمات به مشتریانمان قرار داده‌ایم".

البته شرکت‌های صاحب برند که محصولات خود را در آمازون می‌فروشند، باید کنترل مناسبی بر روی قیمت‌های کالا داشته باشند تا علاوه بر به دست آوردن سود کافی، حق کمیسیون آمازون را بفروشند. آمازون 15 الی 20 درصد از قیمت فروش و به علاوه هزینه لیست کردن محصول در سایت را از شما دریافت می‌کند. بنابراین نباید قیمت کالا، از حد معمول پایین‌تر تعیین شود. اگر صاحب برند خاصی هستید، باید نسبت به احتمال فروش کالایتان توسط فروشندگان دیگر محتاط باشید.

جاناتان وبر که به  بیزینس های کوچک در زمینه فروشندگی در آمازون مشاوره می‌دهد در این رابطه می‌گوید: "اگر صاحبان برند، حاضر به فروش کالای خود در آمازون نباشند و صرفاً به روش‌های سنتی توزیع کالا بسنده کنند، بعد از مدتی خواهند دید که کالایشان را فروشنده دیگری به صورت عمده خریده و در وبسایت آمازون می‌فروشد. بنابراین سود حاصل از فروش هم به آنها تعلق خواهد گرفت. تنها راه جلوگیری از این اتفاق این است که از همان ابتدا خودتان کنترل برندتان را به دست بگیرید".

 

مقاله پیشنهادی: سایت آمازون فارسی

کمپانی آمازون

 

آمازون به رشد بیزینس های کوچک کمک می‌کند

"کمپانی آمازون به شکل قابل توجه به رشد و گسترش بیزینس های کوچک کمک می‌کند. در حال حاضر، وب آمازون نه تنها قدرتی برتر در زمینه تجارت الکترونیک است، بلکه در اصل نیرویی غالب برای کل حوزه تجارت به حساب می‌آید". این‌ها گفته‌های Nate Materson، مدیر بازاریابی شرکت Mapleholistic.com است. او در ادامه می‌گوید: " اگرچه بیزینس های کوچک بهتر است وب سایت شخصی خود را داشته باشند، اما تعداد کسانی که از یک سایت بازدید خواهند کرد در مقایسه با کسانی که برای خرید کالا، آمازون را انتخاب می‌کنند، بسیار ناچیز است".

وی به صاحبان بیزینس ها توصیه می‌کند که خود را شریک بازار آمازون کنند و آن را عامل موفقیت بیزینس های کوچک در سال‌های آینده می‌داند. از نظر او آمازون روز به روز در حال گسترش است و تعداد مشتریان این شرکت در سراسر دنیا رو به افزایش است. او می‌گوید آمازون، آینده خوبی را پیش روی بیزینس ها قرار داده است که اگر از این موقعیت استفاده نکنند، از سایر رقبای خود عقب خواهند ماند.  

با فروش در آمازون، سابقه درخشانی از خود باقی می‌گذارید

با فروشندگی در آمازون در واقع سابقه‌ای از خودتان به جا می‌گذارید. به این معنا که مشخص می‌شود مشتریان بابت خرید کالای شما پول پرداخته‌اند، بنابراین فروشندگان سنتی نیز جذب محصولات شما می‌شوند. به این ترتیب می‌توانید اطرافیان خودتان را هم متقاعد کنید که کسب و کارتان واقعی و نتیجه بخش بوده است. سرویس FBA همه کارها را از طرف شما برای مشتری انجام می‌دهد. با استفاده از سرویس FBA، در واقع به آمازون اختیار انجام کلیه امور مربوط به انبارداری، بسته بندی و ارسال کالا را داده‌اید.

به عبارت دیگر شما برای فروش محصول خود نیازی به راه اندازی وب سایت شخصی و ایجاد زیرساخت‌هایی مثل انبار یا سیستم حمل و نقل نخواهید داشت. همچنین محصول خود را مشمول سرویس پرایم نیز کرده‌اید. با سرویس پرایم، محصول شما ظرف دو روز از زمان سفارش به شکل رایگان به دست مشتریان خواهد رسید.

 

درآمد میلیاردی با تجارت آمازون


در این مقاله با مزایای فروش در وبسایت آمازون آشنا شدیم که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به رونق کسب و کارهای کوچک اشاره کرد. اگر به دنبال اطلاعات بیشتر در این زمینه و نحوه فروشندگی در آمازون هستید، می توانید با تحقیق و بررسی خود از یک راهنمای جامع در این مسیر کمک بگیرید. دوره آربی، آموزش صفر تا صد فروش کالا در آمازون می باشد که به زبان فارسی توسط استاد حسین عزت خواه تهیه شده است.

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون و مشاهده نتایج شگفت‌انگیز  دوره آربی شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/trade-in-amazon
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط