چگونه از شر احساسات منفی رها شویم؟

  • 6 خرداد 1399
  • 2.9k
  • 65

احساسات منفی موضوعی است که جزء تجربه افراد زیادی می باشد. شکست افکار منفی و تثبیت افکار مثبت کار ساده و آسانی نیست اما حتما امکان پذیر است. وقتی میتوانی با دور کردن افکار منفی از خود آرامش بیشتری را در زندگی تجربه کنی، دلیلی ندارد که دائما به افکار منفی قدرت بدهی. راه‌های مختلفی برای مقابله با منفی بافی وجود دارد ولی باید ابتدا تغییری بنیادی در افکار و احساسات خودت ایجاد کنی، قدرتمند ترین روش برای از بین بردن احساسات منفی را متناسب با روحیات خود پیدا کنی و از عوامل منفی نگری دوری کنی. کنترل افکار یکی از بهترین روش های داشتن ذهن و افکاری آرام است تا زندگی ایده آل تری ساخته شود.

 

 

احساسات منفی را مهار کنید

ورود تو دوست خوبم را به برنامه الان وقتشه تبریک می‌گویم.
احساسات منفی در زندگی هر شخصی وجود دارد و غیر قابل انکار است. هر شخصی در زندگی خود دوره‌هایی از ناراحتی، آشفتگی و احساسات منفی را تجربه می‌کند. احساساتی که می‌تواند تمام انرژی فرد را از او بگیرد و امیدی برای ادامه زندگی نداشته باشد. آشفتگی‌ها و نگرانی‌ها از جنس احساس هستند و باید اجازه بدهی همانند آب عبور کنند و آنها را نگه نداری. با نگه‌داشتن و تمرکز کردن بر روی این نوع احساسات، انرژی و انگیزه جهت ادامه مسیر برای تو باقی نمی‌ماند و در زندگی درجا می‌زنی. پس رهایی از افکار منفی باید با روش درست انجام شود.

خالی شدن از احساسات منفی

حس و حال بد به چند دلیل می‌تواند وجود داشته باشد. یکی از دلایل آن این است که تلاش می‌کنی مواردی را درست کنی که قدرت کنترل آنها را نداری و این نداشتن قدرت کنترل شرایط را بدتر می‌کند. یک مورد دیگر شرایطی است که بر روی آنها کنترل داری ولی اضطرا‌ب‌آور هستند. بهترین راه این است که بر روی آنها تمرکز نکنی، تمام ذهنیت خودت را بر روی موارد مثبت و اهداف خودت قرار دهی و برای ساخت ذهنیت درست برنامه ریزی کنی. هر چقدر تلاش کنی که افکار منفی و استرس ‌زا کمتر مورد توجه تو باشد به مرور زمان کمتر هم برای تو اتفاق می‌افتد.

 

رهایی از احساسات منفی

 

چگونه احساس منفی را از خود دور کنیم؟

افکار و احساسات منفی، در موقعیت های مختلف در زندگی هر فرد و وابسته به شرایط او رخ می دهند، اما آنچه مهم است رهایی و خلاص شدن از افکار منفی و کنترل هجوم افکار مزاحم و استرس زا است. همیشه به این فکر کن که زندگی در جریان بوده و هست، احساسات مثبت و منفی وجود دارند و آنچه کیفیت زندگی تو را مشخص می‌کند، عملکرد تو در شرایط و موقعیت های سخت است. پس پاکسازی ذهن از افکار و احساسات منفی را یاد بگیر و خودت را از افکار منفی گذشته رها کن. ریشه افکار منفی در ذهن انسان است که با فکر کردن به این موارد، به آنها پر و بال می‌دهد و نتیجه هم طبیعتا نتیجه‌ای منفی خواهد بود.

تکنیک رها شدن از احساسات منفی و ساخت حال خوب

موفقیت این است که حال تو خوب باشد و چیزهایی را ببینی که به‌دست آورده‌ای و به دنبال چیزهایی که از دست داده‌ای نباشی. زمانی می‌توانی به آن دست‌یابی که خودت را بهتر بشناسی. اگر احساس بدی داری بدان که آنها تنها سیگنال‌های منفی هستند و واقعیت ندارند و بعد از چند ساعت از بین می‌روند و تو می‌توانی این زمان را کوتاه‌تر کنی. پس ابتدا شناخت درستی نسبت به خودت پیدا کن و با تمرکز بر روی موارد مثبت زندگی همراه با شادی و موفقیت، به مسیرت ادامه بده.
اگر همچنان تمایل داری درباره ریشه افکار منفی و رهایی از آنها بیشتر بدانی، از تو دعوت می‌کنم با من همراه باشی، ویدیوی زیر را دانلود نموده و با دقت تماشا کنی. این ویدیو بصورت رایگان در اختیار تو قرار گرفته است.

 

یادگیری شیوه زندگی و بیزینس آنلاین


شغلی که تو را از المان زمان و مکان جدا می کند و زمینه کسب درآمد 24 ساعته را برای تو فراهم می کند، می توان در دسته بندی شغل های ایده آل قرار داد. مشاغلی که در کنار کار و کسب درآمد، امکان زندگی کردن به روش دلخواه را هم فراهم می کنند. برای آشنایی با چنین شغلی مطالعه مقاله کسب درآمد از آمازون را به تو پیشنهاد می کنم.

چگونه از شر احساسات منفی رها شویم؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

نظرات کاربران

65 نظر

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط