تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

10 عبارت منفی که هرگز نباید به خودتان بگویید | عزت خواه دات کام

توضیحات کوتاه :
اگر به دنبال موفقیت هستید، نباید هرگز اجازه دهید که افکار منفی از ذهنتان عبور کند، چه برسد به این که بخواهید آنها را به زبان هم بیاورید. امروزه، درستی قانون جذب، کاملاً ثابت شده است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.4k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
10 عبارت منفی که هرگز نباید به خودتان بگویید | عزت خواه دات کام

 

خلاصه ای از مقاله

تاثیر جملاتی که با خود تکرار می کنیم از تاثیر حرف های دیگران بیشتر می باشد و باید دقت زیادی به خرج دهیم تا عبارات منفی را برای خود به کار نبریم. در این مقاله 10 عبارت منفی که هرگز نباید به خودتان بگویید را بیان می کنیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

جملاتی که افراد باهوش هرگز نمی‌گویند

برای موفق شدن در هر کاری، به جز تلاش و پیگیری، باید طرز برخورد با خود را هم بدانیم. از جمله این که مراقب حرف‌هایی هم باشیم که در مورد خودمان به کار می‌بریم. اگر به دنبال موفقیت هستید، نباید هرگز اجازه دهید که افکار منفی از ذهنتان عبور کند، چه برسد به این که بخواهید آنها را به زبان هم بیاورید.

امروزه، درستی قانون جذب، کاملاً ثابت شده است. شما همان چیزی را جذب خود می‌کنید که مرتب به آن فکر کرده‌اید یا درباره‌اش حرف زده‌اید. با این حال، بسیاری از افراد، به این موضوع اصلاً توجهی ندارند و موفقیت را مسأله‌ای مادی و وابسته به جهان بیرون می‌دانند، در حالی که کامیابی، قبل از همه از درون شما شروع می‌شود.

در این مقاله قصد داریم، 10 عبارت منفی که بیانشان، باعث دور شدن شما از مسیر موفقیت می‌شود را معرفی کنیم.

 

چگونه ثروتمند شویم؟

 

1. نمی‌توانم این کار را انجام بدهم

شاید شما هم جزء افرادی هستید که در مواجهه با کاری که تاکنون قبلاً انجام نداده‌اید، فوراً این جمله را به زبان می‌آورید. به عبارت دیگر، حاضر نیستید یک بار آن را امتحان و بعد اظهار ناتوانی کنید.

در این شرایط بهتر است به جای این که فوراً عقب‌نشینی کنید، ابتدا از خودتان بپرسید که برای انجام دادن چنین کاری به چه مهارت‌هایی نیاز دارم و ظرف چه مدتی می‌توانم به آنها دست یابم.

مطمئناً اگر واقعاً خواهان یادگیری باشید، زودتر از زمانی که برای خود تعیین کرده بودید، می‌توانید آن کار را شروع کنید. پس از فواید خودباوری در زندگی خود غافل نشوید. 

2. از همین شنبه شروع می‌کنم

حتماً در اطراف خود کسانی را دیده‌اید که وقتی قرار است تصمیم به انجام کاری بگیرند، مرتباً آن را به زمان دیگری موکول می‌کنند. این موضوع به ویژه برای کارهایی مثل ورزش کردن، یادگیری یک موضوع جدید یا ترک یک عادت بد دیده می‌شود.

مثلاً ممکن است با خودتان بگویید: «از شنبه رژیم می‌گیرم یا دیگر سیگار نمی‌کشم یا در باشگاه ثبت نام می‌کنم». اگر عادت به تعویق انداختن کارها را ترک نکنید، در واقع فرصتی برای خودتان فراهم می‌کنید که درباره عادت مورد نظر فکر کنید و به دنبال یافتن بهانه‌ای برای انجام ندادن آن باشید.

 

عبارات منفی

 

3. نیازی به تغییر کردن ندارم

موفقیت در هر کاری، نیازمند ایجاد تغییر در روش‌ها، نگرش‌ها و عادت‌ها است. مثلاً اگر قصد ارتقاء سازمان خود را دارید، قطعاً با شیوه‌ها و یا نیروهای انسانی قبلی نمی‌توانید این کار را انجام دهید بلکه لازم است افرادی را به گروه خود اضافه کنید یا آموزش‌های جدیدی به اعضای قبلی بدهید. حتی شاید نیاز باشد زیرساخت‌های تازه‌ای ایجاد کنید و ابزارهای جدیدی در اختیار مجموعه قرار دهید.

4. نیازی به یادگیری بیشتر ندارم

یکی از عواملی که موفقیت در هر کاری را تضمین می‌کند، میل به یادگیری مداوم در آن کار است. بر این اساس، یکی از موانع دست‌یابی به موفقیت نیز این است که تصور کنید به کار خود کاملاً مسلط هستید و دیگر نیازی به یادگیری بیشتر ندارید.

همین موضوع به سرعت باعث پسرفت شما خواهد شد. همانطور که می‌دانید دنیا با سرعت سرسام آوری در حال تغییر است و هر روز روش‌های جدیدی برای انجام کارها، کشف و مطالب جدیدی منتشر می‌شوند.

اما اگر بخواهید به آموخته‌های قبلی‌تان اکتفا کنید، بعد از گذشت مدتی، نه اطلاعات شما و نه مهارت‌هایتان کارآیی ندارند. اگر کارمند هستید و تلاش نمی‌کنید تا خودتان را به روز نگه دارید، بعد از مدتی به نیرویی بی‌ارزش برای سازمان خود تبدیل خواهید شد.

 

مقاله پیشنهادی: 7 گام موثر برای رهایی از افکار منفی

عبارات منفی که هرگز نباید به خودتان بگویید

 

5. من انسان بدشانسی هستم

اگر به نقش تلاش و کوشش در زندگی اعتقادی نداشته باشید، به محض شکست یا برخورد با مانعی در زندگی، سریعاً آن را به شانس ربط می‌دهید و نا‌امید خواهید شد. وقتی عبارت «بد شانس هستم» را به زبان می‌آورید، در واقع به خودتان می‌قبولانید که دیگر نباید تلاش کنید.

این در حالی است که خوش‌شانسی و بدشانسی، نتیجه تلاش کردن یا نکردن ما هستند. در واقع، شانس به معنی فرصت‌هایی است که در نتیجه کوشش و انتخاب راه درست در اختیار شما قرار می‌گیرد اما این خودتان هستید که تصمیم می‌گیرید از آنها استفاده کنید یا خیر.

به جای این که به خودتان تلقین کنید که «بدشانس هستم» با خودتان بگویید «چرا از فرصت‌ها استفاده نکردم؟».

6. دیگران مقصر شکست‌های من هستند

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیتِ یک کار اشتباه، این است که آن را به گردن دیگران بیندازید. اگرچه کارها و رفتارهای دیگران می‌تواند بر سرنوشت شما تأثیر بگذارد اما در نهایت این خود شما هستید که مسئول ناکامی‌هایتان می‌باشید.

مثلاً اگر در کسب و کار خود ناموفق هستید، نباید تقصیر آن را به گردن بازار یا رقیبان خود بیندازید. شاید شما در کار خود اشتباهاتی انجام داده‌اید که میدان را برای موفقیت آنها فراهم کرده‌اید.

به جای این که بگویید «مقصر شکست‌های من دیگران هستند» باید بگویید «من مسئول تمام کارهایم هستم.»

 

10 عبارت منفی

 

 

7. من انسان نالایقی هستم

نداشتن یا کمبود عزت نفس باعث می‌شود که شما چنین عبارتی را به زبان بیاورید. گفتن چنین جمله‌ای، نتیجه عدم باور شما به توانایی‌هایتان است. در نتیجه، حتی وقتی موقعیت مناسبی به شما پیشنهاد می‌شود، خودتان را به آن نزدیک نمی‌کنید.

همچنین وقتی کسی از شما تعریف می«من شایستگی رسیدن به موفقیت و پیشرفت را دارم‌کند، آن را باور نکرده و حتی ممکن است آن را دروغ بپندارید.

به جای گفتن عبارت «من فرد نالایقی هستم» با خودتان تکرار کنید « این کار باعث رهایی از احساس بی‌ارزشی می‌شود.»

8. از خودم بیزار هستم

احتمالاً شما هم در طول زندگی خود، بارها به خاطر تصوری که نسبت به چهره و شکل ظاهریتان داشته‌اید یا احساس عدم ناتوانی، از خودتان متنفر شده‌اید. این تنفر، نتیجه مستقیم عدم اعتماد به نفس می‌باشد و باعث می‌شود که دائماً از خودتان انتقاد کنید و برچسب بی‌کفایتی به خودتان بزنید.

به مرور زمان، مغزتان هم باور می‌کند که شما فرد نالایقی هستید، در نتیجه کم‌کم شرایط برای از بین بردن این حالت سخت‌تر می‌شود.

به جای این که به خودتان تلقین کنید «از خودم بیزارم» با خودتان بگویید «من خودم را دوست دارم و شایسته بهترین‌ها می دانم»

 

10 عبارت منفی که هرگز نباید به خودتان بگویید

 

9. برای شروع دیر شده است

گاهی اوقات وقتی به افراد پیشنهاد می‌شود که کار جدیدی مثل یک کسب و کار تازه را شروع کنند یا ادامه تحصیل بدهند، در جواب می‌گویند که دیگر دیر شده است. این در حالی است که با افزایش سن، تجربه انسان هم افزایش می‌یابد و دیگر درستی و نادرستی کارها را به خوبی تشخیص می‌دهد.

با جست‌و‌جو در اینترنت، با نام کسانی که پس از 30 سالگی یا افرادی که بعد از چهل سالگی موفق شدند برخورد خواهید کرد. این اشخاص در زمینه‌های مختلف مثل کسب و کار وارد و در آن موفق هم شدند. یکی از این اشخاص جف بزوس، مؤسس شرکت آمازون است. امروزه آمازون، بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی جهان به حساب می‌آید.

بزوس، در 31 سالگی و در حالی که در یکی از شرکت‌های معتبر وال استریت مشغول به کار بود، استعفا داد و اولین کتابفروشی آنلاین جهان را راه اندازی کرد. او سپس کار خود را توسعه داد. امروزه در این فروشگاه اینترنتی، انواع کالاها به فروش می‌رسد.

10. بهتر است اصلاً شروع نکنم

بی‌شک، شروع نکردن هر کاری از انجام دادن آن راحت‌تر است. اگر جزء کسانی هستید که از شروع کردن یک کار جدید واهمه  دارید، در واقع برای خود دایره امنی در نظر گرفته‌اید که دوست ندارید از آن خارج شوید.

ترس از دست دادن این منطقه امن، شما را وادار می‌کند که همچنان کار قبلی خود را ادامه دهید و دیگر فرصت پیشرفت نداشته باشید. مثلاً ممکن است صاحب یک کسب و کار سنتی باشید اما از این که آن را به شکل آنلاین در بیاورید، بترسید.

برای غلبه بر این ترس، بهتر است مزایا و معایب هر دو نوع کسب و کار و پیامدهایی که برای شما خواهند داشت را روی یک کاغذ بنویسید و آنها را با هم مقایسه کنید. در این صورت بهتر می‌توانید تصمیم بگیرید.

 

چگونه با فروش کالا در آمازون کسب درآمد کنیم؟

 

در این مقاله، با عبارات منفی که هرگز نباید به خودتان بگویید، آشنا شدید. همانطور که ملاحظه کردید، به زبان آوردن این جملات، نتیجه نگرش و طرز فکر شما هستند و تکرار آنها باعث می‌شود که مغز آنها را باور کند.

به همین خاطر، اولین قدم برای عدم تکرار این جملات آن است که طرز فکر و نگرشتان را نسبت به خودتان تغییر دهید و شایستگی‌هایتان را بشناسید. در مواقعی که این عبارات به ذهنتان خطور می‌کند، با تکرار عکس آنها، خود را از اثرات منفی در امان نگه دارید.

 

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/negative-sentences-you-should-not-tell-yourself
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط