موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

با کمپانی آمازون ثروتمند شوید

توضیحات کوتاه :
فروشندگان زیادی در آمازون با فروش کالاهای فیزیکی به درآمد چشمگیری دست یافته‌اند. روش‌ها و استراتژی‌های مربوط به فروش ممکن است برای افراد تازه وارد در این کسب‌وکار گیج‌کننده و دشوار باشد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.5k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
با کمپانی آمازون ثروتمند شوید

 

خلاصه ای از مقاله

 آخرین مرحله فروش در آمازون، مرحله ارسال می‌باشد که می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. اما بهترین روش برای این کار چیست؟ کدام روش ارزشمندتر است؟ بهتر است که خودتان محصول را برای مشتری ارسال نمایید (FBM) یا آمازون این کار را برای شما انجام دهد (FBA)؟ در این مقاله این موضوع را بررسی می‌نماییم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

روش‌های مختلف فروش در آمازون

فروشندگان زیادی در آمازون با فروش کالاهای فیزیکی به درآمد چشمگیری دست یافته‌اند. روش‌ها و استراتژی‌های مربوط به فروش ممکن است برای افراد تازه وارد در این کسب‌وکار گیج‌کننده و دشوار باشد. آخرین مرحله فروش، مرحله ارسال می‌باشد که می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. در اینجا ما به معرفی روش ارسال توسط آمازون (FBA) می‌پردازیم و تمامی زوایای آن را بررسی می‌کنیم. پس از تأمین کالا از کارخانه‌های موردنظر و فرستادن آن به انبارهای آمازون، نوبت به فروش آنها در آمازون می‌رسد. اما بهترین روش برای این کار چیست؟ کدام روش ارزشمندتر است؟ بهتر است که خودتان محصول را برای مشتری ارسال نمایید (FBM) یا آمازون این کار را برای شما انجام دهد (FBA)؟ همچنین برای ارسال کالا از طریق اداره پست، شما باید برای هر محصول هزینه پست و بسته‌بندی پرداخت نمایید اما در حالت FBA شما یک هزینه کلی را برای تمامی سفارشات پرداخت خواهید نمود.

 

کسب درآمد بدون وقفه با کمپانی آمازون

 

مزایای روش FBA چیست؟

استفاده از این روش مزایای زیادی دارد که باعث افزایش فروش کالاهای فروشندگانی می‌شود که از این روش استفاده می‌نمایند. اولین مزیت این است که آمازون تمام کارهای سخت را برای شما انجام می‌دهد. چرا باید کارهای اضافی انجام بدهید وقتی نیازی به انجام آنها ندارید؟ در این روش انبارهای آمازون کالای شما را نگهداری نموده و تمامی کارهای مربوط به بسته‌بندی و ارسال را برای شما انجام می‌دهند. وقتی مشتری محصول شما را سفارش می‌دهد، کارمندان آمازون آن محصول را بسته‌بندی و ارسال نموده و اگر مشکلی در خصوص خدمات مشتریان و مرجوعی کالا باشد به آن رسیدگی می‌نمایند. دومین مزیت FBA این است که محصولات شما مشمول گزینه‌های Super Saver Shipping، Prime و Buy Box می‌شوند. این موارد به فروش بیشتر منجر می‌شوند. بسیاری از افراد بر این عقیده هستند که وقتی نام آمازون روی کسب و کار شما باشد اعتماد مشتریان به شما افزایش می‌یابد، زیرا مشتریان اطمینان دارند که در این صورت از خدمات مشتریان عالی و ارسال سریع بهره‌مند خواهند شد. بنابراین FBA می‌تواند منجر به برنده شدن Buy Box، فروش بیشتر و در نهایت سود بیشتر برای شما شود. علیرغم هزینه‌هایی که آمازون برای نگهداری، بسته‌بندی، ارسال و پورسانت از شما دریافت می‌نماید، این گزینه همچنان ارزشمند است. فروش از طریق FBA می‌تواند شما را تبدیل به یک فروشنده مطلوب نماید که برای شما سود زیادی به همراه خواهد داشت. هرچند FBA یکی از روش‌های مؤثری است که فروشندگان شخص ثالث برای بهبود عملکرد خود و سبقت از رقبا به کار می‌برند، اما بدون یک تحلیل FBA مناسب، ممکن است فروشندگان به سود نرسند. بنابراین در پاسخ به این سؤال که آیا FBA روش خوبی است یا خیر، باید بگوییم: بستگی دارد.

عوامل تأثیرگذار در FBA

هرچند برخی هزینه‌های مربوط به FBA با توجه به اندازه و وزن محصول متغیر است، اما هزینه‌های مربوط به بسته‌بندی یکسان است. این یعنی اگر محصول شما کوچک، کم وزن و با قیمت بالا باشد، FBA به صرفه‌تر است. به عنوان مثال، هزینه‌های مربوط به یک محصول به قیمت 10 دلار که بزرگ و سنگین است بیشتر بوده و بدان معناست که شما باید بخش بیشتری از سود خود را صرف این کار نمایید. همچنین باید محصولاتی را انتخاب کنید که پرطرفدار باشند. فروش محصولاتی که احتمال می‌رود در انبار بمانند باعث می‌شود که هزینه نگهداری آنها در انبار افزایش یابد زیرا به مدت طولانی‌تری باید در انبار بمانند. اما برخی فروشندگان بر این باورند که فروش محصولات کم فروش از طریق FBA بهتر است چون گزینه پرایم باعث می‌شود فروش آنها افزایش یابد.

 

مقاله پیشنهادی: جدیدترین روش های فروش در آمازون 2019 | عزت خواه دات کام

با کمپانی آمازون ثروتمند شوید

 

نگهداری کالا در انبار آمازون

اگر فروش شما بالا باشد، تأمین فضای انبار فیزیکی می‌تواند یک مشکل بالقوه باشد. با فرستادن موجودی خود به انبارهای آمازون، نیازی به نگهداری آنها در منزل خود نخواهید داشت. همچنین با داشتن فضای بیشتر انبار، می‌توانید محصولات بیشتری را به فروش برسانید. همچنین زمان بیشتری برای توسعه و رشد کسب‌وکار خود خواهید داشت. از سوی دیگر، اگر شما فروش کمی داشته باشید، می‌توانید از گزینه FBA استفاده نمایید چون داشتن محصول کم به خودی خود یک نقص محسوب می‌شود. پس نباید نقص تجربه منفی مشتری ناشی از ارسال معیوب را نیز به آن افزود. اگر می‌خواهید فروشنده بزرگی شوید، FBA راه خوبی برای شما است.

مدیریت سفارشات در آمازون

اگر نیروی انسانی کافی برای مدیریت سفارشات زیاد در اختیار ندارید، استفاده از FBA می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد. برای ارسال یک محصول شما باید برای ارسال محصول شخصاً به اداره پست بروید و با توجه به اینکه مشتری انتظار ارسال سریع از شما دارد، باید بتوانید ظرف یک تا دو روز سفارش را به دست او برسانید. اگر سفارشات زیادی داشته باشید، این کار برای شما دشوار خواهد شد. می‌توانید در زمان‌های شلوغ و پرسفارش، برای خود کارمند استخدام نمایید، اما این کار نیازمند مدیریت تیم خواهد بود و باید بدانید که چه زمان و چگونه زمان‌های شلوغ را پیش‌بینی نمایید. پیش‌بینی این که چه زمانی سفارشات بیشتری خواهید داشت دشوار بوده و بنابراین آماده کردن نیروی انسانی از قبل کار ساده‌ای نیست. تنها در زمان کریسمس است که مطمئن هستید تعداد سفارشات بیشتر می‌شود. اما زمان‌های دیگر سال نمی‌توانید تعداد سفارشات را پیش‌بینی نمایید. ثابت شده است که فروشندگان FBA و FBM هر دو می‌توانند موفق شوند. اما افراد زیادی بر این باورند که مشتریان به دلیل اعتمادی که به آمازون دارند از این وبسایت خرید می‌کنند. شهرت همیشه حرف اول را می زند. اگر مشکلی رخ دهد همه می‌دانند که آمازون آن را حل می‌کند. مشتریان همچنین می‌دانند که آمازون از سیستم ارسال قوی برخوردار بوده و ارسال محصول را سریع انجام می‌دهد. همچنین فروشندگان FBA می‌توانند به فروش بیشتری دست یابند چون نام آمازون به نام آنها پیوند خورده است. درواقع، بسیاری از دوستداران آمازون سالیانه مبلغ 116 دلار را برای پرایم پرداخت می‌کنند تا از ارسال دو روزه رایگان و دیگر مزایا برخوردار گردند. از آنجا که محصولات FBA بیشتر مشمول پرایم می‌شوند، ارسال رایگان به نفع شما خواهد بود.

 

مقاله پیشنهادی: رموز آمازون

هزینه های FBA

بنابراین شما باید بیزینس خود را به خوبی بشناسید. برای اینکه متوجه شوید کدام روش برای شما مناسب‌تر است باید آگاهی کامل از موجودی خود داشته باشید. باید هوشمندانه عمل نمایید و تمام جوانب را بسنجید. اما وقتی که دریافتید کدام روش برای شما بهتر است، کارتان بسیار ساده‌تر خواهد شد. یک رویکرد اشتباه در این مورد این است که برخی فکر می‌کنند فروشندگان فقط باید یکی از دو گزینه FBA یا FBM را انتخاب نمایند. درحالیکه بیشتر فروشندگان در آمازون از ترکیبی از این دو استفاده می‌کنند. به دلایل مختلف مانند اندازه، قیمت و سود فروش، هر محصولی که یک فروشنده ارائه می‌نماید لزوماً گزینه خوبی برای FBA نیست. علاوه بر هزینه‌های متغیر و هزینه‌های ارجاع کنونی، آمازون هزینه‌های دیگری نیز در قالب FBA از فروشندگان دریافت می‌نماید. هزینه‌های FBA به هزینه‌های معمول برای هر دسته بندی اضافه می‌شوند.

 

با آمازون یک بیزینس پر سود را راه اندازی کنید

 

قابلیت خرید و یافت شدن محصول

قابلیت یافت شدن محصول به این معناست که محصول مورد نظر در سرچ آمازون یافت شود. از دیدگاه مشتری، در سرچ آمازون فروشنده اهمیتی ندارد و نتایج جستجوی یک کالا بر اساس کالا ارائه می‌گردد و نه بر اساس فروشنده. قابلیت خرید نیز به این امر اطلاق می‌شود که جستجوی مورد نظر به خرید منجر شود.
تصمیم برای اینکه ارسال به چه طریقی انجام شود باید بسیار دقیق و هوشمندانه باشد. فروشندگان باید موارد زیادی را در فرایند تصمیم‌گیری خود در نظر بگیرند زیرا گزینه‌ای که برای یک فروشنده ممکن است مناسب باشد شاید برای دیگری قابل استفاده نباشد. همچنین ممکن است یک فروشنده به این نتیجه برسد که محصولش برای FBA مناسب‌تر است اما دیگران این عقیده را نداشته باشند.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/get-rich-with-amazon-company
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط