افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چالش های کسب و کار اینترنتی - عوامل موثر و راهکار مدیریت چالش ها

توضیحات کوتاه :
چالش های کسب و کار اینترنتی از جمله مواردی است که در در زمان رشد و گسترش کسب و کارهای آنلاین بسیار مطرح است و باید آنها را بررسی کرد و مورد توجه قرار داد تا بتوان آنها را به بهترین شکل مدیریت کرد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

  • 1.6k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
چالش های کسب و کار اینترنتی - عوامل موثر و راهکار مدیریت چالش ها

 

خلاصه ای از مقاله:

در این مقاله قصد داریم چالش های کسب و کار اینترنتی، عوامل موثر در آن و راهکارهای مدیریت آن را توضیح دهیم تا در دنیای امروز که شاهد گسترش و افزایش استفاده از آن هستیم، بتوانیم به خوبی آن را مدیریت کنیم.


آنچه در این مقاله می خوانید:


چالش های کسب و کار اینترنتی چیست؟

 

چالش های کسب و کار اینترنتی، منظور همان موانع و مشکلاتی است که ممکن است در نگاه اول مشخص نباشند ولی بی شک کسب و کارهای آنلاین هم دارای چالش هایی هستند.

درست است که کسب و کارهای اینترنتی مزیت های زیادی دارند به خصوص در شرایط شیوع ویروس کرونا که اکثر مشتری ها به خرید آنلاین و عدم مراجعه حضوری به فروشگاه ها روی آورده اند اما نکات و موارد مهمی نیز در این خصوص وجود دارد که در ادامه به آنها می پردازیم.

 

چالش های کسب و کار اینترنتی

 

کسب و کارهای آنلاین با چه چالش هایی روبرو هستند؟

 

قصد داریم چالش های کسب و کار اینترنتی را با هم بررسی کنیم و به ارائه راهکار برای آنها بپردازیم.

 

عدم بهینه سازی مناسب در موتور های جستجو – چالش کسب و کار اینترنتی

 

در دنیای گسترده وب و اینترنت، جستجو برای رسیدن به محصول، بسیار حائز اهمیت است. یعنی اگر شما به عنوان صاحب کسب و کار اینترنتی، این موضوع را مد نظر قرار ندهید با چالش های بسیار و حتی شکست در مقابل رقبا روبرو خواهید شد.

حال برای داشتن سئوی مناسب هم عوامل زیادی دخیل هستند که آنها را توضیح می دهیم اما بهتر است در این خصوص از یک متخصص و برنامه نویس حرفه ای مشاوره بگیرید.

 

عوامل موثر و راهکار مدیریت چالش ها

 

پس همواره عوامل مختلفی که به بهبود جایگاه کسب و کار شما در موتورهای جستجو کمک می‌کنند، توجه ویژه داشته باشید و از ارائه محتوای سئو شده و بروز، عکس مناسب، پاسخگویی سریع و صحیح و... غافل نشوید.

 

عدم تولید محتوای مناسب – چالش کسب و کار آنلاین

 

محتوای شما در کسب و کار اینترنتی بسیار مهم است. حال این محتوا ممکن است متن، عکس، ویدئو و... باشد. کیفیت آنها ، بروز بودن آنها با توجه به آخرین قوانین سرچ و مطابقت آنها با حوزه فعالیتی شما بسیار مهم است.

سعی کنید همیشه از عکس های بسیار با کیفیت که در عین کیفیت بالا، جنس و محتوای محصول را هر آن چیزی که هست، نشان می دهد و سعی در فریب مشتری ندارد، استفاده کنید. مشتری به دنبال عکس و ویدئوی جذاب، با کیفیت اما بدون ادیت و واقعی است تا با اطمینان خاطر بیشتر از شما خرید کند.

همچنین در خصوص متن و محتوا نیز این موضوع بسیار مهم است اگر شما تولید محتوای بهینه وسئو شده داشته باشید، یکی از چالش های کسب و کار اینترنتی را با موفقیت پشت سر گذاشته اید.

 

چالش کسب و کارهای آنلاین

 

مدیریت چالش های کسب و کار اینترنتی با مشخص کردن مشتریان هدف

 

سعی کنید مشتری ها و مخاطبان هدف خود را انتخاب کنید و بیشتر در معرض دید آنها باشید.

ممکن است در دنیای اینترنت افراد زیادی شما را دنبال کنند اما الزاما همه آنها جامعه هدف شما نیستند.

وقتی شما به عنوان صاحب کسب و کار آنلاین، مشتری ها خود را به خوبی آنالیز کنید، نیازها و علایق آنها را شناسایی کنید، بهتر می توانید چالش های کسب و کار اینترنتی خود را مدیریت کنید.

 

مدیریت چالش های کسب و کار اینترنتی

 

تبلیغات بهینه و اداره چالش های کسب و کار آنلاین

 

موضوع تبلیغات در دنیای کنونی، مورد توجه همه کسب و کارها به خصوص کسب و کارهای اینترنتی قرار گرفته است و آنقدر مهم است که حتی هزینه های زیادی در این خصوص صرف می‌شود.

بدون تبلیغات کافی و بهینه نمی توان در دنیای اینترنت از دیگران پیشی گرفت و این نیاز جامعه کنونی است.

 

پنهان ماندن هزینه های کسب و کار آنلاین – چالش مهم کسب و کار اینترنتی

 

گاهی اوقات در حق کسب و کارهای اینترنتی کم لطفی می‌شود و مشتریان مدعی می‌شوند که آنها بسیاری از هزینه های فروشگاه های فیزیکی را ندارند پس باید اجناس و خدمات را ارزان تر به مشتری ارائه کنند در صورتی که اصلا اینطور نیست!

یکی از چالش های کسب و کار اینترنتی، هزینه های آن است. درست است که هر کسب و کاری هزینه های خود را دارد اما معمولا هزینه های کسب و کار آنلاین از چشم مخاطبان پنهان می ماند.

 

عدم اعتماد مشتری – چالش کسب و کار آنلاین

 

یکی دیگر از موانع و چالش های کسب و کار اینترنتی، عدم اعتماد و اطمینان کامل مشتری به فروشنده است. البته با توجه به رشد روز افزاون کسب و کارهای آنلاین، این مشکل تا حد زیادی رفع شده است اما همچنان هم وجود دارد که فروشنده با انجام اقداماتی، می تواند آن را مدیریت کند.

برای مثال پاسخگویی سریع و کامل به خصوص پس از واریز مبلغ توسط مشتری، تهیه فیلم و عکس از رضایت کسانی که از آن محصولات و خدمات استفاده کرده اند و انتشار آن، فعالیت کافی در وبسایت و پیج خود با ارائه محتواهای جدید و بروز و....

 

هزینه های کسب و کار اینترنتی

 

افزایش انتظار مشتریان – چالش های کسب و کار اینترنتی

 

همیشه در فروش، هدف جلب رضایت و اعتماد مشتری است. اما گاهی این هدف به خصوص در بستر آنلاین، به انتظارات بیش از حد معقول برای مشتری تبدیل می شود که چالشی برای صاحبان آن کسب و کار فراهم می کند.

برای مثال کسی که در حال خرید خدمات یا محصول یه صورت آنلاین از یک وبسایت است، چون گمان می کند آنها هزینه های زیادی ندارند یا مثلا فقط یک نیروی کار دارند و نیاز ندارند حقوق کارمندان زیادی را بدهند و... انتظارات خارج از انتظار را مطرح می کند در صورتی که این تصور اشتباه است.

درست است که کسب و کار آنلاین فارغ از زمان و مکان است اما هزینه اینترنت، کارمندانی که کار ثبت سفارش، پاسخ گویی و پشتیبانی را انجام می دهند، هزینه تبلیغات، افزایش قیمت خود محصول یا خدمات را دارند.

همچنین هزینه راه اندازی سایت و پیج و بهینه سازی آن و از همه مهمتر تداوم این بهینه سازی و بسیاری هزینه های جانبی دیگر را دارند که مشتری باید به آنها آگاه باشد و در خصوص تخفیف، پاسخ گویی سریع و... این موارد را لحاظ کند.

 

چگونه فروشنده آمازون شویم؟

 

چطور چالش های کسب و کار اینترنتی را مدیریت کنیم؟

 

در هر صورت در هر کسب و کار، چالش هایی وجود دارد و در کسب و کارهای اینترنتی، این چالش ها بیشتر مشاهده می‌شود. آنچه در مدیریت آنها مهم است، علم و برنامه ریزی صاحب آن کسب و کار است که بتواند با هزینه های کمتر، کیفیت کار خود را بالا ببرد.

 

کسب و کار آنلاین و ساماندهی چالش های آن

 

 

شروع یک کسب و کار آنلاین و جهانی و کسب درآمد 24 ساعته به دلار، یک پیشنهاد جذاب برای علاقه مندان به کسب وکارهای اینترنتی است. فروشندگی در وبسایت بزرگ آمازون زمینه ساز این هدف است. البته در این مسیر باید نکات و تکنیک های لازم را بدانید که کاملترین تکنیک های فروش در آمازون را در یک دوره جامع و کامل می توانید در اختیار داشته باشید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/internet-challenges-management-strategy
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط