مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

سایت آمازون را تحلیل کنیم

توضیحات کوتاه :
آمازون خدمات متنوعی را به مشتریان ارائه می دهد که آن را از یک سایت خرده فروشی فراتر می برد. یکی از این خدمات، سرویس سخت‌افزاری آمازون است که درآمد زیادی را برای این شرکت به همراه داشته است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 733
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
سایت آمازون را تحلیل کنیم

 

خلاصه ای از مقاله

یکی از ویژگی‌های تحسین شده درباره مدل کسب و کار آمازون، روش فروش امکانات و سخت افزارهای مهم از سوی این شرکت به دیگر شرکت‌ها است. امروزه اینترنت امکان تکثیر اطلاعات و دسترسی تقریباً نامحدود همه افراد به آن را فراهم کرده است. کمپانی آمازون نیز با استفاده از این واقعیت، اوضاع اقتصادی بسیاری از صنایع را متحول کرده است. قبل از ظهور اینترنت، امکان انجام این کار وجود نداشت.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

موفقیت شرکت آمازون

بیشتر افراد آمازون دات کام را به نام بزرگترین خرده فروش آنلاین دنیا می‌شناسند. اگر چه چنین گفته‌ای درباره جایگاه کنونی شرکت کاملاً صحیح است، اما نباید فراموش کرد که تاریخچه این شرکت به زمان تأسیس آن در سال 1994 باز می گردد. جف بزوس در جولای 1994، شرکت آمازون را به ثبت رساند. وب سایت این شرکت، یک سال بعد به روی عموم باز شد. در حال حاضر آمازون خدمات متنوعی را به مشتریان ارائه می دهد که آن را از یک سایت خرده فروشی فراتر می برد. یکی از این خدمات، سرویس سخت‌افزاری آمازون است که درآمد زیادی را برای این شرکت به همراه داشته است.

 

درآمد میلیاردی با آمازون

 

سرویس سخت افزاری آمازون

یکی از ویژگی‌های تحسین شده درباره مدل کسب و کار آمازون، روش فروش امکانات و سخت افزارهای مهم از سوی این شرکت به دیگر شرکت‌ها است. امروزه اینترنت امکان تکثیر اطلاعات و دسترسی تقریباً نامحدود همه افراد به آن را فراهم کرده است. کمپانی آمازون نیز با استفاده از این واقعیت، اوضاع اقتصادی بسیاری از صنایع را متحول کرده است. قبل از ظهور اینترنت، امکان انجام این کار وجود نداشت.

مثلاً اگر در گذشته صاحب کارخانه فولاد بودید، نمی‌توانستید دانش مربوط به ساخت فولاد را در اختیار کسی بگذارید و بعد همزمان رقیبی برای خود پیدا نکنید. به عبارت دیگر، هرگونه اطلاعاتی که در اختیار دیگران بگذارید، ظرفیت و توانایی شما برای تولید را کاهش می‌دهد. آمازون در محیط اینترنت، می‌تواند امکانات خود را در اختیار شرکت‌های دیگر قرار دهد و از این راه کسب درآمد کند.

چگونه آمازون از سرویس سخت افزاری کسب درآمد کرد؟

از آنجا که آمازون، روش خرده فروشی آنلاین را به خوبی می‌دانست، توانست امکانات و زیرساخت‌های مهم خود را در قالب خدمات بفروشد. خریدار این نوع خدمات، خرده فروشان اینترنتی بودند که قصد داشتند کالای خود را در بازار آمازون بفروشند و حتی با محصولات آمازون رقابت کنند. آمازون می‌دانست که از چه راهی خدمات وب را به صورت مؤثر و نامحدود ایجاد کند و بعد آنها را بفروشد. با این کار بقیه بیزینس ها هم توانستند از همان ابتدای کار، پلتفرم‌های بسیار با کیفیت و مناسبی برای خود ایجاد کنند.

برخی از این بیزینس ها، رقیب برنامه‌های تولیدی آمازون بودند. آمازون پس از مدتی در زمینه ارسال و حمل و نقل کالا هم تجربیات خوبی کسب کرد و توانست آنها را به شرکت‌های دیگری بفروشد که به دنبال حمل و نقل کالاهای فیزیکی بودند و حتی در بازار آمازون نیز محصول نمی‌فروختند. سلطه آمازون بر تمام بازار به خاطر این بود که توانست هم در بازار رقابت کند و همزمان در همان بازار روش‌ها و ابزارهای خود را به دیگر تولیدکنندگان بفروشد. بر اساس یک ضرب المثل قدیمی آمریکایی، "وقتی همه برای پیدا کردن طلا تلاش می‌کنند، تو به آنها کلنگ بفروش". آمازون از یک طرف هم اطلاعات و ابزارهای خود را به دیگران می‌فروشد و هم خودش از آن استفاده می‌کند.

 

آنالیز سایت آمازون

 

قابلیت‌های جدید سخت‌افزاری آمازون

امروزه آمازون قابلیت تولید اینترنت اشیاء را به دست آورده است که مشتریان می‌توانند آن را به همراه Echo و Echo Dot استفاده کنند. همچنین آمازون توانایی ساخت یک دستگاه الکترونیکی، تأمین و ساخت قطعات الکتریکی آن، ادغام سخت افزار و نرم افزار بر اساس نیازهای کاربران، بازاریابی، فروش و ارسال آن را دارد. اگرچه آمازون، در این زمینه‌ها از قبل تجربه داشته است اما از آنها برای ایجاد قابلیت‌های جدید استفاده کرده است.

این یکی دیگر از ویژگی‌های مدل اصلی بیزینس آمازون به حساب می‌آید. آمازون در قابلیت‌های جدید خود، به چالش‌های مهمی که پیش روی استارتاپ های سخت افزار و اینترنت اشیاء است توجه کرده است. اگر چه سال‌ها، زمینه استفاده از اینترنت برای انجام کارها فراهم بوده است، اما معلوم نیست چرا این قابلیت نادیده گرفته شده است. ظاهراً هزینه‌های بالا و دشوار بودن ادغام سخت افزار با نرم افزار، یکی از دلایل مهم این مسأله است.

از سرویس سخت افزار آمازون استفاده کنید

فرض کنید که طراح محصول هستید و می‌خواهید طرح‌های جدیدی ایجاد کنید. همچنین تصور کنید که نحوه کدگذاری را می دانید، اما نمی‌دانید که چطور باید یک کامپیوتر را از ابتدا بسازید و حتی نیازی نیست مقایسه عملیات ساخت دستگاه‌های الکترونیک را بدانید، بلکه فقط می‌خواهید با استفاده از نرم افزار و سخت افزار، چیز جدیدی خلق کنید. به زودی می‌توانید از سرویس‌های وب آمازون برای ایجاد اپلیکیشن های وب خود استفاده کنید. در سرویس‌های وب آمازون، بخش جدیدی به نام سرویس‌های سخت افزاری آمازون وجود دارد.

 

مقاله پیشنهادی: رشد خیره کننده آمازون بعد از شیوع کرونا | عزت خواه دات کام

کمپانی آمازون

 

سرویس‌های سخت افزاری آمازون چگونه کار می‌کنند؟

در سرویس‌های سخت افزاری آمازون، مجموعه کوچکی از بردهای مدار که کابرد عمومی دارند فروخته می‌شود. این مجموعه در برگیرنده پردازنده، حافظه، بخش ذخیره، دکمه پاور، وای فای، بلوتوث و قسمت ورودی و خروجی است. مدل‌هایی که فروخته می‌شوند، در اندازه‌های مختلفی هستند و ویژگی‌های فنی آنها با یکدیگر متفاوت است و به سمت برنامه‌های صوتی تصویری و صدا هدایت می‌شوند. با خرید دو آیتم از این مجموعه می‌توانید نمونه اولیه بسازید یا با افزایش میزان تولید، مقادیر بیشتری از آنها را سفارش دهید.

آمازون می‌تواند بردها را به قیمت پایینی بفرشد، چون در عوض از ابزارهای برنامه نویسی که کاملاً با مدل‌های سخت افزاری ادغام شده‌اند، کسب درآمد می‌کند. از طرفی آمازون بیشتر سختی‌های ادغام سخت افزار و نرم افزار را برداشته است تا راحت بتوانید برنامه بنویسید و نمونه اولیه تهیه کنید. پس از ایجاد نمونه اولیه، می‌توانید به راحتی هزینه تولید انبوه در دستگاه‌های الکترونیکی را تخمین بزنید. همچنین می‌توانید موارد دیگر را نیز که به سخت افزار مربوط می‌شوند( از قبیل روکش، دکمه‌ها و سایر قطعات فیزیکی که چنین محصولاتی نیاز دارند) مشخص کنید. در صورت تمایل می‌توانید زنجیره تأمین خود را با پلتفرم تجارت الکترونیک، ارسال و حمل و نقل آمازون ادغام کنید و به این ترتیب چالش‌های راه اندازی یک شرکت سخت افزاری را از سر راه خود بردارید.

اهمیت استراتژیک سرویس سخت افزاری آمازون

دسترسی برنامه نویسان سخت افزار به ابزارهایی که با محیط برنامه نویسی در سخت افزار و نرم افزار ادغام شده است، به شکل قابل توجهی موانع ورود به بازار را هموار کرده و امکان تولید سریعتر و ارزانتر محصولات هوشمند را فراهم می‌کند. سرویس سخت افزاری، به آمازون امکان داده است که به نرم افزار و سخت افزار به یک اندازه بپردازد و با ورود هزاران فرد جدید به مجموعه، موجی از ابتکار و نوآوری را به راه اندازد. اگرچه افراد تازه وارد درزمینه محصولات هوشمند خانگی با آمازون رقابت خواهند کرد، اما نکته اینجا است که آمازون با فروش ابزارهای مورد نیاز به آنها، خودش زمینه رقابت را برای آنها فراهم کرده است. 

 

چگونه درآمد دلاری داشته باشیم

 

با گذشت زمان، پلتفرم سرویس سخت افزاری آمازون، ابزارها و خدمات جدیدی مانند انواع بردهای سازگار، سنسور و وسایل جانبی ارائه خواهد کرد. تداوم نوآوری باعث می‌شود برنامه نویسان بتوانند به راحتی ایمنی این دستگاه‌ها را تأمین کنند، بازده انرژی سخت افزار را بالا ببرند و آنها را در ابعاد کوچکتر و با قیمت پائین تر و سرعت بیشتر ارائه کنند.

آن‌ها همچنین می‌توانند روزبه روز کیفیت دستگاه‌های خود را بالاتر برده و به این ترتیب روند پیشرفت را آسان‌تر کنند. سرانجام سرویس سخت افزاری آمازون می‌تواند برای دستگاه‌های تخصصی، بردهای مدار سفارشی و ارزان قیمت بسازد و به این ترتیب کل صنعت تولید برد مدار را پویاتر از قبل کند.  امروزه بازار به راهی نیاز دارد تا در آن برنامه نویسی در محیط سخت افزار و نرم افزار با کمترین هزینه انجام شود. بی شک اگر برنامه نویسان بتوانند دستگاه‌های هوشمند را با قیمت و سرعت مناسب بسازند، شاهد تاثیرات مثبتی بر اقتصاد و جامعه خواهیم بود. آمازون تنها جایی است که این اتفاق در آن خواهد افتاد.

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون و مشاهده نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/a-deep-analysis-on-amazon
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh