موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

هزینه های FBA و انبارداری در آمازون

  • 1k
  • 3

هزینه های FBA و انبارداری در آمازون را مورد بررسی قرار داده‌ایم تا افرادی که نیازمند اطلاعات در این خصوص هستند، کسب اطلاعات نمایند. از آنجایی که سایت آمازون دارای تغییرات است، طبیعتا سایر اطلاعات لازم پیرامون این بیزینس هم تغییر می کند که باید نسبت به اطلاعات لازم بروز بود.

 

نحوه محاسبه هزینه های FBA و انبار داری در آمازون ( به زبان فارسی )

 

نحوه محاسبه هزینه های FBA و انبارداری در آمازون سوالی است که همواره کلیه دانشجویان دوره آربی و حتی کاربران سایت سوال می نمایند. در جدول زیر اطلاعات طبق آخرین تغییرات دریافتی از سایت آمازون گردآوری شده است.

  • نکته 1 : با توجه به تغییرات روزانه وبسایت آمازون، این صفحه را نباید ملاک اصلی قرار دهید و صرفا جهت آشنایی می باشد.
  • نکته 2 : اطلاعات این جدول در آخرین به روز رسانی در ماه ژانویه سال 2019 میلادی درج شده است.
  • نکته 3 : محصولات دیجیتال شامل این هزینه ها نمی گردد.
  • نکته 4 : این هزینه ها با توجه به سود دریافتی فروشندگان کاملا به صرفه می باشد.
  • نکته 5 : به جهت استفاده از ماشین حساب هزینه های FBA آمازون بر روی این لینک کلیک نمایید.

 

خلاصه تغییرات صورت گرفته در هزینه FBA و هزینه‌های ارجاع آمازون آمریکا در سال 2019

 

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، شرکت آمازون از همه شما فروشندگان به خاطر همکاری در زمینه مدیریت موجودی قبلی تشکر می‌کند، زیرا این همکاری به ارتقا عملکرد شبکه FBA آمازون کمک شایانی کرد.

اگرچه سال گذشته هزینه‌های آماده سازی سفارشات، حمل و نقل و تحویل آن‌ها افزایش یافت، اما آمازون همچنان به دنبال ارائه راهکارهای نوین در بخش عرضه بوده تا به این وسیله  تغییر هزینه‌ها در سال 2019 را  کاهش دهد.

برخی از هزینه‌های FBA در این سال افزایش خواهد یافت، اما در مقابل بسیاری از هزینه‌های انبارداری و ارجاع کاهش می‌یابد. هدف ما در شرکت آمازون این است که تا حد امکان، تأثیر این تغییرات را به حداقل برسانیم.

همچنین انتظار می‌رود بیش از 40 درصد از واحدهای FBA شاهد هیچ نوع افزایش قیمتی نباشند و در مواردی حتی هزینه‌های آنها کاهش هم پیدا کند. تغییرات صورت گرفته در هزینه‌های نگه داری از 15 فوریه و تغییراتی که در هزینه‌های FBA و ارجاع انجام شده است  از 19 فوریه 2019 اعمال خواهد شد.

 

تغییرات هزینه نگه داری موجودی در انبار FBA آمریکا در سال 2019

 

توجه: برای بررسی تغییرات صورت گرفته در هزینه فروش FBA آمریکا در سال 2019، به نشانی amazon.com/selling-fee-changes مراجعه کنید.

بخش FBA آمازون، تغییرات زیر را از 15 فوریه 2019 اعمال خواهد کرد.

 

نگه داری طولانی مدت اجناس در انبار

 

شرکت آمازون، هزینه نگه داری طولانی مدت اجناس در انبار را برای واحدهایی حذف خواهد کرد که در بازه زمانی 181 تا 365 روز در مرکز FBA آمازون نگه داری ‌شده‌اند.

در صورتی که تا 15 ژانویه 2019، کالایی به مدت 181 تا 365 روز در مرکز FBA آمازون نگه داری شده باشد، مشمول پرداخت هزینه نگه داری طولانی مدت خواهد بود. شرکت آمازون، همچنان بابت نگه داری کالاهایی که بیش از 365 روز در انبار آمازون باقی بمانند، مبلغ اضافه‌ای دریافت خواهد کرد.

حداقل هزینه نگه داری طولانی مدت : شرکت آمازون، حداقل هزینه نگه داری طولانی مدت کالاهایی که بیش از 365 روز در مرکز FBA این شرکت نگه داری شده‌اند را برای هر واحد، از 50 سنت به 15 سنت کاهش داده است. 15 ژانویه 2019، آخرین روزی است که به ازای هر واحد، مبلغ 50 سنت، دریافت خواهد شد.

 

نگه داری ماهانه موجودی

 

شرکت آمازون، برای کالاهای خطرناکی که حاوی مواد قابل اشتعال یا ائرسول فشرده باشد، ماهانه هزینه‌های جداگانه‌ای جهت نگه داری دریافت خواهد کرد. این تغییر هزینه، اولین بار در آوریل 2019 برای محصولاتی اعمال خواهد شد که مارس 2019 وارد انبار آمازون شده‌اند. هزینه ماهانه نگه داری موجودی برای سایر محصولات، تغییری نخواهد کرد.

 

هزینه ماهانه نگه داری موجودی کالا

 

از سال 2018، برای بیشتر محصولات، هزینه ماهانه نگه داری، بدون تغییر باقی خواهد ماند.

 

هزینه ماهانه نگه داری موجودی کالا

ماه نگه داری

سایز استاندارد (standard size)

سایز بسیار بزرگ (over size)

ژانویه- سپتامبر

69 سنت به ازای هر فوت مکعب

48 سنت به ازای هر فوت مکعب

اکتبر- دسامبر

40/2 دلار به ازای هر فوت مکعب

20/1 دلار به ازای هر فوت مکعب

 

در جدول زیر، هزینه‌های جدیدی که آمازون، ماهانه بابت نگه داری کالاهای خطرناک از شما دریافت می‌کند را مشاهده می‌کنید. منظور از کالاهای خطرناک، مواردی است که حاوی مواد قابل اشتعال یا ائرسول فشرده باشد. این تغییرات از آوریل 2019 و برای کالاهایی اعمال خواهد شد که از مارس 2019 وارد انبار آمازون شده‌اند.

 

هزینه ماهانه نگهداری موجودی برای محصولات حاوی مواد قابل اشتعال یا ائرسول فشرده

ماه نگه داری

سایز استاندارد (Standard Size)

سایز بسیار بزرگ ( Oversize)

ژانویه-سپتامبر

99 سنت به ازای هر فوت مکعب

78 سنت به ازای هر فوت مکعب

اکتبر-دسامبر

63/3 دلار به ازای هر فوت مکعب

43/2 دلار به ازای هر فوت مکعب

 
 

هزینه‌های نگه داری طولانی مدت

 

شرکت آمازون، از 15 فوریه 2019، محصولاتی را که در بازه زمانی 181 تا 365 روز در مرکز FBA آمازون نگه داری شده باشند را مشمول پرداخت "هزینه نگه داری طولانی" مدت نمی‌داند، اما همچنان بابت محصولاتی که بیش از 365 روز در این مرکز نگه داری شوند، هزینه "نگه داری طولانی مدت" را دریافت خواهد کرد.

برنامه Multi-Channel Fulfillment نیز متأثر از این تغییر هزینه‌ها خواهد بود.

 

هزینه نگه داری طولانی مدت

تاریخ چک کردن موجودی انبار(Clean up date)

اقلامی که بیش از 365 روز در مرکز ارسال آمازون باقی مانده‌اند

پانزدهم هر ماه

15 سنت به ازای هر واحد

 

 

نمونه‌های اعمال هزینه نگه داری طولانی مدت

 

اسباب  بازی

با ابعاد 2*8*11 اینچ

مدت نگه داری

هزینه قابل اعمال برای نگه داری طولانی مدت

حداقل هزینه قابل اعمال برای نگه داری طولانی مدت

هزینه مؤثر برای نگه داری طولانی مدت

1 واحد

بیش از 365 روز

70 سنت

15 سنت

70 سنت

2 واحد

بیش از 365 روز

41/1 دلار

30 سنت

41/1 دلار

10 واحد

بیش از 365 روز

03/7 دلار

50/1 دلار

03/7 دلار

 

 نکته : هر اینچ معادل 54/2 سانتی متر است.

 

کتاب با ابعاد 5/0*6*8 اینچ

مدت نگه داری

هزینه قابل اعمال برای نگه داری طولانی مدت

حداقل هزینه قابل اعمال برای نگه داری طولانی مدت

هزینه مؤثر برای نگه داری طولانی مدت

 1 واحد

بیش از 365 روز

10 سنت

15 سنت

15 سنت

2 واحد

بیش از 365 روز

19 سنت

30 سنت

30 سنت

10واحد

بیش از 365 روز

96 سنت

50/1 دلار

50/1 دلار

 

 

این تغییرات از چه زمانی اعمال خواهد شد؟

 

از 15 فوریه 2019، کالاهایی که در بازه زمانی 181 تا 365 روز در مرکزFBA  نگه داری شده باشند، مشمول پرداخت هزینه " نگه داری طولانی مدت" نخواهند بود. در صورتی که تا 15 ژانویه 2019، کالایی به مدت 181 تا 365 روز در مرکز FBA آمازون نگه داری شده باشد، مشمول پرداخت هزینه نگه داری طولانی مدت خواهد بود.

حداقل هزینه نگه داری طولانی مدت نیز از 15 فوریه 2019، اعمال خواهد شد. این هزینه ماهانه، برای هر واحد کالایی که بیش از 365 روز در مرکز FBA آمازون نگه داری شده باشند، دریافت خواهد شد. 15 ژانویه 2019، آخرین روزی است که به ازای هر واحد، 50 سنت به عنوان حداقل هزینه نگه داری طولانی مدت، دریافت خواهد شد.

 

کدام یک از محصولات من مشمول هزینه نگه داری طولانی مدت خواهد بود و چه قدر باید بپردازم؟

 

برای این که متوجه شوید در تاریخ بعدی که موجودی انبار چک می‌شود، کدام ASIN ها در موجودی شما، مشمول پرداخت هزینه نگه داری طولانی مدت خواهد بود، می‌توانید به گزارش‌های Inventory Age  و Inventory Health مراجعه کنید.

برای هر ASIN، می‌توانید مدت زمانی که موجودی شما در مرکز FBA آمازون نگه داری شده است را مشاهده کنید:

صفر تا 90 روز

91 تا 180 روز

181 تا 270 روز

271 تا 365 روز

بیش از 365 روز

شما به کمک این اطلاعات می‌توانید محصولاتی را حذف کنید که تا تاریخ چک بعدی موجودی، بیش از 365 روز در مرکز FBA مانده‌اند.

Recommended Removal Report (یا گزارش مواردی که برای حذف توصیه شده‌اند) ، نیز می‌تواند به شما در شناسایی اقلامی کمک کند که مشمول هزینه نگه داری طولانی مدت هستند.

این گزارش، با فرض عدم فروش بیشتر، به طور خودکار و به صورت ASIN به ASIN، تعداد اقلامی که باید حذف کنید را محاسبه می‌کند و  به این ترتیب شما مجبور به پرداخت هزینه نگه داری طولانی مدت نخواهید بود.

 شما در اکانت فروشندگی خود می‌توانید با کلیک بر روی گزینه Inventory Planning زیر تب Inventory، صفحه Inventory Age را بیابید.

همچنین برای دسترسی به گزارش‌هایی که تحت عنوان the Inventory Health and Recommended Removal reports ارائه شده‌اند، ( با هدف بهینه کردن موجودی و حذف کالاهایی که آمازون توصیه کرده است) روی گزینه Fulfillment، زیر تب Reports کلیک کنید.

 

آیا باید هر روز موجودی کالای خود را از لحاظ پرداخت هزینه نگه داری طولانی مدت بررسی کنم؟

 

خیر، با این حال، اگر موجودی قدیمی خود را به شکل درست مدیریت کنید، دیگر نیازی به پرداخت هزینه نگه داری طولانی مدت نخواهید بود.

در صورتی که موجودی کالای شما بیش از 365 روز در مرکز FBA باقی بماند و بعد فروخته یا حذف شود، پانزدهم هر ماه، مشمول پرداخت هزینه نگه داری طولانی مدت خواهد شد.

با استفاده از گزارش‌های Inventory Age و Inventory Health می‌توانید مشخص کنید در تاریخ بعدی که موجودی انبار چک می‌شود، کدام ASIN ها در موجودی کالای شما، مشمول هزینه نگه داری طولانی مدت خواهند بود.

 

اگر یک واحد کالا، بیش از 365 روز در مرکز FBA باقی بماند، آیا باید هر دو هزینه نگه داری طولانی مدت و حداقل هزینه نگه داری طولانی مدت را بپردازم؟

 

خیر، اقلامی که بیش از 365 روز در مرکز FBA باقی بمانند، تنها مشمول یکی از این دو هزینه خواهند شد. هزینه " نگه داری طولانی مدت" بر اساس فوت مکعب و " حداقل هزینه نگه داری طولانی مدت" به ازای هر واحد محاسبه خواهد شد، هر کدام که بزرگتر باشد.

 

آیا باید قبل از تاریخ چک شدن موجودی، آن را از مرکز FBA خارج کنیم تا دیگر ملزم به پرداخت " هزینه نگه داری طولانی مدت" نباشیم یا  صرفاً اعلام حذف موجودی قبل از این تاریخ به تنهایی کافی است؟

 

در صورتی که قبل از این تاریخ، حذف موجودی را اعلام کنید و حتی موجودی شما کاملاً به صورت فیزیکی حذف نشده باشد، دیگر نیازی به پرداخت هزینه گفته شده ندارید.

تا زمانی که موجودی به صورت کامل حذف نشده باشد، امکان فروش آن وجود دارد. تا زمانی که موجودی حذف شده به شما عودت داده شود یا دور انداخته شود، نیازی به پرداخت جریمه برای موجودی حذف شده نیست.

 

آیا هزینه نگه داری طولانی مدت جایگزین هزینه ماهانه نگه داری موجودی خواهد بود یا به آن اضافه خواهد شد؟

 

هزینه نگه داری طولانی مدت به هزینه ماهانه نگه داری موجودی اضافه خواهد شد. هزینه ماهانه نگه داری موجودی، همچنان، هر ماه اعمال خواهد شد.

 

آیا این تغییر هزینه، بر برنامه Multi-Channel Fulfillment تاثیری خواهد گذاشت؟

 

بله. کلیه هزینه‌های غیر FBA، برای Multi-Channel Fulfillment، همچنان مشابه FBA است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تغییراتی که بر روی هزینه‌های قابل اعمال FBA صورت گرفته است، به قسمت FBA features and fees مراجعه کنید. در حال حاضر، هزینه‌های FBA برای برنامه Multi-Channel Fulfillment تغییر نکرده است.

 

آیا این تغییر قیمت بر اقلام برنامه FBA Small and Light تأثیر می‌گذارد؟

 

خیر. Small and Light Fees تحت تأثیر این تغییر نخواهد بود. جهت دسترسی به اطلاعات بیشتر در این زمینه، به بخش FBA Small and Light مراجعه کنید.

 

آیا این تغییر قیمت، بر Inventory Placement Service تأثیر می‌گذارد؟

 

خیر، هزینه‌های Inventory Placement Service در این تاریخ تغییر نخواهد کرد.

 

سوالاتی دارم که در این بخش به آنها پرداخته نشده است. از کجا می‌توانم کمک بگیرم؟

 

در صورتی که سؤالات دیگری دارید، لطفاً با بخش پشتیبان فروشنده (Seller Support) تماس بگیرید. همچنین می‌توانید نظرات خود را از طریق نشانی پست الکترونیک fba-fee-announce-feedback@amazon.com، با ما در میان بگذارید.

تیم FBA، کلیه نظرات ارسال شده به این نشانی را بررسی خواهند کرد. برای دسترسی به اطلاعات بیشتر به بخش Inventory storage fees و FBA long-term storage fees مراجعه کنید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/fba-and-inventory-fees-on-amazon
ezzatkhah

هزینه های FBA و انبارداری در آمازون ، ممکن است برای افراد زیادی مهم و مورد توجه باشد و بخواهند که درباره آنها کسب اطلاعات کنند. سعی کرده‌ایم نکات لازم در این خصوص را مطرح کنیم. البته همواره باید توجه داشته باشید که سایت آمازون دارای تغییرات است که باید از آنها مطلع بود.  

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

هزینه های FBA و انبارداری در آمازون

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
سحر گفته:
۰ | ۰

سلام
برای شروع کار چقدر سرمایه مورد نیازه؟

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما سحر عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

تلاش ما در تیم عزت خواه دات کام یاری رساندن به کاربران و همراهان عزیز می باشد تا بتوانند با پشتکار خود قله های موفقیت را طی نمایند. بهترین سرمایه برای شروع این کار 2 الی 5 هزار دلار آمریکا می باشد. شما با کمتر از این میزان هم می توانید فعالیت خود را شروع کنید ولی ممکن است به بازدهی لازم دست پیدا نکنید. برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره واتساپ 09302222413 با تیم پشتیبانی در ارتباط باشید.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ
محسن گفته:
۰ | ۰

مطالب خیلی کاربردی بود ممنون بابت زحماتی که در این راه می کشید

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما محسن عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

تلاش ما در تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام یاری رساندن به دانشجویان و کاربران برای رسیدن به موفقیت بیشتر می‌باشد تا رضایت شما خوشحالی را به مجموعه عزت خواه دات کام به ارمغان بیاورد.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ