موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

الکسا چطور می تواند به فضانوردان ناسا کمک کند ؟

خلاصه اخبار :
جاستین نیکولاس ، طراح ارشد تجربه کاربری ، سه سال را صرف کرده است تا دریابد الکسا چگونه می تواند به فضانوردان ناسا در مأموریت آتی آن ها به ماه کمک کند. برخی ممکن است بگویند اگر قرار است سرنوشت الکسا در فضا باشد ، سرنوشت جاستین نیکولاس هم با کمک کردن به این پروژه گره خورده است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

  • 823
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 5 دقیقه
الکسا چطور می تواند به فضانوردان ناسا کمک کند ؟

 

آمادگی الکسا برای سفر به فضا


نیکولاس، طراح ارشد تجربه کاربری در تیم خدمات صوتی الکسا، سه سال گذشته را صرف اطمینان از آمادگی الکسا برای سفر به فضا به عنوان بخشی از برنامه فضایی آرتمیس 1 کرده است؛ یعنی نخستین مأوریت از چندین مأموریت برنامه‌ریزی شده ناسا به ماه.

 

ناسا

 

این امر برای الکسا، که در طراحی آن تا حدودی از کامپیوتر سخنگوی نسخه اصلی سریال تلویزیونی «پیشتازان فضا» الهام گرفته شده است، یک روند طبیعی است. اما برای نیکولاس که تمام عمرش به فضا علاقه‌مند بوده، یک رویا است. اخیراً زمانی را با نیکولاس گذراندیم تا درباره این پروژه و همچنین زندگی شخصی و علایق او بیشتر بدانیم.


از داستان خودتان در آمازون به ما بگویید


من بیشتر از پنج سال پیش به آمازون ملحق شدم و به بیش از 30 شریک مختلف از جمله سونوس، فورد و بوز کمک کرده ام تا الکسا را در دستگاه های خود بگنجانند. همچنین چند سالی را صرف کرده‌ ام تا رفتارها و تصاویر الکسا را روی دستگاه های اکو و اکو شو خودمان پیاده کنم. فعلاً روی افزایش آنتن دهی در استفاده های صوتی برای مشتریانمان در زمین و فضا متمرکز هستم.

 

الکسا

 


درباره این پروژه و فرستادن الکسا به فضا بیشتر به ما بگویید


من در سه سال گذشته شخصاً روی این پروژه کار کرده ام. این یک همکاری با لاکهید مارتین برای گنجاندن الکسا در کابین خدمه فضاپیمای اوریون ناسا برای برنامه آرتمیس 1 است. با اینکه اولین مأموریتمان که قرار است در بهار امسال پرتاب شود، بدون خدمه است، در مجموع به ناسا کمک می‌ کند تا فناوری‌ را بیازماید که در مأموریت‌ های آتی به ماه و مقاصد فضایی دیگر، همراه با خدمه، می‌ تواند از آن استفاده کند.

تیم ما روی ویژگی هایی کار می کند که یک فضانورد ممکن است در طول یک مأموریت به آن نیاز داشته باشد. اولین مورد، دسترسی به دورسنجی مأموریت است که برای آن لازم است بتوان به سوالاتی مانند «الکسا، سرعت سفر اوریون چقدر است؟» پاسخ داد؛ یا «الکسا، دمای کابین چند است؟». دومین مورد، توانایی کنترل بخش های متصل به فضاپیما، مانند کابین داخلی است.

آخرین مورد اطمینان حاصل کردن از این است که الکسا می تواند اطلاعاتی را از زمین دریافت کند، مانند گزارش های خبری یا امتیازات ورزشی. این به فضانوردان کمک می کند در طول مأموریت های طولانی به اعماق فضا از خانه خود بی خبر نمانند. لاکهید مارتین در ساخت سخت افزار سفارشی و درجه یکش الکسا را به کار برد و تیم آمازون تمام کارهای صوتی، پردازش صدا و نرم افزار مورد نیاز برای هیجان انگیز کردن این تجربه را فراهم کرد و انجام داد.

کامپیوتر فیلم «پیشتازان فضا» تا حدودی منبع الهام‌ اولیه الکسا بود؛ آیا این پروژه شامل همان تیمی است که قرار است این چشم انداز را به ثمر برساند؟
قطعاً! ما می خواهیم همه در هرجا بتوانند از الکسا استفاده کنند و گام بعدی که استفاده از الکسا در فضاست، خیلی هیجان انگیز است. این نشان می دهد که الکسا می تواند در هر محیطی خارج از خانه مفید واقع شود و هیچ مکانی چالش برانگیزتر از فضا وجود ندارد. هیچ تضمینی برای اتفاقات بعدی وجود ندارد، اما ما در حال حاضر می بینیم که چگونه الکسا می ‌تواند به طور بالقوه به فضانوردان و افراد دیگر در کنترل مأموریت کمک کند و مأموریت ‌ها را برای مسافران ساده‌ تر، کارآمد تر و لذت‌بخش‌ تر کند.

فناوری ای که داریم برای این پروژه ایجاد می کنیم، روی زمین هم کاربرد خواهد داشت. برای مثال، گنجاندن الکسا داخل وسایل از فناوری کنترل صدای محلی ما استفاده می‌ کند، که به الکسا اجازه می‌ دهد در مناطقی با اتصال محدود و بدون اتصال کار کند، و یادگیری‌های اینجا به الکسا کمک می‌کند در خودرو و محیط‌های دوربرد دیگر بهتر کار کند. این ایده جدیدی نیست - در واقع ولکرو برای مأموریت آپولو ساخته شده بود.

 

الکسا و ناسا

 


بزرگترین چالش‌ هایی که تیم‌ شما با آن‌ روبرو شده، چه چیزهایی بوده و چگونه بر آن‌ ها غلبه کردید ؟


اولاً، این حوزه برای الکسا تازگی دارد. بنابراین به عنوان یک طراح تجربه کاربری، باید موشکافی کنم و درباره همه چیزهایی که در خصوص استفاده از صدا در فضا می‌ دانیم و اینکه چگونه می‌ توانیم به فضانوردان آینده کمک کنیم، باید تحقیق کنم. لازم شد که با چند فضانورد در مورد شغلشان صحبت کنم و بفهمم که کدام اطلاعات و ویژگی ها در خصوص مأموریت برایشان مفیدتر است. همچنین به تأسیسات ناسا در هیوستون سفر کردم و با کنترل‌ کننده‌ های پرواز و مدیرهایشان فکرهایمان را روی هم ریختیم تا مطمئن شویم تجربیاتی که کسب می کنیم مرتبط و دقیق هستند.

دوم اینکه، همانطور که می توانید تصور کنید، فضا محیط راحتی برای کار نیست. شما با شوک و لرزش، قرار گرفتن در معرض تشعشعات، محدودیت وزن و ویژگی‌های آکوستیک منحصر به‌ فرد یک کابین فلزی محصور که در حال سفر در فضا است، سر و کار دارید. تیم مهندسان ما باید روی ویژگی‌ های آکوستیک کابین تحقیق می‌ کردند و کیفیت صدای یک فضاپیمای واقعی در حال پرواز را می فهمیدند. لاکهید مارتین با توجه به سابقه طولانی در ساخت سخت افزار برای فضا، نقش بزرگی در این بخش ایفا کرد. این امر برای ما یک بستر محکم ایجاد کرد که در آن بتوانیم تخصص خود را در فناوری صدا و هوش مصنوعی به کار ببریم.

مورد آخر اینکه، پروژه بزرگی بود و ابهامات زیادی داشت. جنبه های زیادی از این پروژه وجود دارد که ما پیش از این هرگز انجام نداده ایم، از تجربه کاربری و بازاریابی گرفته تا ساخت و ساز با مصالح درجه یک. انجام کارهای متنوع و مقابله با این چالش های جدید خیلی هیجان انگیز بود. مثلاً، یک هفته روی طراحی صنعتی صفحه مشبک بلندگو و حلقه نور کار می کنم و هفته بعدش به تعریف منطق پاسخ‌دهی برای خواندن مقادیر دورسنجی که از نرم افزار پرواز بر می گردند، مشغولم. این پروژه طولانی و چالش برانگیز بوده است، اما تیم ما در کار ابداع و اجرا عملکرد باورنکردنی‌ داشته است.

 

الکسا و فضانوردان ناسا

 


مشتریان چگونه می توانند از ویژگی های فضا محور الکسا استفاده کنند ؟


در خصوص مأموریت آتی آرتمیس 1، دستگاه‌های مجهز به الکسا روی زمین می‌ توانند اطلاعات اساسی‌ درباره آرتمیس 1 به مشتریان ارائه بدهند، مثل داده‌ های دورسنجی از فضاپیمای اوریون، ویدئوها و تصاویری از مأموریت، از جمله پخش زنده، ویدئوهایی از تعاملات خدمه مجازی از مرکز فضایی جانسون، و فرستادن یادآوری‌ ها و اعلان‌ های مربوط به نقاط عطف کلیدی در مأموریت.

ویژگی‌های جدید آرتمیس براساس الکسا، نزدیک به مأموریت راه‌اندازی می‌ شوند، اما پیش‌نمایش آن اکنون در دسترس است. فقط لازم است بگویید «الکسا، مرا به ماه ببر» یا به سایت www.amazon.com/alexainspace سر بزنید. گویا در اوقات فراغتتان داستان های مصوری با تم فضا برای بچه هایتان خلق می کنید. از آن ها بیشتر به ما بگویید.

فضا همیشه یکی از علایق من بوده، بنابراین وقتی برای کار کردن روی این پروژه به سراغ من آمدند، با کمال میل این فرصت را غنیمت شمردم. داستان سرایی با تصاویر بصری، مثل وایرفریم و استوری بورد، یک بخش طبیعی از کار من برای رفع ابهامات است، اما من همیشه به دنبال راه های جدید و سرگرم کننده هستم تا مهارت های خلاقانه ام را زنده نگه دارم.

وقتی پسرم، که او هم خیلی به  فضا علاقه دارد، اولین روز به پیش دبستانی خود رفت، تصمیم گرفتم یک نقاشی کوچک از یک فضانورد را در ظرف غذایش بگذارم و او هم خیلی از آن خوشش آمد. در حال حاضر من دو پسر 2 و 4 ساله دارم و بیشتر از 400 نقاشی برای وقت ناهارشان کشیده ام. حتی وقتی برای کار به هیوستون می‌ روم، قبل از رفتن چند نقاشی می‌ کشم تا همیشه موقع ناهار لبخند بزنند.


درباره پیشینه خود بیشتر به ما بگویید


در دانشگاه هم طراحی گرافیک و هم علوم کامپیوتر خواندم. من همیشه به تلاقی هنر و فناوری و اینکه چگونه می توان از آن برای کمک و ارتباط مردم استفاده کرد، علاقه داشته ام. قبل از پیوستن به آمازون، من برای چند شرکت از جمله تامسون رویترز، تارگت و مایکروسافت کار می کردم. در راه اندازی یک استارت آپ کوچک هم مشارکت داشتم.

 

فضانوردان ناسا

 

یکی از محصولات ما به مردم این امکان را می‌ دهد تا از عکس‌ های گرفته شده در رویدادهایی مانند عروسی‌ لذت ببرند، بدون اینکه نیاز باشد تلفن خود را دربیاورند چرا که تصاویر در صفحه‌ های بزرگ برای لذت بردن همه پخش می شود. من اصالتاً اهل ویسکانسین هستم، اما در نُه سال گذشته با همسر و دو پسرم در سیاتل زندگی کرده ام. وقت هایی که مشغول خواندن درباره‌ آخرین فناوری فضایی نیستم، یا بیرون از خانه ام و دارم تنیس بازی می‌کنم، یا در خانه هستم و از فر پیتزا استفاده می‌ کنم.


تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌ های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده ‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌ رسد اما اگر راهنمای جامع و گام ‌به‌ گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می ‌شود. آشنایی با آموزش فروش در آمازون شاید نقطه عطف کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/how-alexa-help-nasa
برچسب ها
اخبار آمازون
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط