افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

فروش فایل در آمازون

توضیحات کوتاه :
در صورتی که تمایل دارید راهی آسان و سریع برای فروش آنلاین داشته باشید و سود خودتان را افزایش دهید، می‌توانید فروش محصولات دیجیتال در آمازون را آغاز کنید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 4

 • 7.4k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
فروش فایل در آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

زمان چندانی طول نکشید که آمازون به سبد فروش خود سی دی، بازی، نرم افزار و کالاهای خانگی را نیز اضافه نمود و امروز شاهد وجود حجم عظیمی از محصولات برای فروشدر آمازون هستیم. در صورتی که شما نیز تمایل دارید راهی آسان و سریع برای فروش آنلاین داشته باشید و سود خودتان را افزایش دهید، می‌توانید فروش محصولات دیجیتال در آمازون را آغاز کنید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

چگونه در آمازون فایل دیجیتال بفروشیم؟

فروش فایل در آمازون! این مسئله ای است که توجه افراد بسیاری را به خود جلب کرده است. در حال حاضر، افراد اندکی آغازین روزهای آمازون را به یاد می‌آورند، زمانی که جف بزوس با فروش کتاب در سایت آمازون شروع به کار کرد و رقیب اصلی Waldenbooks و سایر کتاب فروشی‌های سنتی به شمار می‌رفت. این سایت به مشتری و خریداران کتاب اجازه می‌داد سفارشات خود را به صورت آنلاین ثبت و هزینه‌های مربوطه را نیز آنلاین پرداخت کنند.

زمان چندانی طول نکشید که آمازون به سبد فروش خود سی دی، بازی، نرم افزار و کالاهای خانگی را نیز اضافه نمود و امروز شاهد وجود حجم عظیمی از محصولات برای فروش در آمازون هستیم. در صورتی که شما نیز تمایل دارید راهی آسان و سریع برای فروش آنلاین داشته باشید و سود خودتان را افزایش دهید، می‌توانید فروش محصولات دیجیتال در آمازون را آغاز کنید.

 

فروش محصول در آمازون

 

آموزش فروش محصول دیجیتال در آمازون

برای شروع فروشندگی در آمازون ابتدا باید بدانید که محصولات دیجیتال چه کالاها و محصولاتی را در برمی گیرد. تعریف دقیق این نوع محصولات چیست؟ زمانی که شما محصولاتی از قبیل پوشاک یا اسباب بازی را در آمازون مشاهده می‌کنید، برای فروش چنین کالاهایی نیاز است بسته بندی و ارسال محصول به آمازون صورت گیرد. در خصوص محصولات دیجیتال، ارسال کالا به صورت آنلاین اتفاق خواهد افتاد. در مورد محصولاتی که در آمازون به صورت دیجیتال عرضه می‌شوند، امکان دانلود بلافاصله پس از خرید وجود خواهد داشت بنابراین فروشنده و خریدار هر دو از این مزیت منتفع خواهند شد.

هر آنچه را که شما بتوانید به عنوان کپی دیجیتالی یا مجازی ارائه دهید یک کالای دیجیتال به شمار خواهد رفت. برای مواردی نیز که در ابتدا به صورت فایل عرضه می‌شوند و در نهایت به صورت یک محصول فیزیکی به شکل پرینت شده در اختیار و مورد استفاده کاربر قرار می‌گیرند همین موضوع صادق خواهد بود.

 

نحوه فروش

 

محصولات دیجیتال قابل فروش در آمازون

1. محصولات دیجیتالی

 • کتاب‌های الکترونیک (کیندل)
 • کتاب‌های صوتی( شنیداری)
 • دوره‌های آموزشی ویدئویی
 • نرم افزار
 • موسیقی
 • بازی و نرم افزارهای رایانه‌ای

2. محصولات دیجیتالی که در نهایت توسط آمازون پرینت شده و به مشتری ارائه می‌شوند

 • فایل کتاب‌های فیزیکی
 • فایل طرحهای قابل چاپ روی تیشرت

محصولات غیر قابل فروش دیجیتال در آمازون

 • دعوت نامه‌های دیجیتال (جشن تولد کودک، عروسی و ...)
 • محصولات دیجیتالی که قابلیت پرینت شدن دارند
 • سایر فایل‌های دیجیتال

در صورتی که فایل‌های دیجیتال دیگری دارید و می‌خواهید آنها را در آمازون به فروش برسانید این اجازه به شما داده نخواهد شد، مگر آنکه آمازون اجازه فروش آنها را صادر کند.

 

فروش فایل در وبسایت آمازون

 

مزایای فروش محصولات دیجیتال در آمازون

آمازون روز به روز رشد سریعتری خواهد داشت چرا که افراد بیشتری به خرید از آمازون روی می‌آورند. آمازون به فروشندگان خود اجازه استفاده از سرویس ارسال FBA را می‌دهد و همین امر موجب می‌شود آمازون برای هر بیزینسی یک بستر مناسب به شمار رود. استفاده از این امکان برای فروشندگان یک موقعیت خوب و مدل تجاری خارق العاده را فراهم می‌کند چرا که نیاز نیست فروشنده مراحل ارسال و پست را خودش بر عهده بگیرد. در عوض شما می‌توانید روی سایر جوانب بیزینس خود متمرکز شوید. فروش محصولات دیجیتال نیز مزایایی به همین وسعت خواهد داشت. از آنجا که نیازی به ارسال کالاهای دیجیتالی وجود نخواهد داشت و به راحتی قابل دانلود هستند، از منظر تجاری فواید اقتصادی بیشتری خواهد داشت.

حقیقت این است که هزینه حاشیه‌ای محصولات دیجیتال برابر با صفر خواهد بود. به عبارت دیگر، برای هر کالایی که در آمازون به فروش می‌رسانید، نیازی نیست برای جایگزین کردن کالای جدید، مجدداً سرمایه گذاری داشته باشید. در خصوص بیزینس هایی که بر محور کالاهای فیزیکی در گردش هستند، قبل از آنکه تمام محصولات عرضه شده به فروش برسد، فروشنده باید انبار خود را با محصولات جایگزین پر کند. انتخاب مدل تجاری با محوریت کالای فیزیکی کمی پیچیده‌ خواهد بود چرا که فروشنده باید گردش سرمایه را مدیریت و تقاضای آینده را نیز پیش بینی کند.

 

مقاله پیشنهادی: خرید بارکد معتبر برای فروش محصول در آمازون

کمپانی آمازون

 

رشد سریع تر بیزینس با فروش محصولات دیجیتال در آمازون

در مورد فروش محصولات دیجیتال، شما می‌توانید بدون قرار گرفتن در تگنا از جمله توجه به مسئله گردش مالی، هر تعداد محصول را به فروش برسانید. با فروش کالای دیجیتال در آمازون می‌توانید سریعترین رشد ممکن را تجربه نمایید. با انتخاب کالای فیزیکی برای فروش، در صورتی که سرمایه لازم برای رشد بیشتر را در اختیار نداشته باشید، سرعت رشد بیزینس شما به کندی صورت خواهد گرفت. جای تعجبی ندارد چرا سرمایه گذاران به دنبال بیزینس هایی هستند که هزینه جانبی پائین یا صفر داشته باشد.

فروش محصولات دیجیتال در آمازون موجب ایجاد درآمد منفعل خواهد شد

فروش کالای دیجیتال در بازار آمازون راهی خارق العاده برای ایجاد درآمدهای منفعل است. منظور از چنین درآمدی این است که فروشنده از اهرم تکنولوژی و اینترنت برای ساخت ثروتی کمک می‌گیرد که نیازی به اقدامات فرد فروشنده نخواهدبود. بنابراین می‌توان عرضه محصول دیجیتال در آمازون و کسب درآمد از این روش را درآمدی منفعلانه دانست چراکه اولاً نیازی نیست شما به عنوان فروشنده محصول را ارسال کنید، نیازی نیست پس از تمام شدن موجودی انبار، دغدغه سفارش مجدد داشته باشید چراکه همه موارد به طور اتوماتیک انجام خواهد شد.

فروش محصولات دیجیتال به این صورت خواهد بود که حتی در زمانی که خواب هستید کالای ارائه شده از سمت شما در اختیار مشتری قرار خواهد گرفت و هزینه آن به حسابتان واریز خواهد شد. برخی افراد در مورد به دست آوردن چنین درآمدی تردید دارند و تصور می‌کنند چنین درآمدی نایاب یا به سختی امکان پذیر خواهد بود. اما واقعیت اینجا است که با وجود اینترنت و شرکتی به وسعت آمازون به دست آوردن این ثروت آسان است. تنها لازم است برای فروش یک کالای دیجیتال در آمازون تصمیم بگیرید و بهترین کیفیت ممکن را ارائه دهید.

 

وبسایت آمازون

 

فروش محصولات دیجیتال در آمازون

1. فروش دوره‌های آموزشی دیجیتال در آمازون

فروش دوره‌های آموزشی یک راه فوق العاده برای به دست آوردن درآمد بی دردسر است. عرضه دوره‌های آموزشی یک کالای به صرفه برای فروشنده خواهد بود چراکه بارها و بارها توسط مشتریان بی شماری خریداری می‌شود. شما می‌توانید دوره‌های آموزشی خودتان را در وبسایت شخصی یا سایر سایت‌های آنلاین به فروش برسانید. اما مزیت آمازون برای عرضه چنین مواردی چیست؟ سرویس جدید prime video direct که توسط آمازون ارائه شده است ایجاد پلتفرمی برای ناشران ویدئویی مستقل است. از آنجا که آمازون مخاطبان فراوانی دارد، بستری مناسب برای عرضه محصولات آموزشی ویدئویی به شمار خواهد رفت.

2. فروش کتاب الکترونیکی در آمازون (کیندل)

آمازون برای خوانندگان و عاشقان کتاب، گزینه شماره یک به شمار می‌رود. بیش از 60 درصد کلیه کتاب‌های الکترونیکی از طریق آمازون به فروش می‌روند. آمازون تلاش می‌کند در این راه همواره به روز باشد تا همچون موارد دیگر جایگاه نخست خرده فروشان آنلاین را حفظ کند. به عنوان مثال، آمازون پرایم به مشتریان اجازه می‌دهد هر ماه یک کتاب را به صورت رایگان دانلود و مطالعه کنند. شما همچنین می‌توانید در Amazon Unlimited عضو شوید و به طور ماهانه هزینه آن را بپردازید. در صورتی که شما خودتان نویسنده کتاب باشید می‌توانید انتشار مستقیم کیندل را یکی از صمیمی‌ترین دوستان خود بدانید. انتشار مستقیم از طریق کیندل (KDP) به شما اجازه می‌دهد کتابی را که نوشته‌اید و یا حق انتشاران را دارید، آپلود نمایید و این کتاب‌ها را به دیگران بفروشید.

اگر قیمت کتاب را 2 دلار و 99 سنت یا مبلغی بیش از این تعیین کنید، می‌توانید 70 درصد از این مبلغ را دریافت کنید. اگر قیمت تعیین شده را کمتر از این مقدار در نظر بگیرید تنها 30 درصد از فروش کتاب به شما پرداخت خواهد شد. بر خلاف روش سنتی که ناشران کتاب را بازنگری و ادیت می‌کنند در انتشار مستقیم توسط آمازون شما مسئول ویرایش و ادیت هستید. بنابراین توصیه می‌شود پیش از عرضه کتاب برای فروش از یک ویراستار کمک بخواهید. همچنین می‌توانید از یک متخصص برای طراحی جلد کمک بخواهید، طرحی که توجه خوانندگان بیشتری را جلب کند و موجب افزایش فروش شما شود.

 

فروش در آمازون

 

3. فروش کتاب فیزیکی در آمازون

گرچه فروش کتاب فیزیکی در آمازون به طور تخصصی در حیطه فروش کالای دیجیتال قرار نمی‌گیرد اما با نگاهی به سیستم CreateSpace  که بنا به درخواست مشتری یک کپی از فایل ارائه می‌شود را می‌توان فروش دیجیتال دانست. به عبارت دیگر شما یک فایل با قابلیت تولید مجدد، بدون نیاز به ارسال و عدم نیاز به پول برای ذخیره سازی در انبار را در اختیار دارید. بنابراین اگر شما یک محصول دیجیتال را ارائه کنید که مشتری نهایی باید این فایل را دانلود کند مسلماً کالای شما دیجیتال به شمار خواهد رفت.

در حقیقت در مدل بیزینسی که به تقاضای مشتری پرینت فایل صورت خواهد گرفت، در ابتدا با یک فایل دیجیتال شروع خواهد شد اما در نهایت مشتری یک محصول فیزیکی را دریافت خواهد کرد. در خصوص Create Space شما باید فایل دیجیتالی کتاب را در سایت آمازون آپلود کنید، زمانی که مشتری کتاب را سفارش دهد آمازون، پرینتی از آن را تهیه خواهد کرد. آمازون با استفاده از این امکان می‌تواند بلافاصله تنها یک کپی از کتاب را برای مشتری آماده و محصول را ارسال نماید.

در این پروسه شما تنها باید فایل دیجیتال را تهیه کنید و در ادامه، آمازون  به عنوان یک شخص ثالث سایر موارد را انجام خواهد داد. اکنون با وجود Create Space و کیندل آمازون می‌توان راحت تر از هر زمان دیگر کتاب‌های الکترونیک و فیزیکی را در معرض فروش گذاشت.

 

مقاله پیشنهادی: فروش کتاب در آمازون

فروش فایل در آمازون

 

4. فروش کتاب صوتی در آمازون

اگر شما تا به حال نوشتن کتاب را تجربه کرده‌اید شاید تمایل داشته باشید چند قدم فراتر بروید و کتاب خود را به یک کتاب صوتی تبدیل کنید. بنابراین درهای بازاری کاملاً جدید به نام آمازون برای فروش محصول صوتی به روی شما باز است. امروزه تعداد عاشقان کتاب‌های صوتی در حال افزایش است. در عصری که افراد درگیری‌های زیادی دارند و ترجیح می‌دهند به جای نشستن و خواندن کتاب، به یک فایل صوتی گوش کنند، امیدواری شما برای انتشار کتاب صوتی بیشتر خواهد شد. برای عرضه کتاب صوتی در آمازون شما می‌توانید از یک صدا پیشه کمک بگیرید یا از شرکت‌هایی برای تبدیل کتاب به یک فایل صوتی بهره مند شوید.

5. فروش فایل موسیقی در آمازون

خوانندگان، موسیقی دانان و ترانه سرایان بسیاری گرچه به شهرت می‌رسند اما نمی‌توانند طبق انتظارات خود درآمد کسب کنند. آمازون با افرادی همکاری دارد که می‌توانند آثار شما را تبدیل به سی دی کنند و سپس در آمازون به فروش برسانید. همین طور می‌توانید تک آهنگی را که خودتان ساخته‌اید به فروش برسانید.

 

راه اندازی کسب و کار میلیاردی آمازون

 

6. فروش بازی و نرم افزارها در آمازون

اگر شما بازی یا نرم افزاری را طراحی کرده باشید می‌توانید آنها را در سایت آمازون به فروش برسانید. با عرضه محصولات دیجیتال از قبیل بازی یا نرم افزار شما می‌توانید 70 درصد از مبلغ فروش محصول را به دست بیاورید. این در حالی است که اگر فروش این محصولات را به صورت سنتی انجام دهید اغلب ناشران حدود 50 تا 75 درصد از هزینه فروش را خواهند گرفت.

با انتخاب آمازون به عنوان بستری برای فروش محصولات دیجیتالِ بازی‌های رایانه‌ای و نرم افزاری شما می‌توانید قیمت محصول را خودتان تعیین کنید و درآمد بیشتری داشته باشید.

هدف ما از ارائه این مطالب کمک به شما دوست عزیز است تا با استفاده از موارد مطرح شده، در زندگی شخصی یا حرفه‌ای خود یک گام جلوتر بروید. اگر مشتاق هستید در کنار یک زندگی آرام، شغلی فارغ از مکان و زمان را هم تجربه کنید، برای کسب اطلاعات لازم درمورد فروشندگی در وبسایت آمازون با ما در آموزش فروش در آمازون همراه باشید. همچنین با دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی از تجربیات دانشجویان این دوره بهره ببرید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/selling-file-on-amazon
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط