موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه IMDb بخشی از آمازون شد - صحبت های کول نیدهام

خلاصه اخبار :
من مدیر اجرایی IMDb هستم. به هر کسی که تازه استخدام می شود این را می گویم موسس و مدیر اجرایی شرکت، کول نیدهام، داستان اولیه IMDb را با ما به اشتراک گذاشته و اشاره می کند که این شرکت چگونه 25 سال پیش به یکی از اولین اموال آمازون تبدیل شد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

4.29

تعداد امتیازها: 7

  • 351
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 5 دقیقه
چگونه IMDb بخشی از آمازون شد - صحبت های کول نیدهام

 

کول نیدهام بیست و پنجمین سال فعالیت خود در آمازون را جشن گرفت


کول نیدهام اخیرا بیست و پنجمین سالگرد اکتساب IMDb توسط آمازون و بیست و پنجمین سال فعالیت خود در آمازون را جشن گرفت که باعث شد به یکی از 30 کارمند باسابقه آمازون با طولانی ترین دوران شغلی به عنوان CEO و موسس آمازون در کل شرکت های تحت مالکیت آمازون تبدیل شود. نیدهام که در کل زندگیش عاشق فیلم بود، علاقه اش به فیلم و فناوری را به کار گرفت و اکنون مشهورترین و معتبرترین منبع اطلاعات فیلم، شوهای تلویزیونی و افراد مشهور است. او را پیدا کردیم تا بتوانیم بیشتر از او یاد بگیریم. در اینجا او در مورد شروع کار شرکتش، علاقه اش به فیلم و کار در آمازون توضیح می دهد.

 

چگونه IMDb بخشی از آمازون شد

 


شروع کار IMDb


خوشحالم که در زمان درستی متولد شدم و شاهد دو تحول بزرگ بودم. کامپیوترهای خانگی و ویدیوی خانگی. از سن پایین به فیلم علاقه داشتم و در اوایل دهه 80 آن قدر در VHS فیلم دیدم که یادم می رفت کدام فیلم ها را تماشا کرده ام. در نتیجه عناوین فیلم هایی که دیده بودم را روی کاغذ ثبت می کردم. به زودی پایگاه داده ای از عناوین و دست اندرکاران فیلم ها را روی کامپیوتر شخصیم جمع آوری کردم. این فقط برای استفاده شخصی بود. بنابراین می توانستم به بقیه بگویم که چند فیلم از آلفرد هیچکاک دیده ام. در سال 1988 یک گروه بحث فیلم در اینترنت راه اندازی کردم که با افراد هم فکر و جمع آوری کننده این نوع اطلاعات ملاقات داشتم. همه چیز دست به دست هم داد تا داده هایمان را جمع آوری کنیم و اولین نسخه نرم افزار IMDb را در 17 اکتبر 1990 منتشر کردم.

 

 صحبت های کول نیدهام

 

من در کل زندگیم عاشق فیلم بودم. اولین خاطره من دیدن فیلم «سفید برفی و هفت کوتوله» در پنج سالگی بود و پس از آن، تنها کاری که می خواستم انجام بدهم دیدن فیلم های بیشتر بود. خوشبختانه همسرم در طول سی و سه سال همیشه از فیلم تماشا کردن من در فستیوال فیلم، سینمای محله یا در سالن خانه مان راضی بود. فیلم همچنان منبع اصلی الهام و سرگرمی من است. همان طور که دیویس (با بازی استیو مارتین) در «گراند کانیون» می گوید، «در فیلم ها به همه معماهای زندگی پاسخ داده می شود.»

با فهرست رتبه بندی های IMDb، می توانم دقیقا بگویم که چه تعداد فیلم دیده ام. تا 3 مه 2023، 14845 فیلم را تماشا کرده ام. این عدد شامل دفعات دوم به بعد نمی شود. مثلا فیلم مورد علاقه ام «سرگیجه» را بیش از 50 بار دیده ام. نمی توان فقط چند مورد را در اینجا اشاره کرد، اما فیلم های اصلی من در سال 2022 در فهرست IMDb قرار دارند.

 

شروع کار IMDb

 


IMDb چگونه به بخشی از آمازون تبدیل شد ؟


در دسامبر 1997، ایمیلی از یکی از مشاوران عمومی بعدی آمازون دریافت کردم، با این مضمون که: «سلام کول، من و جف بزوس درباره وبسایت های فیلم صحبت می کردیم و طبیعتا صحبت از IMDb به میان آمد. ماه بعد در انگلستان خواهیم بود و تمایل داریم با شما ملاقات کنیم». آمازون به تازگی تبلیغاتش را روی IMDb شروع کرده بود، امیدوار بودم در این جلسه درباره گسترش قرارداد صحبت شود. در آن زمان، آمازون فقط کتاب می فروخت و هرگز شرکتی را خریداری نکرده بود. در حین جلسه، دریافتم که جف در واقع ایده بزرگتری دارد و این آمازون بود که می خواست IMDb را خریداری کند. پس از آن که قرارداد معامله در 24 آوریل 1998 منعقد شد، IMDb و شرکت های دیگر به عنوان اولین شرکت های آمازون اعلام شدند.

جف در انتشارات این موضوع را اعلام کرد و گفت که امیدوار است IMDb از ورود آمازون به دنیای فروش ویدیویی آنلاین حمایت کند. امروزه، نتایج رابطه آمازون و IMDb فراتر از این دیدگاه اولیه رفته است. IMDb اولین وبسایت فیلم در جهان است و بیش از 200 میلیون بازدیدکننده ماهیانه دارد. برنامه های کاربردی iOS و اندروید ما چند صد میلیون بار دانلود شدند و کانال های رسانه اجتماعی ما توسط بیش از 15 میلیون طرفدار دنبال می شوند. IMDb به مشتریان سراسر جهان کمک می کند تا تصمیم بگیرند که چه فیلمی را تماشا کنند، در حرفه های خود پیشرفت کنند (با خدمات IMDbPro)، علایق خود را به اشتراک بگذارند، کسب و کارهای خود را توسعه بدهند و بسیاری موارد دیگر.

ما تقریبا 1 میلیون داده را در هر هفته دریافت کردیم و پایگاه داده ما در حال حاضر شامل بیش از 14 میلیون عنوان، 12/4 میلیون نقد حرفه ای و بیش از یک میلیارد رتبه بندی کاربران است. داده های ما به کسب و کارهای ضروری آمازون و افزایش تجربیات کمک می کنند، مثل Fire TV، Prime Video، X-Ray، و Alexa. شرکت های پیشگام سراسر جهان، شامل TikTok و Universal Pictures، داده های ما را تایید کرده، دسترسی به آنها را افزایش می دهند، و بر داده های ما اثر می گذارند.

 

IMDb چگونه به بخشی از آمازون تبدیل شد ؟

 

هر روز در اینجا یک ماجراجویی است. همچنان جلسات ماهیانه را برای اعضای جدید تیم IMDb برگزار می کنم و همیشه دوست دارم به آنها بگویم: «شما در زمان هیجان انگیزی به ما پیوسته اید.» این حرف را از ته دلم می گویم، زیرا ما به طور مداوم از فناوری ها و دستگاه های جدیدی بهره مند می شویم که روش های بیشتری را برای دسترسی به مشتریانی با تجربیات بهتر و محتوای بیشتر فراهم می کنند. بعد از 9000 روز فعالیت، همچنان در روز اول هستم.


کارمند آمازون بودن چه حسی دارد ؟


این که بخشی از یک تیم حیرت انگیز در IMDb باشیم حس خوبی دارد، زیرا این قسمت بخشی از یک تیم پرنفوذ و تاریخ ساز در آمازون است. افراد، تمرکز ما بر مشتریان و خود مشتریان باعث می شوند که کارمند آمازون بودن بسیار جذاب است. وقتی با کسی خارج از محل کار برخورد می کنم و اسم IMDb را می بینند و از من می خواهند که برای IMDb کار کنند، خیلی خوشحال می شوم. به آنها می گویم که این کار را برایشان انجام خواهم داد، معمولا تجربه آنها را در مورد این موضوع می شنوم که IMDb چگونه به آنها در یافتن فیلم مورد علاقه شان کمک کرده است، یا چطور علاقه آنها به سرگرمی بیشتر شد.

ما محصولات، خدمات و تجربیات ابتکاری را ایجاد می کنیم که برای طرفداران، متخصصان و تبلیغات دهندگان در هر روز و در سراسر جهان جذاب هستند. یکی از وظایف اصلی ما آن است که برای طرفداران یافتن فیلم ها و انتخاب آنها را راحت تر کنیم. با تقویت پایگاه داده و ایجاد انگیزه در جامعه طرفداران برای ایجاد ابزارهایی که به مشتریان پیشنهادهای ویژه ای می دهند، IMD به طرفداران کمک می کند تا زمان کمتری را صرف جستجو و تماشای فیلم کنند.

 

مدیر اجرایی IMDb

 

پس از بیست و پنج سال فعالیت در آمازون، توجه به مشتریان همچنان یکی از مهم ترین اصول رهبری من است. دوست دارم ارتباط قدرتمندی با مشتریان داشته باشم، مثلا در گفتگو با سایر طرفداران فیلم یا مطالعه بحث های انجام شده در پلتفرم پشتیبانی اجتماعی مشتریان. مشتریان می توانند سوالات، مشکلات یا ایده های خود را مطرح کنند و افراد می توانند درباره یک ایده رای بدهند یا نظرات خود را اضافه کنند. این یک منبع بی پایان از نظرات مشتریان ما را ایجاد می کند که به اولویت بندی و انتخاب موضوعات بعدی کمک خواهد کرد. 


کسب درآمد در 24 ساعت شبانه روز و به دلار، هدف افراد زیادی در زمینه بیزینس است اما ممکن است راه و روش آن را ندانند. آنچه در دنیای امروز مشخص است، حرکت به سمت دنیای آنلاین و افزایش خرید و فروش های آنلاین است. وبسایت فروشگاهی آمازون، یکی از بزرگترین و شناخته شده ترین این وبسایت ها است. اما برای فروشندگی در وبسایت آمازون، شما نیازمند دانش و اطلاعات کافی، بروز و گام به گام هستید، یعنی هر آنچه در آموزش فروش در آمازون ارائه می شود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/how-IMDb-became-part-of-amazon
برچسب ها
اخبار آمازون
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط